Board index Život van sporta Lifestyle

Moja kuhinja

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby H. Chinaski » 20 Sep 2020, 09:00

Mislim da me zekiš, ali reći ću ti tajnu, koju krijem. Uvek, koliko mesa imaš, toliko i luka staviš. Za zgušnjavanje jela, nemoj one zaprške i slično, tikvice su keva. Ako imaš, ako nemaš, razmutiš malo brašna i vode i eto, voila, što kažu, braća Francuzi.
Sloboda je stanje duha i splet srećnih okolnosti.
User avatar
H. Chinaski
 
Posts: 2070
Joined: 22 Apr 2020, 15:06

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Obeliks » 20 Sep 2020, 09:02

@balkanski
Ne bih ulazio u raspravu pokačićemo se.
Ovo za ukus jedino stoji, ostalo ne.
Tehnološki gledano.
KKP je religija.
Kao i svaka religija ima dosta dogmi, zasniva se na ljubavi i veri, a njeni pratioci su fanataci.
User avatar
Obeliks
 
Posts: 1851
Joined: 23 Mar 2011, 15:20

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby PERA » 20 Sep 2020, 09:02

Stvar ukusa ali koliko mesa toliko crnog luka. Ostalo povrce 0o zelji. Mozes prvo sda dinstas luk ali u kucnoj varijanti je najlakse ubacis meso i luk zadneo na vrelu mast. Mesas dok ne pusti vodu i onda pustis da se krcka u sopst enom soku uz dodavaanje po malo vrele vode ako zatreba
Dobra fora je recimo na kraju samo dodati aleve paprike 3 4.kasike i pustiti jos poal sata ili ako vise volis pomesas senf i pavlaku u pustis isto pola sata da se krcka. Senf nece.dozvoliti pavlaci da se.stvore.male.bele grudvice a ukus.ce biti fenomenalan.
Sve je stvar ukusa kao sto rekoh
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8794
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Dragan032 » 20 Sep 2020, 09:09

H. Chinaski wrote:Mislim da me zekiš, ali reći ću ti tajnu, koju krijem. Uvek, koliko mesa imaš, toliko i luka staviš. Za zgušnjavanje jela, nemoj one zaprške i slično, tikvice su keva. Ako imaš, ako nemaš, razmutiš malo brašna i vode i eto, voila, što kažu, braća Francuzi.


Ne zezam te, nikad nisam spremao pravi gulas, a odavno planiram.
Zato mi i treba "precizno navodjenje"
Ne znam koliko mesa treba za nas troje, koliko povrca itd, itd... Ja se ponadao da cu odmah dobiti detaljno uputsttvo, kao sto je Balkanski napisao za kobaje. :biggrin:
Vreme istice, ako uskoro ne pocnem da spremam gulas, zapasce mi za rucak neka dijetalna brcka, pa vi vidite sta cete
User avatar
Dragan032
 
Posts: 1235
Joined: 25 Jan 2014, 16:02

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balkanski spijun » 20 Sep 2020, 09:14

Obeliks wrote:@balkanski
Ne bih ulazio u raspravu pokačićemo se.
Ovo za ukus jedino stoji, ostalo ne.
Tehnološki gledano.


Da se kacim zbog testa :wacko:.Diskutujemo.

Pisemo kako ko pravi,voli.
Last edited by balkanski spijun on 20 Sep 2020, 09:17, edited 1 time in total.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13206
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby PERA » 20 Sep 2020, 09:15

Dragan032 wrote:
H. Chinaski wrote:Mislim da me zekiš, ali reći ću ti tajnu, koju krijem. Uvek, koliko mesa imaš, toliko i luka staviš. Za zgušnjavanje jela, nemoj one zaprške i slično, tikvice su keva. Ako imaš, ako nemaš, razmutiš malo brašna i vode i eto, voila, što kažu, braća Francuzi.


Ne zezam te, nikad nisam spremao pravi gulas, a odavno planiram.
Zato mi i treba "precizno navodjenje"
Ne znam koliko mesa treba za nas troje, koliko povrca itd, itd... Ja se ponadao da cu odmah dobiti detaljno uputsttvo, kao sto je Balkanski napisao za kobaje. :biggrin:
Vreme istice, ako uskoro ne pocnem da spremam gulas, zapasce mi za rucak neka dijetalna brcka, pa vi vidite sta cete

Za vas troje kg mesa masnijeg od vrata najbolje,kg luka 3 cena belig luka i nista vise. Posle dodaj zacine po zelji i prijatno.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8794
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Obeliks » 20 Sep 2020, 09:21

@balkanski
Nećemo da se poksčimo.
Samo sam hteo da otklonimo zabludu.
Osetljiv sam na tu temu, ne zameri.
Ne na bake nego na testa :biggrin:
Edit: Svrati na ajvar i ponesi nešto suvo. Rakija na mene :hatman:
Last edited by Obeliks on 20 Sep 2020, 09:24, edited 1 time in total.
KKP je religija.
Kao i svaka religija ima dosta dogmi, zasniva se na ljubavi i veri, a njeni pratioci su fanataci.
User avatar
Obeliks
 
Posts: 1851
Joined: 23 Mar 2011, 15:20

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby H. Chinaski » 20 Sep 2020, 09:21

@Dragan
Brate moj, isprži malo slaninice, na kockice, ali pazi 'oće i slanina da zagori. Dodaj luk, na kraju i beli, meso na kockice isečeno. Paradajz po želji, volim da dodam, ukrčkaj i uživajte. Ako je devojka u pitanju,biće oduševljena tvojim kuvarskim znanjem, a ako su drugari, boli te ona stvar, za njih je ionako sve dobro.
Sloboda je stanje duha i splet srećnih okolnosti.
User avatar
H. Chinaski
 
Posts: 2070
Joined: 22 Apr 2020, 15:06

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Dragan032 » 20 Sep 2020, 09:38

PERA wrote:

Za vas troje kg mesa masnijeg od vrata najbolje,kg luka 3 cena belig luka i nista vise. Posle dodaj zacine po zelji i prijatno.[/quote]
Hvala ti... Gledam po youtube i sve razliciti recepti, pa cu ja to ovako najprostije, luk, meso, zacini i molim lepo
User avatar
Dragan032
 
Posts: 1235
Joined: 25 Jan 2014, 16:02

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Dragan032 » 20 Sep 2020, 09:41

H. Chinaski wrote:@Dragan
Brate moj, isprži malo slaninice, na kockice, ali pazi 'oće i slanina da zagori. Dodaj luk, na kraju i beli, meso na kockice isečeno. Paradajz po želji, volim da dodam, ukrčkaj i uživajte. Ako je devojka u pitanju,biće oduševljena tvojim kuvarskim znanjem, a ako su drugari, boli te ona stvar, za njih je ionako sve dobro.


Pazi, voleo bih da dovedem i neku devojku, ali hoce zena da se ljuti, nije bas modernih shvatanja :beyond:
Ekipa smo zena, cerka i ja tako da...
User avatar
Dragan032
 
Posts: 1235
Joined: 25 Jan 2014, 16:02

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby H. Chinaski » 20 Sep 2020, 09:50

Eto, sram je bilo, baš je uskogrudnih shvatanja. :biggrin: Šala, naravno. Nemaš brige, samo uživanje danas. Prijatno.
Sloboda je stanje duha i splet srećnih okolnosti.
User avatar
H. Chinaski
 
Posts: 2070
Joined: 22 Apr 2020, 15:06

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Crno beli » 20 Sep 2020, 09:55

stihl wrote:Само вјерујем у месо које лично обрадим.

Samo verujem u meso koje licno hranim. :okk:
User avatar
Crno beli
 
Posts: 2559
Joined: 10 May 2020, 13:56

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby H. Chinaski » 20 Sep 2020, 10:01

Dragan032 wrote:
H. Chinaski wrote:@Dragan
Brate moj, isprži malo slaninice, na kockice, ali pazi 'oće i slanina da zagori. Dodaj luk, na kraju i beli, meso na kockice isečeno. Paradajz po želji, volim da dodam, ukrčkaj i uživajte. Ako je devojka u pitanju,biće oduševljena tvojim kuvarskim znanjem, a ako su drugari, boli te ona stvar, za njih je ionako sve dobro.


Pazi, voleo bih da dovedem i neku devojku, ali hoce zena da se ljuti, nije bas modernih shvatanja :beyond:
Ekipa smo zena, cerka i ja tako da...

Tu nema greške, samo uživajte!
Sloboda je stanje duha i splet srećnih okolnosti.
User avatar
H. Chinaski
 
Posts: 2070
Joined: 22 Apr 2020, 15:06

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby PERA » 20 Sep 2020, 10:13

Dragan032 wrote:
PERA wrote:

Za vas troje kg mesa masnijeg od vrata najbolje,kg luka 3 cena belig luka i nista vise. Posle dodaj zacine po zelji i prijatno.

Hvala ti... Gledam po youtube i sve razliciti recepti, pa cu ja to ovako najprostije, luk, meso, zacini i molim lepo[/quote]
Napisi kako je ispalo .
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8794
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Moja kuhinja

Postby jedno ime » 20 Sep 2020, 10:36

Gde imaju dobre kobasice da se uzmu?
Nebitno od koje vrste mesa.
Osim Rusmira.
Molim za preporuke.
NISMO ISTI.

''Prosto, kao Partizanovac, kao Zeljkov prijatelj, nadam se... nece doci lako, znam, ali ce doci uspeh i da ce se ponovo pevati nasa pesma''
Gospodin Dusko Vujosevic.

bhc_comp wrote:Tek ćemo da stežemo kaiš dok se namire prijatelji kluba u kkp.
User avatar
jedno ime
 
Posts: 5496
Joined: 18 Oct 2019, 12:46

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests