Board index Život van sporta Lifestyle

Кајак

Кајак

Postby Dr Arslanagic » 18 Jul 2020, 16:06

Хтео бих да купим кајак.
Па ако неко има искуства или поседује, занима ме разлика између sit on top и sin in кајака.

Шта је боље узети.
Нисам вољан да купим кајак на надувавање, одлучио сам се за тврд пластични кајак.
Имам доста питања, па ако има неко да је познавалац, може и порукама да попричамо.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Кајак

Postby dzele » 02 Sep 2020, 23:09

Doco ... veslao sam par puta ... dok sam živeo u Sremskoj Mitrovici ... verovatno znam jako malo ... ali ono što znam ti mogu reći ... možda ti posluži ...

Ono što je bitno ... što je kajak uži, to je teže za veslanje ... ravnotežu ... zato početnici i ne treba da veslaju profesionalne kajake ... jer će biti bućkanja :biggrin: :lollol:

Veslo ... gledaj da ti jednostavno odgovara ... neki univerzalni savet ... da nije jako kratko ... a ni predugačko ...

Iskreno, ne znam razliku između sit on top i sit in ... sit on top je širi ... podseća me na sandolinu ... verovatno nije težak za upravljanje ...

Sit in je uži ... možeš videti na nekim slikama na netu ... u sit in ... na kraju kajaka imaš okruglu plastiku ... ispod toga, unutar kajaka je nekakva daščica ... ima i stručno ime ... ali sam zaboravio ... tom daščicom zapravo upravljaš ...i navodiš ...
dzele
 
Posts: 166
Joined: 25 May 2020, 15:41

Re: Кајак

Postby Dr Arslanagic » 07 Oct 2020, 20:30

Питао сам и више нисам залазио овде :tap:
Све сам се распитао, и ако буде среће/пара, узећу рекреативни кајак од једног пријатеља, сит ин.
Веслао сам два месеца, мени одговара за срце.
Не замарам се, откуцаји нормални, а уживање на води нема цену :okk:
Криво ми је само што нисам раније открио ово уживање.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27


Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests