Board index Život van sporta Lifestyle

Kucni ljubimci

Re: Kucni ljubimci

Postby Rancesco » 30 Aug 2019, 15:08

kolega baketa96 posla sam ti na PM info.
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1137
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Obeliks » 28 Dec 2019, 14:26

Ne znam gde bi ovo išlo, pa rekoh, ovde je mnogo ljudi...
Treba li nekom Cano Corso pas, 13 meseci, maza...
kome treba neka se javi na PM da probamo da se organizujemo...
Vlasnica će da ga da u azil ako ga ne udomi u nedelju dana...
Zainteresovani neka se jave na PM...
KKP je religija.
Kao i svaka religija ima dosta dogmi, zasniva se na ljubavi i veri, a njeni pratioci su fanataci.
User avatar
Obeliks
 
Posts: 1851
Joined: 23 Mar 2011, 15:20

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby bhc_comp » 28 Dec 2019, 15:06

Zašto ga se odriče? Ljudi kojima "dosade psi" su najgora sorta ljudi, nadam se da nije to razlog.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Obeliks » 28 Dec 2019, 15:13

ne može da ga "savlada", mlad, jak... Preskače ogradu...
Do sad nije pravio sranja, ne dira nikoga ali se oni plaše da ne napravi nešto.
Nemaju boks, a ne mogu da ga vežu.
Imali šarplaninca koji je uginuo prošle zime, kod njih bio 10-11 godina.
Toliko znam.
KKP je religija.
Kao i svaka religija ima dosta dogmi, zasniva se na ljubavi i veri, a njeni pratioci su fanataci.
User avatar
Obeliks
 
Posts: 1851
Joined: 23 Mar 2011, 15:20

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby bhc_comp » 28 Dec 2019, 15:19

Aha, to je već nešto drugo. Svakako ne bi bilo fer da ga daju u azil, tu često jadnim psima bude kraj. Sigurno će se naći neko, neka dele objave preko društvenih mreža, oglasa dok god ga ne udome, samo ne u azil.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Angus Young » 28 Dec 2019, 15:23

Drugar je taj problem sa cane corsom resio slanjem na dresuru, i sad je kao bubica dok ne dobije komandu da bude drugaciji. Ali mogu razumeti ako nemaju finansijskih sredstava za to.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19576
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Obeliks » 28 Dec 2019, 15:28

Predložio sam im. Mislim da su očekivali da bude kao prethodni...
Onaj nije napuštao dvorište ni uz otvorene kapije, ali nikog nije ni puštao da uđe...
Ni ja nisam za azil, greh prema životinji...
Uzeo bih ga ja da nisam u stanu.
KKP je religija.
Kao i svaka religija ima dosta dogmi, zasniva se na ljubavi i veri, a njeni pratioci su fanataci.
User avatar
Obeliks
 
Posts: 1851
Joined: 23 Mar 2011, 15:20

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby bhc_comp » 28 Dec 2019, 15:29

Jbg, rase koje su uslovno rečeno 'opasnije' moraju na dresuru ako nisi siguran da možeš sam da ih hendluješ. Meni je pre mesec dana uginula ženka rota koji za svojih 11 godina života nikoga nije ni popreko pogledala, a nisam je vodio na dresuru nego se dobro informisao o rasi pre nego sam je uzeo, radio dosta na socijalizaciji, vodio je svuda i konstantno je bila sa ljudima. Ako se odluciš da čuvaš psa, moraš da budeš spreman i svestan da to iziskuje mnogo vremena, ljubavi i truda, ako to ne možeš da pružiš psu, nemoj da mučiš ni sebe ni njega.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Hercegovac » 28 Dec 2019, 15:32

Obeliks wrote:ne može da ga "savlada", mlad, jak... Preskače ogradu...
Do sad nije pravio sranja, ne dira nikoga ali se oni plaše da ne napravi nešto.
Nemaju boks, a ne mogu da ga vežu.
Imali šarplaninca koji je uginuo prošle zime, kod njih bio 10-11 godina.
Toliko znam.

Mogu za prvu pomoc da naprave boks sa 100 e od armaturnih mreza,i jeftinije ako ima neki komsija s aparatom za varenje.
User avatar
Hercegovac
 
Posts: 1815
Joined: 29 Jul 2016, 16:45

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby ИлићКапитен22 » 28 Dec 2019, 15:41

Шта знам, ја сам и против бокса а тек сам против везивања пса ланцем. Могу пса никад нисам везао. Слободан је по дворишту, никад није побегао. Ради шта год пожели. Иако су ми причали да хаскији умеју да беже и да завијају, мој је миран као бубица. Мада се људи генерално чуде како је добро дресиран, иако брат и ја нисмо ни покушавали да га дресирамо.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Obeliks » 28 Dec 2019, 15:43

Slažem se sa oba, ali mislim da su rešile da ga menjaju za štene, kod njih je došao već formiran, sa oko 9meseci.
Imam i ja šarplaninku u selu koja je smeštena, kad nisam tamo, kod komšija. Kad odem ona dođe i ne mrda od nas, a nemam ni ogradu... Ništa... Samo da je sa nama. Baš dobar pas, kad neko dođe ukopa se i laje, dovoljno da se svako štrecne.
Nikad dresirana, nikad napala, osim jednog na bicikli što vija, valjda je nervira ta bicikla, druge bicikliste ne primećuje, ali se i on navikao :laugh:
KKP je religija.
Kao i svaka religija ima dosta dogmi, zasniva se na ljubavi i veri, a njeni pratioci su fanataci.
User avatar
Obeliks
 
Posts: 1851
Joined: 23 Mar 2011, 15:20

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby b@Ta maRe » 28 Dec 2019, 15:48

bhc_comp wrote:Jbg, rase koje su uslovno rečeno 'opasnije' moraju na dresuru


Ne postoje opasne rase, nego svaki pas liči na gazdu. Mi smo u zgradi imali rota, koga gazde nisu smele da vode u park jer je već izujedao par ljudi, a nisu hteli da mu stavljaju korpu, pa su ga "šetali" u dvorištu zgrade. I niko nije smeo da prođe kroz dvorište dok pas ne obavi svoje. Svima je svanulo kad su se odselili. Ne moram da napominjem da su gazde bili namćori. Sa druge strane, ortak je imao isto rota, ali je on bio toliko "opasan" da čim neko uđe u dvorište, on legne na leđa i zahteva da se češka. :biggrin:
Burazer je ćaletu doneo ženku staforda, bila je možda mesec dana stara. Ja pitomijeg psa u životu nisam video, a nikakvu dresuru nije prošla. Jedino na druge ženke laje (ali ne napada), iako je sterilisana pre prvog teranja.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6382
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby bhc_comp » 28 Dec 2019, 15:53

Bata Mare, apsolutno se slažem, zato sam i napisao 'uslovno rečeno'. Takođe se slažem sa kapitenom da je vezivanje pasa jako loša stvar. Čak je i dokazano da vezivanje dosta utiče na agresivnost pasa. Meni je taj rot bio kod mojih u kući i dvorištu, nikakav boks ili ne daj Bože lanac, a u stanu imam škotskog ovčara, poznatijeg kao Lesi :biggrin:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balzamen » 28 Dec 2019, 16:05

Naravno da postoje opasne rase, razlike izmedju pasa su ogromne, zato nemas samojeda u policiji.

Razlika u testosteronu izmedju rasa je velika i to prilicno utice na agresiju i generalno ponasanje psa.

Psi ne lice na gazdu, pominjes sterilisanu zenku, naravno da je mirna. Sterilisi bika i moci ces da ga vodas po ulici jbg.

Glavni problem je sto se psi ne setaju i sto im se pusta da razmisljaju i rade kako hoce. Pomenuo je kapiten gore, kod haskija je to odlicno (imam ga i sam) jer je njihovo prirodno ponasanje blizu onom sto bi mi ljudi zvali normalnim. Ostavi pekinezera, pita ili tako nesto i izgrisce ti zglob kad proguras nogu u dvoriste.
User avatar
balzamen
 
Posts: 6430
Joined: 05 Jan 2013, 23:31

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby bhc_comp » 28 Dec 2019, 16:17

balzamen wrote:Naravno da postoje opasne rase, razlike izmedju pasa su ogromne, zato nemas samojeda u policiji.

Psi se biraju po tome koliko su podležni dresuri, a ne samo po fizičkim predispozicijama. Samojed uopšte nije bezazlen ako ćeš već tako da gledaš na stvari, samo je poprilično tvrdoglav pa samim tim nikako ne može biti korišćen kao policjski ili vojni pas.

balzamen wrote:Psi ne lice na gazdu, pominjes sterilisanu zenku, naravno da je mirna. Sterilisi bika i moci ces da ga vodas po ulici jbg.

Moja ženka rota je sterilisana u devetoj godini života nakon što je dobila zapaljenje materice, a nikad nikog nije napala. Bukvalno se nikada nije desilo da zareži na nekog, tako da ti i ta teorija pada u vodu.

balzamen wrote:Ostavi pekinezera, pita ili tako nesto i izgrisce ti zglob kad proguras nogu u dvoriste.

Ovo je jedna od većih gluposti koje sam pročitao. Generalizuješ, a da verovatno veze nemaš o rasi, karakteristikama, karakteru itd...na kraju krajeva, bez obzira na rasu, pas retko kad napada iz čista mira i naravno da stoji teza da je pas ogledalo svog gazde. Sve je u dresuri, socijalizaciji, ljubavi... Koliko pružiš. toliko će ti se vratiti.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: DotBot 1.2 and 18 guests