Board index Život van sporta Lifestyle

Kucni ljubimci

Re: Kucni ljubimci

Postby Cvele » 27 Sep 2020, 12:22

Džek Rasel,ako na početku imate energije i vremena da se izborite sa njim,bude lepa priča.

Ja inače ne volim mnogo pse,više sam mačkar,ali devojka ima jednog i u poslednje vreme više sam sa njim nego sa njom.Samo još seks nismo imali.
Last edited by Cvele on 27 Sep 2020, 12:30, edited 1 time in total.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18449
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kucni ljubimci

Postby Eddie Brock » 27 Sep 2020, 12:24

Pug, drug ih ima 3 komada, zesca komedija sa njima
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18442
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Kucni ljubimci

Postby ИлићКапитен22 » 27 Sep 2020, 14:15

Cvele wrote:ali devojka ima jednog i u poslednje vreme više sam sa njim nego sa njom.Samo još seks nismo imali.



Дечка?
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Kucni ljubimci

Postby Cvele » 27 Sep 2020, 14:48

ИлићКапитен22 wrote:
Cvele wrote:ali devojka ima jednog i u poslednje vreme više sam sa njim nego sa njom.Samo još seks nismo imali.



Дечка?

Ima i dečka,ali sa njim sam već imao seks.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18449
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kucni ljubimci

Postby ИлићКапитен22 » 27 Sep 2020, 15:25

Како си настран.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Kucni ljubimci

Postby Dimitrije » 28 Sep 2020, 00:37

baketa96 wrote:Ako joj je retriver omiljeni, jedini minus kod njih je sto se linjaju masu, dusa od psa stvarno je pravi za porodicu. Mozda da uzmes labradora?

Znam za njih sledeće - pametni, mirni, porodični ali bi i masnu krpu pojeli koliko su proždrljivi. Kaže mi da je njen retriver kog je imala stvarno umeo da je zaprepasti koliko jede i šta sve pojede. Pri tom ga je tast hranio jako kvalitetno.
Problem je u prostoru, veliki je za naš stan. Guglam sada ovaj L. Romanjolo što je deda predložio i google izbaci ispod Labradoodle. Mislio sam da je to igra rečima ono stvarno postoji pas
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5649
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Kucni ljubimci

Postby balkanski spijun » 28 Sep 2020, 07:10

Kad biras psa za dete(devojcicu) I za drzanje u stanju,najvaznije je:
1.narav psa.Posto je namenjen za dete,da malecka moze da ga kontrolise.
2.manja rasa,zbog prostora.
3.da se ne linja
4da ne laje non stop za svaku sitnicu.
5za manje rase troskovi su kudikamo manjj.Od hrane,svega sto se psu daje ,daje se po kg mase.Nedaj boze problema da je potrebno snimanje,hiruski zahvat,ave ide po velicini psa.

Genetika.Imas rase koje su genetski ukrstane I imaju problem.Svaki odlazak kod veterinara kosta,itekako.
Uvek sam za odabir ciste rase,jer se pokazalo da im zivotni vek duzi,jer su genetski bolji psi.

Zivis u Austriji,koliko sam shvatio.Tamo nema ko ovde kod nas.Dozvoljeno ti je sve,ali pas ne sme da utice na zivot komsija I da ometa susede.(mislim na lavez).

Prevashodno genetika.Cesti odlasci kod veterinara,mogu da budu pogubni po budzet.Hrana je nista spram toga.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13210
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Kucni ljubimci

Postby killchrome » 28 Sep 2020, 10:07

ako si pravi peder a ne neka izfeminizirana gejcina uzeces pudlu (malu) :roll:
User avatar
killchrome
 
Posts: 3318
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Kucni ljubimci

Postby Dimitrije » 28 Sep 2020, 13:04

Taj sam :roll: Ništa latentno, konkretno samo. Šalu na stranu, pudle mi deluju prepametno. Pobednici 4 ili 5 sezone AGT, 2012. nisu samo pudle, ali ih je čovek naučio toliko trikova da sam samo zinuo.
Deda, jeste ovde peripetija oko držanja u stanu, za opasne rase je tek oko dokumenata cimanje. A to da njoj prilagpdim psa - nisam baš siguran da će na kraju ona šetati, hraniti i brinuti se o njemu :beyond: Hvala za savete :drinks:
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5649
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Kucni ljubimci

Postby killchrome » 28 Sep 2020, 14:04

prepametne, umiljate, ne linjaju se, za stan dusu dale. keva uzela pre 4 godine, omiljena u kraju svi je znaju. pudla ne keva. predrasude koje ljudi imaju su iz 2 razloga - 1) sisaju jadne pse da izgledaju ko retardi 2) agresivno ponasanje koje je u 99% slucajeva posledica opet toga sto su vlasnici debili
User avatar
killchrome
 
Posts: 3318
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Kucni ljubimci

Postby ExEr » 28 Sep 2020, 16:44

Kako ces posle par meseci (kad joj mine ćef) nadalje(malo ce da ga gnjavi, pola sata sat) do kerove 15te godine ti da hranis, izvodis, setas, izaberi nepedersku rasu, primerenu kao da uzimas za sebe :biggrin:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7234
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kucni ljubimci

Postby balkanski spijun » 28 Sep 2020, 18:31

Tacno je,uzmes detetu psa,pa posle ga setas ti.

Svaki pas je lep.Licno preferiram velike pse.Ne mogu sebe da zamislim da setam pudlicu,pomeranca itd To mi je tako pederski da me odbija .Ulazis u kafic I stavis ga pod misku.Kad zalaje kevce,a ne laje.

Jebes psa,koji od macke pobegne.

Ja imam komsiju, ima pudlu.Kad se sretnemo u setnji,stalno kuka,to je pas,a vidi sta ja setam.Mi pustimo pee da se igraju,on ide kuci.Bas je pizdeo.

Sad je uzeo napuljskog mastifa,a zena seta pudlu.Totalno se promenio.
Jebes psa ako nema.70 kg pa vise. :okk:
Last edited by balkanski spijun on 28 Sep 2020, 18:40, edited 1 time in total.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13210
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Kucni ljubimci

Postby fabricio » 28 Sep 2020, 18:35

baketa96 wrote:Ako joj je retriver omiljeni, jedini minus kod njih je sto se linjaju masu, dusa od psa stvarno je pravi za porodicu. Mozda da uzmes labradora?

Koliko se Labrador manje linja od retrivera, ja mislio isto?
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kucni ljubimci

Postby balkanski spijun » 28 Sep 2020, 18:50

fabricio wrote:
baketa96 wrote:Ako joj je retriver omiljeni, jedini minus kod njih je sto se linjaju masu, dusa od psa stvarno je pravi za porodicu. Mozda da uzmes labradora?

Koliko se Labrador manje linja od retrivera, ja mislio isto?


Isto se linjaju.
Obe rase imaju poddlaku i dlaku.Labrador ima kracu i ostriju dlaku od ritrivera.Dlaku lakse usisas od ritrivera.
Jedan I drugi potrebno iscesljavanje I cesljanje.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13210
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Kucni ljubimci

Postby PERA » 28 Sep 2020, 18:58

Chuck wrote:Imam Šar Peja već šest godina i mogu da ga preporučim svakome. Retko inteligentan, pozitivno lud pas i lako se kontroliše. Uglavnom ih bije loš glas da su tvrdoglavi, mada ja to nisam primetio na svom psu.

Potpuno saglasan. Imam zenku koja je kao mace. Jeste trebalo vremena da se malo socijalizuje zbog drugih pasa.ali zato sad nemam problema.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8806
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests