Board index Život van sporta Lifestyle

Kucni ljubimci

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Cuburac » 29 Dec 2019, 12:02

PAs se napolju voda minimalno na povodcu. To je zakon, a blisko je i razumu.
Ja sam imao samojeda koga su iz cista mira napali pit i staford i samo zahvaljujuci njihovom vlasniku koji je hrabro utrcao i podigao ih za vratove, sve je proslo bez skoro ikakvih posledica, on je tvrdio da mu se to prvi put dogodilo.

Sada imam zenku tibetanca, jednu mazu koja bi pre ujela samu sebe nego nekoga drugoga, ali u setnju uvek na povocu.
Dakle kada setam, uopste necu da razmisljam da li je neki vlasnik socijalizovao svog psa ili nije, pa isto tako ne ocekujem da neko drugi razmislja kakav sam ja karakter i da li je moj pas opasan ili ne. O decijim traumama pri mimoilazenju sa psom ( ne znam cime izazvanih) necu ni da razmisljam.

Pas na povodac, zagrizljivi psi sa brnjicom, kesa za izmet u dzepu, to je odgovornost vlasnika i prema svom psu i prema drustvu.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13983
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balzamen » 29 Dec 2019, 12:07

Pod tibetanac mislis tibetski mastif?
User avatar
balzamen
 
Posts: 6430
Joined: 05 Jan 2013, 23:31

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Cuburac » 29 Dec 2019, 12:14

balzamen wrote:Pod tibetanac mislis tibetski mastif?

Ma jok, terijer.
Ali imam komsinicu, glavna sestra na nekom odeljenju u bolnici , zena od preko 45 godina, nece da udje u zgradu dok je ne udjem u stan, ako sam ja sa kucetom. Zena ima strah od svega sto laje, bez obzira na velicinu.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13983
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby fabricio » 29 Dec 2019, 12:15

Cuburac wrote: O decijim traumama pri mimoilazenju sa psom ( ne znam cime izazvanih).

Ogroman broj neprijatnih iskustava sa lutalicama, pretpostavljam da je to kod svakoga slucaj.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balkanski spijun » 29 Dec 2019, 12:35

stihl wrote:О питовима не пишите стереотипне глупости.


Ako se odnosilo na Ono sto sam pomenuo,procitaj(ne ti),nego svi sta kaze Milos Pavlovic na tu temu,Ljubomir Magas,dva eminentna strucnjaka,ne kod nas,nego sire.

Nek neko postavi(ja ne znam kako to ide),gostovanje Prof.Milosa Pavlovica kod Maria u cirilici.Poslusati nije na odmet.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balkanski spijun » 29 Dec 2019, 12:49

kizami88 wrote:
Buzz' Beater wrote:Kad ste se vec raspisali o rasama, kakav je Dzek Rasel terijer? planiram da nabavim jednog nakon sto mi trenutni ljubimac ugine obzirom da ima 12.5 god kraj se priblizio :/

Hiperaktivan
Ako ne mozes poprilicno da mu se posvetis, bolje biraj drugu rasu


Pas:sad me vidis sad me nevidis.Hiperaktivan,da moze popeo bi se na luster.
Moj prijatelja ga ima.Pas sto na sat.
Ako ne volis monotoniju,pravi pas.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balzamen » 29 Dec 2019, 12:53

Cuburac wrote:
balzamen wrote:Pod tibetanac mislis tibetski mastif?

Ma jok, terijer.
Ali imam komsinicu, glavna sestra na nekom odeljenju u bolnici , zena od preko 45 godina, nece da udje u zgradu dok je ne udjem u stan, ako sam ja sa kucetom. Zena ima strah od svega sto laje, bez obzira na velicinu.


Taman sam hteo da pitam za cenu. :biggrin:

Sto se dece tice, pa i mene su ucili da ne prilazim psima, roditeljska briga, ne mogu oni da razmisljaju da li cu mu ja slucajno stati na nogu ili je pas jednostavno opasan i nedruzeljubiv, pogotovo lutalice. Ne cudi me strah kod dece, vec kod odraslih.

Uostalom pre nekih godinu dana detetu je pas odgrizao deo noge, pas je bio sa vlasnikom naravno. Pit, bez lanca i brnjice, lajao na sve oko sebe. Deca mu navodno nisu prilazila uopste. Kad tako nesto cujes i procitas, naravno da ces im reci da se sklanjaju.
User avatar
balzamen
 
Posts: 6430
Joined: 05 Jan 2013, 23:31

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby stihl » 29 Dec 2019, 13:07

Имао сам стафорда дванаест година, био је међу најбољим примјерцима своје расе.
Када је угинуо, не зна се коме је у кући било теже.
Стари га и данас спомиње.
Послије њега ми је пријатељ поклонио пита.
У односу на стафорда, пит је спортска верзија пса.
Ја волим да трчим, возим бицикл и сл. и често сам га водио са собом, одушевљавао ме.
Код њега нема умора и онога што не може урадити.
Пас за десетку.
Што се тиче пса ван дворишта и стана, свака част свакоме али поводац је обавезан (корпа не).
Прича мој је дресиран, неће и сличне глупости и доводе до инцидената.
Пит је пас узгојен селекцијом за борбе са другим псима и није агресиван према људима.
Код нас су фаму о питовима направили ретарди који су малтретирали којекакве мјешанце теријера (чистокрвни питови су јако скупи и не долазе у такве руке) и правили инциденте по улицама и парковима.
Рецимо на борбама паса (које никако не подржавам и сматрам патологијом) питови се купају прије борбе и то их купа власник другог пса.
Замислите неког рота или шарца да га купа неко кога никад није видио у животу и то пред борбу, набијеног адреналином?
Појео би га :biggrin:
Баз,
И ја сада размишљам о Џек Раселу :okk:
User avatar
stihl
 
Posts: 9009
Joined: 17 May 2011, 20:42

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Kreanga » 29 Dec 2019, 13:18

balzamen wrote:Taman sam hteo da pitam za cenu. :biggrin:

Ovde u KV-u jedan lik ima uzgajivacnicu mastifa.Vidjam ga nekad u parku kad dovede nekog,obicno pred izlozbu da ga socijalizuje.Koliko se secam,za stene trazi od 1200 do 1500 evra.Jos racunaj minimum 500 evra mesecno za kvalitetnu ishranu.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7609
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby kizami88 » 29 Dec 2019, 14:02

balzamen wrote:
Bas ovo, ne znas sta mu smeta a sta ne. Ja mislim da sam jedina osoba na svetu koju je cau cau jebeni pokusao da ujede. Lik vodi psa, stariji covek, pas nasmejan, jezik napolju, mase repom i bukvalno ide u mene. Nigde nikog, mi sami, mislio da hoce da ga mazim. Ja se malo spustio, krenuo da ga pomazim, on zalajao iz sve snage i krenuo da mi ujede saku. Onda mi je covek objasnio da uvek pitas vlasnika kako god da pas izgleda i da mu se to desava povremeno, a ovaj njegov uopste ne voli ljude osim ukucana. Jbg, izgleda kao plisani medved. :biggrin:

Koliko se secam da sam negde procitao, i ostao u cudu, da cau cau ima najvise zajednickog genetskog materijala sa vukom, al ne Karadzicem, nego sumskim. :biggrin:
User avatar
kizami88
 
Posts: 4514
Joined: 28 May 2013, 10:39

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby stihl » 29 Dec 2019, 14:14

Сви ветеринари са којима сам разговарао о псима кажу да највише зазизру од пекинезера.
:biggrin:
User avatar
stihl
 
Posts: 9009
Joined: 17 May 2011, 20:42

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balkanski spijun » 29 Dec 2019, 15:09

Kreanga wrote:
balzamen wrote:Taman sam hteo da pitam za cenu. :biggrin:

Ovde u KV-u jedan lik ima uzgajivacnicu mastifa.Vidjam ga nekad u parku kad dovede nekog,obicno pred izlozbu da ga socijalizuje.Koliko se secam,za stene trazi od 1200 do 1500 evra.Jos racunaj minimum 500 evra mesecno za kvalitetnu ishranu.



Gde bre 500 evra.

Ja dajem psima cibau sesnzitiv lamb.Zenka oko 600 grama,muzjak oko 800 grama dnevno.Posto su svi psi mesojedi,pojacam malo sa mesom oko 150 grama.Ne preterujem sa ishranom,zbog kostiju,kukova.Zenka I'ma
Oko 75 kg,muzjak preko 90.Hrana za njih ne prelazi 250 evra mesecno.

Ne volim pekinezere.Ko sta radi,samo laju.Mnogo su prgavi.Pas zvani-namcor

Imam poznanika koji I'ma muzjaka pekinezera.Dodjem ja u kafuc,zenka legla meni kod nogu.Ovaj mali skace,jase ne,dosadjuje.Ova moja,ko mrtvo puvalo,totalno nezainteresovana.Poceli da me zajebaju,koliki pas,bez muda.Nista,ja kuliram,jer znam reakciju I cekam.Kad joj je pukao film,ona ga odgurne sapom,a to odgurivanje je bilo,da je odleteo pod sto.Sakrije se pod sto,ova moja nastavi da lezi,kao da nista nije bilo.Kad ovaj hrabri malisa,pocne da laje,a ja ko Ono pomenu muda.Svi okolo u smeh.
Dan Dana's se igraju.Kad pretera,pod sto.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Kucni ljubimci

Postby Kreanga » 29 Dec 2019, 15:25

Pa tako mi je rekao,ako on laze,lazem i ja.
Moj pekinezer ne pojede 1000 kinti mesecno :D
Ovaj moj je ok,laje 5 minuta,ucuti i to je to.Ali da je namcor,jeste i to veliki.Ali iznenadjujuce inteligentni psi.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7609
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Kucni ljubimci

Postby bhc_comp » 29 Dec 2019, 15:46

Daj bre ljudi kakvih petsto evra, ko vas to laže? Šta god da čuvate i koliko god da jede ne može da vas košta više od sto evra, mada je i to baš mnogo. Četiri do pet hiljade dinara vas košta hrana ako je veći pas, ako je manji do tri hiljade maksimum.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kucni ljubimci

Postby balkanski spijun » 29 Dec 2019, 16:03

bhc_comp wrote:Daj bre ljudi kakvih petsto evra, ko vas to laže? Šta god da čuvate i koliko god da jede ne može da vas košta više od sto evra, mada je i to baš mnogo. Četiri do pet hiljade dinara vas košta hrana ako je veći pas, ako je manji do tri hiljade maksimum.


Ovo Moji jedu I placu :laugh:

Veliki,Salim se.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests