Board index Život van sporta Lifestyle

Kucni ljubimci

Re: Kucni ljubimci

Postby Kreanga » 29 Dec 2019, 16:11

Otkud znam sa cim ga hrani.Svj ono je ooogroman pas.Deluje da bika moze da pojede :D
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7609
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Kucni ljubimci

Postby fabricio » 27 Mar 2020, 11:18

Da li neko moze da me uputi do kvalitetne odgajivacnice samojeda?
Sajt, br.telefona, mail... bilo sta.

Kad otvorim ove nase oglase, izgubi se covek od toliko laznih "cistokrvnih" oglasa stenaca.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kucni ljubimci

Postby Cuburac » 27 Mar 2020, 12:37

fabricio wrote:Da li neko moze da me uputi do kvalitetne odgajivacnice samojeda?
Sajt, br.telefona, mail... bilo sta.

Kad otvorim ove nase oglase, izgubi se covek od toliko laznih "cistokrvnih" oglasa stenaca.


Pa ako imaju papire, zasto ne bi bili cistokrvni ? Ja sam 94 uzeo na oglas i na nevidjeno od nekog lika iz Subotice , tada je jos Arandjelovac bio jedina opcija, ali ih u tom trenutku nisu imali.

Stigao sa papirima, busom u kutiji od monitora par dana pred Novu godinu, zima bila bas ljuta.Ubacim kutiju u kola, nista se ne cuje, nista ne mrda, a ja ne smem da zavirim dok ne dodjem kuci . Bio je pas sa karakterom, na zalost uginuo posle 15 godina, a potomaka ima u pola Evrope.

Sad verujem da je bas rasprostranjeno i da ih ima dosta, mozda preko kinoloskog saveza dobijes neku informaciju, cak se tamo lepe i oglasi, mada pitanje je u ovom trenutku da li ta opcija funkcionise.
Zelim ti srecno okoncanje posla, neko ce se bas obradovati, a neko... kako se snadje.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13980
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Kucni ljubimci

Postby bhc_comp » 27 Mar 2020, 13:08

Odgajavačnica samo po sebi nisu uvek garancija kvaliteta (mada se kvalitet kod ljubimaca svakako ne meri po krvnim zrncima, poreklu, rasi...). Često prodavci / odgajavačnice zbog para urkštaju pse u srodstvu kako bi imali što više pasa za prodaju što dovodi do raznih genetskih oboljenja.

NI papiri nisu neka posebna garancija, pre nekih desetak godina sam bio u prilici da pričam s čovekom iz kinološkog saveza koji mi je iz čista mira ponudio da mi završi papire za psa ako nemam, neka smešna cifra je bila u pitanju, tipa 20 evra...

Poenta priče je da ne treba da se opterećuješ tim stvarima, nego se dobro upoznaš sa samom rasom, pročitaš, pogledaš slike, snimke pa otvoriš oglase i potražiš ljude koji nude štence za prodaju. Pre ćeš tako naći kvalitetnog psa od ljudi koji već imaju pa su hteli da pare svoje ljubimce (recimo mnogi to rade iz zdravstvenih razloga) nego iz odgajavačnica koje ko zna kako štancaju te pse samo da bi okrenuli keš...

EDIT: btw, jesi ti siguran da baš samojeda hoćeš:



:biggrin:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kucni ljubimci

Postby fabricio » 27 Mar 2020, 14:54

Ma znam sve to. Zato i rekoh jel zna neko provereno mesto, iskustveno najbolje.

Pa pravo da ti kazem, da se samo ja pitam, ne bih uzimao nista.

Ne volim pse/ Pre jedno 2 godine sam planirao da uzmem nesto, neka faza me spopala, labradora htedoh, al sam odustao. Pomislim na kilo dlaka, balavljenje, ciscenje, rusenje, setanje, a i pogani su mi brate kad krenu da me lizu i guraju jezik u oci...pa ja to od osobe ne bi trpeo, a ne od kuceta.
Pa socijaizuj ga... pa tamo pa vamo...
No to sam samo ja. Moja interesovanja su neka druga apropo zivotinja. Mozda uzmem akvarijum da lecim zivce uz njega. :roll:

Ovog belog ruskog medjeda hoce neko drugi, pa vrsi pritisak na mene da kupim.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kucni ljubimci

Postby Angus Young » 27 Mar 2020, 15:26

fabricio wrote:Ma znam sve to. Zato i rekoh jel zna neko provereno mesto, iskustveno najbolje.

Pa pravo da ti kazem, da se samo ja pitam, ne bih uzimao nista.

Ne volim pse/ Pre jedno 2 godine sam planirao da uzmem nesto, neka faza me spopala, labradora htedoh, al sam odustao. Pomislim na kilo dlaka, balavljenje, ciscenje, rusenje, setanje, a i pogani su mi brate kad krenu da me lizu i guraju jezik u oci...pa ja to od osobe ne bi trpeo, a ne od kuceta.
Pa socijaizuj ga... pa tamo pa vamo...
No to sam samo ja. Moja interesovanja su neka druga apropo zivotinja. Mozda uzmem akvarijum da lecim zivce uz njega. :roll:

Ovog belog ruskog medjeda hoce neko drugi, pa vrsi pritisak na mene da kupim.


Nemoj druze da uzimas psa
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19494
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Kucni ljubimci

Postby fabricio » 27 Mar 2020, 15:39

Pa rekoh da nije za mene. Ali ce mi silom prilika biti u stalnoj blizini sobzirom kome ga uzimam.
Da ne razvodnjavamo jer nije ni bitno uostalom, ako neko zna proverene prodavce samojeda, nek napise u PM.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kucni ljubimci

Postby killchrome » 27 Mar 2020, 18:08

fabricio wrote:Moja interesovanja su neka druga apropo zivotinja


:muzika iz filma psiho:
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Kucni ljubimci

Postby bwa » 01 Apr 2020, 21:58

Je li, sta vi, kao vlasnici pasa mislite o onim samousluznim kupatilima za pse? Moze li to da bude biznis koji zaradjuje neku lovu?
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kucni ljubimci

Postby baketa96 » 01 Apr 2020, 22:09

bwa wrote:Je li, sta vi, kao vlasnici pasa mislite o onim samousluznim kupatilima za pse? Moze li to da bude biznis koji zaradjuje neku lovu?


Hm, pa sigurno da ima odredjena ciljna grupa koja bi to koristila, npr ljudi koji u stanovima drze malo vece pse. Ja mog psa vise ne mogu u tus kabinu, vec na terasu.

Kada sam bio na Aljasci imala je jedna slicna stvar, samo za bicikla, neki kao NVO je to drzao. Npr dodjes tamo sa puknutom gumom, oni ti daju sav alat, od njih kupis novu gumu i ako treba jedan covjek ti objasnjava kako da zamijenis. Bas je nesto dzabe bilo, i vrlo korisno.

Moje nego misljenje je da ces imati klijenata, ali neke vece pare da zaradjujes od toga veoma tesko.
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Kucni ljubimci

Postby bwa » 02 Apr 2020, 16:32

baketa96 wrote:
bwa wrote:Je li, sta vi, kao vlasnici pasa mislite o onim samousluznim kupatilima za pse? Moze li to da bude biznis koji zaradjuje neku lovu?


Hm, pa sigurno da ima odredjena ciljna grupa koja bi to koristila, npr ljudi koji u stanovima drze malo vece pse. Ja mog psa vise ne mogu u tus kabinu, vec na terasu.

Kada sam bio na Aljasci imala je jedna slicna stvar, samo za bicikla, neki kao NVO je to drzao. Npr dodjes tamo sa puknutom gumom, oni ti daju sav alat, od njih kupis novu gumu i ako treba jedan covjek ti objasnjava kako da zamijenis. Bas je nesto dzabe bilo, i vrlo korisno.

Moje nego misljenje je da ces imati klijenata, ali neke vece pare da zaradjujes od toga veoma tesko.

Nisam ni mislio da se obogatim, jebi ga :biggrin: ali ako moze da donese nekolike stotine mjesecno, sto da ne. Ja vjerujem da kupanje psa ne kosta ispod 20 eura da ga odvedes nedje?
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kucni ljubimci

Postby balkanski spijun » 02 Apr 2020, 16:44

bhc_comp wrote:Odgajavačnica samo po sebi nisu uvek garancija kvaliteta (mada se kvalitet kod ljubimaca svakako ne meri po krvnim zrncima, poreklu, rasi...). Često prodavci / odgajavačnice zbog para urkštaju pse u srodstvu kako bi imali što više pasa za prodaju što dovodi do raznih genetskih oboljenja.

NI papiri nisu neka posebna garancija, pre nekih desetak godina sam bio u prilici da pričam s čovekom iz kinološkog saveza koji mi je iz čista mira ponudio da mi završi papire za psa ako nemam, neka smešna cifra je bila u pitanju, tipa 20 evra...

Poenta priče je da ne treba da se opterećuješ tim stvarima, nego se dobro upoznaš sa samom rasom, pročitaš, pogledaš slike, snimke pa otvoriš oglase i potražiš ljude koji nude štence za prodaju. Pre ćeš tako naći kvalitetnog psa od ljudi koji već imaju pa su hteli da pare svoje ljubimce (recimo mnogi to rade iz zdravstvenih razloga) nego iz odgajavačnica koje ko zna kako štancaju te pse samo da bi okrenuli keš...

EDIT: btw, jesi ti siguran da baš samojeda hoćeš:



:biggrin:



Ima.svega,ali nijedan ozbiljan uzgajivac nece da ukrsta pse u srodstvu.
To kad se procuje kod kinologa,zavrsio je sa kinologijom.Kinologija je veliki buznis,retko ko ce sebe da dovede u situaciju da upropasti ono sto donosi pareMada ima ih.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Kucni ljubimci

Postby balkanski spijun » 02 Apr 2020, 17:25

bwa wrote:Je li, sta vi, kao vlasnici pasa mislite o onim samousluznim kupatilima za pse? Moze li to da bude biznis koji zaradjuje neku lovu?


Zanimljiva masina.Mislio sam da istu postavim iza lokala,gde se radi sisanje it'd. Ali tu postoji jedan mali problem.Sampon,regenerator,balzam.Kao sto kod ljudi imas one koji su alergicni na pojedine preparate,isto imas I kod kuc.ljubimaca.Kad dodje do toga,staje biznis.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Kucni ljubimci

Postby Buzz » 14 Apr 2020, 21:56

Sta mislite o Korgijau? Planiram da kupim istog kad prodje ovo ludilo.
User avatar
Buzz
 
Posts: 9429
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Kucni ljubimci

Postby balkanski spijun » 14 Apr 2020, 22:10

Ne poznajem rasu,sem ono sto vidim ,kad izvedem pse u setnju.

Deluju miroljubivo,cini mi se da su intiligentni,podozrivi su kad prilaze drugim psima,sto je dobro.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests