Board index Život van sporta Lifestyle

Kucni ljubimci

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balkanski spijun » 18 Jan 2019, 16:31

Dragan032 wrote:Rotvajler, mozda I najlepsi pas na svetu!

Na prolece cu nabaviti psa za dete, ali strah me je da to bude Rot. On je fantastican sa decom, cuvar, ali me je strah da ne napadne drugo dete, tripujuci se da treba da zastiti moju cerku.

Kakva su vam iskustva Rotova sa decom?


Fantastican pas Ako ti je prvi pas,preporucio bih zenku ,da uzmes.

Moras dobro da procenis temperament,karakter psa I da radis say njim,da uspstavis autoritet.

Mozes da uzmes I pomeranca da zastiti papagaja,pod uslovom da je tigrica ili kornjacu.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Dragan032 » 18 Jan 2019, 17:30

Bas to, znam da ce pas sa nama, porodicom biti "mala maca", ali me je strah da slucajno ne napadne drugo dete.
Npr, zatrci se drugarica mojoj cerki u zagrljaj, a pas reaguje instinktivno i skoci da brani cerku.

Inace, ceo zivot mi je Rot zelja. Sad vec razmisljam. Verujem da sve zavisi od vlasnika, tu ne bi trebalo da bude problema.
Moj prijatelj ima Rota koji je ogroman, a igra se sa detetom i bukvalno sluzi kao ogromna plisana igracka.

@spijun Zbog cega preporucujes da bude zenka?
User avatar
Dragan032
 
Posts: 1233
Joined: 25 Jan 2014, 16:02

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby balkanski spijun » 18 Jan 2019, 18:02

Zenke su iz mog iskustva daleko bolje za pocetnike.
Muzjaci su teritorijalci,imaju malo jaci temperament,iziskuje vece angazovanje,rad.Dok mi je sin bio mali,Oba pola su se postavljali zastitnicki,ali zenka poseduje materinki instikt.Par puta je dobro muzjaka oterala u cosak.Zenka je isla u sobu gde spava I spavala pored kreveta.
Muzjaci hoce da se pobiju,zenke redje.Kod zenke imas teranje,kod muzjaka ne.
Ono sto sam prvo naveo-Teritorijalci I Jos ako mu je karakter zajeban,mora dosta da se radi,
Imas li vremena da se posvrtis psu.Nije to,izveo Sam ga da proseta.
Mnogo cudnih ljudi ima.Uzimaju pse misleci da je to mala obaveza.Greska I samim tim,pas postaje problem Hocu da kazem,da oklona nije zdrava.Zato ti kao vlasnik moras to sve da odradis na vreme.

Rot I'ma stisak 2000 Kp po cm2.Moze butnu kost da zdrobi.

Ako se odlucus za njih,moras odvojiti dosta vremena.Zato dobijas pravog psa.

Zabiravio Sam.Zasto radni pas.Imas jako dobre pse koji nisu radni.ili pse koji imaju blazi temperament.Razmisli.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Dragan032 » 18 Jan 2019, 18:38

Ok, hvala na savetima...

Iz tog razloga (vreme) ga nisam ni nabavljao do sada. Da, imam veliko dvoriste, prostor za trcanje, ali kapiram da to nije dovoljno, vec mu je potrebno posvetiti i paznju svaki dan, a to zbog posla moze biti problem.
Definitivno bi kod nas bio mazen i pazen, voljen itd, ali vreme...
Ulazak u kucu ne dolazi u obzir, to je moja/zenina teritorija. :biggrin:

Jasno je da Rot ostaje velika zelja, a dete ce dobiti nekog pekmez psa, tipa retriver, labrador, pa neka se druze.
User avatar
Dragan032
 
Posts: 1233
Joined: 25 Jan 2014, 16:02

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby bhc_comp » 18 Jan 2019, 19:08

Ništa ne brini, nećeš ni sa retriverom ili labradorom pogrešiti. Odlični su to psi, pametni, privrženi i poslušni... :okk:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kucni ljubimci

Postby ИлићКапитен22 » 18 Jan 2019, 22:10

Другар је имао рота, али су га успавали кад му је напао малу куму. Генерално, пас је онакав какав је и газда.

Сећам се када сам узимамо хаскија, причали су ми све и свашта. И да имају обичај да беже, да много завијају итд итд. Ево после 4 године овај мој ништа од тога. Можда сам га чуо 2,3 пута да је завијао. Побегао једном и то је то. Брат када га шета, буквално без поводника му иде уз ногу. Људи не могу да верују да је хаски тако дресиран а што је најјаче од свега, нисмо га уопште дресирали. А све зна буквално. Мене слабије слуша, јер сам га лемао док је био мали. Али зато мог брата све. Сећам се када је ишао брат у Словенију да ради да је Саша (јесте, тако се зове :D) два дана био скењан. Ништа није хтео да једе, воду да пије. И дан данас док брат није у кући и он не улази у кућу. Нпр када је брат трећа смена, он целу ноћ буде у дворишту и чека га. Ја када сам се оперисао пре 2,3 месеца, није се одвајао од мене. Спавао ми испод кревета цео дан.

Не бих га мењао ни за шта.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23673
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Dimitrije » 20 Jan 2019, 09:35

bhc_comp wrote:Ništa ne brini, nećeš ni sa retriverom ili labradorom pogrešiti. Odlični su to psi, pametni, privrženi i poslušni... :okk:

Prozdrljivi :okk: Masnu krpu bi pojeli, cudo jedno. Nikad takvo nesto nisam video.
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Kucni ljubimci

Postby Џејси Керол » 20 Jan 2019, 11:43

Ja imam staforda 3 godina starog,naslusao sam se raznih prica,te agresivni,ovo ono,jedino je istina da je sve do gazde i kako ga vaspitavas,ja sam od svog napravio igracku,iako ne izgleda tako :D
https://imgur.com/e97gnl0
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 12966
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Kucni ljubimci

Postby ИлићКапитен22 » 20 Jan 2019, 12:30

Стафорд најбољи породични пас ако се изведе на прави пут.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23673
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Kucni ljubimci

Postby Dimitrije » 18 Mar 2019, 22:20

"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Kucni ljubimci

Postby baketa96 » 29 Aug 2019, 20:36

Drugari, sestra uzela zenku zlatnog retrivera. Zivimo u stanu, stara je 2 i po mjeseca. Prvi nam je pas, pa svaki savjet je dobro dosao :D

Eventualno neki dodatni resursi na netu za zlatnog retrivera

PS: I kako nagovoriti tvrdoglave roditelje da je dobro imati ovakvog psa :biggrin:
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Kucni ljubimci

Postby Џејси Керол » 30 Aug 2019, 10:02

Ma uci ce im sam pod kozu, videces i sam :D

Al nek je sretno u stanu sa psom :D
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 12966
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Kucni ljubimci

Postby Rancesco » 30 Aug 2019, 10:27

baketa96 wrote:Drugari, sestra uzela zenku zlatnog retrivera. Zivimo u stanu, stara je 2 i po mjeseca. Prvi nam je pas, pa svaki savjet je dobro dosao :D

Eventualno neki dodatni resursi na netu za zlatnog retrivera

PS: I kako nagovoriti tvrdoglave roditelje da je dobro imati ovakvog psa :biggrin:


Ja sam se skoro bas raspitivao za zlatnog retrivera kod drugarice koja ga ima jedno 10 godina posto sam i ja planirao da uzmem. Dosta obaveza ima stvarno. Cim dodjem sa posla poslacu ti sta mi je ona rekla oko gajenja dresiranja hranjenja i slicno imam to zapisano negde.
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Kucni ljubimci

Postby baketa96 » 30 Aug 2019, 10:35

Rancesco wrote:
baketa96 wrote:Drugari, sestra uzela zenku zlatnog retrivera. Zivimo u stanu, stara je 2 i po mjeseca. Prvi nam je pas, pa svaki savjet je dobro dosao :D

Eventualno neki dodatni resursi na netu za zlatnog retrivera

PS: I kako nagovoriti tvrdoglave roditelje da je dobro imati ovakvog psa :biggrin:


Ja sam se skoro bas raspitivao za zlatnog retrivera kod drugarice koja ga ima jedno 10 godina posto sam i ja planirao da uzmem. Dosta obaveza ima stvarno. Cim dodjem sa posla poslacu ti sta mi je ona rekla oko gajenja dresiranja hranjenja i slicno imam to zapisano negde.


Super hvala ti!
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Kucni ljubimci

Postby ИлићКапитен22 » 30 Aug 2019, 12:20

baketa96 wrote:Drugari, sestra uzela zenku zlatnog retrivera. Zivimo u stanu, stara je 2 i po mjeseca. Prvi nam je pas, pa svaki savjet je dobro dosao :D

Eventualno neki dodatni resursi na netu za zlatnog retrivera

PS: I kako nagovoriti tvrdoglave roditelje da je dobro imati ovakvog psa :biggrin:



Не брини се за родитеље. И моја кева је кукала кад сам узео хаскија а сад га воли више него мене :D
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23673
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests