Board index Život van sporta Lifestyle

Moja kuhinja

Re: Moja kuhinja

Postby Felipao » 13 Jun 2011, 20:42

Ja bih umesto slanine kackavalj i vrhunska stvar (mislim jeo bi to,posto ne spremam nista osim sendvicha i virsli :D )
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Moja kuhinja

Postby lord_slawe_ » 13 Jun 2011, 20:46

troll on -

u duhu sveprisutnog forumskog dogovaranja mirisem, ne, prizeljkujem jedan "avangardin" recept.
avangardni kolacici. salata a la avangarda.

troll off. :nargile:
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Moja kuhinja

Postby Goca_64 » 14 Jun 2011, 13:52

Evo recepta za baklavu koji sam obecala forumasici I1T, a mozda se jos nekom dopadne.
Dakle...

Baklava s cokoladom

Sastav:
1/2kg tankih kora
100g cokolade za kuvanje/mlecne (vas izbor)
200g oraha/lesnika/badema
250g maslaca/margarina
1kg secera
1/2 litre vode ( :biggrin: )
sok od pola limuna
1 kesica vanilin secera

Priprema:
Samleti orahe/lesnike (moze peceni, a moze i svezi), narendati cokoladu na sitno rende i sjediniti lepo...
svaku koru preklopiti prema sebi i po ivici kore stavljati dve kasike mesavine cokolade i oraha/lesnika i uviti u malu rolnu...
kada ste to zavrsili i poredali u pleh, iseci na male parcice, potreban vam je bas ostar noz da se baklavice ne bi "spljeskale" dok ih pritiskate prilikom secenja...
kad ste i to uradili, zalijte ih ravnomerno blago istopljenim maslacem/margarinom i pecite 10 minuta u prethodno ugrejanu rernu na 220 stepeni, a zatim smanjite T na 150 stepeni, pecite dok se ne zarumene...
za to vreme ukuvajte sirup - serbet od secera, vode, soka od limuna i vanilin secera, ali samo da baci nekoliko kljuca.

Zaliti vrucu baklavu vrucim serbetom (ovo je jako vazno) i kada se malo prohladi, okrenite baklavice i na drugu stranu da ravnomerno upiju.

Prijatno :okk:

Kombinacije su svakovrsne moguce. Ako volite jace ukuse moja preporuka je lesnik/maslac... blaza, ali takodje ukusna varijanta je orasi/margarin. Takodje, lepo ide i orasi/maslac...no, da ne smaram previse, sami se odlucite koja vam kombinacija najvise odgovara.
Ja, koja smatram da su te tzv poparene stvari (baklave, tulumbe, hurmasice...) vrhunac kad su slatkisi u pitanju, "najlepse obozavam" kombinaciju maslac/lesnik/mlecna cokolada :D
Napominjem da su mi slatkisi jedan od vaznijih segmenata ishrane i da ih tamanim u ogromnim kolicinama (sem koha i sutlijasa koji i nisu neki slatkisi po mom misljenju), makar bili i najnezdraviji, odlepim kad samo pomislim na razne baklave :uzbud:
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Moja kuhinja

Postby vicharhcp » 14 Jun 2011, 17:59

Goco, hvala za baklave! Moracu uskoro da probam da ih napravim.

Pre neki dan sam u prodavnici naisla na nesto sto proizvodi kotanyi, a zove se tzatziki (pakovanje izgleda kao supa u kesici). Posto volim tzatziki, odlucila sam da kupim i da probam. Na samom pakovanju pise kako se priprema. Vrlo je jednostavno. Izrendaju se svezi krastavci (visak vode iz krastavaca se ocedi), sipa se sadrzaj kesice i pomesa sa jogurtom (ja sam stavila i pavlaku i jogurt). Odusevila sam se kako nesto iz kesice moze da bude toliko ukusno. Jos kad odstoji u frizideru na ovu vrucinu - mmmmmmmmmmmmmmm mljac.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Moja kuhinja

Postby Goca_64 » 14 Jun 2011, 18:24

vicharhcp wrote:Goco, hvala za baklave! Moracu uskoro da probam da ih napravim.

Pre neki dan sam u prodavnici naisla na nesto sto proizvodi kotanyi, a zove se tzatziki (pakovanje izgleda kao supa u kesici). Posto volim tzatziki, odlucila sam da kupim i da probam. Na samom pakovanju pise kako se priprema. Vrlo je jednostavno. Izrendaju se svezi krastavci (visak vode iz krastavaca se ocedi), sipa se sadrzaj kesice i pomesa sa jogurtom (ja sam stavila i pavlaku i jogurt). Odusevila sam se kako nesto iz kesice moze da bude toliko ukusno. Jos kad odstoji u frizideru na ovu vrucinu - mmmmmmmmmmmmmmm mljac.


Tcaziki salata, kako je zovu Grci, ili izvorno - tarator koji je i nama i Grcima ostao kao amanet od Turaka.
To je jedna od popularnijih salata iz mog starog kraja, koja se najcesce pravi leti jer je osvezavajuca.
Moja dobitna kombinacija je sa ovcim kiselim mlekom, onda joj nema premca.
U turskoj varijanti ide, umesto tcazikija, beli luk sitno naseckan ili narendan.
Moj predlog je da ne rendas krastavce, jer tako vise puste vodu, bolje je naseckati ih na sitnije kockice.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Moja kuhinja

Postby ima 1 tim » 14 Jun 2011, 23:25

Goco, :thankyou:

uskoro cu isprobati tvoj recept,juce sam pravila gulas by Liv :drool: :blue:

:jos:
samo se lepo moze ruziti,zavist valja i zasluziti

air:Hvala druze, nije nista licno protiv tebe, ali moramo neke standarde da postavimo...

Nemoj da se ljutis molim te...
User avatar
ima 1 tim
 
Posts: 2033
Joined: 14 Mar 2011, 22:38

Re: Moja kuhinja

Postby Liv » 14 Jun 2011, 23:48

Eh, kako je ispao? Image
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Moja kuhinja

Postby ima 1 tim » 14 Jun 2011, 23:52

Liv wrote:Eh, kako je ispao? Image


extra :thumbup:

nikad lakse i brze (sto se tice vremena za pripremu) nisam napravila gulas (sa minimalnom kolicinom upotrebljenog posudja :biggrin: ) :jupi:


nestrpljivo cekam tvoj sledeci recept :biggrin:
samo se lepo moze ruziti,zavist valja i zasluziti

air:Hvala druze, nije nista licno protiv tebe, ali moramo neke standarde da postavimo...

Nemoj da se ljutis molim te...
User avatar
ima 1 tim
 
Posts: 2033
Joined: 14 Mar 2011, 22:38

Re: Moja kuhinja

Postby Liv » 15 Jun 2011, 00:00

Bash mi je drago. Pravila sam ga gomilu puta na razne nachine da bi na kraju doshla do tog ekonomichnog :D
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Moja kuhinja

Postby gogo23 » 15 Jun 2011, 00:06

Liv wrote:Bash mi je drago. Pravila sam ga gomilu puta na razne nachine da bi na kraju doshla do tog ekonomichnog :D

A jesi probala nekada standardnu varijantu gulasa u kojoj je kolicina luka=kolicini mesa.

Ovaj tvoj mi deluje malo previse lajt za moj ukus.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Moja kuhinja

Postby ima 1 tim » 15 Jun 2011, 00:11

Liv wrote:Bash mi je drago. Pravila sam ga gomilu puta na razne nachine da bi na kraju doshla do tog ekonomichnog :D


a najukusnijeg :drool:

ja i nisam neka kuvarica :blush: ali ovaj gulas je cak i meni bio jednostavan za pripremu a izvrsnog je ukusa :thumbup:

evo jednog recepta iz moje kuhinje :biggrin: ja obozavam morske plodove i ribu a brancina i oradu pripremam na najjednostavniji nacin :biggrin: na celu,ociscenu ribu sipam so (moze i mesavina morske i obicne soli) u malo debljem sloju (do 1 cm) i tako pecem u rerni na 200 stepeni nekih 30ak minuta,
posle samo sklonim visak soli i to je to,prste da polizes :biggrin:
samo se lepo moze ruziti,zavist valja i zasluziti

air:Hvala druze, nije nista licno protiv tebe, ali moramo neke standarde da postavimo...

Nemoj da se ljutis molim te...
User avatar
ima 1 tim
 
Posts: 2033
Joined: 14 Mar 2011, 22:38

Re: Moja kuhinja

Postby Liv » 15 Jun 2011, 09:52

gogo23 wrote:A jesi probala nekada standardnu varijantu gulasa u kojoj je kolicina luka=kolicini mesa.
Ovaj tvoj mi deluje malo previse lajt za moj ukus.

Jesam, na tom sam odrasla :biggrin:
Ovaj s vinom i paradajzom ima drugachiji shmek, sve to u kombinaciji s lukom pravi drugachiji sos. Lichno mi je ukusniji mada nije ni ova varijanta bash laka za stomak. Ko voli mozhe povecati kolichinu crnog/crvenog luka ali se onda ne dodaje brashno jer ce se sos sam zgusnuti. Ja obichno krknem koji chen vishe belog nego crnog :)
Takodje, za one koji imaju vremena i imaju svezhe zachine - meso se mozhe potopiti u vino i ostaviti preko noci. Svezhi zachini po izboru (pershun, bosiljak, malo mirodjije) se vezhu i ubace sa vinom i mesom takodje da prenoce. Sutradan se zachini izvade a meso ocedi i obrishe. Vino se sachuva i procedura onda ide isto kao shto je napisano u prvom postu samo shto vino i meso vishe pokupe ukus i miris zachina jer su prenocili.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Moja kuhinja

Postby kikisp1 » 15 Jun 2011, 18:58

ljudi jel za neko dobar ajd da kazem recept za nes kafu?
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Moja kuhinja

Postby Starsica » 15 Jun 2011, 20:18

Zavisi kakvu volis :D Ja pravim tako sto stavim tri kasicice mleka u prahu (Completa), dve kasicice Ness kafe i pola kasicice secera (a to vec ne znam koji je) :biggrin:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Moja kuhinja

Postby Riquelme » 15 Jun 2011, 21:13

Shta bolji ukus ima sa mlekom u prahu ? Nikad mi nije palo tako neshto na pamet a ima logike ... :unsure:
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests