Board index Život van sporta Lifestyle

Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Step » 20 Sep 2011, 21:57

sacekaj zimu... mnogo je produktivnije - doduse ne znam da li ti je cilj definicija ili masa
...zivot nije uspon, zivot je pad. i kad mislis da se penjas, u stvari padas. a kad padnes do dna, pocnes da kopas rupu...
User avatar
Step
 
Posts: 1285
Joined: 18 Mar 2011, 12:29
Location: Erdoglija

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Keimaak » 20 Sep 2011, 22:07

Дефиниција...масе имам на претек! :laugh:

ОД јануара до почетка јула сам био редован и спустио се са 116кг на 100 (193цм)....срећа је да нисам повратио масу...можда кило или два....али зато вероватно крећем од првог са неким добрим сњуплементима и редовнијим вежбањем да се затегнем...
неки добар а повољан протеин и креатин?
Јебеш живот без идеологије!

Од рођења мог.. није прошло без имена твог.....
User avatar
Keimaak
 
Posts: 1800
Joined: 17 Mar 2011, 22:23
Location: Карановац

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby mali_buda » 20 Sep 2011, 22:13

Keimaak wrote:Дефиниција...масе имам на претек! :laugh:

ОД јануара до почетка јула сам био редован и спустио се са 116кг на 100 (193цм)....срећа је да нисам повратио масу...можда кило или два....али зато вероватно крећем од првог са неким добрим сњуплементима и редовнијим вежбањем да се затегнем...
неки добар а повољан протеин и креатин?

Ima li ko na ovom forumu da je nizi od 190cm, osim mene ;)

Jos od srednje skole "patim" od preponske kile iliti "stradale mi prepone" sto bi nasi klupski doktori rekli. Zbog toga izbegavam teretanu i dizanje teskih predmeta. Ima li nekih predloga za vezbe kojima bih mogao da malo oblikujem telo. Mase za oblikovanje ima na pretek, najvise na stomaku, iako mi pivo nije bas omiljeno pice :) 3cm mi fale do famoznih 190cm, a imam oko 107kg.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Step » 20 Sep 2011, 22:18

2 Keimaak - uuu dobar si... :smile:

od kreatina ja sam koristio (creatine monohydrate) pakovanje od pola kila i to mi je bilo sasvim dovoljno za taj jedan "tretman" od mesec dana. imas ih u svakoj radnji predvidjenoj za to.

e sad ne znam koliko ti je on pametan za definiciju. njegova svrha je, ono sto ja znam, pre svega masa, snaga, energija i regeneracija.

od proteina sam uzimao one sa ukusom cokolade (znam da ima jos banana, jagoda etc).

a za definiciju ni ja ne znam, posto dok sam bio redovan nije mi to bio primaran cilj. i ja bih voleo da cujem neka iskustva po tom pitanju.

2 mali buda - ja! imam nekih 1.88 :sad3:
...zivot nije uspon, zivot je pad. i kad mislis da se penjas, u stvari padas. a kad padnes do dna, pocnes da kopas rupu...
User avatar
Step
 
Posts: 1285
Joined: 18 Mar 2011, 12:29
Location: Erdoglija

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby HariHaler » 20 Sep 2011, 22:22

keimaak legendo! :D

inace, ima bolji sut od vecine nasih reprezentativaca, samo ga jebe skok, tu je na nivou savana :P...


evo vam video za trbusnjake(ako ga vec nisam postavio). ovo sam radio mesec dana(svakog jutra), i napredak je bio evidentan. imate i za sklekove.



onda doslo leto, alkohol i tako dalje :laugh:, tako da sada igram samo basket... a planiram da pocnem otprilike kao i svi vi :ajdejebote:


budo, ja sam nizi (183cm, 77kg)
The mind is everything. What you think you become.
User avatar
HariHaler
 
Posts: 1264
Joined: 15 Mar 2011, 01:48

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Felipao » 20 Sep 2011, 22:24

Protein je za masu,kreatin moze,mada ako hocesh da spustash kilazu najbolje na suvo da krenesh,i da cepash sto vishe fitnes...Inache najbolji protein je Dajmatajz ali i kosta dok je kreatin generalno jeftin i bolja varijanta je ova nova kao tablete umesto praha.Efektivnija je,bolje se iskoristi.

Budo takodje fitnes,trcanje,sklekovi i hiljade trbusnjaka.Fora je samo u kontinuitetu,da radish redovno...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Keimaak » 20 Sep 2011, 22:27

HariHaler wrote:keimaak legendo! :D

inace, ima bolji sut od vecine nasih reprezentativaca, samo ga jebe skok, tu je na nivou savana :P...


Чекај само да се сада напуцам...па ћеш да видиш куцањаи скокове у стилу Банана-ЕрКанада Радмана! :biggrin:
Јебеш живот без идеологије!

Од рођења мог.. није прошло без имена твог.....
User avatar
Keimaak
 
Posts: 1800
Joined: 17 Mar 2011, 22:23
Location: Карановац

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Step » 20 Sep 2011, 22:32

Felipao wrote:kreatin generalno jeftin i bolja varijanta je ova nova kao tablete umesto praha.Efektivnija je,bolje se iskoristi.



kako se ovo pije, sa vodom ili ona fora sa grozdjanim secerom?
...zivot nije uspon, zivot je pad. i kad mislis da se penjas, u stvari padas. a kad padnes do dna, pocnes da kopas rupu...
User avatar
Step
 
Posts: 1285
Joined: 18 Mar 2011, 12:29
Location: Erdoglija

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Felipao » 20 Sep 2011, 22:39

Step wrote:kako se ovo pije, sa vodom ili ona fora sa grozdjanim secerom?


Ako mislish na tablete ja mislim sa vodom normalno,mada ja to nisam pio,vec ortak pije a ja cu takodje da sledeci put kad uzmem kreatin(zima,prolece verovatno) da uzmem u tabletama.

Sto se tiche obicnog kreatina a i proteina piju se sa vodom a ne mlekom kao sto mnogi vole zbog ukusa.To je zbog laktoze u mleku koja usporava apsorbciju kreatina i proteina u krv...Takodje je dobro koristiti onaj secer sto piju dijabeticari,zaboravih kako se zove radi boljeg iskoriscenja kreatina(monohidrata)
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Step » 20 Sep 2011, 22:41

Felipao wrote:
Step wrote:kako se ovo pije, sa vodom ili ona fora sa grozdjanim secerom?


Ako mislish na tablete ja mislim sa vodom normalno,mada ja to nisam pio,vec ortak pije a ja cu takodje da sledeci put kad uzmem kreatin(zima,prolece verovatno) da uzmem u tabletama.

Sto se tiche obicnog kreatina a i proteina piju se sa vodom a ne mlekom kao sto mnogi vole zbog ukusa.To je zbog laktoze u mleku koja usporava apsorbciju kreatina i proteina u krv...Takodje je dobro koristiti onaj secer sto piju dijabeticari,zaboravih kako se zove radi boljeg iskoriscenja kreatina(monohidrata)


aha, znaci samo vodica... tako sam i mislio :smile: tnh.

zove se dekstroza ili grozdjani secer i sto ti kazes bolje iskoriscava kreatin, odnosno bolje ga vezuje.
...zivot nije uspon, zivot je pad. i kad mislis da se penjas, u stvari padas. a kad padnes do dna, pocnes da kopas rupu...
User avatar
Step
 
Posts: 1285
Joined: 18 Mar 2011, 12:29
Location: Erdoglija

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Felipao » 20 Sep 2011, 22:43

Jeste,dekstroza,nisam znao za ovaj naziv grozdjani secer :)
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Panta » 25 Sep 2011, 01:33

Tyrone Spong wrote:koliko izbacujete na bench-u :D :D


Posto sam posle prvih par treninga dobio upalu, poslednje sto sam mogao da dignem je bila sipka, bez ikakvih tegova sa strane :laugh:
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby dumagio19 » 10 Oct 2011, 11:30

Imam u planu da ove zime idem dosta na planinarenje i da se ispenjem neke vrhove u zimskim uslovima! Potrebno mi je da se fizicki dobro spremim i mislio sam da pocnem da trcanjem. Potrebam mi je prijedlog ili plan treninga, ali da to ide postepeno posto sam trenutno ocajan! Koliko puta sedmicno da treniram, koje duzine, koji tempo, sta, kako.... !?
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby FreddyHouse » 10 Oct 2011, 13:53

delboy14 wrote:Imam u planu da ove zime idem dosta na planinarenje i da se ispenjem neke vrhove u zimskim uslovima! Potrebno mi je da se fizicki dobro spremim i mislio sam da pocnem da trcanjem. Potrebam mi je prijedlog ili plan treninga, ali da to ide postepeno posto sam trenutno ocajan! Koliko puta sedmicno da treniram, koje duzine, koji tempo, sta, kako.... !?

Kardio vezbe (vezbe izdrzljivosti) su ti najbitnije za to sto je tebi potrebno.Znaci dosta trcanja,voznje bicikla... U teretani bi ti najvise preporucio vezbe snage,tj trbusnjake (najbitnije,jer svaka vezba pocinje iz grupe stomacnih misica),sklekove,propadanje i zgibove...Tegovi ti nisu potrebni za to sto ti treba
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby bekrinjo » 10 Oct 2011, 17:41

Ja sam par dana imao zestoke treninge,sredio sam 10m drva(istrugao,iscepao,slozio) potpuno sam.Ali zato ruke ne osecam... :laugh:
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests