Board index Život van sporta Lifestyle

Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby MrGarrison » 10 Feb 2021, 00:40

Poslao sam ti poruku, sad ne znam da li je stiglo, baguje nesto, pa ti odgovori na pp da ne bi spamovali ako hoces - jurim bucka, smudja i stuku po Dunavu, Belegis/Banovci/Surduk .
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 594
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby PERA » 10 Feb 2021, 12:33

MrGarrison wrote:Poslao sam ti poruku, sad ne znam da li je stiglo, baguje nesto, pa ti odgovori na pp da ne bi spamovali ako hoces - jurim bucka, smudja i stuku po Dunavu, Belegis/Banovci/Surduk .

Odgovorio sam
Pozdrav
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8644
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Old school » 10 Feb 2021, 17:27

Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby MrGarrison » 20 Apr 2021, 16:13

Osetio sam potrebu da podelim ovo sa ljudima, zato sto radi posao

Pisao sam na temi ranije, imao sam solidnih problema sa golferskim laktom, sto je posledica pretreniranosti i loseg hvata. Ne mogu da kazem da je bol skroz prosao, ali vratio sam se potpuno na zgib, i na razne vezbe koje sam morao od marta prosle godine da kuliram preko 5,6 meseci, bez nekog pomaka...
Ono sto rekoh - hvat ne bi trebalo da se bazira na malom, i domalom prstu, vec na prva tri ... To je prvo.
Druga stvar je ova vezba sa klipa, koju radim vec nekih mesec, mesec i nesto, i kao u onim tres reklamama za kosmodisk - ne znam kako, ali pomaze odmah :biggrin:
S tim sto sam naravno, prilagodio to svojim uslovima - dodjem u slican polozaj kao sa klipa, samo koristim sobno vratilo, prvo se krene lagano, s manjim uglom, i 4,5 sekundi zadrzavanje, a kasnije moze vec da se radi po klipu ( ja preko 10 sekundi po ruci nisam isao, i to uglavnom radim izmedju serija kada vezbam ledja/grudi/ruke, sta god, traje minut, a vredi ).
Ume tu i tamo i dalje nekad da me boli taj deo kod levog lakta, ali mnogo manje, i u toku vezbanja, bukvalno ovom vezbom nestane bol\zatezanje, i lagano se nastavlja sa treningom.
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 594
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Old school » 27 Apr 2021, 10:17

MrGarrison wrote:Osetio sam potrebu da podelim ovo sa ljudima, zato sto radi posao

Pisao sam na temi ranije, imao sam solidnih problema sa golferskim laktom, sto je posledica pretreniranosti i loseg hvata. Ne mogu da kazem da je bol skroz prosao, ali vratio sam se potpuno na zgib, i na razne vezbe koje sam morao od marta prosle godine da kuliram preko 5,6 meseci, bez nekog pomaka...
Ono sto rekoh - hvat ne bi trebalo da se bazira na malom, i domalom prstu, vec na prva tri ... To je prvo.
Druga stvar je ova vezba sa klipa, koju radim vec nekih mesec, mesec i nesto, i kao u onim tres reklamama za kosmodisk - ne znam kako, ali pomaze odmah :biggrin:
S tim sto sam naravno, prilagodio to svojim uslovima - dodjem u slican polozaj kao sa klipa, samo koristim sobno vratilo, prvo se krene lagano, s manjim uglom, i 4,5 sekundi zadrzavanje, a kasnije moze vec da se radi po klipu ( ja preko 10 sekundi po ruci nisam isao, i to uglavnom radim izmedju serija kada vezbam ledja/grudi/ruke, sta god, traje minut, a vredi ).
Ume tu i tamo i dalje nekad da me boli taj deo kod levog lakta, ali mnogo manje, i u toku vezbanja, bukvalno ovom vezbom nestane bol\zatezanje, i lagano se nastavlja sa treningom.


Ja mučim muku sa golferskim laktom punih godinu dana. Teška govnarska povreda. Morao sam da kompletno modifikujem vežbe snage. Nosim i steznik za lakat kada treniram da rasteretim pripoj lakta. Zgibove ne mogu ni da zamislim punih godinu dana i leđa mi stagniraja a ja se nerviram i nerviram. Posebno je bolno kada radim biceps EZ šipkom ili bućicama (kontrakcija sa podlakticom ka gore). Generealno leđa i biceps najviše trpe.
Čitao, proučavao, pitao, savetovao se.
Znam ljude koji su se mučili i više od 1,5g. Išli na terapije, fizikalne vežbe i bulja.
Prošlo im samo od sebe.
Delimično sam pomogao sebi određenim vežbama istezanja pred početak treninga.

Obećao sam da ću postaviti jedan moj trening kako izgleda.
Grudi-ramena-biceps-trbušnjaci.
Kardio 2,5km-3km trčanje zagrevanje oko 20min.
Razgibavnje komplet oko 15min.
Sklekovi 10-12 setova piramidalno 25-22-20-18-15; 18-15-15-15-18. (oko 200kom.), pauze između ponavljanja 75sec. ukupno trajanje oko 25min.
Nekad radim prvi veliki set klasičan sklek, a drugi set decline sklek (okomito telo sa podignutim nogama i opterećenjem na ramenima)
Razvlačenje bućicama 4 serije sa 12 ponavljanja (bućica 12,5kg).
Pullover 4x12 ponavljanja sa bućicom od 15kg.
Ramena
EZ šipka iznad glave u stojećem stavu 4x10/12 ponavljanja težina tegova 30-35kg.
Letenje bućicama u stojećem stavu (lateralno podizanje) 4x10/12 sa 10kg.
Letenje bućicama u sedećem stavu (telo spušteno u horizontalu sa tlom i spajanje bućica ispod nogu) za zadnje rame
4x10ak ponavljna sa 9-10kg.
Biceps
kontrakcija EZ šipkom podlaktica lice na gore. 4x10ak ponavljnja težina proizvoljno kako-kad. (ne manje od 15kg.)
Pumpanje bicepsa bućicama kontrakcija jedna pa druga ruka 4x10 ponavljna 10kg.
Treća vežba ako mi vreme dozvoli.
Trbušnjaci
4x12 ponavljnja da pogodi donje trbušnjake.
3x12 ponavljnja da pogodi bočne trbušnjake.
Ukupno trening traje od 1,45 do 2 sata.
Naravno da ne proporučujem spajanje kardio i vežbe snage ali ja to radim jer volim kardio.
Trening je kopletno "domaća radinost", teretanu nisam video od početka treniranja.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby MrGarrison » 28 Apr 2021, 17:06

Probaj ono gore sto sam napisao, meni je pomoglo, a vidim i po komentarima da je dosta ljudi tako resilo problem. Ja vise vezbe ne modifikujem, lagano vracam sve vrste zgibova koje sam ranije praktikovao. Iako je mainstream, ozbiljan je kanal Athlean-X, dosta se obraca paznja na prevenciju, i pre svakog noviteta u vezbanju valja istraziti koje sitne stvari ( kao kod golferskog lakta-hvat ) mogu vremenom da naprave frku . Vidim po treningu da fino forsiras ramena, pa ima Jeff i klip o tome - kako da se sacuva rotator, jer najpopularniji polozaj za lateralno letenje ( gde se teg izvrce, kao da recimo "prosipas vodu" pomalo ) ume vremenom malo po malo da napravi stetu.
Naravno uz sve to i odmor treba, bas je skoro u javnost izasao onaj "natural" Lazar Angelov sa pricom o povredama, gde se u sustini sve svodi na pretreniranost, nepravilno izvodjenje, i silovanje tetiva.
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 594
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Old school » 29 Apr 2021, 15:21

Jeff je ozbiljan lik. Pratim ga već dve-tri godine. Pored prakse odlično je i naučno potkovan. Ima još jedan dobar njegov klip za golferski lakat.
Neke od njegovih predloga za vežbe grudi i ramena sa bućicama sam uvrstio u vežbanje kako bi u najavi predupredio povrede koje dolaze sa trošenjem materijala.
Trenutno najveći problem pored tog nesretnog lakta mi je višemesečni neuspešan pokušaj da spustim body fat ispod 15ak %.
Ubijam se kao vaška, kardio, ishrana savršeno izbalansirana, testo i žitarice na minimumu, šećer isto ali neće pa neće.
Jednostavno sam se zaglavio na 77-78kg. i ni makac.
Neko kada bi mi video rekao bi da sam polude ali ja jednostavno nisam zadovoljan.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby killchrome » 29 Apr 2021, 15:47

pa dobro nije bas malo 15% :D vrv nesto ne radis kako treba, bez da me shvatis pogresno, al to je do ishrane svakako
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Old school » 29 Apr 2021, 15:59

Ja to odokativno kažem 15% jer može biti i 13 i 14% a ne daje mi se 2000-3000 da proverim koliko realno jeste. Jbg na 182/77kg nije mnogo. Znalo je da bude i 75kg ali sa manjom m.masom. Guram kalorijski deficit konstantno ali ne bih želeo ni da preteram pa da izgubim m.masu.
Svakako je u ishrane ali gde grešim ne znam. Čak primenjujem i fasting već tri godine sa periodom od 14-16h ne jela. Od 21h -do 12h sledećeg dana.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby MrGarrison » 29 Apr 2021, 23:38

Lagao bih ako bih rekao da resenje znam jer isti problem imam, samo jbg, ja iskreno nemam toliko dobru ishranu, i kardio mi je bas los otkad sam se povredio...
Moj neki plan je da kad podignem misicnu masu na nivo na koji zelim da isforsiram surovi keto, sa dobrim-ali ne preteranim kardiom. Kapiram da ce dosta misica da ode, ali ce i salce da nestane ... Jbg kad je covek kombinacija endo i mezomorfa...
No gledao sam davno na yt jednog lika koji je brda godina calisthenics - nista teretana . On dok nije ekstremno promenio ishranu, efekat nije video, bukvalno se vrteo u krug sa slicnom kolicinom bf-a. Konacno je prave rezultate dobio teretanom, al' jebes ga, ja u teretanu necu, pa sve i da ceo zivot budem sa tim nekim viskom koji verovatno u ocima obicnih smrtnika i nije visak, ali za vezbace je katastrofa :D
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 594
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby killchrome » 30 Apr 2021, 13:04

Old school wrote:Ja to odokativno kažem 15% jer može biti i 13 i 14% a ne daje mi se 2000-3000 da proverim koliko realno jeste. Jbg na 182/77kg nije mnogo. Znalo je da bude i 75kg ali sa manjom m.masom. Guram kalorijski deficit konstantno ali ne bih želeo ni da preteram pa da izgubim m.masu.
Svakako je u ishrane ali gde grešim ne znam. Čak primenjujem i fasting već tri godine sa periodom od 14-16h ne jela. Od 21h -do 12h sledećeg dana.


u kom periodu dana vezbas?
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Old school » 30 Apr 2021, 17:24

killchrome wrote:
Old school wrote:Ja to odokativno kažem 15% jer može biti i 13 i 14% a ne daje mi se 2000-3000 da proverim koliko realno jeste. Jbg na 182/77kg nije mnogo. Znalo je da bude i 75kg ali sa manjom m.masom. Guram kalorijski deficit konstantno ali ne bih želeo ni da preteram pa da izgubim m.masu.
Svakako je u ishrane ali gde grešim ne znam. Čak primenjujem i fasting već tri godine sa periodom od 14-16h ne jela. Od 21h -do 12h sledećeg dana.


u kom periodu dana vezbas?


U 90% slučajeva u periodu od 19h-21h 4-5 nedeljno.
Ako te ne mrzi imaš moju ispovest stranicu pre. :biggrin:
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Withnail » 30 Apr 2021, 18:03

Je l pio neko battery protein iz proteini.si?
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby DON » 30 Apr 2021, 18:14

Pio sam ja - sta te zanima?
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Withnail » 30 Apr 2021, 18:19

Pa mislim ono je l valja? Ne znam nista o tome, ranije davno sam uzimao biontech u pansportu, sad bih uzeo neki da radi posao
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests