Board index Život van sporta Lifestyle

Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Starsica » 16 Mar 2016, 12:46

Konjušar wrote:Npr., moj drug ima stav koji sam i sam imao: "ne mogu da jedem tunjevinu i meso bez hleba, pa da ga jebes". Isto sam razmisljao dok nisam prelomio. Sada jedem sve bez hleba, i kapiram da mi nije potreban ni najmanje.

Takođe. Nisam mogla da zamislim obrok bez hleba, ali sad ga skoro uopšte ne jedem. Stvar navike. Princip je jednostavan... Jednostavno ga ne kupim :biggrin: A i osim toga, navikneš sebe da ti ne treba. Kao i za svaku naviku, potrebno je vreme da bi se razvila i skontaš da ti sam hleb nije toliko potreban koliko si jednostavno navikao da ga jedeš :beyond:

Packy wrote:Povodljiv sam i to me kosta, zbog toga i mislim da bi za mene bilo najbolje da zivim sam jer potrebu za slatkisima, brzom hranom i stvarima koje gojim imam u veoma maloj meri.
Uglavnom se sluzim time da jedem onoliko koliko je dovoljno.Mislim da bih vec spustio na svoju zacrtanu kilazu kada bih sest dana nedeljno bio izolovan od svoje porodice, a tako bi moglo da bude od aprila.Sigurno bi se desila promena u ishrani ako se preselim i morao bih da vrsim neke korekcije.

Mene je spasilo to što sam se odselila od mojih, jer sam napokon počela sama da kupujem, bez razmišljanja šta će jesti drugi. Potpuno sam izbacila hleb, brašno i šećer su se koristili jednom u nikad. Pakovanje šećera sam otvorila pre dve godine, još uvek stoji ispod sudopere, nikako da se potroši. Moj frižider je pun povrća i ono mahom čini moju ishranu, i obavezno mleko i jogurt pošto bez ta dva ne mogu da funkcionišem. Meso mogu i ne moram, jedem ako će ga jesti momak pa pravim i za mene i za njega.
Većinu tih navika sam usvojila kad sam bila na undiet (ne UN dijeta), skinula nekih 5-6 kg koliko mi je smetalo i godinama već samo voće doručkujem. Doduše, ja sam tu ishranu korigovala po svom principu i novčaniku i od kako se toga pridržavam, kilaža mi varira samo zimi kad novogodišnje krkanje počne u novembru a završi se u martu kad počnem da razmišljam o kupaćem :laugh:
Moj jedini problem je što se malo krećem, ne računajući što po NS-u svuda idem peške.

Što se tiče užine, možeš i koštunjavo voće, ali tipa, jednu šaku, ne da svučeš kesu kikirikija :laugh: Meni voće najviše prija za užinu jer zasiti :beyond: I obavezno mnogo vode, zbog samog organizma i metabolizma.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby White Mamba » 16 Mar 2016, 12:52

Ja npr takodje cesto jedem voce za dorucak
Jbga ostalo od UN dijete
Pa surduknem litar kafe abortushe bez ista :laugh:
Lazem se da mi je ql :beyond:
A hleb brat bratu ponekad i to crni
Ne valja mi sto solim hranu prilicno to moram da izbacim
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 42734
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Starsica » 16 Mar 2016, 13:05

U mom slučaju, olabavila sam sa soljenjem hrane kad sam prestala da pušim. Skontala sam da mi je većina stvari mnogo slana i to je jedini efekat koji sam primetila posle prestanka pušenja.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Chuck » 16 Mar 2016, 13:58

Za dorucak ovsene pahuljice i neko voce, ako mozete da izdrzite.
User avatar
Chuck
 
Posts: 3306
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Packy » 16 Mar 2016, 14:10

Fala P&R, imacu sve to na umu u narednom periodu i napravicu par korekcija.Ja generalno nemam potrebu za uzinom kada je vikend, ali mi je kriticno kada su radni dani.Jesam tako vec uradio sa vodom i nije dalo efekta, dok je sa kafom uspelo.Ne radim to svaki put, samo ponekad.Postepeno cu da smanjujem uzinu, pa se nadam da ce mi uskoro voce biti dovoljno.Vikendom jeste dovoljno.

Cale jos hoce da se preselim kod njih, znam i ja kako sam prolazio kod njih kada sam ih posecivao na par dana. :laugh: Da sacekam prvo jos sledecih par dana kada cu znati da li se selim , da ne pricam neke stvari unapred.Znam i ja otprilike sta me ceka i cega treba da se pazim.Moguce da ce prvi obrok da mi bude voce, a dorucak kasnije oko 10-11.Sada uglavnom jedem izmedju 8-9, a rucam tek u 5.Ovde bi hipoteticki razmak sigurno bio kraci za dva sata.

Uzimam neslani kikiriki povremeno.Jedino to i stapice punjene kikirikijem uzimam, ostalo mi je preslano.So mi je vec neko vreme irelevantan sastojak.
User avatar
Packy
 
Posts: 552
Joined: 21 Feb 2016, 16:00

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby gogo23 » 16 Mar 2016, 17:28

Starsica wrote:A šta bi trebalo da jede neko ko želi da se ugoji?
Moja drugarica, recimo, je mršavica i treba joj malo kila.

Fala bobu da ipak ima neko ko nije u problemu sa kilažom. Ispade da svećom moraš da tražiš nekog takvog. U moje vreme si svećom morao da tražiš debelog/preugojenog

Ubila vas lenja guzica u stolici, kompjuter i televizor, nema šanse da je bilo šta drugo.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby J10nutz » 16 Mar 2016, 17:51

Packy

Saka badema za uzinu radi posao. Znam da nije jeftin, ali je jako dobar. Voca u sustini treba izbegavati, jer ima veliku kolicinu secera. Sve hranljivo sto sadrzi voce, ima i povrce, samo je manje stetno. A ako hoces bas u ekstrem da ides, onda jedi sirovo povrce (bez krompira, naravno :biggrin: )
Vucicu, pederu, ne damo ti svetinju.
User avatar
J10nutz
 
Posts: 2616
Joined: 27 Jul 2014, 14:00

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Franco Vázquez » 16 Mar 2016, 19:30

Далеко од тога да воће у глобалу треба избегавати, штавише, на каквој год дијети (сем кетогене) једна јабука, поморанџа, или порција јагода дневно не би могла да направи проблем. Само банане и грожђе баш не спадају у ту категорију, али нема потребе потпуно избацивати остало воће, има у њему и корисних ствари поред тог шећера. Кључ је у умерености, једна воћка није исто што и кило.
User avatar
Franco Vázquez
 
Posts: 157
Joined: 28 Dec 2015, 20:33

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Konjušar » 16 Mar 2016, 22:55

Tacno, nije samo poenta smrsati, vec i razmisljati o zdravlju. Voce i povrce treba jesti, ali ne preterivati. Bademi, lesnici, kikiriki i indijski orah su odlicni izmedju obroka, ali da se ne predje 100g, jer u 100g recimo kikirikija ima jace od 600 kalorija. Ali su zdrave kalorije, proteini i dobre masti. Apsolutno izbaciti hleb, pekaru, slatkise, brzu brzu hranu, sokove i testenine, ili sve navedeno svesti na koriscenje jednom nedeljno, da se istera zelja bar.

Ja sam u pocetku privikavanja na zdrav zivot morao da jednom u 7 dana jedem sve zivo, i onda sam shvatio da mi ni to ne treba.
grobar_Zvornik wrote:Коњушар је у више наврата исказао свој антисрпски став.
User avatar
Konjušar
 
Posts: 2996
Joined: 16 Feb 2015, 19:00

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby House » 20 Mar 2016, 17:07

Ja recimo jedem crnu cokoladu od slatkisa...a kolace retko pogotovo kad dodje prolece...voce jedem svaki dan npr...

Ja takodje ne jedem hleb...ili je to neki crni integralni hleb ali i to retko mozda jedan ili dva obroka...sto se tice peciva isto retko..doduse volim tonusova peciva da jedem, to je i dosta zdravije, pogotovo one njihove plocice, lepse su mi nego iz zdrave hrane a cena nije mnogo skuplja na 100 grama... :biggrin:
Da je rekao ‘kroz zid!’, išli bi kroz zid, zajedno sa svom braćom na terenu!!- LOVERNJ <3
User avatar
House
 
Posts: 3577
Joined: 24 Dec 2012, 13:51
Location: Novi Sad

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Zappa » 25 Mar 2016, 17:55

Da li ko ima iskustva i lakih saveta u vezi dobijanja mase.
Sta se preporucuje u ishrani ,sta je dobro jesti ? Preporucuju mi surutku , vitamine Beviplex.

Mrzi me ici po teretanama i biti disciplinovan, da li je moguce i bez toga ?

Citam pohvale na razblazeno jabukovo sirce, jel ko pio ?
Zappa
 
Posts: 7471
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Angus Young » 25 Mar 2016, 17:59

Meni je recimo pomogla mesavina jaje, mlevena plazma i banana, to smuckas i bude ti kao kaša. Dva puta dnevno kao uzina, dobio sam par kilograma..
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19490
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby House » 28 Mar 2016, 21:50

Angus Young wrote:Meni je recimo pomogla mesavina jaje, mlevena plazma i banana, to smuckas i bude ti kao kaša. Dva puta dnevno kao uzina, dobio sam par kilograma..



Ovo nisam cuo ovo, daj recept za pravljenje toga...? posto hocu malo novitete da ubacim u ishranu... :biggrin:
Da je rekao ‘kroz zid!’, išli bi kroz zid, zajedno sa svom braćom na terenu!!- LOVERNJ <3
User avatar
House
 
Posts: 3577
Joined: 24 Dec 2012, 13:51
Location: Novi Sad

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Angus Young » 28 Mar 2016, 22:46

Pa nema recepta, smutiš jaje, bananu i stavis mlevenu plazmu :biggrin: kad bude gusto kao kaša pojedeš :biggrin:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19490
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Konjušar » 31 Mar 2016, 09:39

Ne komplikujte i manite se cajeva/sirca/suplemenata.

Prilicno je jednostavno, treba povecati dnevni unos kalorija u duzem intervalu, posebno masti i proteina. Znaci, mnogo vise mesa, ribe, sira, kajmaka, jaja, orasastog voca, povrca. Dajte sebi rok od dva meseca i mislim da bi 5kg morali da dobijete, i to ne sala. Cela filozofija.
grobar_Zvornik wrote:Коњушар је у више наврата исказао свој антисрпски став.
User avatar
Konjušar
 
Posts: 2996
Joined: 16 Feb 2015, 19:00

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests