Board index Razni Sportovi Vaterpolo

Vaterpolo - Srpski klubovi na evro-sceni, Evro lige i kupovi

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Stoxan » 13 Apr 2011, 20:49

irriducibili wrote:Hvala...Pro reco je sigurno najmanje pozeljan, Mladost dobro znamo, ali mi je Primorje nepoznanica. Da ne znas slucajno ko od poznatijih igraca igra za njih?


Najpoznatiji je Samir Barać, tu su još mađarski reprezentativci braća Varga, Deneš i Danijel, španac Garsija (milsim da im je on najbolji), imaju jednog Rusa i ostalo su manje poznati hrvati.
Sad su za vikend igrali sjajan meč sa Mladošću u okviru njihove lige i izgubili na penale. Inače bili su lideri jadranske lige posle regularnog dela, ali su u polufinalu F4 pukli od Jadrana, da bi za treće mesto pobedili Mladost.
Nisu loši, tu su po kvalitetu u rangu sa Zagrepčanima i Jugom, ali mislim da smo mi kvalitetniji od njih i da ne bi smelo da bude problema. Jedino što smo uvek umeli da zaseremo na F4 (seti se prošle godine i pretprošle godine) Uvek se nekako uplašimo pobede. Mislim da je sada vreme da nam se vrati i da se u finalu sastanu dve najbolje ekipe u Evropi!!!
Onog čega se ja bojim su sudije koje će rukama i nogama navlačiti za Pro reko, i to možda več u našem polufinalu. Iskreno mislim da smo mi jedina ekipa koja može njih da pobedi. Hrvate i jedne i druge su sa pola snage dobili u grupi. Sa nama još nisu igrali i to je naša prednost. Veruj mi, ako se Pro reko plaši nekog, to je jedino Partizan
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby irriducibili » 13 Apr 2011, 21:05

Ocigledno je Primorje sastavilo respektibilan sastav, te da Hrvati sada imaju i treci jak tim. Blago njima

Sto se eventualnog finala sa Pro rekom tice, bojim se da tu stvari nisu nimalo ruzicaste. Jer, logicno je da se neuporedivo vise mi plasimo njih, nego sto je obrnuto. Taj strah nam je i dosao glave prosle godine. Ostaje zal sto se nisu pronasla sredstva da se Vanja vrati kuci. Sa njim niko ne bi bio jaci od nas, a da ne govorim o njegovom motivu protiv zabara
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Stoxan » 13 Apr 2011, 21:18

Finansijska sredstva su ove godine misaona imenica za VK Partizan. Niko da malo pomogne. Dosta ide kilavo po tom pitanju. Što se tiče Udovičića, nije sastavljen budžet ni za ovaj tim, a sa Vanjom bi finansije popucale po svim šavovima. Sa druge strane to bi značilo da bi morali pustili Prlainovića u Pro reko, što bi bila ogromna greška. Između Andrije i Vanje ja sam ipak za ovog prvog, iako je Vanja mnogo kompletniji igrač. Plus na sve to što imamo i Vujasa na njegovoj poziciji. Ja sam dosta zadovoljan ovim timom, pogotovo što se tiče pojačanja Radovića i mladog Mandića.

Na žalost ovo oko straha Pro reka si apsolutno u pravu. Zato sam i napisao "ako se Pro reko plaši nekog". Nadam se iskreno da ćemo mi uspeti konačno da pređemo tu barijeru polufinala.

A Hrvati imaju 3 super jaka tima i plus još 3-4 tima u rangu recimo Vojvovdine, pa ti vidi koliko su oni ispred nas.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby irriducibili » 13 Apr 2011, 21:43

Stoxan wrote:Finansijska sredstva su ove godine misaona imenica za VK Partizan. Niko da malo pomogne. Dosta ide kilavo po tom pitanju. Što se tiče Udovičića, nije sastavljen budžet ni za ovaj tim, a sa Vanjom bi finansije popucale po svim šavovima. Sa druge strane to bi značilo da bi morali pustili Prlainovića u Pro reko, što bi bila ogromna greška. Između Andrije i Vanje ja sam ipak za ovog prvog, iako je Vanja mnogo kompletniji igrač. Plus na sve to što imamo i Vujasa na njegovoj poziciji. Ja sam dosta zadovoljan ovim timom, pogotovo što se tiče pojačanja Radovića i mladog Mandića.

Na žalost ovo oko straha Pro reka si apsolutno u pravu. Zato sam i napisao "ako se Pro reko plaši nekog". Nadam se iskreno da ćemo mi uspeti konačno da pređemo tu barijeru polufinala.

A Hrvati imaju 3 super jaka tima i plus još 3-4 tima u rangu recimo Vojvovdine, pa ti vidi koliko su oni ispred nas.

Finansijska sredstva su za sve nase klubove, sa delimicnim izuzetkom fudbala, misaona imenica
Da, ako bi se zarad Vanje morali odreci Andrije, dosli bi otprilike na isto. Mislio sam na Vanjin dolazak u vec postojeci sastav, ali to bi zasigurno zbog finansija uzrokovalo velike probleme u timu. Radovic je pravi, a mali Mandic je dragulj. Levoruki igraci su u svim sportovima prednost. Jel Radovic ima sanse da igra za Srbiju?

Mi smo u polufinalima vecito imali problem i sa Hrvatima, tako da je to prvi kompleks koji bi morali da razresimo

Jbg, vaterpolo se u Srbiji uvek svodio samo na Partizan, izuzev jednog kratkog perioda kada je Dusko Knezevic finansirao Zvezdu. A samo je Split svojevremeno imao 3 prvoligasa. Tako da bi, zarad opsteg interesa, morali da istrajemo u nameri da uvucemo Vojvodinu i Zvezdu u regionalnu ligu
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Stoxan » 13 Apr 2011, 22:28

irriducibili wrote:Finansijska sredstva su za sve nase klubove, sa delimicnim izuzetkom fudbala, misaona imenica
Da, ako bi se zarad Vanje morali odreci Andrije, dosli bi otprilike na isto. Mislio sam na Vanjin dolazak u vec postojeci sastav, ali to bi zasigurno zbog finansija uzrokovalo velike probleme u timu. Radovic je pravi, a mali Mandic je dragulj. Levoruki igraci su u svim sportovima prednost. Jel Radovic ima sanse da igra za Srbiju?

Mi smo u polufinalima vecito imali problem i sa Hrvatima, tako da je to prvi kompleks koji bi morali da razresimo

Jbg, vaterpolo se u Srbiji uvek svodio samo na Partizan, izuzev jednog kratkog perioda kada je Dusko Knezevic finansirao Zvezdu. A samo je Split svojevremeno imao 3 prvoligasa. Tako da bi, zarad opsteg interesa, morali da istrajemo u nameri da uvucemo Vojvodinu i Zvezdu u regionalnu ligu


Andrija je ovog leta bio jednom i po nogom u Pro reku i sreća je velika što je odlučio da ostane. Vanja je takav igrač da jednostavno ne postoji klub na svetu gde se on ne bi uklopio. Bilo je letos pregovora sa njim, ali mi jednostavno nemamo para za njega. Nezvanično on igra u Zagrebu za 100 hiljada, mada je u Pro reku imao 170. Lično mislim da nema on tamo ispod 150, koliko ima i Hinić. Te su pare milioni za vaterpolo, a mi jednostavno nemamo te novce. Kod nas su, opet nezvanično najplaćeniji Prlainović i Vujas koji siguran sam nemaju preko 100 hiljada. Sa Vanjom, Andrijom i Vujasom prošetali bi se do finala evrolige, a tamo bi bilo svašta.

Što se tiče Radovića on je već igrao za Crnogorce, ali pošto je vaterpolo dosta liberalan po tom pitanju, mislim da je uslov da godinu dana pauzira pa može da igra za drugu selekciju (primer Šefik). Sličnu situaciju imamo mi sa Mandićem. On je igrao za mlađe selekcije Crne Gore i posle pauze od godinu dana igraće za našu selekciju. Mada je s njim bilo i nekih problema oko registracije pa on nema pravo da igra našu ligu. Da se vratim na Radovića. Još nije bilo neke priče oko njegovog igranja za Srbiju. Tako da ne znam koja je njegova želja oko toga. Radović je prosto eksplodirao ove godine. On čak nije ni bio redovan u reprezentaciji, a sada će biti nezamenjiv. Jedan podatak koliko je bitan u Partizanu ove godine. Jedini je naš igrač koji je na svakoj utakmici Evrolige dao bar jedan gol, a u celoj sezoni se samo na dve utakmice nije upisao u strelce, i to obe protiv Zvezde.

Ne verujem da je to kompleks Hrvata, mi smo to rešili još 1998. osvajanjem Len kupa u Dubrovniku. Većina navijača misli da mi svake godine treba da se prošetamo do finala i osvojimo Evroliu. Stavlja se nepotrebna barijera pred tim, sa kojom se oni jako loše nose. Stvara se utisak da je treći u Evropi neuspeh, i onda nastaje strah od tog neuspeha.

Split i sada ima 3 tima u Jadranskoj ligi. Jadran, Mornar i POŠK. Što se tiče drugih naših timova na Jadranu, mislim da je rano za Zvezdu. Vojvodina da, tamo se jako lepo radi. Zvezda.vet je veštački tim i možda tek za jedno sezonu - dve, ako do tada budu funkcionisali normalno, uključiti ih u Ligu.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby irriducibili » 13 Apr 2011, 23:01

Da, Vanja je tim za sebe i svestan je svoje nadmocnosti, sto vrlo cesto moze biti problem. Ipak mi se cini da je zlatan u odnosu na npr Filipovica

Radovic je bio zaista neocekivani bingo. Misljenja sam da ga, posto tamo vec nije imao znacajniju ulogu, treba svakako vrbovati da igra za Srbiju

1998. je ipak dalja proslost u odnosu na nase neuspehe protiv Juga, ali dobro. Na ovim mladicima je da otvore novo poglavlje

Vojvodina je dobro gurala i ove sezone, Zvezda jos nije na tom nivou, ali je u interesu srpskog vaterpola da im pomognemo da igraju tu ligu. Siguran sam da tu ni Zvezda ne bi bila poslednja
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby 71:70 » 15 Apr 2011, 15:33

Mislim da je lakse pobediti pro reko u polufinalu, nego li u finalu.
Cela vaterpolo evropa bice uz njih, sa kim god igrali finale.
Nama je i f4, s obzirom na situaciju, odlican rezultat, finale je premija, a osvajanje...
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby AirBall » 15 Apr 2011, 15:35

71:70 wrote:Mislim da je lakse pobediti pro reko u polufinalu, nego li u finalu.
Cela vaterpolo evropa bice uz njih, sa kim god igrali finale.
Nama je i f4, s obzirom na situaciju, odlican rezultat, finale je premija, a osvajanje...


Nakon toliko godina cekanja sve sem evro titule je neuspeh...

Mozda je ovaj tim najmanje spreman za tako nesto, ali sumnjam da ce ikoga ovde obradovati samo finale...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Stoxan » 15 Apr 2011, 20:34

AirBall wrote:Nakon toliko godina cekanja sve sem evro titule je neuspeh...

Mozda je ovaj tim najmanje spreman za tako nesto, ali sumnjam da ce ikoga ovde obradovati samo finale...


Air veruj mi da je Pro reko u velikoj prednosti u odnosu na nas, pre svega finansijski, ali da se ne lažemo i igrački. Druga stvar što Italijani MORAJU da osvoje Evroligu. Oni 2013. proslavljaju stogodišnjicu postojanja i do tada oni žele da postanu najtrofejniji tim u Evropi. Oni do sada imaju 6 kao i mi. Mladost ima jednu više. Ovo su sve teorije zavere, ali da će imati pomoć sudija u to ne sumnjam.

Što se tiče nas. Plate kasno uveliko, premije za prošlogodišnje treće mesto nisu još dobijene. A što je najgore od svega para nema. Na žalost, to su stvari koje puno ne tangiraju navijače i posle dva ispadanja u polufinalu oni očekuju najmanje finale.
Pozitivne stvari koje ova sezona nosi su mnogo bolje tempirana forma nego prošle godine. Iskustvo Vujasinovića, kvalitet Prlainovića, Pjetlovića.. Ove godine smo dobili Radovića koji nam je možda falio lani. Imamo odlične mlade igrače Mitrovića, Ćuka, Mandića.. Plus na sve to Avramović, Rađen, Aleksić i Soro igraju mnogo bolje. Sve su to naši aduti
Ja od vaterpolista očekujem borbu i barem finale. Ako i izgubimo tamo, a vidim da su momci dali sve od sebe neću moći da im zamerim. A kako bi i mogao, kada igraju bukvalno za džabe.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby AirBall » 15 Apr 2011, 20:35

Pa sve ja to znam i slazem se sa tobom da je to maltene mission impossible, ali ja ne znam nijednog Grobara koji ce poraz u finalu za 10 godina pamtiti kao neki istorijski uspeh...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Stoxan » 15 Apr 2011, 20:46

Ako ne osvojimo titulu u Rimu, sledećih nekoliko godina F4 će biti mission impossible za nas.
Neće ga ni ove godine tretirati kao istorijski uspeh, a ne za 10. Finale je naša realnost danas,mi smo trenutno po kvalitetu odmah iza Pro reka. Ali što bi veliki Dule rekao "Realnost nije briga na koju se mi obaziremo"
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby AirBall » 15 Apr 2011, 20:49

Stoxan wrote:Ako ne osvojimo titulu u Rimu, sledećih nekoliko godina F4 će biti mission impossible za nas.
Neće ga ni ove godine tretirati kao istorijski uspeh, a ne za 10. Finale je naša realnost danas,mi smo trenutno po kvalitetu odmah iza Pro reka. Ali što bi veliki Dule rekao "Realnost nije briga na koju se mi obaziremo"


I generacija Divca, Paspalja... je igracki bila jaca od generacije Djordjevica i Danilovica...

Neki put je lakse osvajati kao underdog...

Mozda nas ovaj put i vaterpolisti iznenade...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Stoxan » 15 Apr 2011, 20:54

Ja verujem u to. A nekako sam ubeđen da će u najmanju ruku biti tesno u finalu. Prepotentni su Italijani, a to lako može da im se obije o glavu, a onda ni Berluskoni sa pištaljkom im ne pomaže. Oni su ubeđeni da im ne može niko ništa.
U svakom slučaju, puna podrška vaterpolistima ka sedmoj tituli. Nismo odavno osvojili nešto u Evropi :D
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Hvala Ti CB Ljubavi » 15 Apr 2011, 23:56

Sa malim zakasnjenjem, sve cestitke momcima...Ponos Srbije, stvarno zasluzuju mnoooogo vise i paznje i naravno finansijskih sredstava. Nama ostaje da verujemo da je ovo ta sezona :)

Vole vas Grobari, Grobarke posebno :blush: :inlove:
...srce, grlo i dlanovi...
User avatar
Hvala Ti CB Ljubavi
 
Posts: 605
Joined: 22 Mar 2011, 16:10

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Niksicanin » 23 Apr 2011, 08:44

Tek sam se registrovao i zbog toga ovako da se zahvalim upravi na kartama protiv Budve. Vjerujem da je bila dobra atmosfera.
Inace, gotovo uvijek, je neki problem sa kartama, pa smo na mufte usli i u Novi, a pogotovo je problem bio prije par godina u Svjetskoj ligi, gdje nam niko iz vaterpolo saveza Srbije nije izasao u susret. Ja sam za mene i moje morao neke Varvare da molim da ustupe. Nije problem placanje, nego to sto ovi, kao Jadran recimo uopste ne ostavljaju na blagajnama, nego podijele svojima.
Inace, nisam bas bio upoznat da je takva besparica u klubu. Momci se bore kao da je sve u redu, i zato jos jedan razlog vise za podrsku(a, i lagano da se spremam za Rim :smile: ).
Niksicanin
 
Posts: 5887
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

PreviousNext

Return to Vaterpolo

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests