Board index Život van sporta Lifestyle

Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Starsica » 15 Mar 2016, 14:40

A šta bi trebalo da jede neko ko želi da se ugoji?
Moja drugarica, recimo, je mršavica i treba joj malo kila. Pije B vitamin, radi sa klincima po rođendaonicama i recimo da joj je to jedina fizička aktivnost :biggrin:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Chuck » 15 Mar 2016, 14:52

Ja kada sam drzao dijetu, jeo sam samo do 16:00. Takodje nisam jeo hleba, slatkise, alkohol i gazirane sokove sam izbacio. Maltene sam gledao da unesem sto manje secera.
User avatar
Chuck
 
Posts: 3358
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Franco Vázquez » 15 Mar 2016, 15:16

Starsica wrote:A šta bi trebalo da jede neko ko želi da se ugoji?
Moja drugarica, recimo, je mršavica i treba joj malo kila. Pije B vitamin, radi sa klincima po rođendaonicama i recimo da joj je to jedina fizička aktivnost :biggrin:


У начелу - доста хидрата. И протеина, и масти, али хидрати су примарни за добитак у килажи код мршавих. Мало банализујем целу причу јер је и питање доста неодређено (мршава, а 'оће да се угоји, али никаквих других информација нема), али са довољним повећањем хидрата нема силе да се не угоји. Да ли ће добитак бити сало или не зависи од других фактора - извора калорија (па и хидрата), физичке активности. Доста хране, како би имала вишак у односу на потрошњу. Колико је то? Појма немам, мора да проба од неке количине, па да повећава док килажа не крене на горе. Пиринач, кромпир, тестенина и слично.
User avatar
Franco Vázquez
 
Posts: 157
Joined: 28 Dec 2015, 20:33

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby lockdown » 15 Mar 2016, 16:20

Starsica wrote:A šta bi trebalo da jede neko ko želi da se ugoji?
Moja drugarica, recimo, je mršavica i treba joj malo kila. Pije B vitamin, radi sa klincima po rođendaonicama i recimo da joj je to jedina fizička aktivnost :biggrin:

https://musclewiki.org/Calorie_calculator

Ev ovde neka izracuna po ovome sto je postavio Poison and Remedy koliko kalorija ji treba dnevno da se ugoji ...
Danju fin, noću Čarli Šin.
User avatar
lockdown
 
Posts: 21027
Joined: 22 Jun 2011, 13:15

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Rorsh » 15 Mar 2016, 17:24

Ja malo rešio da se dovedem u formu, više mi je fiz snaga bitna nego sam izgled.

Ono, voleo bih da malo stešem stomak ako je moguće, ali je glavno da ne crkavam na svakom terminu posle 20 minuta :D A nekako verujem da ta dva idu ruku pod ruku. Cardio radim 4-5 puta nedeljno, a imam kod kuće one male dumbell tegiće, pa i snjima radim, uz vežbe koje ne zahtevaju dodatnu opremu.

Interesuje me mišljenje malo pametnijih od mene, o ishrani.. Uglavnom ovako:
doručkujem bogato i loše :D neka kajgana, slanina, sir, hleb (hlebom se nikad nisam pretovarao, uglavnom 1 parče za ceo obrok)
ručak: pileće belo, neki prilog od kormpira/pirinča/šargarepe/kukuruza šećerca (ovo povrće u 99% kuvano, ne pečeno) za salatu rotkva, praziluk, zelena salata, kupus, rotkvica.. to sada imam, leti će ući luk, paradajz, krastavci...
večera dosta jednostavna - ako ostane nešto od ručka, neki mladi sir, opet salata (kao i za ručak).

sokove uopšte ne pijem - i do sada sam pio 2 čaše mesečno, sada neću ni to. slatko: jedem od voća sve: jabuke, pomorandže, banane, kivi (opet, to što se trenutno može naći), jedem i čokolade i to, ali mislim da ne preterujem, možda jednu čokoladicu dnevno (twix ili tako nešto) / jedan red čokolade (znači 3, 4 kockice Najlepših želja recimo).

Šta kažete? Ono, ne planiram da ulazim na neka body building takmičenja, samo me interesuje okvirno kako ovo mogu da popravim i unapredim.

Hvala.
User avatar
Rorsh
 
Posts: 900
Joined: 02 Oct 2013, 12:02
Location: Novi Sad

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Poison and Remedy » 15 Mar 2016, 19:42

Rorsh wrote:Ja malo rešio da se dovedem u formu, više mi je fiz snaga bitna nego sam izgled.

Ono, voleo bih da malo stešem stomak ako je moguće, ali je glavno da ne crkavam na svakom terminu posle 20 minuta :D A nekako verujem da ta dva idu ruku pod ruku. Cardio radim 4-5 puta nedeljno, a imam kod kuće one male dumbell tegiće, pa i snjima radim, uz vežbe koje ne zahtevaju dodatnu opremu.

Interesuje me mišljenje malo pametnijih od mene, o ishrani.. Uglavnom ovako:
doručkujem bogato i loše :D neka kajgana, slanina, sir, hleb (hlebom se nikad nisam pretovarao, uglavnom 1 parče za ceo obrok)
ručak: pileće belo, neki prilog od kormpira/pirinča/šargarepe/kukuruza šećerca (ovo povrće u 99% kuvano, ne pečeno) za salatu rotkva, praziluk, zelena salata, kupus, rotkvica.. to sada imam, leti će ući luk, paradajz, krastavci...
večera dosta jednostavna - ako ostane nešto od ručka, neki mladi sir, opet salata (kao i za ručak).

sokove uopšte ne pijem - i do sada sam pio 2 čaše mesečno, sada neću ni to. slatko: jedem od voća sve: jabuke, pomorandže, banane, kivi (opet, to što se trenutno može naći), jedem i čokolade i to, ali mislim da ne preterujem, možda jednu čokoladicu dnevno (twix ili tako nešto) / jedan red čokolade (znači 3, 4 kockice Najlepših želja recimo).

Šta kažete? Ono, ne planiram da ulazim na neka body building takmičenja, samo me interesuje okvirno kako ovo mogu da popravim i unapredim.

Hvala.


http://www.bodybuilding.com/
Na ovom sajtu imas apsolutno sve. Plus ako pristupis sajtu(join), mislim da mozes da pratis svoju ishranu i trening. Kao i mnostvo drugih stvari.

Evo jedan clanak sa sajta
http://www.bodybuilding.com/fun/ketogenic-dieting-frequently-asked-questions.html

@Starsica
Ako tvoja prijateljica zna Engleski, takodje joj preporucujem da poseti ovaj sajt.
http://www.bodybuilding.com/fun/jamie-eason-fitness-360.html
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Konjušar » 16 Mar 2016, 00:05

Chuck wrote:Ja kada sam drzao dijetu, jeo sam samo do 16:00. Takodje nisam jeo hleba, slatkise, alkohol i gazirane sokove sam izbacio. Maltene sam gledao da unesem sto manje secera.


Nije bilo razloga da ne jedes posle 16h, samo je trebalo paziti sta. Sve sto si izbacio su u stvari ugljeni hidrati o kojima pricam. Izbacivanjem njih se duplo brze mrsavi nego izbacivanjem masnog.

Koga zanima, neka se javi na PM da mu posaljem naslove knjiga i studija o UH. Pokazalo se da su UH mnogo stetniji po kardiovaskularni sistem od masnog.
grobar_Zvornik wrote:Коњушар је у више наврата исказао свој антисрпски став.
User avatar
Konjušar
 
Posts: 2996
Joined: 16 Feb 2015, 19:00

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Zappa » 16 Mar 2016, 00:32

Chuck wrote:Ja kada sam drzao dijetu, jeo sam samo do 16:00. Takodje nisam jeo hleba, slatkise, alkohol i gazirane sokove sam izbacio. Maltene sam gledao da unesem sto manje secera.


I kakvi su rezultati, koliko si izgubio kg. Koliko dugo si izdrzao tu patnju.
Zappa
 
Posts: 7529
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby White Mamba » 16 Mar 2016, 00:48

Ja sam npr onom UN dijetom stesao 12kg za 2 meseca posle oporavka od povrede (bilo stradalo koleno)
Knjiga 2 je u pitanju
Fazon ovako nesto http://www.dijeta.net/un_dijeta.htm
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 43101
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Angus Young » 16 Mar 2016, 01:07

Tri drugara i drugarica su držali tu UN dijetu. I svi su prezadovoljni.

Drug i drugarica su držali kratko, drug mesec dana, skinuo je 10 kg, a drugarica mesec i po otprilike, slični rezultati.

Dok su ova dva drugara smršala baš, oko 30 kg za tri meseca.

Jede se sve, patnja im je bila za doručak jer svaki dan voće, po dve mandarine ili jabuka i tako to.

I mora da se drži tri meseca maksimum, pa pauza pa onda nastavak ako je potrebno opet držati. I pridržavali su se skroz ove ishrane i ovog plana.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19609
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Chuck » 16 Mar 2016, 07:21

Zappa wrote:
Chuck wrote:Ja kada sam drzao dijetu, jeo sam samo do 16:00. Takodje nisam jeo hleba, slatkise, alkohol i gazirane sokove sam izbacio. Maltene sam gledao da unesem sto manje secera.


I kakvi su rezultati, koliko si izgubio kg. Koliko dugo si izdrzao tu patnju.

Smrsao sam 13-14 kg-a za dva meseca. Ali ova dijeta nije zdrava. Ne preporucujem je, padao sam u nesvest par puta :D
User avatar
Chuck
 
Posts: 3358
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Konjušar » 16 Mar 2016, 10:21

Dijete ko dijete, dobre su ako je cilj konkretan i kratkorocan, recimo 10kg za 2 meseca.

Ali to i dalje nije nacin zivota, pa je velika verovatnoca da cete se vratiti na stare navike kad smrsate.

Treba promeniti paradigmu u zivotu, sistem verovanja koji se tice ishrane. Npr., moj drug ima stav koji sam i sam imao: "ne mogu da jedem tunjevinu i meso bez hleba, pa da ga jebes". Isto sam razmisljao dok nisam prelomio. Sada jedem sve bez hleba, i kapiram da mi nije potreban ni najmanje.

U prici oko ishrane mnogo je kontroverznih stavova, jer postoje razni lobiji. Npr., u Americi je najuticajniji u drugoj polovini 20.veka bio secerni lobi, kao i lobi oko zitarica. Upravo tada je taj nacin zivota promovisan kao najzdraviji i to je i dalje vladajuca paradigma.

Razni interesi su u pitanju, zato treba biti pametan, citati, istrazivati i pre svega slusati svoje telo. Jer jedan zivot imamo i jedno telo.
grobar_Zvornik wrote:Коњушар је у више наврата исказао свој антисрпски став.
User avatar
Konjušar
 
Posts: 2996
Joined: 16 Feb 2015, 19:00

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Poison and Remedy » 16 Mar 2016, 10:48

Ovaj sajt je dosta popularan i interesantan
http://darebee.com/
Slika sa sajta
Spoiler: pokaži
Image
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Packy » 16 Mar 2016, 11:24

Ja sam od sredine januara izbacio jedno parce hleba za svaki obrok, stavise ni ne veceram tako cesto i daje to rezultata.Jedino sto me nervira je sto me neke svecanosti preseku(caletov rodjendan, konferencija, odlazak kod mojih na NBG...), a tu jednostavno je tesko voditi racuna i skoro da krecem od pocetne tacke mada razlika je nekih 1,5 kg.Do Uskrsa fala Bogu nemam nista, a mozda vec od aprila iznajmim garsonjeru sto bi bila odlicna vest za mene.Sada jedini problem koji imam je upala misica i zbog slabije kretnje sam ponovo na 94 kg(a i zbog toga sta sam jeo tog dana kada sam nosio) ali ne sumnjam da cu se vratiti kroz par dana na 92,5 koja mi je postala ''normalna'' tezina.Pre nego sto sam smanjio kolicinu hleba nisam uspeo da spustim ispod 94,2.Gornja granica mi je bila 95,7 i kilaza mi se kretala izmedju te dve vrednosti u prethodnom periodu.Prvi cilj mi je da se spustim na 90, a onda posle ako budem u mogucnosti na 88.

Upalu sam zaradio u subotu posto sam prvi put posle duzeg vremena imao fizicku aktivnost koja je zahtevala puno napora.Nosili smo kancelarijski materijal iz jednog poslovnog prostora u drugi.Radili smo 10 sati sa pauzama.Verovatno cu i u subotu da imam slican posao, samo ne verujem da ce da bude toliko zahtevan.

Spustio bih se ja dosta nize, moji matorci kad god dodju tamane neku cokoladu(ili nesto drugo slatko) i sve redje im se prikljucujem.Uz to svaki vikend kupuju burek ili nesto masno, ali ih kuliram u poslednja dva meseca.Dok se ne spustim na 91 reko sam da ne uzimam burek.Povodljiv sam i to me kosta, zbog toga i mislim da bi za mene bilo najbolje da zivim sam jer potrebu za slatkisima, brzom hranom i stvarima koje gojim imam u veoma maloj meri.Moj nedeljni meni se uglavnom sastoji od toga:dva parceta hleba(maslac/kajmak+suhomesnato)+uzina na poslu(integralni keks, neslani kikiriki...)+rucak(piletina/grasak/boranija/pasulj/testenina itd)+voce.Najkriticniji period mi je definitivno izmedju dorucka i rucka, vikendom je druga prica.Da li imate neki poredlog sta da uzimam za uzinu a da nije voce?

Uglavnom se sluzim time da jedem onoliko koliko je dovoljno.Mislim da bih vec spustio na svoju zacrtanu kilazu kada bih sest dana nedeljno bio izolovan od svoje porodice, a tako bi moglo da bude od aprila.Sigurno bi se desila promena u ishrani ako se preselim i morao bih da vrsim neke korekcije.Ubacio bih sigurno semenke iz zdrave hrane koje bi zamenile trenutnu uzinu.Ovde gde trenutno radim mi je u blizini Prvi Univer.Selidba ce se desiti, ako dobijem novi posao.
User avatar
Packy
 
Posts: 552
Joined: 21 Feb 2016, 16:00

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Poison and Remedy » 16 Mar 2016, 12:15

Packy wrote: Da li imate neki poredlog sta da uzimam za uzinu a da nije voce?


Nateraj sebe da jedes voce ili uzmi pa pij vode(voda zna da zavara stomak da je sit), ali ta druga solucija nije najzdravija. Sve ostalo ili je skupo ili ima previse kalorija.

Tablice kalorijskih vrednosti:

Voce
http://www.dijeta.net/tablice/voce.htm

Slatkisi
http://www.dijeta.net/tablice/slatkisi.htm
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 71 guests