Board index Život van sporta Lifestyle

Kucni ljubimci

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Kreanga » 28 Dec 2019, 16:27

Moj pekinezer ne napada nego skace da se igra.Uvek spava u krevetu kod nekog od ukucana,sad kako mu dodje kod koga.Hoce da ujede ako se cacka nogama i ako mu se pipa hrana.Jos ide cas u stan,cas u kucu.Socijalizovan skroz,nego je mator vec.13 godina ima.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7596
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balzamen » 28 Dec 2019, 16:29

Ne ide ti citanje. Ovo prvo sam ja i napisao, rase su razlicite, zato jedan moze nesto sto drugi ne moze.

Pa? Koliko pasa uopste napadne nekog, da li znas broj? Procentualno? Vece su sanse da ti pas ne napadne nikog nego da nspadne, ne znam o cemu pricas.

Za ovo zadnje, probaj da drzis psa u dvoristu 24/7 i da ga ne setas. Ili dodji u kontakt sa takvim psima, na koje ljudi ne obracaju paznju. Ti znas sta psu remeti mir? Da li si svestan da neki gledaju na dvoriste kao svoj dom i svi ostali u tom dvoristu su uljezi? Jer ja znam za 3 takva slucaja (losi vlasnici naravno).

Za ovo zadnje se slazem, zato i kazem da pas nije ogledalo vlasnika vec prvenstveno znanja. Mnogo ljudi nema pojma kako da pokaze ljubav psu. Ni to nije lako jbg.
User avatar
balzamen
 
Posts: 6430
Joined: 05 Jan 2013, 23:31

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby bhc_comp » 28 Dec 2019, 16:44

balzamen wrote:Za ovo zadnje, probaj da drzis psa u dvoristu 24/7 i da ga ne setas. Ili dodji u kontakt sa takvim psima, na koje ljudi ne obracaju paznju. Ti znas sta psu remeti mir? Da li si svestan da neki gledaju na dvoriste kao svoj dom i svi ostali u tom dvoristu su uljezi? Jer ja znam za 3 takva slucaja (losi vlasnici naravno).

Evo ti opet jedna paralela sa mojom ženkom rota, jbg nameštaš se sam. :biggrin: Poslednje četiri godine (odselio sam se pa su moji nastavili da je čuvaju) njenog života nije šetana ni približno kao ranijih godina, tj. šetana je jednom u dva meseca u proseku kada ja dođem pa je odvedem na kampovanje ili roštiljanje sa društvom i ništa se nije promenilo. U kraju su je svi znali i uglavnom su ljudi ulazili u dvorište kao da je u pitanju čivava, a ne rot.

Poenta priče je da psi mogu da gledaju na ljude kao uljeze isključivo ako ih gazda tako nauči (što si i sam rekao), što dalje implicira da to nikako ne zavisi od rase, bez obzira što se karakter i fizičke predispozicije drastično razlikuju od rase do rase. Zato se nikako ne mogu složiti sa tezom da postoje "opasne rase",. Postoje samo opasni, poremećeni i iskompleksirani ljudi koji se dokopaju staforda, rota, dobermana itd kako bi lečili komplekse ili zadovoljili neku svoju bolesnu potrebu.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby b@Ta maRe » 28 Dec 2019, 16:54

balzamen wrote:
Psi ne lice na gazdu, pominjes sterilisanu zenku, naravno da je mirna. Sterilisi bika i moci ces da ga vodas po ulici jbg.



Rot iz moje zgrade je bio sterilisan, pa je bio besan ko testera. Ortakova ženka rota nije bila sterilisana, a bila je maza.

Naravno da je svaka rasa drugačija. I ne samo rasa, svaki pas ima drugačiji karakter. Ne postoje opasni psi, već opasni ludaci koji drže pse.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6378
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby PERA » 28 Dec 2019, 17:34

Više ima do vlasnika nego do opasnog psa, komšije imaju zlatnog retrivera koji je vezan non stop i nema dodir ni sa drugim ljudima ni psima, kad prođeš pored njega on kidiše i pocepao bi onog ko mu priđe,a ti psi važe za mirne pse koji nikad ne napadaju. Ja imam ženku šar peja koja je kao opasan pas, ali što kaže bhc vodio sam je svuda, socijalizovao jer je to osnovno za tu rasu. Dok je bila štene jurila je redom da napada druge pse, čim je malo odrasla i naučila postala malo opasnija mačka. Nit moram da je vežem kad šetam po planini niti koga juri niti laje. Jedino što ne voli da se mazi i tu ne popušta, beži od toga opasno.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8644
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Tegi » 28 Dec 2019, 17:46

balzamen wrote:
Za ovo zadnje, probaj da drzis psa u dvoristu 24/7 i da ga ne setas. Ili dodji u kontakt sa takvim psima, na koje ljudi ne obracaju paznju. Ti znas sta psu remeti mir? Da li si svestan da neki gledaju na dvoriste kao svoj dom i svi ostali u tom dvoristu su uljezi? Jer ja znam za 3 takva slucaja (losi vlasnici naravno).

Moj haski je dvorisni pas, samo spava u boksu da ga ne bi ukrali, otrovali ili da ne pojuri za nekim kerom dok je u teranju.
Nikada nikog nije ni ogrebao, kamoli ujeo, dopusta vrapcima da mu piju vodu iz posude, ali ponasanje mu se za 180 stepeni promeni kada uleti neki macka, nece se smiriti dok je ne pridavi. I zaista poseduje osobinu karakteristicnu za svoju rasu- ako im ne dozvolis da se osecaju usamljeno i zapusteno, a das im slobodu, nece te nikad izdati i nece jedan cvet hteti da pocupaju. Dok se pod nekim diktatorskim rezimom slabo snalaze. Tako da me takvo ponasanje prema macicima strasno ljuti. Geknuo sam je zato sinoc malo jace, sada iz inata nece da promoli glavu iz kucice, cak ni za hranom ne vapi. A neretko se desava da kada namirise hranu, sama otvori spoljna vrata od kuce i udje u kuhinju da proba da nesto ulovi.

Ali vidim ja da je Ilic svoje utegao, moze u vojsku da ide. :biggrin:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby ИлићКапитен22 » 28 Dec 2019, 18:25

Tegi wrote:
Ali vidim ja da je Ilic svoje utegao, moze u vojsku da ide. :biggrin:


Више брат него јa. Мада брат је попустљивији према њему, зато га више и воли Саша. Дошао брат пре неки дан из Немачке, ја ту срећу код пса не могу да објасним :D


Ја нпр имам малу трауму сад када га шетам. Кад је имао годину дана, пустим га ја на стазици (ко је ишао из Краљева ка манастиру Жича, зна за ту стативу онде поред касарне на путу ка Жичи) без поводника мало и истрчи ми на главни пут и удари га ауто. Срећом ништа страшно није било, али имам од тада трауму. Док нпр брат мој га чета без поводника. Иду тротоаром поред тог главног пута, он иде без поводника уз њега. Много људи га заустављало и чудили се како је успео хаскија да натера да буде тако миран и да иде без поводника :D

Мада ми смо му стварно много љубави пружили. Комшије су одушевљене колико је добар, како га пазимо. Шета по 2,3 пута дневно. Деца га обожавају. Мени је нпр ускочио код једне бебе у колица, почео да је лиже по лицу. Ја сам се усрао. Она жена што је шетала бебу умрла од смеха. Али мени искрено није било свеједно иако знам какав је и да не би напао никад.

И да, овај мој нпр воли да јури пернату живину. Обожава да јури фазане. И стално се залеће код ујака на голубарник :D
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23673
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balkanski spijun » 28 Dec 2019, 18:55

Posto zurim,a zapoceli ste temu,koja je meni vrlo poznata.Imao Sam radne pse,lovacke I Bernadince imam I dan danas.
1.pas zahteva vreme,rad,hendlovanje
2.temperament psa,karakter treba dobro da se proceni(imate istu rasu,Ali temperanent drugaciji.To je najvaznije,kad se pocinje da random.
3.pas jeste u neku ruku ,personifikacija gazde
4.prostor,setnja,hrana,nega I najvaznije,poverenje.
5,ne mogu svi psi da budu radni,to je velika oblast za pisanje.
6.sterilizacija nema veze da agresivnoscu tj.temperanentom I karaktetom psa.

Nikad nisam slao pse na dresuru,a imao sam pse,Evropske,I Svetske sampione.

Neko pomenu da pas ima 13 meseci.Svakako teze,Ali moguce napraviti napredak I to ozbiljan.

BHC je imao Rotove(ili I'ma jos uvek).To je rasa sa kojom Sam imao najvise uspeha,pa sam.presao na drugi rasu.Nemam vremena vise da se posvecujem eadu s njima.

Kakav crni lanac To rade kreteni,zato sto nisu radili s istim..Kasnije vise.Ovo se neodnisi na Vasa pisanja,vec na ljude koji uzimsju pse I I'd njih prave ubice.
Osnovne komande Mora svaki.pas da poznaje.

Imam sad psa od 100 kg.Dobrica,Maza.Bez povoca ga vodim.Nikad ga nisam vezao da me saceka kad ulazim,da li prodavnica,pekara itd.Zna sve komande.Sedi pored mene u kaficu,lezi,maze ga,Ali kad Neko krene rukom da se pozdravi,ustaje.Deca ga jasu,drugi psi laju,ne konstatuje.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balkanski spijun » 28 Dec 2019, 22:05

Obeliks wrote:Ne znam gde bi ovo išlo, pa rekoh, ovde je mnogo ljudi...
Treba li nekom Cano Corso pas, 13 meseci, maza...
kome treba neka se javi na PM da probamo da se organizujemo...
Vlasnica će da ga da u azil ako ga ne udomi u nedelju dana...
Zainteresovani neka se jave na PM...


Oni su ga uzeli da 9 meseci.To je jos beba.Trebali su tad da pocnu da radde s njim.Za ta 4 meseca:
1 prvo I osnvno autiritet.To je najvaznije kod svih pasa
2.osnovne komande:dodji,sedi,cekaj,fuj, ostavi to.

Pocetak je rad sa povodcem,posle ide bez.

Ima pasa koji tesko prihvataju autoritet,takav I'm je temperament,karakter I oni zahtevaju tezi duuzi rad.Tu nastaje problem,sto ljudi ili bemaju vremena da se posvete,ili pomisle dobro je,Ali nije.

Za sve vise I'd toga potrebano je pozavanje dresure ili poziv strucnjaka koji zna

Nikad mi pas nije kakio u dvoristu,koje je ogradjeno.Jedna kapija je napravljena da moze da je gurne glavom,izadje I vrati se.Nikad mi nije vrsio nuzdu u kuci.Nocu ako I'ma potrebu u slucaju proliva,gura glavom da sebuzvede napolje.
Kao stene da,posle ne.

Jednom Sam pitao ovdebu vezi steneta,sta I kako Mislim da su Tegi I Jos par momaka,odgovorili stani kako.

Jednostavno hteo Sam da vidim.kako ce ljudi da pomognu(koji saveti),I bilo je bas dobro.

Ako nekom treba savet za psa,uvek Sam tu.

Nema losih pasa,vec losih ljudi.

Pozdrav za sve kuckare.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby markovl12 » 29 Dec 2019, 01:55

Psi su kao deca. Kakav roditelji/vlasnici takvo ce biti i dete ili pas u ovom slucaju. I tu ne mislim na karakter i ponasanje vlasnika, vec na vreme koje je ulozeno. Nema loseg psa, samo ima onih koji nisu dobili dovoljno veliku paznju.

Neke vrste su krvolocnije i agresivnije, pa je potrebno vise vremena i truda, ali iz licnog iskustva znam da rasa i velicina psa nemaju nikakve veze s ponasanjem. Moj pas je toliko "opasan po okolinu" da cu uskoro morati da unajmim nekog da ga cuva od macaka, inace ce ga neka pretuci za hranu.
OSTOJA, OSTOJA, .... ..... OSTOJA
User avatar
markovl12
 
Posts: 7366
Joined: 11 Jul 2016, 20:28

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balkanski spijun » 29 Dec 2019, 09:23

Postoje rase koje genetski u sebi poseduju krvolocnost.Pre svih pitbull.Jednistavno to im je u prirodi.Kvrcne u glavi I desi se sta se desi.Moze da bude najveca maza,ali nikad se ne zna kad ce da im klikne.Moj savet ljudima koji drze te pse I Oni koji imaju decu,da strogo vode racuna u odgoju tih pasa,a ovi drugi da nedozvoljavaju deci prilaz.Deca ne znaju da pridju psu I nemojte to raditi,pomazi ga I sl.
Ljudi koji poseduju strah,nikako prilaz.Pas osecam strah kod tih ljudi I reaguje.Ljudi koji imaju pse,takodje nikako,jer osecaju miris drugih pasa.

Dok sam drzao Rotove,Niko psima sem ukucana nije prilazio.Izvedem psa,on omirise posetioca I tek onda moze da ga pomazi.Iz kuce nema odlaska,dok mu neizdam komandu.To su cuvari,mozes da udjes,nema izlaska.Imao sam 16 rotova.Od toga prvi par internacionalnih sampiona u Srbiji,pobednici Zigera,muzjaka Svetski dampion,zenka 3 u Evropi.

Jednom mi je muzjak napao djubretare.Prolazili su I stalno uznemiravali kerove koji su u tom momentum bili pusteni u dvoristu.Pizdeo Sam,svadjao sebda njima,Oni su uvek isto ponavljali.
Jedan od muzjaka je bio listen u dvoriste,kad su naisli.Isprovocirali su psa,on se zaleteo preskovio ogradu od 180 cm(ograda sa siljcima),pocepao stomak,Ali ovog sto je stalno dobacivao zdrobio potkolenicu.
Dok sam izadao iz kuce,bilo je jasno.On ga je dohvatio,sva sreca u nesrecu,nije udavio.Sva sreca sto je sve bilo pokriveno kamerama,Ali problemi veliki.
Problemi zantog momka,problemi meni za psa I za njega.
Vodite racuna o svim situacijama.Nece pas nikad prvi I bez razloga da odreaguje,pogotovo kad su deca u pitanju.Nemojte:slobodno ga pomazi,vec pokazite kako da ga pomazi I kako da prodje.Vi ste kao vlasnik psa idgivorni za svaku situaciju.Nemojte posle,nije nikada,on je dobrica.Posle je kasno.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Buzz » 29 Dec 2019, 09:40

Kad ste se vec raspisali o rasama, kakav je Dzek Rasel terijer? planiram da nabavim jednog nakon sto mi trenutni ljubimac ugine obzirom da ima 12.5 god kraj se priblizio :/
User avatar
Buzz
 
Posts: 9427
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby kizami88 » 29 Dec 2019, 11:07

Buzz' Beater wrote:Kad ste se vec raspisali o rasama, kakav je Dzek Rasel terijer? planiram da nabavim jednog nakon sto mi trenutni ljubimac ugine obzirom da ima 12.5 god kraj se priblizio :/

Hiperaktivan
Ako ne mozes poprilicno da mu se posvetis, bolje biraj drugu rasu
User avatar
kizami88
 
Posts: 4514
Joined: 28 May 2013, 10:39

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balzamen » 29 Dec 2019, 11:40

balkanski spijun wrote:Postoje rase koje genetski u sebi poseduju krvolocnost.Pre svih pitbull.Jednistavno to im je u prirodi.Kvrcne u glavi I desi se sta se desi.Moze da bude najveca maza,ali nikad se ne zna kad ce da im klikne.Moj savet ljudima koji drze te pse I Oni koji imaju decu,da strogo vode racuna u odgoju tih pasa,a ovi drugi da nedozvoljavaju deci prilaz.Deca ne znaju da pridju psu I nemojte to raditi,pomazi ga I sl.

Problemi zantog momka,problemi meni za psa I za njega.
Vodite racuna o svim situacijama.Nece pas nikad prvi I bez razloga da odreaguje,pogotovo kad su deca u pitanju.Nemojte:slobodno ga pomazi,vec pokazite kako da ga pomazi I kako da prodje.Vi ste kao vlasnik psa idgivorni za svaku situaciju.Nemojte posle,nije nikada,on je dobrica.Posle je kasno.


Bas ovo, ne znas sta mu smeta a sta ne. Ja mislim da sam jedina osoba na svetu koju je cau cau jebeni pokusao da ujede. Lik vodi psa, stariji covek, pas nasmejan, jezik napolju, mase repom i bukvalno ide u mene. Nigde nikog, mi sami, mislio da hoce da ga mazim. Ja se malo spustio, krenuo da ga pomazim, on zalajao iz sve snage i krenuo da mi ujede saku. Onda mi je covek objasnio da uvek pitas vlasnika kako god da pas izgleda i da mu se to desava povremeno, a ovaj njegov uopste ne voli ljude osim ukucana. Jbg, izgleda kao plisani medved. :biggrin:
User avatar
balzamen
 
Posts: 6430
Joined: 05 Jan 2013, 23:31

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby stihl » 29 Dec 2019, 11:51

О питовима не пишите стереотипне глупости.
User avatar
stihl
 
Posts: 9009
Joined: 17 May 2011, 20:42

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests