Board index Život van sporta Sve i svašta

Rekreacija za mozdane vijuge

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Zlaja » 15 Dec 2016, 11:28

B13 wrote:
Mislim da neće, zato što se telo (u ovom slučaju metak) kreće zajedno sa sistemom u kojem se nalazi. U trenutku kada uđe u vagon, kretaće se zajedno sa vagonom, pa će sa druge strane izaći pomereno u odnosu na ulaz.

Ne budali :D
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46890
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby shakota » 15 Dec 2016, 15:06

ima logike u tome sto covek prica,samo kod hipoteze da je vagon sa bocne strane potpuno otvoren,ne bi se ni racunao kao vagon (kad nema zidove kao ni krov :biggrin: ) jer bi prakticno ispaljen hitac proleteo preko objekta koji se krece..opet bi se u proracun uzimala turbulencija odnosno brzina objekta,koja moze uticati na pravac hica,sve to u strogoj zavisnosti od daljine izmedju strelca i mete... ovo je krucijalno za proracun kod svakog hica,pa i kod ovog slucaja ..

da je vagon zatvoren i da hitac projektovano prolazi kroz njega to opet zahteva potpuno drugaciji proracun i uticaj sila..

koriolisov efekat potvrduje da bi hitac koji napusta cev,opet hipoteticki u zavisnosti od daljine,na vecoj daljini promasio metu pod uticajem rotacije planete..jer hitac je van povrsine zemlje i krece se nezavisno od rotacije planete zemlje..poznata brzina rotacije bi imala sve veci uticaj kako olovo duze putuje..a ona se nikada ne uzima u proracun kod nisanjenja,sto je pokazatelj da se zemlja ne okrece...ah da famozna gravitacija :biggrin:
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Disident™ » 15 Dec 2016, 16:58

shakota wrote:ima logike u tome sto covek prica,samo kod hipoteze da je vagon sa bocne strane potpuno otvoren,ne bi se ni racunao kao vagon (kad nema zidove kao ni krov :biggrin: ) jer bi prakticno ispaljen hitac proleteo preko objekta koji se krece..opet bi se u proracun uzimala turbulencija odnosno brzina objekta,koja moze uticati na pravac hica,sve to u strogoj zavisnosti od daljine izmedju strelca i mete... ovo je krucijalno za proracun kod svakog hica,pa i kod ovog slucaja ..

da je vagon zatvoren i da hitac projektovano prolazi kroz njega to opet zahteva potpuno drugaciji proracun i uticaj sila..

koriolisov efekat potvrduje da bi hitac koji napusta cev,opet hipoteticki u zavisnosti od daljine,na vecoj daljini promasio metu pod uticajem rotacije planete..jer hitac je van povrsine zemlje i krece se nezavisno od rotacije planete zemlje..poznata brzina rotacije bi imala sve veci uticaj kako olovo duze putuje..a ona se nikada ne uzima u proracun kod nisanjenja,sto je pokazatelj da se zemlja ne okrece...ah da famozna gravitacija :biggrin:

Planeta ne rotira, to je davno dokazano. :laugh:
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby White Mamba » 15 Dec 2016, 19:12

Sto bi pucao na coveka Al Kaido ??
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 42734
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Starsica » 17 Dec 2016, 21:40

shakota wrote: strogoj zavisnosti od daljine izmedju strelca i mete...

Ovo.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Holden » 24 Dec 2016, 23:34

Ovdje smo većinom postavljali neke zanimljive igrice pa evo i ovo. Nerealno šta igram subotom uveče :D

http://en.akinator.com/


Zamislite osobu/karakter, fiktivni ili stvarni lik, apsolutno nebitno. I onda ovaj baja pokušava da pogodi koga ste zamislili tako što vam postavlja pitanja.

Nema šanse da doguram do 40. pitanja bar, uvijek mi pogodi :D


Trudim se da izaberem karakter o kome znam neke stvari, a i ako nešto ne znam onda izguglam. Mislim, mogu mu na 100 pitanja odgovarati sa "Probably", nije mi to fora.



Evo sad me iznervira što sve pogađa, i zamislim Sinana Sakića. Reko' neće pogoditi nema šanse. Postavlja mi neka bezveze pitanja, ništa direktno vezano za njega, kad posle 27-og pogodi...
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Rajs » 24 Dec 2016, 23:43

Nije uspeo za Dzileta da mi pogodi. :biggrin:

Prvo me pitao jel mislim na Duleta pa na Radonju. :biggrin:
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25361
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby grobar_Zvornik » 24 Dec 2016, 23:45

Ау каква игра. :blue:
Погоди ми Дивца из 26-ог питања. :biggrin:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Holden » 24 Dec 2016, 23:48

Rajs.

Image

:D

25. bilo nosi li naočare. 26. is he fat? :D
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Rajs » 24 Dec 2016, 23:50

Pa to, isti su odgovori na pitanja za obojicu. :D
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25361
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Grba » 24 Dec 2016, 23:55

promasio mi Pekovica. Tipovao da je Mirza iako je bilo pitanje da li je musliman
User avatar
Grba
 
Posts: 11181
Joined: 24 Feb 2013, 00:27

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby grobar_Zvornik » 24 Dec 2016, 23:56

Е с Надом Обрић сам му .... кеву. Није било шансе да погоди. :laugh:

http://en.akinator.com/personnages/list
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Rajs » 24 Dec 2016, 23:57

Meni nije pogodio Lidiju Vukicevic. :D
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25361
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Angus Young » 25 Dec 2016, 00:00

Koja zaraza :laugh:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19490
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Grba » 25 Dec 2016, 00:00

ooo rispekt. Pogodi Eru Ojadnica :D
User avatar
Grba
 
Posts: 11181
Joined: 24 Feb 2013, 00:27

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests