Board index Život van sporta Lifestyle

Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby MrGarrison » 31 Dec 2021, 15:47

Pijem i Zbregov, i Imlekov proteinski sejk, a kad ponestane whey-a onda tu i tamo pazarim i te pudinge sto Zbregov ima ... I dobar sam :biggrin:

Samo sto me sad spucala korona pre koju nedelju, pa moram da se 'ladim od treninga ... Cuci mi 3 kile whey-a, neotpakovano, stiglo dva dana nakon sto sam zvanicno pozitivan bio :roll:
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 594
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Crno beli » 18 Jan 2022, 11:57

Kakvo misljenje imate o kreatinu?
User avatar
Crno beli
 
Posts: 2559
Joined: 10 May 2020, 13:56

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby killchrome » 18 Jan 2022, 15:59

ok je za povremenu upotrebu, tvoje telo ga svakako luci tako da nije nesto preterano invanzivno...kao i sa svim, ne treba preterivati.

licno ga nisam mnogo koristio, 3-4 meseca 10g dnevno, ujedno sam tada i dostigao svoj rekord po kilazi :D
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Crno beli » 18 Jan 2022, 18:22

Hvala na odgovoru. :D

Dvoumim se da li da ga počnem koristiti sada kada sam na početku ili da pustim da prođe koji mesec u teretani pa onda.
User avatar
Crno beli
 
Posts: 2559
Joined: 10 May 2020, 13:56

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby killchrome » 18 Jan 2022, 19:33

mozda bolje da sacekas malo, ako si pocetnik. proletece 2-3 meseca
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Crno beli » 18 Jan 2022, 23:29

Onda ću tako i uraditi. Hvala na savetu još jednom.
User avatar
Crno beli
 
Posts: 2559
Joined: 10 May 2020, 13:56

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Old school » 19 Jan 2022, 11:15

Sve zavisi od toga šta želiš da postigneš treningom.
Snagu, masu, izdržljivost, izgled, težine, sve po malo. Kolko vremene imaš za treninge, koliko planiraš dugo da treniraš.
Da li želiš da visiš u teretani, da radiš kombinaciju krosfit i teretanu, samo krosfit. Da li ćeš da uključiš trčanje, malo trčanja ili puno trčanja.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Crno beli » 19 Jan 2022, 12:37

Imaš odgovor na pp, malo detaljniji.
User avatar
Crno beli
 
Posts: 2559
Joined: 10 May 2020, 13:56

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Domingoo » 10 Apr 2022, 13:28

Ne znam da li je ovo adekvatna tema ali ne nadjoh neku adekvatniju o ishrani ..

Naime citao sam da je preporucena doza unosa secera za covek 20 gr dnevno a nnasao sam podatak da u proseku unosimo 5 i vise x vise ..
Takodje sam nasao podatak da je u americi potrosnja secera po osobi na godisnjem nivou 70 kilograma ..

Pogledao sam i par dokumentaraca posle kada nadjem ostavicu link o stetnosti secera na organizam ( pogotovo industrijski secer) i bio sam zapanjem kakve sve posledice ima po zdravlje .

- Veliki je problem sto secer trpaju svuda od mesnih preradjevina do grickalica pa cak i brasna tako da se secer unosi i preko onih namirnica za koje nikada ne bi smo rekli da imaju secer a neke ga imaju i do 12 gr na 100 grama ..


- Ja sam trenutno na nekom planu da kazem samostalne dijete ili bolje receno promene nacina ishrane i zivotnih navika ..

Posle cu objasniti sta to konkretno znaci ..

Sa tim sam poceo 15.3.22 i na prvom merenju tog jutra sam imao 111.5 kilograma sto je na moju visinu od 180 cm poprilicno katastrofa .. Obzirom da se celog zivota amaterski bavim sportom i uvek samo bio u nekom sportu ova kilaza mi jako tesko pada pored izgleda koji je postao los i neoptimalan pojavile su mi se i neke zdravstvene komplikacije poput aritmije ,kiseline ,bola u kolenima itd ...

Nisam pobornik dijeta jer snstram da to rugorocno nedaje efekta i da se vecina ljudi nakon izgubljenih kilograma vrati uobicajnom nacinu zivota i kasnije vrati kilograme a cesto i prebaci preko ..

Da bih sebi olaksao sve ovo ubacio sam neke principe ishrane i zivotnih navika koje zelim ds upraznjavam pa ako je neko krenuo slicnim putem ili ima slicne probleme mozda ce mu ove informacije pomoci ..

Inace da pomenem nisam pusac ,alkohol skoro i da ne pijem(bar od kad imam devojku sadasnju zenu :laugh: )

1.Izbacio sam sve vrste sokova ,kolaca ,torti i svega ostalog sto u visokoj meri sadrzi secer. Pijem vodu jako retko pivo i to je to ,umesto kolaca torti pojedem neku vocku ili retko spremim neki kolac sa kakakom bananom i prirodnim medom kao zasladjivacem.

2.Smanjio sam unos hleba pre sam znao da pojedem po 5-6 psrce po nekad i skoro ceo hleb za jedan obrok sada sam to ogranicio na 2-3 parceta.

3.sve sto moze da se pece pečen ,da li je to u pitanju krompir meso itd mnogo manje ima kalorija jer prosto mnogo manje treba ulja .

4.povecao sam unos ribe koju skoro i da nisam jeo sada je jedem 2-3 puta nedeljno i to ne biram koju ribu .

5.vodim racuna o salatama i prilozima ako jedem meso uzecu senf ili neko povrce a ne pavlaku ili majonez koji su ultra kaloricni .

I to bi bilo to sto se tice ishrane ne gladujem jedem kad sam gladan i ne gledam koje su namirnice u pitanju ..

Sto se tice nacina zivota uveo sam sledece stvari.

- Kad god mogu da setam setacu u pocetku mi je bilo tesko imao sam ojed sada vec cepam po 10-12 km a nekad cak i 16 to je 3-4 sata setanja ..

--------------

To su neki principa kojih sam se odredio i kojih cu se drzati do kraja zivota a ne do smanjivanja telesne mase ..

Danas je 25 dan od te promene i jutros sam na vagi izmerio 106 kg sto znaci da sam izgubio 5 kilograms sto je odlican rezultat mada sam svestan da sam u prvim danima izgubio dosta tecnosti iz organizma ali svejedno osecam i vidim promenu ..

Kada budem dosao do 90 kg planiram da krenem sa nekim vezbanjem i da se oblikujem a tada ce mi biti potrebna pomoc neko strucnjaka iz te oblasti ..

Mesa se nisam odrekao niti zelim trudim se smao da ga sortiram da jedem komadno mozda malo vise piletinu i to je to , bez slatkog mogu a i nisam nikada ni bio neki ljubitelj istog ..

Videcemo kako ce dalje da se razvija situacija pa cu vas obavestavati o svom stanju..
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7172
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Monogamija » 12 Apr 2022, 13:18

Domingo samo da pozdravim, pravi ti je način razmišljanja i samo napred, svaka promena je teška, ali imaš cilj, a to si ti sam i tvoje zdravlje.

Kakav ti je raspored obroka u toku dana?
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4482
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Domingoo » 12 Apr 2022, 20:53

Monogamija wrote:Domingo samo da pozdravim, pravi ti je način razmišljanja i samo napred, svaka promena je teška, ali imaš cilj, a to si ti sam i tvoje zdravlje.

Kakav ti je raspored obroka u toku dana?

Hvala na podrsci

Nemam nikakav specijalan plan jeden kad sam gladan, uglavnom ustajem oko 9-10 nekad doruckujem u 11 nekad se desi i u 14 ,znam da je dorucak najbitniji obrok ali lakse mi je ujutru da ne jedem jer dugo posle ustajanja nemam apetit ,a i kontan da treba da jedem bio bih gladan ..
Rucak mi je uglavnom od 17-19 ali opet neplanirano u medjuvremenu pojedem neku vocku i vecera mi je od 21-12 u zavisnosti kad mi radi zena ako je druga sacekam nju pa jedem a nekad i ne veceram nego smao gricnem nesto usput
Trudim se da sve bude po nekom osecaju a ne po pravilima kontam da je jedino tako moguce da to bude dugorocno i trajno ..

Jednom u 7-8 dana kad se spustim u grad pojedem nesto sa rostilja ali umesto pljeskavice uzmem komadno meso i unesto kaloricnih priloga stavim kupus , paradajiz ili nesto slicno ..

Pre bi to bilo punjena pljeca (duplo zlo) onda urnebes pavlaka (jos jedno zlo) onda koka kola ( jos jedno zlo) i neretko posle toga neka cokoladica ( novo zlo) posle sednem u taxi ili na motor i nazad kuci ..

Kontam da imal judi koji mogu trajno da se odreknu rostilja pecenja itd kao sto mogu da odbace sve sto ima veze sa zivotinjama .. Ja nisam taj tip gledam da bude realan , ne mogu do kraja zivota da ne pojedem nesto sa rostilja ali pojescu ono sto je manje zlo ,umesto coca cole popicu kiselu vodu ..

Mislim da trebamo da se vratimo na nacin zovita nasih baba i deda , sto manje preradjene hrane sto vise fizickog rada i kretanja ..
Nas tu kolje taj moderni nacin zivota gde je tesko izbeci preradje u hranu ako ne posvetis svemu tome vremena koje svima nama fali ,vecina nas radi neke staticne poslove tako da je i to problem .. Ali eto umesto kolima sidhem u grad pesaka to je 3 km u oba pravca plus setnja po gradu nikada ne budem ispod 8-10 km ..

Umesto kulena i cajne kupujem pecenicu i to ne po velikim marketina nego kod jednog starijeg coveka koji je radio kao mesar ima govedju pecenicu 700 din kilogram smesna cena ,ona u prodavnici niti je susena puna vode i balava ko zna sta sve trpaju u nju ..

Kad sam bio mladji bio sam bas hiperaktivan i pun energije nisam ni uspevao da se ugojim jer sam stalno bio u nekom pokretu .. Sa godinama sam postao mrzovoljan (verovatno kao i vecina)..a i kad si klinac jedes sta ti spreme pare gledas da potrosis na garderobu ,igrice , izlaske .. Kad zaradjujes svoj dinar otvaraju se mnoge stvari prestajes da brines o izgledu ne izlazis i vidak novca jedino mozes da trosis na hranu ..

Plus smo sada bombardovanj hranom sa svih stranu po ceo dan nam nude na tv da jedemo da nam donesu a mi da samo ustanemo i platimo ..

Svestan sam globalizma i pravca u kom svet ide a sam sam postao covek idealnog profila za tako nesto ali da ne sirim temu van onog sto joj je smisao ..

Verujem da covek cesto jede iz neke bezvoljnosti i da u hrani trazi utehu ili smirenja za nesto duhovno i fizicko zdravlje su u neraskidivoj vezi i jedno vuce drugo ..
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7172
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Monogamija » 13 Apr 2022, 06:47

Super. Unosiš svega što ti traži organizam u dovoljnim količinama, takođe, kad počneš i sa laganim vežbanjem sve će se to korigovati. Samo prati cilj i nema zime.
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4482
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby killchrome » 13 Apr 2022, 10:07

samo gledaj da ne jedes barem 3 h pred leganje.
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Old school » 16 Apr 2022, 10:59

Probaj za početak kao što kolege kažu neke laganije vežbe i duge energične šetnje da upražnjavaš.
Samo unosi što manje rafinisanog šećera u bilo kom obliku, hleba, testenina, izegavaj obavezno prženo na ulju, masti itd.
Kada budeš negde oko 90ak kg. kreni lagano sa trčanjem koliko možeš bez imperativa. 500m za početak 500m, kilometar kilometar. I budi upooooran. Ne forsiraj sebe ako si godinama bio nekativan da bi izbegao povrede. I da, da ne zaboravim obavezno dobro razgibavanje od od glave do pete.
Puno sreće! :okk:
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby 1945 » 24 May 2022, 18:45

Dajte preporuke za kvalitetan protein i kreatin. Izvinjavam se ako se vec pisalo o tome.
User avatar
1945
 
Posts: 2059
Joined: 01 Aug 2014, 17:33

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests