Board index Život van sporta Lifestyle

Pivožderi

Re: Pivožderi

Postby bhc_comp » 22 May 2018, 17:46

Dobar je Paulaner!
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Pivožderi

Postby yobara » 22 May 2018, 18:19

Iz mog laickog iskustva (ali moglo bi se reci sasvim solidnog), da bacim jedan osvrt na trenutno stanje...naravno, u pitanju su ova 'pristupacnija' piva obicnom smrtniku, iz principa se ne daje vise od 300 dinara za ebeno pivo koje prvom prilikom ispustis u wc solju :biggrin:

Prva stvar TOCENO >>>>> PIVO U FLASAMA/LIMENKAMA

Iz kategorije toceno:

1) Numero Uno definitivno Karslberg...kad god sam ga pio, klizilo je niz grlo samo tako...nikakve glavobolje, crne rupe i slicni post jutarnji efekti...definitivno u kategoriji vrlo dobro, sto se tice naseg trzista

2) Badvajzer - tanje od Karlsberga, ali moze se reci iznad proseka...prilicno pitko

3) Tamno Niksicko...nesto ga vise i ne nude, bar na mestima na kojima se krecem, ali ostalo mi je u secanju po dosta dobrom kvalitetu

4) Niksicko svetlo/Zajecarsko - generalno se najvise pije i to je otprilike taj odnos cene/kvaliteta za obicnog smrtnika...zlatna sredina

Iz kategorije pivo u flasi/limenke :

1) Amstel - isto ga retko srecem, pre se i po svadbama neretko nudilo...no, svakako za moj ukus bogougodno i kad god je prilika uzimam bez razmisljanja

2) Niksicko - najpristupacnije, najvise se pije...imalo dobar period, pa se nekako pokvarilo u trenutku kad je Zajecar stupio na scenu...sad je opet 'najrentabilnije' u svakom smislu...mozda i ispod proseka, ali od 'komercijalnih' mu dajem prednost

3) Zajecarsko - fenomalno u periodu 2014-2016, sad je dozivelo totalni pad, da ga pijem bas kad moram...toceno je i dalje sasvim solidno, u limenci sasvim solidno...ali iz flase, po kafanama i prodavnicama - bas nemam objasnjenje sta se dogodilo da nastane takav pad

4) Levenbro(au) - solidno ono u limenci, mada daleko od nekog preceranog kvaliteta

5) Staropramen - oduvek mi bila muka od njega... i tocenog i u flasi...dajem mu samo minimalnu prednost u odnosu na nesvetu alijansu trovaca iz Vojvodine

6) Jelen/Lav - secam se tog nekog perioda malo pre pocetka 21. veka i samog pocetka...oba brenda bila fenomenalna...danas sta reci...Jelen dugo bio gori, to nije bilo pivo to je bio neki prasak/misomor...no, silom prilika sam za Novu Godinu bio primoran da pijem Lav, posto nista drugo nije imalo...majko moja, preselo mi celo vece, skoro mi se zeludac nije onako bedno osecao

7) MB/Vajfert (sa zelenom etiketom)...prvo je oduvek bilo imitacija od piva, da nasparam njega i Jelen i Lav mogu da se osete superiornim...od drugog sam na prvi utisak osetio muku, ali reko da ne ispadnem 'cka - popijem celo, sa sve misijim talogom pri dnu...i ispovracao se kvalitetno pred vratima kafane :biggrin: splacina

Kategorija lokal/patriotska hajpovana (da li sa pravom?) piva:

1) Valjevsko/BG (sa zelenom etiketom)...zivim u tom podneblju, bas negde izmedju BG i Valjeva, na preslavu dolaze caletove kolege iz Valjeva, dosta poznanika iz Valjeva... samo to piju, tako da sam sasvim dobro upoznat sa situacijom VA hajpovanja :biggrin: Sasvim pristojno pivo do nekog perioda 2010e, rekao bih...kasnije, kao sto sam pisao negde gore - dobilo neki cudan ukus, poput zagorelog mleka, ne znam bolje plasticnije da objasnim...i dalje ga je bolje piti nego Lav/Jelen/Staropramen, ali stvarno ne vidim razlog da se toliko hvali...istina je da imaju dobre uslove sto se tice vode, ali sam negde cuo da se u tehnologiju bas slabo ulaze, pa mozda je to razlog sto kvalitet nije na nivou kao sto bi mogao biti

BG mi je u periodu 2010-2014 bio bas skriveni favorit...jeste ga tad bio glas da je pravo zidarsko pivo, ali za moj ukus bas je imalo cemer i gorcinu pravog muskog piva, na prijatan nacin :biggrin: i cinilo se da je jace od onih 5% sto je pisalo na ambalazi

No u poslednje vreme sam ga pio, bas otuzan ukus poprimilo...cuo sam price da su ga punili i Cacani i Beogradjani, a da ga ovi prvi isto hvale...pa je moguce da sad nailaze ove zabusantske ture iz glavnog grada :biggrin:

Kategorija fensi piva:

1) Tuborg (vodica, pivo za zene), Beck's (pred zavrsetak gimnazije 2005/6 bilo bas popularno, ali generalno sad kad se osvrnem - malo manja vodica od Tuborga :biggrin: ), Haineken (ok, licno mi nista spektakularno)

2) Paulaner sam uzeo u CG, na letovanju...bila akcija u Rodi, a i svideo mi se srednjovekovni dizajn :biggrin: Bolje od Hajnekena, ali licno nisam pao na dupe od njega

3) Mythos - Grecija letovanja, pristojno, vise mi se svidja od Paulanera...Lasko pio davno, nije bilo lose, ali ga se nesto ne secam, treba obnoviti gradivo

Voleo bih za probati - Skopsko, cale hajpuje dosta...nekako ga uvek promasim, poslednji put kad smo isli kolima n Krf, ja bas vozio u pojasu Juzne Srbije (dje ga ima dosta) i Makedonije...i isto tako se potrefi nazad :biggrin:

Over and out
User avatar
yobara
 
Posts: 2570
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Pivožderi

Postby Pit Bull » 22 May 2018, 18:33

Meni su lokalna piva bas tanka...

Banjalucki Nektar mi je broj jedan. Ukusom sije debelo sva ostala. Ne secam se da sam ga nekad pio van Banjaluke pa moguce da su ovde "boljeg" kvaliteta nego izvozna.

Sarajevsko dosta slabije od Nektara, na Jelen sam alergican, na jednoj slavi sam cak pre pio sok nego Jelen. Toliko gadno pivo meni da je to neopisivo. Lav propao, Apatinsko otprilike misomor... Niksicko mi vuce na Jelen, malo bolje, ali slicna prica. Zajecarac posle Nektara najbolji, mada koliko ja znam on se dva mesta puni u Srbiji i uopste nisu totalno istog ukusa. To valjda objasnjava sto je i meni nekad dobar, a nekad ne.

Lasko isto moze proci ako ga racunamo kao lokalno.

Od stranih mi je Paulaner top jedan i njega pijem uglavnom gde ima. Cak psenicno toceno mi je najveca perverzija. Flasa je isto okej mada preferiram tocena.

Estrelja mi isto lezi flasa, kao i Stela Artoa. S tim da mi je Stela tocena bolja od flase, dok Estrelju tocenu nisam pio.

Od ekipe Beks/Tuborg/Hajneken, ubedljivo najbolji Hajneken. Mada su to meni lagana piva... Sad sam za svoju slavu uzimao Hajnekene, 10+ sam ih opusteno popio bez da sam osetio... Ako se pije veca kolicina, mnogo lakse ide Hajneken. Tuborg mi nesto ne lezi previse, Beks malo bolji, ali Hajneken pre navedenih.

Kaltenberg nista specijalno, Badvajzer isto nista posebno za moj ukus... Levenbro katastrofa...

Staropramen mi je uz Paulaner i Nektar omiljeno pivo, pogotovo toceno.

Razmisljam da nisam nesto preskocio, ali to je manje-vise to.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58106
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Pivožderi

Postby Ćoba » 22 May 2018, 18:36

Lav je najgori pa Nektar.

Generalno primjetio sam da ljudi koji piju svakodnevno pivo najvise vole Jelen i Zajecar. Pa i ja sam jedan od tih. :okk:
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23415
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Pivožderi

Postby Cvele » 22 May 2018, 19:22

1.Korona,točeni Karlsberg
2.Paulaner,Erdinger
3.Hajneken,Nikšićko(svetlo i tamno)

Može proći i Stela,Laško,Staropramen,ali ljubav prema Zaječarcu ne razumem :biggrin:
User avatar
Cvele
 
Posts: 18215
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Pivožderi

Postby Гроф Тинторето » 22 May 2018, 21:31

Skopsko malo je bilo dobro nekad. Sad ne znam.

Nisko malo je dobro.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31603
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Pivožderi

Postby balkanski spijun » 22 May 2018, 23:42

Moji prijatelji mlate pivo,pretežno toceno

Ja ne bi popio pivo,nema tih para.Jednom sam za opkladu popio pivo i mozda jos par puta. .Meni je to najodvratnije pice.Pomislucete da vas zajebavam,ali stvarno je tako.
Konjak,rakija,burbon,vino,da.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Pivožderi

Postby Holden » 23 May 2018, 00:38

Al' imate istancan ukus krv vam jebem. :D Kako uspijete da osjetite razliku izmedju 20 piva nije mi jasno.

Ja se mogu ubiti i dvolitrama apatinskog, nije mi nikakav problem.

Jedino mi je Lav odvratan.
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Pivožderi

Postby Фантом » 23 May 2018, 01:11

Bas ovo sto Holden napisa, sa takvim ukusom lagano da radite u nekoj pivari :D

Meni BG ranije bilo top pivo al' ga nisam pio ima par godina.
Jedino pivo koje bas nisam mogao da popijem je Jagodinsko, znaci vec sam bio pripit i ove moje neke budale uzele gajbu da probaju, do pola flase sam stigao i nisam mogao vise, a kad sam pripit mogu lagano razredjivac da pijem.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Pivožderi

Postby wiper » 23 May 2018, 01:19

Točim i nektar i sve vrste paulanera (svetlo, tamno, crveno, pšenično) i krušovice i sve sam u izobilju pio..od svih navedenih definitivno broj 1 pšenični paulaner, nektar je po meni smeće..

Najviše gotivim lagere i tu mi je no 1 kozel svetli, paulaner lager takodje odličan..

Od zanatskih točenih salto je jebena pizdarija i definitivno moje omiljeno pivo, moja topla preporuka da se proba ko nije..

O Schneideru tap 5 sam već ranije pisao, dok nisam otkrio salto bio je moj favorit..
JEL' TI FRKA DA PLIVAŠ KAD' JE VODA MUTNA?
User avatar
wiper
 
Posts: 1715
Joined: 08 Feb 2014, 01:36
Location: Novi Sad

Re: Pivožderi

Postby Tumbas » 23 May 2018, 06:15

Nikšićko ili Valjevsko za svaki dan.
Od egzotike Kaš i Hoergaarden.
Jelen, Lav i Staropramen ne otvaram makar umro od žeđi.

Od Red Krughera ( negde oko Vršca se pravi ) imam halucinacije! Udara me jače nego vinjak! Preopasno pivo!
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Pivožderi

Postby ОГИ » 23 May 2018, 07:47

Гдје се проналази салто?
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Pivožderi

Postby Ron Swanson » 23 May 2018, 08:42

Uf, jeste Jagodinsko kancer, probao sam ga prošle godine posle mnoooooogo vremena. Popio gutljaj i batalio.
Od Schneidera su mi 5 i 7 omiljena, a od pšeničnih, pored pomenute Dilemme, najviše volim i Memminger Weiss.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Pivožderi

Postby ОГИ » 23 May 2018, 10:32

У неком локалу у БГ-у сам пио добро крафт пиво под називом "Каш".
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Pivožderi

Postby wiper » 23 May 2018, 15:01

ОГИ wrote:Гдје се проналази салто?


Ne znam odakle si, u Novom Sadu ga recimo ima na više mesta. Uglavnom po beerstorovima.
JEL' TI FRKA DA PLIVAŠ KAD' JE VODA MUTNA?
User avatar
wiper
 
Posts: 1715
Joined: 08 Feb 2014, 01:36
Location: Novi Sad

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests