Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby ExEr » 29 Jul 2021, 15:41

Evo iz prve ruke, bio pre dvs dana

Kola moraju da budu oprana( sto rece neovlasceni, u redu je, i kod zubara kad ides operes zube)
Gleda se ispod haube, broj motora(glupost), i da nije recimo neka karabudzevina, da nisu gole zice , creva ,poklopci, ulje za kocnice (zaboravili mi poklopac budale), pricvrscen akumulator.
Signalizacija od pozicije, preko dugih i oborenih svetala i maglenki ako imate, do stop svetala i zmigavaca mora da radi.
Eksterijer ogrebotine i sitnice nista, ali ne sme da ima veca ostecenja. Retrovizor takodje
Vrata sva mora da su ispravna, kao i spustanje svih stakala
Proveravajau trapove, i mere dubinu sara na gumama
Naslone za glavu na sedistima kome fali neka nabavi. Pojasevi moraju da funkcionišu, kao i sva spustanja sedista, klizaci, obaranje sedista i napred i nazad
Zakljucavanje vrata takodje,sva vrata da rade kako rekoh uz haubu i zadnja vrata. Mere usmerenost svetala
Kocnice normal, rucna i na oba trapa
Brisaci moraju da rade, kao i da ih ima, takodje prskalice moraju da rade na staklima, ako imas i na farovima
Prva pomoc, rez tocak, sajla sve mora da je ok
Izduvne gasove beleze, ali tek od 2023 ce trebati katalizatori ko nema, ili mu je sjeban

I najmanja sitnica, poput bwa tecnost, ili moje da mi fali naslin za glavu, sledi vracanje. Tj izlazak pa pivratak, odmah ili neki termin koji dogovoris. Glupost zabte sitnice, ali svako menjanje necega na tehnickom se smatra po zakonodavcima kao popravka vozila, iako samo treba presipati flasu bwa ili kao ja gurnuti ga u rupu :nisamja: :biggrin:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 29 Jul 2021, 15:47

Kod nas je to rigorozno ima 5-6 godina a prije toga nijesam ni isa na tehnicki, samo platim :okk:
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11375
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Гроф Тинторето » 30 Jul 2021, 22:31

Ali se zato dozvoljava uvoz svakakvih krseva i 3 u 1 automobila.
Braca Bugari od 3 auta sa otpada uvek mogu da naprave jedan koji ce se prodati u Srbiji i to je ok, ali ako nemas vodu za brisace, e pa to moze izuzetno da ugrozi saobracaj.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31881
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby rolerkoster » 04 Aug 2021, 12:30

bbq wrote:Saab 9-3, je l ima neko iskustva, misljenje?

Mnogo dobar drugar ga vozi evo vec 10 godina,2008.godiste onaj ristajling model.On voli te Svedjane,secam se kada ga je uzeo skoro novog,prelep auto i odlicno ga sluzi sve te godine.Napisali su ti ljudi dizel je onaj Fiatov sto ide i u Alfe,Lancie 1.9 je njegov,150 konja.....Kaze mi da nije frka za delove i servis,cak i prodaja,oni su sekta kao alfisti :biggrin: pa izmedju sebe se preprodaju.Imaju neki forum svoj pa mozes i tamo da se raspitas malo,SAAB Serbia...Mogu ga pitati jos neki detalj ako ti treba.
Sto se tice TP-a i dalje vracaju za gluposti,ExEr mi je na drugoj temi objasnio da po prirodi posla zna dosta njih sto su drzali tehnicke i po principu lako cemo....Ali ovo sto rade nije normalno,naravno trajace do izbora kada psiho vrati tehnicki kakav je bio :biggrin: .Dvojicu znam sto su vratili,jednom prskalica desna nije radila,a drugom je zaglavljen pojas pozadi ZA PETU OSOBU,kola 2015.godiste,a ova druga su 2016.,znaci za nase uslove skoro nova i skroz bezbedna i odrzavana.Kazu mi da nije samo bezobrazluk ovih sto rade(mada ima i toga prijatelj pisao sam na drugoj temi se zamalo nije pobio)nego i strah.Jer sada ih snimaju i kada te vrate za bilo koju glupost,odes na drugi tehnicki i to moras onda imati ispravno jer izlazi u sistemu i murija moze da proveri,a ako nije popravljeno onda najebe taj sto je potpisao radnik.Ludilo je sto se narod ne buni sto je TP sa 1600 din za 4 godine dosao na 6 do 7000,plus te zajebancije.Barem da su prepisali zakon EU drzave(pa da ga prilagode nasim platama),nego je neki magarac pisao ocigledno,cim je bila ta zajebancija sa novim Audijem.
User avatar
rolerkoster
 
Posts: 1356
Joined: 08 Jun 2020, 01:06

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby ExEr » 05 Aug 2021, 01:10



2017, to bre novo, tek razradjeno...homologaciju ima za prodaju i fabricki ne prolazi tehnicki pregled mocne Serbske saobracajne drzave

Problem je resen solomonski, najebao malo tehn pregled, jer kao nisu mereni gasovi. A za gasove jos uvek ne vracaju
Privredno drustvo najebalo malo, smirena masa koliko toliko
U

Sta da ti kazem, kad pricam s jednim instruktorom, kaze zaustavi te pandur, i recimo kaze udji u kola dok ti pise kaznu. Laganica moze da javi imam privodjenje, odbio alko test. Ne mozes da dokazes da nisi, a seo si u kola znaci priveden si


Idiotizam na mnogo kvadrata


Apropo cene tehn pregleda, koju su dizali na 6000, kad sam placao iznenadio se cenom od 4500, kao naredili im da vrate cene. Ja spremio 6
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 05 Aug 2021, 21:22

50 eura tehnicki? Jebi ga tebra, mora u Zvezdu da se grgne koji million, vidis da nemaju ni cetiri spica :biggrin: .
Kod nas kosta 10.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11375
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby JNA » 05 Aug 2021, 22:08

Toliko je bilo i kod nas do pre 2-3 godine, pre 4 godine slao se sms za tehnicki.

Odes u Henex posaljes poruku, popijes kafu, platis i sve zavrseno…
User avatar
JNA
 
Posts: 8823
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby rolerkoster » 06 Aug 2021, 01:18

bwa wrote:50 eura tehnicki? Jebi ga tebra, mora u Zvezdu da se grgne koji million, vidis da nemaju ni cetiri spica :biggrin: .
Kod nas kosta 10.

BWA i kod nas je bio 10 e,tj 1500-1600 din,a od pre mesec dana po tom novom zakonu sa ovog klipa gore je od 6 do 7 hiljada.Drugar je pre par dana platio 6400 tehnicki.ExEr je platio 4500,prosle godine kada sam ja registrovao vec su bili digli cene slagacu te ali mislim da j ebio 3600.
User avatar
rolerkoster
 
Posts: 1356
Joined: 08 Jun 2020, 01:06

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby PERA » 06 Aug 2021, 19:11

Ja juče platio 6000 za reno 5 87 god, jedva prošao tehnički zbog kočnica a kočnice nove, novi diskovi, nove cevi, novi doboši i kažu ne koči dobro guraju ga valjci. Prvi put me vratili zbog kočnica i poklopca rezervoara koji ima veliki uticaj na tehničku ispravnost i bezbednost vozila. Neko ga odlomio pa sam stavio šarke za drvo i plastični poklopac i to je ok :pop:
Jebaše mi majku stručnjaci
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8856
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby JNA » 06 Aug 2021, 22:03

Jel vi pitate koliko je tehnicki ili?

Meni samo kazu ukupnu cifru i to je sve, mislim ne samo sad nego godinama unazad...
User avatar
JNA
 
Posts: 8823
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Гроф Тинторето » 07 Aug 2021, 11:06

I ja hteo isto da pitam. Tu gde radim tehnicki, zavrsim i registraciju i samo kazu ukupno koliko je. Znam polisa koliko kosta jer pise na njoj
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31881
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby ExEr » 07 Aug 2021, 23:23

Al bi vas jebali na pijac
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Гроф Тинторето » 08 Aug 2021, 15:12

Pa na pijaci pitam koliko kosta paradajz, ali retko kad kupujem uvek na istom mestu. A tek pa za godinu dana ne odem ponovo kod istog prodavca.
Bas lose poredjenje.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31881
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby balkanski spijun » 08 Aug 2021, 15:25

Dam coveku auto,salbracajnu I neinteresuje me nista.
Znam da mi se zadnja leva vrata neotvaraju spolja I prozor ne radi.
S te strane mi je sediste za unuka ,pa sam zato to uradio.
On sve zavrsi I ugradi se 3000 dinara.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13211
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby ExEr » 08 Aug 2021, 15:33

Deda...imas unutra prekidace za sve...i da zakljucas vrata i da iskljucis prozor...ne moras iz stekera vadit...ono najbolja prevencija za trudnocu je da ne jebes, jebes vadjenje i stavljanje kurtona :hatman:


Grofe...ne spinuj ko gazda ti iz zeleznika... :biggrin:
Poredjenje je ekstra...i na tehnicki mozes gde hoces, a i na pijaci si uzeo samo paradajz...na registraciji imas, tehn pregled(paradajz), polisu (krompir), zeleni karton (krastavac), taksa jedna (lukac), taksa druga( saNgarepa), taksa treca( crcorke :nisamja: ), pa suma sumarum
Dakle ne palamudi, jer bi te zajebo posto te interesuje. Sto ti ne uzme sve pare...
U stvari, gde ce ti uzme, tebe na pijac posalju s tacno pare u dzep, ko dete u dragstor sa spisak i tacno 537 dinara da plati. Tebi ni kusur za zvaku ne ostavljaju :jezik:
U stvari moz bi te zajebo, jer nemas spisak, pa bi se vratio kuci sa dva proizvoda od 11
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests