Board index Život van sporta Lifestyle

Kucni ljubimci

Re: Kucni ljubimci

Postby Dr Arslanagic » 12 May 2020, 22:49

Хвала ти најлепше на опширном и врло едукативном одговору, али ме ниси добро схватио :smile:

Поента је била, можда се ја нисам добро изразио, ако га не стерилишем, да ли бих могао да очекујем да због нагона које си споменуо, имам проблема са псом, мислим на женке и друге мужјаке.
Не не знам какве, али опет, нагон је то.
Пси знају и да побегну за женком.
Десило се мом пријатељу.
И ти си споменуо да хоће да наскаче, да тражи, не може да се савлада.

Рачунам да је лабрадор изузетно питом и паметан пас, па можда и то иде у плус.

Можда је најбоље решење да ја њега оставим на миру, па да видим кад прође година, како ће да иде све то.

Још једном, хвала на одговору и помоћи.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Kucni ljubimci

Postby bhc_comp » 12 May 2020, 23:15

Po priči kapiram da imaš mužjaka...

Pazi, većih problema nećeš imati. Ne verujem sa će ti pas bežati za ženkom tek tako, nije to baš tako čest slučaj, a poprilično sam siguran da zbog toga neće biti agresivan, niti će se ponašati čudno, ali možeš da ocekuješ da zaskače pse, a vrlo često i ljude. E sad, nije to ne znam ni ja kakav problem, evo moj je takav već godinu dana pa ga još uvek nisam sterilisao, ali svakako hoću ove godine. Jedino taj osećaj neprijatnosti kad zaskoči komšiku dok ga mazi ili nekog gosta :biggrin:

Ipak, mišljenja sam da je njima nedostatak parenja veliko mučenje i da im činiš uslugu ako to odradiš. Slažem se da je najbolje da sačekaš i sam utvrdiš da li za tim ima potrebe ili ne. I nemoj godinu dana, do dve godine se psi fizički formiraju, a mentalno "odrastaju" čak i duže. Pusti ga makar dve, ne treba žuriti sa tim...

Svaki pas je priča za sebe pa možda taj tvoj sve to lakše podnese ili se ti jednostavno vremenom navikneš na njegovo ponašanje kad ga sustignu nagoni, pa u tom slučaju neće biti ni potrebe da ga sterilišeš.

Da je ženka savetovao bih te svakako da to uradiš iz zdravstvenih razloga, ali kod mužjaka to nije slučaj, tj. sterilizacija ne ostavlja nikakve posledice ali je što se tiče zdravlja sasvim ok i da to nikad ne uradiš.
Last edited by bhc_comp on 12 May 2020, 23:17, edited 1 time in total.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kucni ljubimci

Postby ExEr » 12 May 2020, 23:16

Moj pokojni ker je izgleda bio derpe 12 godina, nikad nikog nije zaskocio. A ako je eventualno nesto kresno, to je bilo posle sedme godine kad smo ga preko leta ostavljali na selu nekiliko meseci, do tad ga nisam vido :biggrin:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7228
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kucni ljubimci

Postby Dr Arslanagic » 12 May 2020, 23:30

:laugh:

бхц, хвала још једном :okk:

Чекаћу две три године и надаћу се да неће бити потребе за стерилисањем.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Kucni ljubimci

Postby ExEr » 12 May 2020, 23:46

A tesko ti da mu nadjes neku snajku da se izluduje taman moz i da zaradis :biggrin:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7228
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kucni ljubimci

Postby Dr Arslanagic » 13 May 2020, 00:09

Не знам ни како то иде.
Плаћа ли се шта :biggrin:
Ко из оног вица кад управник зоо врта каже Муји, ако хоће да помогне врту да кресне медведицу за 200 евра, а Мујо каже све ми одговара само немам 200 евра :biggrin:

Ај да не смарам више тему.
Идем лагано, па видећемо како ће бити.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27


Re: Kucni ljubimci

Postby balkanski spijun » 21 Jun 2020, 15:00

Ja,ko mutav. :beyond:

Pogledam sta I'ma na kisarksakim temama,malo dole I ne vidim sta se pise.

Doktore

Nipisto nemoj da ga sterilises.

To sto muzjak hoce da naskoci,nije razlog da ga sterilises.
Zenke obavezno sterilisati,ako necete da ih parite.Nikako odlagati.Da neulazimo u hormonske poremecaje,tumore it'd.


Ono sto je vazno to je da ga odmah(odmalena),socijalizujes.

Osnovni agiliti:
1.da zna osnovne komande.
2.obavezno setnja bez povodca,pustati psa da se igra s drugim psima.
3.najteze je da tvoj pas ne reaguje na druge muzjake,tj da ih be napada.Ti"treba"svig psa da sterilises,zato sto drugi nije znao da na vreme socijalizuje svog psa.
4.da pokusam da ti objasnim.
Moj muzjak Ima oko 90 kg.Nema rezanja prema drugim psima,sve komande zna,Ali tacno zna kad ima odresene ruke da odreaguje.Da zna da se odbrani,ne da napadne,vec da neda na sebe I vkasnika.
Videces to vremenom.Pas te trazi pogledom,dodje do tebe,trazi zastitu.Najvaznije je da dobro upoznas KARAKTER psa.Ista rasa,ali drugacije reaguju.
Najvaznije je steci kontrolu nad psom,da si ti gazda,pogotovo kad su radni psi,velike rase.Zasto bi ga sterilisao,kad imas kontrolu nad psom.

Radi s njim I vratice ti se.Treba vremena,posle ces uzivati.



Prelepa rasa.Volim velike pse I polako.

Muzjaci iziskuju daleko vise rada.Ako nekome treba bilo kakav savet nek pita na PM.

Polako I budi uporan.Nagradjivati I kazniti kad zasluzi.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Kucni ljubimci

Postby DM 12 » 22 Jun 2020, 01:54

Buzz' Beater wrote:Vidi ga kakav je :srce: :srce:

Napisi utiske kada se malo upoznate :)

Ja skroz zaboravio na ovo da odgovorim.

Evo sad jedno mesec ipo kako ga imamo.

Pa šta reći :D

Mnogo luda rasa u pozitivnom smislu, kao sto su svi i pricali, malo je bilo zeznuto na početku dok nije smeo napolje da izlazi, a mora da izbaci svoju energiju pa je jurcao po kući, ali sad je sve mnogo bolje.

Velika je obaveza, pogotovo dok su mali ovako, ali je i veliko uživanje imati ga, svaki dan je zanimljivo sa njim, iako mi nekad digne pritisak :laugh:

Nerealno koliko je i porastao za mesec ipo i koliko je stvari naučio, cale ga već vodio i da pliva negde, skače i trci kao lud.

Sad ga polako navikavamo i da krene napolju da obavlja sve, a ne više na peleni u kući.

U suštini za dvorište bi baš idealan bio, mada i u stanu je za sad baš super, navikao se odmah na nas i na novi dom, samo mu se treba posvetiti da on izbaci svu svoju energiju svaki dan i onda je miran kao bubica, bas se nisam ni malo pokajao što sam ga uzeo.

Jedino što grize kao lud, bukvalno je nezadrživo nekad, jedva čekamo svi da promeni zube i da prestane to da radi :D
User avatar
DM 12
 
Posts: 6631
Joined: 09 Sep 2013, 19:37

Re: Kucni ljubimci

Postby grobar_Zvornik » 23 Jun 2020, 19:49

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31164
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kucni ljubimci

Postby Chuck » 24 Jun 2020, 23:26

Imam Šar Peja već šest godina i mogu da ga preporučim svakome. Retko inteligentan, pozitivno lud pas i lako se kontroliše. Uglavnom ih bije loš glas da su tvrdoglavi, mada ja to nisam primetio na svom psu.
User avatar
Chuck
 
Posts: 3306
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Kucni ljubimci

Postby Dr Arslanagic » 18 Jul 2020, 16:19

balkanski spijun wrote:Ja,ko mutav. :beyond:

Pogledam sta I'ma na kisarksakim temama,malo dole I ne vidim sta se pise.

Doktore

Nipisto nemoj da ga sterilises.

To sto muzjak hoce da naskoci,nije razlog da ga sterilises.
Zenke obavezno sterilisati,ako necete da ih parite.Nikako odlagati.Da neulazimo u hormonske poremecaje,tumore it'd.


Ono sto je vazno to je da ga odmah(odmalena),socijalizujes.

Osnovni agiliti:
1.da zna osnovne komande.
2.obavezno setnja bez povodca,pustati psa da se igra s drugim psima.
3.najteze je da tvoj pas ne reaguje na druge muzjake,tj da ih be napada.Ti"treba"svig psa da sterilises,zato sto drugi nije znao da na vreme socijalizuje svog psa.
4.da pokusam da ti objasnim.
Moj muzjak Ima oko 90 kg.Nema rezanja prema drugim psima,sve komande zna,Ali tacno zna kad ima odresene ruke da odreaguje.Da zna da se odbrani,ne da napadne,vec da neda na sebe I vkasnika.
Videces to vremenom.Pas te trazi pogledom,dodje do tebe,trazi zastitu.Najvaznije je da dobro upoznas KARAKTER psa.Ista rasa,ali drugacije reaguju.
Najvaznije je steci kontrolu nad psom,da si ti gazda,pogotovo kad su radni psi,velike rase.Zasto bi ga sterilisao,kad imas kontrolu nad psom.

Radi s njim I vratice ti se.Treba vremena,posle ces uzivati.



Prelepa rasa.Volim velike pse I polako.

Muzjaci iziskuju daleko vise rada.Ako nekome treba bilo kakav savet nek pita na PM.

Polako I budi uporan.Nagradjivati I kazniti kad zasluzi.



Нисам залазио на ову тему ...
Хвала на помоћи.
Нећу га стерилисати.

Малиша сад има 5 месеци, супер је живахан, и обзиром да је у питању радна раса и врло интелигентна, немам никаквих проблема око дресуре.
Све лако учи.
Нисам погрешио што сам узео пса, живот ми је променио.
На боље :biggrin:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Kucni ljubimci

Postby Dimitrije » 27 Sep 2020, 09:05

Sreća pa zadjoh na niže spratove, tema koja mi baš treba.
Maleckoj ide rodjendan pa razmišljamo o psu. Pošto smo u stanu ženin omiljeni pas, retriver, ne dolazi baš u obzir spade knjiga na 2 slova - Jazavičar ili mali Buldog, francuski (mada bih ja rado engleskog da vidimo ko glasnije hrče :biggrin: ). Zna li neko kakvi su za stan, kakvi su uopšte psi? Ima li neko možda drugog favorita?
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Kucni ljubimci

Postby balkanski spijun » 27 Sep 2020, 10:48

Dimitrije wrote:Sreća pa zadjoh na niže spratove, tema koja mi baš treba.
Maleckoj ide rodjendan pa razmišljamo o psu. Pošto smo u stanu ženin omiljeni pas, retriver, ne dolazi baš u obzir spade knjiga na 2 slova - Jazavičar ili mali Buldog, francuski (mada bih ja rado engleskog da vidimo ko glasnije hrče :biggrin: ). Zna li neko kakvi su za stan, kakvi su uopšte psi? Ima li neko možda drugog favorita?


Lagoto romanjolo.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Kucni ljubimci

Postby baketa96 » 27 Sep 2020, 11:44

Ako joj je retriver omiljeni, jedini minus kod njih je sto se linjaju masu, dusa od psa stvarno je pravi za porodicu. Mozda da uzmes labradora?
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests