Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Kupovina polovnog vozila

Postby Step » 10 Apr 2011, 19:22

usao u pricu oko kupovine polovnjaka pa rekoh ajde vidim kakva su vasa iskustva i preporuke.

za neki dan treba da krenem u obilazak auto-placeva, a kako sada stvari stoje moji glavni pikovi su renault megane karavan, scenic i renault megane sedan. da li cu se na tome i zadrzati videcu.

e da, jos jedna bitna cinjenica... raspolazem sa 5k-5ipo, ako je bas neki dobar onda i 6k max... iz pomenutih modela videte da je akcenat na prostranom gepeku i to mi je najvaznije.

zanimaju me dakle neka vasa iskustva, na sta posebno da obratim paznju itd.... kapiram da mi ne mozete reci koji tacno auto da kupim ali u svako slucaju bi pozitivne ili negativne sugestije ucinile dobru stvar :smile:

hvala unapred.
...zivot nije uspon, zivot je pad. i kad mislis da se penjas, u stvari padas. a kad padnes do dna, pocnes da kopas rupu...
User avatar
Step
 
Posts: 1285
Joined: 18 Mar 2011, 12:29
Location: Erdoglija

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby AirBall » 10 Apr 2011, 19:27

Step wrote:usao u pricu oko kupovine polovnjaka pa rekoh ajde vidim kakva su vasa iskustva i preporuke.

za neki dan treba da krenem u obilazak auto-placeva, a kako sada stvari stoje moji glavni pikovi su renault megane karavan, scenic i renault megane sedan. da li cu se na tome i zadrzati videcu.

e da, jos jedna bitna cinjenica... raspolazem sa 5k-5ipo, ako je bas neki dobar onda i 6k max... iz pomenutih modela videte da je akcenat na prostranom gepeku i to mi je najvaznije.

zanimaju me dakle neka vasa iskustva, na sta posebno da obratim paznju itd.... kapiram da mi ne mozete reci koji tacno auto da kupim ali u svako slucaju bi pozitivne ili negativne sugestije ucinile dobru stvar :smile:

hvala unapred.


Moj ti je savet da ukoliko imas pasos odes u Nemacku i uvezes samostalno vozilo... Sve sto kupis kod nas znaj da je ugradjeno sa ne tako malom provizijom, a i neces znati pravu kilometrazu vozila...

I obrati paznju kada je kupovina polovnog vozila u pitanju, jer ga vlasnici po pravilu prodaju onda kada delovi koji nisu tako jeftini pocinju da otkazuju jedan po jedan, tako da ti se moze desiti da nakon par meseci vozenja udjes u seriju kvarova, a samim tim i troskova...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Felipao » 10 Apr 2011, 19:31

Stvar broj 1 kod kupovine polovnjaka-povedi majstora/mehanichara koji zna znanje oko kola posto pretpostavljam da ti nemash :)
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Diktator » 10 Apr 2011, 19:36

1.prvo se raspitaj na koliko km ide redovan servis i koliko kesha ce te izaci isti
2.ako si odlucio da kupujes francuza vrlo je isplativo otici tamo i pazariti(cene su u francuskoj nize u proseku 20% nego u ostatku eu(uz to,stedis pare za proveru kilometraze i papira)
3.drugar je uzimao pre dve god bmw karavan(u sloveniji),mislim da je trojka,izasao ga 6 500..nedavno ga prodao za 7 :blue:
4.a trebalo je da bude na 1. mestu-uvek je bolje kupiti novu daciu nego bilo koju polovnjacu(posebno ako je iz srbije-nije isto preci 1 000km po autobanovima u nemackoj i 1 000km po nasim njivama)..e sad,tu je problem sto trazis karavana..jbga

eto,bar malo da pomognem :drugged:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Step » 10 Apr 2011, 19:57

hvala drugari.

ovo za servis sam i ja cuo. pogotovo kada je u pitanju veliki servis nakon 150 000km koji je i dosta skuplji.

put u inostranstvo nije toliko izvestan zbog posla :sad2: tako da cu najverovatnije morati da se fokusiram na auto-placeve.

kada sam rekao karavan, razlog je prevashodno sto mi je potreban porodican auto, u kojem ima dosta prostora za decije stvarcice. :smile: pa ako ima i neki kupe sa tim svojstvima, sto da ne.

nisam ja sad nesto vezan za gore-pomenute modele pa bih voleo da cujem ako postoji i neka druga preporuka.
...zivot nije uspon, zivot je pad. i kad mislis da se penjas, u stvari padas. a kad padnes do dna, pocnes da kopas rupu...
User avatar
Step
 
Posts: 1285
Joined: 18 Mar 2011, 12:29
Location: Erdoglija

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Diktator » 10 Apr 2011, 20:15

francuzi su ubedljivo najskuplji automobili sto se servisa tice.
ja bih to izbegavao..posebno ako ne planiras brzo da ga menjas.
u nemackoj mozes naci Opel Zafiru za 3500-4 000 evra..to ti se uklapa u budzet :) ---->
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=1

auto ispunjava navedene uslove..uz to je shvaba,rodjen za nase drumove :D
kod nas je cena tu oko 6 000..zavisi od godista i opreme.
pasat karavan mozes naci za 5 500..(doduse,malo stariji)..
ali sve se svodi na isto-koliko para toliko muzike..jos da ubodes dobru pesmu za te pare i to ti je to.
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bekrinjo » 10 Apr 2011, 21:57

Koleginica sa faksa je sa caletom uvozila automobile iz Francuske(trenutno vozi Megana),ako hoces mogu da se raspitam da li ima trenutno nesto na lager i cene?
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Step » 10 Apr 2011, 22:10

bekrinjo wrote:Koleginica sa faksa je sa caletom uvozila automobile iz Francuske(trenutno vozi Megana),ako hoces mogu da se raspitam da li ima trenutno nesto na lager i cene?



bio bih ti jako zahvalan :smile:
...zivot nije uspon, zivot je pad. i kad mislis da se penjas, u stvari padas. a kad padnes do dna, pocnes da kopas rupu...
User avatar
Step
 
Posts: 1285
Joined: 18 Mar 2011, 12:29
Location: Erdoglija

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bekrinjo » 11 Apr 2011, 12:20

Step wrote:
bekrinjo wrote:Koleginica sa faksa je sa caletom uvozila automobile iz Francuske(trenutno vozi Megana),ako hoces mogu da se raspitam da li ima trenutno nesto na lager i cene?



bio bih ti jako zahvalan :smile:



Kontaktiracu je u toku dana...
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Step » 01 May 2011, 23:17

obrni-okreni izbor sam sveo na reno scenica...

jedino sam sad u dilemi da l' da uzmem 1.5 ili 1.9 dci...

:waiting:
...zivot nije uspon, zivot je pad. i kad mislis da se penjas, u stvari padas. a kad padnes do dna, pocnes da kopas rupu...
User avatar
Step
 
Posts: 1285
Joined: 18 Mar 2011, 12:29
Location: Erdoglija

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby 71:70 » 03 May 2011, 08:00

Ja vozim megana 1.5 dci, i prezadovoljan sam tim motorom.
Startan je iznenadjujuće za tu kubikažu, a potrošnja je mizerna
Prosle godine, do grcke i nazad (do duse nisam prelazio 120km/h), potrošnja je bila 4l.
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby mali_buda » 03 May 2011, 16:44

I ja sam čitao dosta pohvalnih komentara o tom 1.5dci motoru.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Step » 03 May 2011, 19:14

ne znam drugari al' najverovatnije cu uzeti ovaj 1.9... prevashodno zbog odnosa mase vozila scenica i jacine motora.
...zivot nije uspon, zivot je pad. i kad mislis da se penjas, u stvari padas. a kad padnes do dna, pocnes da kopas rupu...
User avatar
Step
 
Posts: 1285
Joined: 18 Mar 2011, 12:29
Location: Erdoglija

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Tumbas » 03 May 2011, 19:37

mali_buda wrote:I ja sam čitao dosta pohvalnih komentara o tom 1.5dci motoru.

Vozio sam bas takvog megana jdenom prilikom na duzoj relaciji, nekih 1500 km u 2 dana. Odlicno se ponasao, potrosnja smesna
(5-6 l) a nisam spustao ispod 120 km/h.
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Panta » 04 May 2011, 20:56

Da li ima nekoga ko je produzavao vozacku dozvolu skoro ?

Buduci da mi je zbog naocara, izdata na 5 godina, nisam je produzio kada je istekla (pre godinu dana), jer nisam tada nista vozio, a sada sam u prilici.

Jel treba da im se pravdam zbog toga, buduci da na sajtu MUP-a pise da se zahtev za izdavanje nove podnosi pre isteka vazece ?

Koja je procedura ?
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Next

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests