Board index Život van sporta Lifestyle

Kucni ljubimci

Re: Kucni ljubimci

Postby Diktator » 29 Jun 2015, 22:55

Sad sam se setio jedne dobre rase za tvoje potrebe.Cane corso,ima ga prijatelj,dobar je pas,odan,ali je pas koga ne mozes zamandariti u boks a da on ostane normalan :biggrin:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Kucni ljubimci

Postby Chuck » 29 Jun 2015, 23:01

Diktator wrote:Sad sam se setio jedne dobre rase za tvoje potrebe.Cane corso,ima ga prijatelj,dobar je pas,odan,ali je pas koga ne mozes zamandariti u boks a da on ostane normalan :biggrin:

Diktatore, sta kazes za Dogu Argentino?
User avatar
Chuck
 
Posts: 3317
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Kucni ljubimci

Postby Diktator » 29 Jun 2015, 23:06

Ne znam nikog ko ga ima,lep je,ali nemam pojma kakav je kao pas cuvar..niti znam koliko je zahtevan.
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Kucni ljubimci

Postby John Doe » 30 Jun 2015, 06:59

Pa ako ce ga u dvoristu drzati, onda dugodlaki pas. Sto se Kangala tice, bolje medveda da drzi u dvoristu, isplativije :D

User avatar
John Doe
 
Posts: 12508
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Kucni ljubimci

Postby bhc_comp » 30 Jun 2015, 08:10

Kakve veze ima da li ce pas imati dugu ili kratku dlaku, sa tim da li ce pretezno da boravi u kuci ili u dvoristu? :biggrin:

Inace, napuljski mastif je takodje odlican izbor..
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kucni ljubimci

Postby Tajler Darden » 01 Jul 2015, 00:28

За село треба имати сеоског пса. :biggrin:

Код мојих у селу, 20 километара од Студеница, до пре годину дана био је жив вучјак, прави онај сеоски. Живео је 15 година, чувао кућу, стоку... Кад год би ишли из села ка Београду, пратио би нас до буса, а пешака од сеоске куће до станице је требало сат и кусур.
Не дирајте Терзу и Ћокија - противно је правилима форума.
User avatar
Tajler Darden
 
Posts: 6494
Joined: 16 Feb 2015, 16:02

Re: Kucni ljubimci

Postby John Doe » 02 Jul 2015, 14:31

Generally speaking, most experts agree that, for many reasons, it's always best to keep your dog indoors -- and it's never best to leave him or her outdoors unattended for extended periods of time. But it's particularly important to keep your dog inside when temperatures hit highs and lows. Vicksman recommends bringing puppies, kittens and short-haired dogs inside when the temperature falls below 40 degrees Fahrenheit (4.4 degrees Celsius). Larger, furrier breeds that are acclimated to living outside in cold conditions can handle colder temps a bit better than short-haired breeds, but they still should never be left outside when the thermostat hits zero degrees Fahrenheit (minus 17.7 degrees Celsius) or below.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12508
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Kucni ljubimci

Postby Crazy Soul » 02 Jul 2015, 22:48

Toliko "filozofije" o izboru psa ...Image
Taj ko ce ziveti s psom treba da izabere po sopstvenom osecaju.
Jer pas nije samo pas, nije radnik, nije cuvar, nije ljubimac, nije procenjena vrednost i nije bitno koje je rase i da li je uopste "plemenite" krvi.
Pas je neko ko ce vam verovati, ko ce vas voleti takvog kakvi ste i ko ce vam uzvratiti ljubav milion puta vise od onog sto dajete.
To ne mozete izabrati umesto nekog drugog. Image
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Kucni ljubimci

Postby J10nutz » 02 Jul 2015, 23:01

Crazy Soul wrote:Toliko "filozofije" o izboru psa ...Image
Taj ko ce ziveti s psom treba da izabere po sopstvenom osecaju.
Jer pas nije samo pas, nije radnik, nije cuvar, nije ljubimac, nije procenjena vrednost i nije bitno koje je rase i da li je uopste "plemenite" krvi.
Pas je neko ko ce vam verovati, ko ce vas voleti takvog kakvi ste i ko ce vam uzvratiti ljubav milion puta vise od onog sto dajete.
To ne mozete izabrati umesto nekog drugog. Image


:blue: :blue: :bravo:
Vucicu, pederu, ne damo ti svetinju.
User avatar
J10nutz
 
Posts: 2616
Joined: 27 Jul 2014, 14:00

Re: Kucni ljubimci

Postby Chuck » 26 Dec 2015, 16:29

Sta mislite o Dogi Argentino i Bullmastiffu?
User avatar
Chuck
 
Posts: 3317
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Kucni ljubimci

Postby bhc_comp » 27 Dec 2015, 02:00

SaleNacionale4 wrote:Sta mislite o Dogi Argentino i Bullmastiffu?

Jesi razmisljao o Napuljskom mastifu? Ja imam rota osam godina, a pored rotvajlera, to mi je najomiljenija rasa..
Od ova dva sto si naveo, pre bih Bulmastifa, mada je i Doga Argentino prelepa rasa pasa, ali nisam sa tom rasom previse upoznat.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kucni ljubimci

Postby Chuck » 27 Dec 2015, 10:19

bhc_comp wrote:
SaleNacionale4 wrote:Sta mislite o Dogi Argentino i Bullmastiffu?

Jesi razmisljao o Napuljskom mastifu? Ja imam rota osam godina, a pored rotvajlera, to mi je najomiljenija rasa..
Od ova dva sto si naveo, pre bih Bulmastifa, mada je i Doga Argentino prelepa rasa pasa, ali nisam sa tom rasom previse upoznat.

Dobar je Napuljski Mastif. Takodje sam razmisljao o Cane Corsu, ali nisam upoznat sa tom rasom. Nego, je l' slusa rot? :biggrin:
User avatar
Chuck
 
Posts: 3317
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Kucni ljubimci

Postby bhc_comp » 28 Dec 2015, 03:15

Slabo posecujem ove 'donje' topike, pa tek sad vidim pitanje..

Slusa, jednom pametan i privrzen pas. Ja imam zenku i stvarno je to jedan prepametan pas. Rotovi su specificni i deluju opasno, a i bije ih los glas da su agresivni, sto je jedna velika nebuloza...navodno su psi cuvari, a ova moja je toliko opasna da mozes da udjes u dvoriste i ukrades je u pola noci, nece da se buni... :biggrin:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kucni ljubimci

Postby Chuck » 28 Dec 2015, 09:58

bhc_comp wrote:Slabo posecujem ove 'donje' topike, pa tek sad vidim pitanje..

Slusa, jednom pametan i privrzen pas. Ja imam zenku i stvarno je to jedan prepametan pas. Rotovi su specificni i deluju opasno, a i bije ih los glas da su agresivni, sto je jedna velika nebuloza...navodno su psi cuvari, a ova moja je toliko opasna da mozes da udjes u dvoriste i ukrades je u pola noci, nece da se buni... :biggrin:

Mom komšiji je rot preskakao ogradu, cepao boks, kada ga vidis na putu, pomislis da ce te pojesti. A u suštini, kada bih došao do njega on bi se uplašio mene i pobegao bi. Trenutno imam šar peja, 2 godine starosti, koji izgleda pomalo agresivno, i niko ne sme da udje u dvorište. A on se plaši, kada vidi sopstvenu senku.
User avatar
Chuck
 
Posts: 3317
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Kucni ljubimci

Postby bhc_comp » 28 Dec 2015, 14:15

Ma da, skroz su dobrice...i sve te price kako su rotovi agresivni su gluposti. Svaki pas se ponasa onako, kako je na osnovu tvojih reakcija i dresure naucio. Mnogi ljudi nabave takvu, opasnijutm rasu pasa da bi lecili komplekse ili su jednostavno klinci zeljni paznje, pa psa od malih nogu maltretiraju ili uce da budu agresivni, a kad pas poraste i napravi sranje, nije gazda kriv, nego pas, resa je agresivna i ostale price...

Inace, sar pej je prelep pas... :okk:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: Mail.RU [Bot] and 24 guests