Board index Život van sporta Lifestyle

Kucni ljubimci

Re: Kucni ljubimci

Postby killchrome » 28 Apr 2020, 09:17

nexguard spectra
User avatar
killchrome
 
Posts: 3319
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Kucni ljubimci

Postby ИлићКапитен22 » 28 Apr 2020, 17:52

Ја сам до ове године користио нешто домаће, што се производи у Суботици. Невероватна ствар. Окупам га са тим негде у априлу и нема крпеља цело лето. Али не могу то да нађем више...

Хвала на препорукама.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Kucni ljubimci

Postby baketa96 » 28 Apr 2020, 18:26

killchrome wrote:nexguard spectra


Ja isto ovo koristim, cisti i unustrasnje i spoljasnje parazite
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5571
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Kucni ljubimci

Postby DM 12 » 28 Apr 2020, 21:38

@Buzzer beater

Je l si uzeo na kraju Dzek Rasela, on nam je prvi favorit za sad :D
User avatar
DM 12
 
Posts: 6647
Joined: 09 Sep 2013, 19:37

Re: Kucni ljubimci

Postby Buzz » 28 Apr 2020, 22:33

Nisam, dvoumim se izmedju Korgija i Dzek Rasela, ali to jos uvek odlazem zbog nekih privatnih stvari...

Lucic ima Rasela :biggrin: , mada mislim da nisu za stan jer su mnogo hiperaktivni i traze dugi boravak napolju
User avatar
Buzz
 
Posts: 9476
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Kucni ljubimci

Postby DM 12 » 03 May 2020, 20:47

Image

Novi clan porodice :biggrin:
User avatar
DM 12
 
Posts: 6647
Joined: 09 Sep 2013, 19:37

Re: Kucni ljubimci

Postby Eddie Brock » 03 May 2020, 21:27

:jupi: J.Rasel? Ludi su ko struje
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18468
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Kucni ljubimci

Postby Џејси Керол » 03 May 2020, 21:55

Lepotan :okk: nek ti je Bog u pomoci posto si u stanu :D
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 13051
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Kucni ljubimci

Postby Pit Bull » 04 May 2020, 00:14

Ja sam resio jos zimus da uzmem labradora na prolece.

Medjutim ova korona malo usporila stvari, ali definitivno hocu cim ovu prodje.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58222
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kucni ljubimci

Postby DM 12 » 04 May 2020, 18:05

Da da, tek je drugi dan tu i već kao da na baterije ide :D
User avatar
DM 12
 
Posts: 6647
Joined: 09 Sep 2013, 19:37

Re: Kucni ljubimci

Postby Buzz » 07 May 2020, 10:34

Vidi ga kakav je :srce: :srce:

Napisi utiske kada se malo upoznate :)
User avatar
Buzz
 
Posts: 9476
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Kucni ljubimci

Postby Dr Arslanagic » 12 May 2020, 21:36

Купио сам лабрадора.
Чоколадног.

Сада има три месеца.
Питање је, обзиром да ми је први пас, да ли да га стерилишем или не?
Ако га не стерилишем, хоћу ли имати проблеме да га шетам без поводца, што ми је циљ, хоће ли се клати са другим мужјацима, хоћу ли уопште имати проблема?

Ако је неко већ радио стерилизацију, које су последице?
Ако их има.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13366
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Kucni ljubimci

Postby ExEr » 12 May 2020, 21:48

More ne diraj kuce, nego ga dresiraj. Kad cujem da to rade kucicima dodje mi da izludim.
Komsija ima pita, otvorena kapija ceo dan. Van kapije milimetar ne ide, moze na ulici pljeskavica da hoda, a moze i copor pasa i copor kucki.Unutar dvorista mogu svi, dok kucici mogu samo kad je on tu. Cak i pamti za koje kuce mu je reko da moze da ulazi. Dakle dresura
Ne igraj se Boga Arslanagicu :biggrin:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kucni ljubimci

Postby Dr Arslanagic » 12 May 2020, 21:50

:biggrin:

Морам да питам, јер ми ветеринар, а и комшије "препоручују".
Је не бих, и све да је морање одлагао бих докле може.

Зато питам власнике мужјака, да ли су имали проблема или то може дресуром да се решава.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13366
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Kucni ljubimci

Postby bhc_comp » 12 May 2020, 22:32

Dr Arslanagic wrote:Купио сам лабрадора.
Чоколадног.

Сада има три месеца.
Питање је, обзиром да ми је први пас, да ли да га стерилишем или не?
Ако га не стерилишем, хоћу ли имати проблеме да га шетам без поводца, што ми је циљ, хоће ли се клати са другим мужјацима, хоћу ли уопште имати проблема?

Ако је неко већ радио стерилизацију, које су последице?
Ако их има.

Kod ženki se preporučuje makar jedno parenje pa onda sterilizacija da bi se izbegle razne bolesti kojima su nesterilisane ženke podložne u starosti. Ja sam odlagao sterilizaciju ženke rotvajlera i u devetoj godini njenog života morao da je vodim na operaciju koja joj je produžila na još život dve godine (uginula je u decembru) zbog upale materice do čega ne bi došlo da sam na vreme odradio steriliaciju. A isto mi je bilo krivo u početku, prvi pas, strah od toga da vodim na sterilizaciju potpuno zdravu ženku itd, a kasnije sam shvatio kakvu sam grešku iz neznanja napravio.

Što se tiče mužjaka, nekih posebnih zdravstvenih razloga nema, makar da ja znam (neka me ispravi neko ako grešim), ali je po meni poželjno i veoma praktično, a veruj mi, učinićeš mu uslugu na taj način, zato što psi, kao i sve druge životinje, imaju potrebu za parenjem pa ćeš često doživljavati da ti pas kad odraste naskače na ukućane, ljude na ulici i pse i pravi ti neprijatne scene, što je svakako manje bitno od činjenice da se sam pas muči zbog toga.

Moj pas ima tri ipo godine i upravo mu tražimo ženku kako bi ostavili potomstvo i nakon toga ćemo da ga sterilišemo pošto njegovo ponašanje već postaje nepodnošljivo, da ne pričam o tome koliko žalosno izgleda to njegovo mučenje.

E sad, što se tiče tvog pitanja, da li će pas nakon toga biti manje agresivan, ja lično mislim da je socijalizacija psa isključivo tvoja obaveza i ukoliko je to jedini razlog zašto bi se odlučio na sterilizaciju, onda nemoj to da radiš, nego se posveti socijalizaciji psa, šetaj ga što više, neka što više bude u kontaktu sa drugim psima, ljudima, malom decom, pusti ga da istražuje itd... Ljudi često greše i iz straha da pas ne napadne ili ne bude napadnut konstantno drže psa na povodcu, a to je zapravo najveća greška. Ja mog psa držim na povodcu samo kad moram, kad shvatim da može nekom da zasmeta, da iziritira tuđe pse na povodcu itd, ali sam se baš trudio da ga naučim da stane i sačeka ili uspori kad mu kažem kako bih znao da u svakom trenutku mogu da ga vratim na povodac ako moram.

Labradori su pametni psi, ne bi trebalo da imaš neke velike poteškoće što se tiče dresure. U većini slučajeva je dovoljno da mu posvetiš pažnju i da što više vremena provodiš s njim, a on će da upija kao sunđer sve što radiš, sam će vremenom da skapira tvoj način života i uklopi se. Mužijaci su često tvrdoglavi, ženke su mnogo privrženije porodici i poslušnije, ali nije to sad neka bitna razlika. Kao što rekoh, sve zavisi od tebe i toga koliko vremena, pažnje i ljubavi si spreman da mu posvetiš.

Znači, sterilizacija je svakako poželjna iz više razloga, ali nikako povod za sterilizaciju ne treba da ti bude strah od toga da tvoj pas ne bude agresivan. Činjenica je da sterilizacijom u neku ruku "psihički smiruješ" psa, ali to ne igra veliku ulogu, tj. ti kao vlasnik bi morao da budeš sposoban da izdresiraš svog psa i bez da ga sterilišeš. Ako ne uspeš da ga izdresiraš bez sterilizacije, neće ti ni pomoći sterilizacija u tome.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15654
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 4 guests