Board index Život van sporta Lifestyle

Pivožderi

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Desetka » 20 Jun 2021, 00:17

Skopsko duplo bolje pivo od Nektara, pio sam ih jedne godine na Birfestu uporedo. Da se ne naljute braca sa druge strane Drine, dobar je i Nektar, ali Skopsko bas sije.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3078
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby PERA » 20 Jun 2021, 08:14

Cirkao ja skoro ovde u Bg, stigao kontigent ispod zita :biggrin:

Cak sam dobio ponudu da radim oko distribucije ali ne zelim da saradjujem sa siptarskom ekipom :biggrin:[/quote]
Idem ja 28og za Gračanicu opet pa ću poterati nazad jedno 10-15-20 komada da se ima za crne dane :D

Ma samo ti treba šiptarska mafija za vratom :lollol: šalu na stranu, jako lepo pivo, mnogo su novca uložili u sve to, šteta eto što više nije naše.[/quote]
Prošle god peja o, 33 u solarisu u ulcinju koštao oko 30 c, proterao sam kući dva kartona po 24 kom. Nije nešto spektakularno ali me glava manje bolela nego od nikšićko. U staroj jugi je bilo baš dobrih piva, mali tuborg, pa union laško sa folijom oko grlića(baš baš dobro pivo),pa eihinger valjevski, pa nikšićko pa pećko. Čak sam pio u vojsci vršački šampion i pančevački standard(valjda se tako zvalo, slika pšenice na etiketi). Mnogo bolji ukus bio nego sad. Tad se pivo pravilo bez kukuruzne krpice i bilo trebera u svakoj pivari
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8852
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Obeliks » 20 Jun 2021, 09:31

Većina piva danas liče jedno na drugo kao jaje jajetu. Svetlije, tamnije, a zapravo ništa unutra. Razlika je u količini sode i gorčini. Arome nigde, ukusa još manje. Zaista su nekad bila znatno bolja, skoro pa nemerljivo. I da, nekad nije ni glava bolela na četvrtom, ni jutarnjih stomačnih tegoba nigde.
KKP je religija.
Kao i svaka religija ima dosta dogmi, zasniva se na ljubavi i veri, a njeni pratioci su fanataci.
User avatar
Obeliks
 
Posts: 1852
Joined: 23 Mar 2011, 15:20

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Cvele » 20 Jun 2021, 09:40

Sez, zajebao si se.

Ja koji sam klinac sarađujem sa njima u nekim poslovima, i nikada do sada nisu zajebali.

Mada možda sam imao sreće, vidim da su i po pitanju Kosova dosta razumni, ili se prave da jesu :biggrin:
User avatar
Cvele
 
Posts: 18502
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Dr. Thomas » 20 Jun 2021, 09:42

Obeliks wrote:Većina piva danas liče jedno na drugo kao jaje jajetu. Svetlije, tamnije, a zapravo ništa unutra. Razlika je u količini sode i gorčini. Arome nigde, ukusa još manje. Zaista su nekad bila znatno bolja, skoro pa nemerljivo. I da, nekad nije ni glava bolela na četvrtom, ni jutarnjih stomačnih tegoba nigde.

Eto na primer Hajneken je baš jak brend i nekako se najviše probio ali po meni jako loša piva gde me svaki put glava boli kad ga pijem. Tuborg je dobar i nemam nikakvih tegoba kad ga pijem. Stela je isto dobra a i staropramen. Bavarija stane u oko i to mi je preseravanje kad ga neko pije. :biggrin:
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17384
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Djalminja » 20 Jun 2021, 09:44

posto gotovo svake godine letujem u Herceg Novom, tako sam jednom bio smesten kod tehnologa za pivo

i pijemo mi njegovu lozu i sin sa drustvom dodje sa kesama zajecarca

reko, pa de je tu lokal patriotizam, a matori kaze da je niksicko najgore i puno hemije

stalno putuje po evropi i Srbiji i kaze da par ceskih, jedno nemacko nemaju hemiju

kod nas Zajecarac ima mnogo manje od Niksickog npr
Ovaj tim još uvek ne može da se poredi sa onim iz Partizanovih slavnih dana. Ali, ako ih potcenite, platićete".
User avatar
Djalminja
 
Posts: 5939
Joined: 31 Jul 2015, 12:09
Location: NBG

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Sezione » 20 Jun 2021, 09:53

Cvele wrote:Sez, zajebao si se.

Ja koji sam klinac sarađujem sa njima u nekim poslovima, i nikada do sada nisu zajebali.

Mada možda sam imao sreće, vidim da su i po pitanju Kosova dosta razumni, ili se prave da jesu :biggrin:

Znam to, radi kum sa njima, vole biznis :biggrin:

Neke stvari su na Kosovu jeftinije nego u Kini, to mi je potpuno nedokucivo na koju foru :biggrin:

Nego ne mogu bas Srbinu u sebi da dozvolim da idem po gradu i ubedjujem ljude da kupe i prodaju pivo na kome pise Peja, ne ide brate :biggrin:
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13799
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby grobar_Zvornik » 20 Jun 2021, 09:58

Obeliks wrote:Većina piva danas liče jedno na drugo kao jaje jajetu. Svetlije, tamnije, a zapravo ništa unutra. Razlika je u količini sode i gorčini. Arome nigde, ukusa još manje. Zaista su nekad bila znatno bolja, skoro pa nemerljivo. I da, nekad nije ni glava bolela na četvrtom, ni jutarnjih stomačnih tegoba nigde.


Има то и до нас. Старимо јебига.
Све је лакше кад си у цвијету младости. :biggrin:
Прије десетак година оно пијем, ништа. Задњих пар година свако послије трећег не прија уопште. Зато сам прешао на обојена.
Најбољи другар воли да пробава све живо, дакле има далеко озбиљнију пивопијску каријеру и каже исто... У задње вријеме углавном чешка. Биру Морети сам пробао прије пар дана и није било уопште лоше.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31463
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Woodoo » 20 Jun 2021, 10:03

User avatar
Woodoo
 
Posts: 3859
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Nikola » 20 Jun 2021, 10:29

Pa cak ni ne podvaljuju, pise tamo u sastojcima.

Zato lepo, sto se mene tice

Image

Ako je valjalo Joyceu, valja i meni bogami.
Valjaju naravno i Amstel, Heineken i ostali ali sve se to puni kod nas, Guinness ne. Drug je inace bio u muzeju Heinekena kad je bio u Amsterdamu (imam kriglu sa izrezbarenim imenom i prezimenom koju mi je doneo). Nebo i zemlja, kaze. Nasi uzmu licencu Amstela, i onda stave svasta unutra jer se puni valjda u Apatinu isto
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8884
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby gledaoc » 20 Jun 2021, 10:54

Dosta toga kod piva zavisi od vode, zajecarac koji se puni u Zajecaru pravi se od arteskih voda koje su izvanrednog kvaliteta.
gledaoc
 
Posts: 87
Joined: 13 Jan 2013, 19:48

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby PERA » 20 Jun 2021, 11:01

gledaoc wrote:Dosta toga kod piva zavisi od vode, zajecarac koji se puni u Zajecaru pravi se od arteskih voda koje su izvanrednog kvaliteta.

Valjevsko se pravi od izvorske vode ali su ubljani uspeli i to da useru.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8852
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby gledaoc » 20 Jun 2021, 11:04

PERA wrote:
gledaoc wrote:Dosta toga kod piva zavisi od vode, zajecarac koji se puni u Zajecaru pravi se od arteskih voda koje su izvanrednog kvaliteta.

Valjevsko se pravi od izvorske vode ali su ubljani uspeli i to da useru.

Ovo su bunari specijalno za pivaru. Inace Zajecar ima preko 40 cesama sa arteskom vodom.
gledaoc
 
Posts: 87
Joined: 13 Jan 2013, 19:48

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby PERA » 20 Jun 2021, 11:20

Verujem, Valjevo se ranije snabdevalo sa vodom sa izvora Paklje, voda je bila vrhunskog kvaliteta, kako se grad širio tako je falilo vode i počeklis u da je zahvataju iz reke Gradac koja je možda i najčistija u Srbiji ali je izuzetno tvrda voda sa dosta kamenca. Mislim da se pivara i dalje snabdeva direktno sa izvora Paklje.
Pored pivare je namenski izgrađen restoran platani koji su cevima bili povezani sa pivaron(ista firma) i gde se točilo taze nepasterizovano pivo. Kakav je to ukus bio majko mila. Ovo sad su sve stanja u odnosu na to.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8852
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby gledaoc » 20 Jun 2021, 11:27

PERA wrote:Verujem, Valjevo se ranije snabdevalo sa vodom sa izvora Paklje, voda je bila vrhunskog kvaliteta, kako se grad širio tako je falilo vode i počeklis u da je zahvataju iz reke Gradac koja je možda i najčistija u Srbiji ali je izuzetno tvrda voda sa dosta kamenca. Mislim da se pivara i dalje snabdeva direktno sa izvora Paklje.
Pored pivare je namenski izgrađen restoran platani koji su cevima bili povezani sa pivaron(ista firma) i gde se točilo taze nepasterizovano pivo. Kakav je to ukus bio majko mila. Ovo sad su sve stanja u odnosu na to.

I u Zajecaru bio restoran u sklopu pivare sa tocenim nepasterizovanim pivom, naravno uspeli da ga uniste 90-ih godina.
gledaoc
 
Posts: 87
Joined: 13 Jan 2013, 19:48

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests