Board index Život van sporta Lifestyle

SHOPPING MANIA

Re: SHOPPING MANIA

Postby Alonzo » 29 Jan 2012, 00:37

Ako narucim neku garderobu preko amazona, da li to moze da stigne kod nas?
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9521
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

Re: SHOPPING MANIA

Postby ima 1 tim » 29 Jan 2012, 01:23

naravno da moze...osim ako postar/carinik nema isti ukus kao i ti :biggrin:

salim se,garderoba normalno stize,nema nikakvih ogranicenja osim onog da vodis racuna da cifra ne bude veca od 40/60 e jer ces morati da platis i carinu,pdv i spediterske usluge
samo se lepo moze ruziti,zavist valja i zasluziti

air:Hvala druze, nije nista licno protiv tebe, ali moramo neke standarde da postavimo...

Nemoj da se ljutis molim te...
User avatar
ima 1 tim
 
Posts: 2033
Joined: 14 Mar 2011, 22:38

Re: SHOPPING MANIA

Postby Alonzo » 29 Jan 2012, 01:43

Sto u prevodu znaci da ja mogu da narucim 4-5 stvari odvojeno i onda necu placati nista.

Koja je ovo banana republika...u pm...:D
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9521
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

Re: SHOPPING MANIA

Postby ima 1 tim » 29 Jan 2012, 01:47

sta da se radi,stite domacu proizvodnju :copa1: :roll:
samo se lepo moze ruziti,zavist valja i zasluziti

air:Hvala druze, nije nista licno protiv tebe, ali moramo neke standarde da postavimo...

Nemoj da se ljutis molim te...
User avatar
ima 1 tim
 
Posts: 2033
Joined: 14 Mar 2011, 22:38

Re: SHOPPING MANIA

Postby Alonzo » 29 Jan 2012, 01:53

Samo neka stite...:D...zato se i zatvaraju lokali.
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9521
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

Re: SHOPPING MANIA

Postby Šareni » 29 Jan 2012, 10:52

Hteo pre nekog vremena jednu TH sulju da uzmem. Ovde je bila 9000 din, a preko njihovog sajta 35$ !
I nesto sam cackao po netu i nabasam na ovo http://www.facebook.com/webkurir
Javim im se i posalju mi ovu ponudu
Image


Sad bi opet da je uzmem, pa interesuje to oko carine i te granice od 40/60 EU. Ovi likovi izgleda carine bez obzira na vrednost paketa, ali mi deluju nekako sigurnije(mada je i to mozda samo maska, nemaju veb sajt). E sad, mozda malo glupo pitanje, ali nemam iskustva oko ebay/amazon i ostalih online kupovina, jel mogu ja sam to da odradim i koliko je sigurno da ce mi stici ? Inace porudzbina bi bila sa tommy sajta direktno.
User avatar
Šareni
 
Posts: 1126
Joined: 19 Mar 2011, 22:20

Re: SHOPPING MANIA

Postby Riquelme » 30 Jan 2012, 08:31

alonzo wrote:Sto u prevodu znaci da ja mogu da narucim 4-5 stvari odvojeno i onda necu placati nista.

Koja je ovo banana republika...u pm...:D

Da ali onda placash i 4-5 shippinga ... sto nije uopshte naivna stavka ...
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: SHOPPING MANIA

Postby mali_buda » 31 Jan 2012, 17:43

Kolika je vrednost robe koju mogu da unesem u Srbiju, a da ne platim carinu? Do sada su svi baratali cifrom od 100Eura, međutim načuo sam da je dozvoljena vrednost mnogo viša, a da carinici pokušavaju na neobaveštenost da uzmu "svoj deo".

edit: izgleda da su ipak carinici u pravu, ovo nađoh na sajtu Carine.

• Домаћи путници, поред предмета личног пртљага ослобођени су од плаћања увозних дажбина на предмете које уносе из иностранства, ако нису намењени препродаји, до укупне вредности тих предмета од 100 евра , у динарској противвредности.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: SHOPPING MANIA

Postby Riquelme » 01 Feb 2012, 19:21

Evo dobio sam josh jedan paketic preko Amazona ... Ovaj put igracke mi je poslala neka firma iz Japana i sve je to stiglo za samo 6 dana a shto je najbolje shipping je iznosio 0$ niti sam ovde ishta platio pri preuzimanju paketa u poshti ... Vrednost paketa je bio 45$ ... Sve u svemu ne postoje definitivno NIKAKVA pravila vec je bukvalno sve stvar srece ! E da , i Japanci su stvarno genijalci , ladno josh furaju neke retro poshtanske marke (na mom paketu ladno petnaest zalepili):okk:
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: SHOPPING MANIA

Postby Riquelme » 14 Feb 2012, 10:57

Evo da se nadovezem na predhodni post , cisto da vidite na josh jednom primeru korektnost prodavaca preko Amazona ... Jedan paket(cetvrti po redu :biggrin: ) iz Japana mi nije stigao tri nedelje i poshto je bio malo bogaijeg sadrzaja i shto su ostali stizali malo brze , ja se pozalih preko amazona prodavcu da mozda neshto nije u redu i da sam zabrinut shto malkice kasni posiljka ... POsle par sati mi stize mail od Japanaca , gde se izvinjavaju i cude(jer su sve uredno poslali na vreme) shto mi do sada nije stigao paket i nude se da mi vrate novac ili da mi poshalju novi paket ... Ja izabrah ponovno slanje i u medjuvremenu dobih i onaj paket shto je kasnio i onaj ponovljeni :blush:

p.s. Oba paketa mi u razmaku od par dana doneo na vrata poshtar dok sam bio na poslu , tako da nisam mogao do preuzimanja da znam shta je u njima ...pa eventualno da im nekeko vratim vishak ali kapiram da su oni u cenu ukalkulisali te malerozne situacije pa mi je savest malo manje opterecena :angel2: ... valjda ... :unsure:

p.s.2- Kod igracaka definitivno ovi nashi ne uzimaju ni dinara (5 paketa preuzeo do sada) ... odnosno samo preuzmesh paket kuci ili eventualno u poshti ako poshtar nikog nije zatekao na adresi ...
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: SHOPPING MANIA

Postby Felipao » 14 Feb 2012, 11:30

A sportsku opremu slepci ne salju cak ni u Kanadu.Imam tamo nekog na koga sam planirao da odradim posiljku pa da mi ovaj preusmeri (posto u Srbiju nece da salju) kad ovo djavola.Ni u Toronto ne moze,jbt.Pa ne verujem...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: SHOPPING MANIA

Postby Riquelme » 14 Feb 2012, 11:47

Ma ja sve narucujem preko nekih japanskih radnji koji posluju preko americkog Amazona ... pa je njima sve jedno dal slali u Ameriku ili Evropu ... Kod ovih jednih je recimo shipping za DZ ... Americke firme ili ne shalju kod nas ili odrape shipping (mozda ima par korektnih da ne greshim dushu) ... Obrati paznju kada narucujesh neki proizvod da kliknesh na ponudu istog od svih prodavaca (pishe ti ispod cene proizvoda koliko ih ima ukupno) i onda selektujesh po tome da li uopshte shalju kod nas i koliko im iznosi shipping za ove krajeve ...

p.s. Jel si gledao i na franciskom , nemackom ili engleskom Amazonu recimo , da li imaju neshto shto te zanima ?
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: SHOPPING MANIA

Postby Felipao » 14 Feb 2012, 14:39

Riquelme wrote:p.s. Jel si gledao i na franciskom , nemackom ili engleskom Amazonu recimo , da li imaju neshto shto te zanima ?


Gledao sam na UK,i probao na nemackom al ne znam bash jezik.Mada s obzirom da mi treba oprema za americki fudbal tesko da cu naci bilo gde osim u Americi...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: SHOPPING MANIA

Postby Felipao » 24 Feb 2012, 00:46

Dzaba sam spucao pare na karticu,ne da mi se da ih potrosim.Narucujem nesto sa britanskog amazona u vrednosti od 5 dolara a shiping kost 120?! Idi u k :D
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: SHOPPING MANIA

Postby Неша » 11 Sep 2012, 18:36

Da pitam ja vas, gde moze u Bg da se kupi dobar kaput?
Кафана је озбиљна институција...

"Инат, непокорност и тврдоглавост код српског војника могу се претворити у оружје победе!"
User avatar
Неша
 
Posts: 2333
Joined: 15 Mar 2011, 11:53
Location: Где год ти да играш...

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 96 guests