Board index Život van sporta Lifestyle

Pivožderi

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby PERA » 20 Jun 2021, 11:31

gledaoc wrote:
PERA wrote:Verujem, Valjevo se ranije snabdevalo sa vodom sa izvora Paklje, voda je bila vrhunskog kvaliteta, kako se grad širio tako je falilo vode i počeklis u da je zahvataju iz reke Gradac koja je možda i najčistija u Srbiji ali je izuzetno tvrda voda sa dosta kamenca. Mislim da se pivara i dalje snabdeva direktno sa izvora Paklje.
Pored pivare je namenski izgrađen restoran platani koji su cevima bili povezani sa pivaron(ista firma) i gde se točilo taze nepasterizovano pivo. Kakav je to ukus bio majko mila. Ovo sad su sve stanja u odnosu na to.

I u Zajecaru bio restoran u sklopu pivare sa tocenim nepasterizovanim pivom, naravno uspeli da ga uniste 90-ih godina.

Tada je to bilo normalno izgleda.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8806
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Sirotinja » 20 Jun 2021, 11:44

PERA wrote:Verujem, Valjevo se ranije snabdevalo sa vodom sa izvora Paklje, voda je bila vrhunskog kvaliteta, kako se grad širio tako je falilo vode i počeklis u da je zahvataju iz reke Gradac koja je možda i najčistija u Srbiji ali je izuzetno tvrda voda sa dosta kamenca. Mislim da se pivara i dalje snabdeva direktno sa izvora Paklje.
Pored pivare je namenski izgrađen restoran platani koji su cevima bili povezani sa pivaron(ista firma) i gde se točilo taze nepasterizovano pivo. Kakav je to ukus bio majko mila. Ovo sad su sve stanja u odnosu na to.


To je urbana legenda grada da je pivara spojena sa platanima…..pricajuci sa ljudima koji su davnih dana radili u istom objektu uvek je bilo toceno iz burica samo nije bilo pasterizovano :biggrin:
Sirotinja
 
Posts: 83
Joined: 27 Dec 2019, 11:40

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Danguba » 20 Jun 2021, 11:44

Dr. Thomas wrote:
Obeliks wrote:Većina piva danas liče jedno na drugo kao jaje jajetu. Svetlije, tamnije, a zapravo ništa unutra. Razlika je u količini sode i gorčini. Arome nigde, ukusa još manje. Zaista su nekad bila znatno bolja, skoro pa nemerljivo. I da, nekad nije ni glava bolela na četvrtom, ni jutarnjih stomačnih tegoba nigde.

Eto na primer Hajneken je baš jak brend i nekako se najviše probio ali po meni jako loša piva gde me svaki put glava boli kad ga pijem. Tuborg je dobar i nemam nikakvih tegoba kad ga pijem. Stela je isto dobra a i staropramen. Bavarija stane u oko i to mi je preseravanje kad ga neko pije. :biggrin:

Heineken 0.25 samo, najbolje pivo i najpitkije i možeš 30 komada lagano da odereš :D heineken 0.25 se uvozi iz Ljubljane dok se 0.5 puni u Apatinu i teško je govno. Nekada se taj 0.25 uvozio direkt iz Holandije ali kad su proizvodnju prebacili u Pivovarnu Laško, odatle su krenuli da dobavljaju.

Tako da, nebo i zemlja su 0.25 i 0.5 heinekeni, totalno drugačije.

Od ostalih piva bih izdvojio Bavariu isto malu, Guiness i Hoegaarden (lično najbolje).
Nije lako, a nije ni lepo.
User avatar
Danguba
 
Posts: 1405
Joined: 21 Nov 2013, 14:42
Location: Belgrade

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby pick&roll » 20 Jun 2021, 12:01

Hajneken 0.4* :biggrin:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Danguba » 20 Jun 2021, 12:08

A da 0.4 je ipak :D svejedno, teško đubre je ne preporučujem. Ni ova piva u Lidlu što se prodaju ne preporučujem, sve je to deterdžent :D
Nije lako, a nije ni lepo.
User avatar
Danguba
 
Posts: 1405
Joined: 21 Nov 2013, 14:42
Location: Belgrade

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Jon_Bones » 20 Jun 2021, 12:15

Hajni je kao voda, bukvalno nikakav aftertaste
Nemam osecaj da sam pio pivo
User avatar
Jon_Bones
 
Posts: 4690
Joined: 29 Jun 2019, 21:10

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby NikPekovic » 20 Jun 2021, 12:23

Nektar je u RS, poprilično smeće, baš loše ide. Sutradan poslije pijanke si cijeli dan na wc šolji a glava se raspada. Cak se mnogo vise pije Zaječar i Jelen. Tuborg ubjedljivo najviše ide i najbolje je pivo u smislu cijena kvalitet.
NikPekovic
 
Posts: 545
Joined: 20 Aug 2013, 22:34

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Cvele » 20 Jun 2021, 12:34

grobar_Zvornik wrote:Биру Морети сам пробао прије пар дана и није било уопште лоше.


Odlično pivo.

Pitko.

I da, to za Hajneken je potpuno tačno. Ako se ne varam, 0.25 je original, a 0.4 se puni kod nas.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18448
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Pivožderi

Postby Eddie Brock » 20 Jun 2021, 13:49

Bira je fino pivo, moze se popiti dosta
"Domace" samo Niksicko, ostalo je voda u tom cenovnom rangu
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18442
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Woodoo » 20 Jun 2021, 13:53

Nikola wrote:Pa cak ni ne podvaljuju, pise tamo u sastojcima.

Pise kad sam kupujes pivo, ali npr toceno, ili u kafani, ako nemaju bez kukuruza ili to ili nijedno.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3841
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Pivožderi

Postby Inzaghi » 20 Jun 2021, 13:59

Meni je dobro sad da kazem od domacih Lasko i Lav premium. Tj da mi se piju ovako bez problema.

Zajecarsko isto ako nisu ova dva na meniju.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17326
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Pivožderi

Postby Ron Swanson » 21 Jun 2021, 10:15

Ta Birra Moretti je baš agresivno promovisana u poslednje vreme, svuda je viđam na akcijama. A šta je sa valjevskim? Nisam ga pio 2-3 godine, tada mi je bilo odlično.

Za vikend prvo popio dva zaječarca, pa posle 4-5 kraftova, u nedelju se probudio bez ikakve glavobolje ili mučnine.
Prvo jednu Vranu https://untappd.com/b/crow-brewery-vran ... er/4319624
Pa posle 3 ili 4 Klaudija, ne sećam se https://untappd.com/b/ministarstvo-beer ... je/3957027

Klaudije baš odličan, mnogo prijatno pivo.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4728
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Duh sa sekirom » 21 Jun 2021, 10:36

Danguba wrote:Heineken 0.25 samo, najbolje pivo i najpitkije i možeš 30 komada lagano da odereš :D heineken 0.25 se uvozi iz Ljubljane dok se 0.5 puni u Apatinu i teško je govno. Nekada se taj 0.25 uvozio direkt iz Holandije ali kad su proizvodnju prebacili u Pivovarnu Laško, odatle su krenuli da dobavljaju.

Tako da, nebo i zemlja su 0.25 i 0.5 heinekeni, totalno drugačije.

Od ostalih piva bih izdvojio Bavariu isto malu, Guiness i Hoegaarden (lično najbolje).

Heineken može da se puni kod nas samo u Novom Sadu ( ex MB pivara) nikako Apatin
A ni to nije tačno jer se 0,4 uvozi iz Slovenije, kao i limenke 0,33 i 0,5..Za 0,25 nisam siguran ,nekada je bilo iz Holandije ali ne znam da li se nešto promenilo u medjuvremenu
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3034
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

Re: Pivožderi

Postby Stefanm992 » 21 Jun 2021, 10:44

Ranije sam pio Staropramen i Kozel , holandska su mi bila nekako bezveze slaba - bavarija mi je bila slaba jos kad sam bio srednjoskolac a nisam neki pivopija pritom da imam jak "imunitet"
rodjak iz nemacke je slao neka njihova piva - ona su mi bila ok uglavnom
Stefanm992
 
Posts: 1700
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Sezione » 21 Jun 2021, 11:50

Duh sa sekirom wrote:
Danguba wrote:Heineken 0.25 samo, najbolje pivo i najpitkije i možeš 30 komada lagano da odereš :D heineken 0.25 se uvozi iz Ljubljane dok se 0.5 puni u Apatinu i teško je govno. Nekada se taj 0.25 uvozio direkt iz Holandije ali kad su proizvodnju prebacili u Pivovarnu Laško, odatle su krenuli da dobavljaju.

Tako da, nebo i zemlja su 0.25 i 0.5 heinekeni, totalno drugačije.

Od ostalih piva bih izdvojio Bavariu isto malu, Guiness i Hoegaarden (lično najbolje).

Heineken može da se puni kod nas samo u Novom Sadu ( ex MB pivara) nikako Apatin
A ni to nije tačno jer se 0,4 uvozi iz Slovenije, kao i limenke 0,33 i 0,5..Za 0,25 nisam siguran ,nekada je bilo iz Holandije ali ne znam da li se nešto promenilo u medjuvremenu

Mislim da je Danguba ipak u pravu

0.25 sigurno nije vise Holandija nego je Slovenija

0.5 limenka i 0.4 su sigurno Srbija(jedno vreme je 0.4 bio Madjarska)

Za 0.33 limenke jedino ne znam ali sam ubedjen da su i one Srb, skoro sam ih pio i koliko su sranje ne bi me cudilo da se i one pune u Novome Sadu :biggrin:
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13777
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests