Board index Život van sporta Lifestyle

Kucni ljubimci

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balkanski spijun » 18 Jan 2019, 07:59

Promena sredine ,vlasnika,odvajanje od legla,njegovih navika,svi prilaze,hoce da ga maze,blicevi,buka.
Imao sam psa,rota,sto ti kazes picka.On je reagovao kao stene,slicno ovome.
Kad god su djubretari praznili kontejnere proviciralu su psa,ako je bio pusten u dvoristu.Iako sam ih upozorio da ne rade to,nastavili su.Jednom prikikom,dok je bio pusten,on se zaleteo,preskocio ogradu sa siljcima,pocepao stomak I dohvatio jednog od njih.Dok sam izasao iz kuce,bukvalno je pocepao coveka.Jezivo sta je uradio.Smrskao mu je podkolenicu.Jednom prikikom sam ostavio par u vikendici.Morao sam hitno za BG.Kad Sam se vratio trem I ulaz u kucu,sav krvav.Ni danas ne znam ko je srecni dobitnik.
Sad imam psa,svi ga maze kad ga izvedem u setnju.Neki se plase zbog velicine ima skoro 80 kg.Pas koji je soijalizovan,ali bilo je par puta bas cupavo.Karajter psa,ne mozes menjati,vec prilagoditi.Mnogo rada i truda.Pas nije igracka,hice ga dete,da ga uzmemo.Jis dok je bio stene,bez povodca sam ga setao I sve sa zenom.Danas ga I ona set bez povodca,sve uz nogu,kad se prelazi ulica stane,kad hoce da se igra sa drugim psima,mora da dobije dozvolu.Prilaze deca,maze ga,slikaju se,u kaficu sedi pored mene.Ali ako oseti agresiju,skace.Pozdravljanje,pa PO ramenu,gde si covece,skace.Ne voli cigane I pandure.Kad su Oni u blizini,zarezi.Jedna "mala",ja kazem sisica,kad padne petarda ona ide pod sto.Ali,cudo od psa.
Sad cu da he parim kad dobije teranje.
Nikad nisam imao male pse,pudlice I sl.
Pozz .
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby John Doe » 18 Jan 2019, 09:32

Brate mili, uopšte nemam nameru da se svađa sa tobom. Ti opet pričaš o sebi i svom psu... Kerovi mogi da budu dresirani sa 3 meseca a ne da su se ukenjali I ukočili i da neće da ustanu. To što ti ili jq nismo bili u prilici da kupimo psa koji sa tri meseca izgleda ovako, to je druga stvar.



I ovaj pas je "divljak" kakvi se psi rađaju i prave. Opet ti govorim, mogli su da ga socijalizuju bar, ali nisu. Ako ti misliš da su braća hrvati džabe napisali onaj tekst onda ok.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12508
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balkanski spijun » 18 Jan 2019, 12:19

Ko se svadja?

Sta sam to uvredjivo napisao Razlicito posmatramo,sto je normalno.

Ako ima ovde odgajivaca rotova,znaju da je samo jedan pas osvojio Ziger u Nemackoj,I da je samo jedan bio prvak sveta is Srbije.Prvi par rotova internacionalni sampioni,sampioni Zigera.
Pisem o nekom iskustvu,a ne da se svadjam.
Vise ne moze normalno da se pise,sve je svadja,patkometrija I sl.

Mogu o ovom klipu I treningu,ali nebitno.

Idi bre I kud udjoh u pricu
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby bhc_comp » 18 Jan 2019, 12:32

balkanski spijun wrote:Promena sredine ,vlasnika,odvajanje od legla,njegovih navika,svi prilaze,hoce da ga maze,blicevi,buka.
Imao sam psa,rota,sto ti kazes picka.On je reagovao kao stene,slicno ovome.
Kad god su djubretari praznili kontejnere proviciralu su psa,ako je bio pusten u dvoristu.Iako sam ih upozorio da ne rade to,nastavili su.Jednom prikikom,dok je bio pusten,on se zaleteo,preskocio ogradu sa siljcima,pocepao stomak I dohvatio jednog od njih.Dok sam izasao iz kuce,bukvalno je pocepao coveka.Jezivo sta je uradio.Smrskao mu je podkolenicu.Jednom prikikom sam ostavio par u vikendici.Morao sam hitno za BG.Kad Sam se vratio trem I ulaz u kucu,sav krvav.Ni danas ne znam ko je srecni dobitnik.
Sad imam psa,svi ga maze kad ga izvedem u setnju.Neki se plase zbog velicine ima skoro 80 kg.Pas koji je soijalizovan,ali bilo je par puta bas cupavo.Karajter psa,ne mozes menjati,vec prilagoditi.Mnogo rada i truda.Pas nije igracka,hice ga dete,da ga uzmemo.Jis dok je bio stene,bez povodca sam ga setao I sve sa zenom.Danas ga I ona set bez povodca,sve uz nogu,kad se prelazi ulica stane,kad hoce da se igra sa drugim psima,mora da dobije dozvolu.Prilaze deca,maze ga,slikaju se,u kaficu sedi pored mene.Ali ako oseti agresiju,skace.Pozdravljanje,pa PO ramenu,gde si covece,skace.Ne voli cigane I pandure.Kad su Oni u blizini,zarezi.Jedna "mala",ja kazem sisica,kad padne petarda ona ide pod sto.Ali,cudo od psa.
Sad cu da he parim kad dobije teranje.
Nikad nisam imao male pse,pudlice I sl.
Pozz .

Sa boldovanim se 100% slažem! :okk: Užasavam se kada vidim da ih žene nose po torbama, u rukama, pa čak i u jebenim kolicima i oblače im pelene, jaknice itd... :wacko: Debili...

Ja imam rota ženku, staru preko deset godina...najmiliji pas ikada. Za ovih deset godina ne da nikoga nije napala, nego bukvalno možeš da uđeš u dvorište i ukradeš je... :laugh: Doduše, retko ko bi se usudio kad je pogleda onako na prvu, ali to je zaista jedan divan i totalno bezopasan pas...recimo, meni je to bio prvi pas ( a obično se savetuje da rota čuva neko iskusniji zbog autoriteta itd ) ali eto meni je uspelo da ga izvedem na pravi put :biggrin: Mada mene nikad nije zanimala neka striktna dresura, jednostavno je od dva, tri meseca pa nadalje svakodnevno išla samnom na roštiljanje sa društvom, vožena je po kolima, išla na kampovanja samnom itd itd....

Od pre dve godine imam i škotskog ovčara ( isti onaj iz filma Lesi se vraća kući :biggrin: ) i to je jednom pametan pas, ali rot je rot. :okk:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balkanski spijun » 18 Jan 2019, 13:02

Znas,meni su riditelji govorili:pogledaj majku videces kakva je cerka I pogledaj oca videces kakav je sin.

Ja kazem:pogledaj vlasnika I videces kakav je pas.

Svi psi su lepi,ali ja male ne volim.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Sezione » 18 Jan 2019, 13:23

Pa koliko si ti onda srecnih dobitnika iscepao? :D
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balkanski spijun » 18 Jan 2019, 13:47

Sezione wrote:Pa koliko si ti onda srecnih dobitnika iscepao? :D


Ne,to ne moze.Nisam ja terao nikoga da obija vikendicu I da cacka.
Nikad mi pas nije ujeo nekoga u mom prusustvu.To bi bilo PO kratkom postupku iako nije on kriv ,vec ja.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Dragan032 » 18 Jan 2019, 15:03

Rotvajler, mozda I najlepsi pas na svetu!

Na prolece cu nabaviti psa za dete, ali strah me je da to bude Rot. On je fantastican sa decom, cuvar, ali me je strah da ne napadne drugo dete, tripujuci se da treba da zastiti moju cerku.

Kakva su vam iskustva Rotova sa decom?
User avatar
Dragan032
 
Posts: 1233
Joined: 25 Jan 2014, 16:02

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Opticus » 18 Jan 2019, 15:27

J a sam imao rota pre petnaestak godina, obozava decu i nikad nije neko napao. Nepoznata deca ga mazila u parku.
Nego tada im sekli repove, danas vidim rotove sa repovima. U cemu je fora?
User avatar
Opticus
 
Posts: 3420
Joined: 28 Feb 2014, 12:07

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby bhc_comp » 18 Jan 2019, 15:48

Zabranjeno je kupiranje još odavno. Moja ženka ima rep, tada, pre nešto manje od deset godina je takodje bilo zabranjeno ali su svi radili. Ja nisam hteo, niti razumem tu potrebu da sakatiš životinju.

Rotovi su jedni od najboljih pasa što se tiče dece. Jako su zaštitnički nastrojeni i decu vlasnika lako prihvataju. Jedino može da najebe neko ako proba pred njim da ti pipne dete :D ali dete neće nikada dirati.

Sve u svemu, svaki pas može biti dobar i loš, ali sve je to ogledalo vlasnika.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby doubledjoka » 18 Jan 2019, 15:59

imam zenku rota, usla u 9tu godinu.
nikad nije bila agresivna, ama bas nikad za svog zivota.
sem sto je podavila par macaka jer su usle na njen teren.
doubledjoka
 
Posts: 2191
Joined: 30 Jul 2015, 11:35

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby bhc_comp » 18 Jan 2019, 16:03

Dobro, za mačke ni ja ne garantujem, ali to je zato što je nisam od malena učio da se igra sa mačkama. Mada je nikad nisam video da je uhvatila neku...

Sa drugim psima je skroz ok, čak šta više ovaj mali škotski ovčar ume da joj zareži s vremena na vreme a ona ga samo pogleda u fazonu "dobro jbt, jesi normalan" i pomeri se od njega... :laugh:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Opticus » 18 Jan 2019, 16:04

dobermane jos uvek kupiraju, azijske ovcare takodje...
User avatar
Opticus
 
Posts: 3420
Joined: 28 Feb 2014, 12:07

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby bhc_comp » 18 Jan 2019, 16:07

Opticus wrote:dobermane jos uvek kupiraju, azijske ovcare takodje...

Znam, ali je kažnjivo a koliko znam malo su i pooštrili zakon u vezi toga u poslednjih par godina. Užas, pogotovo to sa ušima. Drugar imao dobermana i zamolio me da ga prevezemo do veterinara da to odrade. Koliko muke, maltretiranja životinje, pa kasnije lepljenje nekih traka da uši srastu pravo itd itd... Tačno vidiš da je neko kompleksaš i da nije uzeo psa zato što zaista želi psa nego da se kurči čim su mu takve stvari bitne. I to ne bi bio toliki problem da ti isti kompleksaši sutra ne napuste životinju ili počnu da je maltretiraju u nedostatku znanja i želje da psa nauče nešto lepo i pametno i onda čitaš na Blicu kako je staford / rot / doberman napao čoveka i kako je to zla rasa i ostale nebuloze...

Koliko znam, psi sa kupiranim ušima ili repom čak ne mogu ni na izložbu da izađu, mada je to najmanje bitno...
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Charles Barkley » 18 Jan 2019, 16:17

Ma nemas brige za psa, umes od proverenog odgajivaca, bice savrsen sa decom. Ja imam N.O., obozava svu decu, igra se sa njima, oni ga se ne boje... Svi psi su dobri, ako je gazda normalan. Sretao sam se i sa azijatima, sa rotovima, bernskim paninskim, kavkaskim, vodio neke od njih i na izlozbama... Sa argentinskim dogama, sa njima sam malo i radio.. Nema loseg psa, samo gazda moe biti los. Bukvalno svi su se sjajno slagali sa decom...
User avatar
Charles Barkley
 
Posts: 933
Joined: 02 May 2011, 01:15
Location: Gde god ti da igras...

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests