Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Baxter Stockman » 02 Jun 2021, 11:14

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34253
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby yobara » 02 Jun 2021, 12:21

Sad sam video Tojota Seliku iz 1992, crna, ko casa

E, to su bili dizajneri...ovi sad prebudzeni sinteticki hibridi ni na sta ne lice

Japanezi toliko ispred vremena :blue:
User avatar
yobara
 
Posts: 2575
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Cvele » 02 Jun 2021, 12:25

Kad smo kod Japanaca, Mazdi skidam kapu. Među retkima su koji sada prave lepe automobile.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18539
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby yobara » 02 Jun 2021, 12:59

Cale pokusava nekako da uvali Hjundai Santa Fe, kojeg je uzeo sa predjenih 215k, on naterao na 250k...a ispostavlja se da je teran u Italiji i da je realno na 450k predjenih :biggrin: Motor upitan koliko jos moze da potraje

To kad bi uspeo da uvali za 4k i ja reno klio sporttour (2011) za oko 3...da se uzme mazda 3 2014, ona metalik vrlo.dobro izgleda, mada i nisam nesto pao na dupe, ima mazda i boljih modela

Ali ova verzija iz 2021 :drool:
User avatar
yobara
 
Posts: 2575
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 02 Jun 2021, 13:14

Bakster, ovaj Rimac kad bude polovan i za kupovinu bice tacno 2048. godina :biggrin:

Ima neka fora da se proveri svaki auto iz Italije, treba samo broj sasije ili tablice. Nije kar vertikal nego nemam pojma kako se zove aplikacija. Bio drugar sad da gleda korsu D, za devojku, na slikama dobra, uzivo tip top, znaci kao casa, pise na satu 178 hiljada. On slikao broj sasije i kao ae da proveri. Pre dve godine poslednja registracija u Italiji -330 hiljada. Znaci sad je na oko 400 :biggrin: mada, ja mu rekoh, probaj da smanjis cenu i uzimaj, taj 1,3 multidzet ima da ide jos toliko ako bude odrzavan.

Mazada samo benzin!

User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Cuburac » 02 Jun 2021, 13:37

Ne bih nista da napisem o Multijetu 1.3 da ne ureknem., ako mu i to moze naskoditi.
@DON
Ma kakva 2048, to se ne vozi, pre ce postati oldtimer nego polovan.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14223
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 02 Jun 2021, 13:45

Realno, ni to mu nista ne moze :biggrin: e sad ne znam koja je tu najbolja opcija, on je njoj gledao onaj od 75 ks, koliko ima onaj jaci - 90/95?
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby grobar_Zvornik » 02 Jun 2021, 13:47

Пошто примјећујем Доне да си ти ултра у материји, шта можеш препоручити од аутоматика? Сестра намјерава на јесен куповати аутомобил, а жеља јој је да то буде без мијењача. :biggrin: (Фазон 2012,2013,евентуално 2014)
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31512
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 02 Jun 2021, 14:06

Ma brate moj toliko smo kola u poslednje vreme pogledali, prosto mi je krivo sto nisam mehaniku ucio a ne ova govna internetska :biggrin: Stvarno idemo u poslednjih par godina i gledamo dosta kola kum i ja, svi zivi nas cimaju da idemo sa njima il da im preporucimo...

Pazi, teorisjki mogu opsirno da kenjam, al ajde da ti kazem iz iskustva onoga sto sam ja vozio->

ta godista su vec pouzdani automatici i ne bi trebalo da bude problema koji god da je, ali pod jednim uslovom - da se uveri da je odrzavan!

Na primer, kod Japanaca je CVT automatik, Folksvagen grupacija ima DSG (i S tronik audi), a npr vozio sam i Mercedes koji je 4matik (*pogon na sva cetiri tocka) i ima taj njihov aut. menjac, ne znam naziv.... Meni se najvise svideo na mercedesu, njegov nacin menjanja brzina, a potom DSG. Malo me nervira u obicnom modu jer je start losiji od Mecke, al vec u sportu je ono sto volim :biggrin: kum je bas uzeo skodu oktaviju vrs, pisao sam vec, pa sam se navozao i navikao sam na dsg. A i CVT je dobar kad se naviknes, mada uvek malo kasni ako mene pitas. Dobro, sad ima tu i do mog nacina voznje. Mislim da njoj npr nece biti problem. A i ja bih se brzo navikao, posebno u gradu gde nemam potrebu da toliko dajem gas i ubrzavam. No, da ti se vratim na odgovor, mislim da auta tog godista vec i treba uzimati automatike, ako uzmes npr DSG neki golf 7 il skodu neku npr lepo na nekih 50/60/70 hiljada km uradi servis menjaca, ulje filter i sta vec treba i nema frke. Plus, moliti Boga da mu prethodni vlasnik nije dusu izvacio i da ga je odrzavao :biggrin:
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Cuburac » 02 Jun 2021, 14:18

DON wrote:Realno, ni to mu nista ne moze :biggrin: e sad ne znam koja je tu najbolja opcija, on je njoj gledao onaj od 75 ks, koliko ima onaj jaci - 90/95?


Ja imam taj jaci 66kwh, tj. 90 KS. Sto se tice motora, opet necu nista da kazem . :biggrin:
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14223
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 02 Jun 2021, 14:29

Pre jedno godinu dana smo bili sa drugom, uzimao Fiat EVO, znam kad smo pitali tog druga sto je majstor, samo nam je rekao kao i uvek za 1,3 MJ - moze :biggrin: tako da bas kad me je ovaj pitao kao koji je bolji i sta je razlika, rekao sam nemam pojma al uzimaj ko ga jebe taj ima da predje 800 hiljada :laugh:

Npr, bratu sam skoro uzeo 207, 1,6 HDI, onaj od 90KS. Ima i od 109. Razlika - slabiji nema plivajuci, valjda mu je turbina drugacija i majstor kaze da je pristupacniji za rad, bolje je upakovan, al u sustini oba su fenomenalna motora.

Zvornik, pitaj sestru koliko nam je budzet za auto da trazim na polovnim??!! :biggrin:
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby grobar_Zvornik » 02 Jun 2021, 14:33

DON wrote:Ma brate moj toliko smo kola u poslednje vreme pogledali, prosto mi je krivo sto nisam mehaniku ucio a ne ova govna internetska :biggrin: Stvarno idemo u poslednjih par godina i gledamo dosta kola kum i ja, svi zivi nas cimaju da idemo sa njima il da im preporucimo...

Pazi, teorisjki mogu opsirno da kenjam, al ajde da ti kazem iz iskustva onoga sto sam ja vozio->

ta godista su vec pouzdani automatici i ne bi trebalo da bude problema koji god da je, ali pod jednim uslovom - da se uveri da je odrzavan!

Na primer, kod Japanaca je CVT automatik, Folksvagen grupacija ima DSG (i S tronik audi), a npr vozio sam i Mercedes koji je 4matik (*pogon na sva cetiri tocka) i ima taj njihov aut. menjac, ne znam naziv.... Meni se najvise svideo na mercedesu, njegov nacin menjanja brzina, a potom DSG. Malo me nervira u obicnom modu jer je start losiji od Mecke, al vec u sportu je ono sto volim :biggrin: kum je bas uzeo skodu oktaviju vrs, pisao sam vec, pa sam se navozao i navikao sam na dsg. A i CVT je dobar kad se naviknes, mada uvek malo kasni ako mene pitas. Dobro, sad ima tu i do mog nacina voznje. Mislim da njoj npr nece biti problem. A i ja bih se brzo navikao, posebno u gradu gde nemam potrebu da toliko dajem gas i ubrzavam. No, da ti se vratim na odgovor, mislim da auta tog godista vec i treba uzimati automatike, ako uzmes npr DSG neki golf 7 il skodu neku npr lepo na nekih 50/60/70 hiljada km uradi servis menjaca, ulje filter i sta vec treba i nema frke. Plus, moliti Boga da mu prethodni vlasnik nije dusu izvacio i da ga je odrzavao :biggrin:


Хвала ти на овим савјетима, пренијећу јој. :okk:
Никада нисам возио, нити се занимао за аутоматике... Она је децидна по том питању... тако да значиће јој ово наведено, чисто да има какву такву представу.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31512
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 02 Jun 2021, 14:36

DON wrote:Pre jedno godinu dana smo bili sa drugom, uzimao Fiat EVO, znam kad smo pitali tog druga sto je majstor, samo nam je rekao kao i uvek za 1,3 MJ - moze :biggrin: tako da bas kad me je ovaj pitao kao koji je bolji i sta je razlika, rekao sam nemam pojma al uzimaj ko ga jebe taj ima da predje 800 hiljada :laugh:

Npr, bratu sam skoro uzeo 207, 1,6 HDI, onaj od 90KS. Ima i od 109. Razlika - slabiji nema plivajuci, valjda mu je turbina drugacija i majstor kaze da je pristupacniji za rad, bolje je upakovan, al u sustini oba su fenomenalna motora.

Zvornik, pitaj sestru koliko nam je budzet za auto da trazim na polovnim??!! :biggrin:

Jebem li ga, meni je od tih malih dizela dci najjaci, ne stavlja ga Mercedes dzabe u auta...
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11376
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 02 Jun 2021, 14:41

Nema na cemu GZ, ma nek uzme sve u obzir, prvo koliko i gde ce ga koristiti, dal vise za grad il otvoren put, pa sve ostalo...

Iskreno, planiram sledeci auto da bude automatik, za sad je a3 iznad 2015. prvi izbor, oko 15/16 soma su, znaci za god dve jos malo da padne prodajem moj i dodajem i uzimam :biggrin: kolio god da sam se protivio, brate mili jes gospodska voznja i nema trunke umora i stresa... Koliko je budzet?

BWA, bili smo skoro gledali jedan Klio, DCI, presao 265 hiljada, proverili na kar vertikalu, tacno je bilo, nije vracan, ma bombona auto... Samo mi se nije svidela bela boja i ona multimedija, kazu ima dosta bagova, al sto se tice mehanike i voznje i potrosnje i svega - fantastican motor. Cak je i u Meganu odlican, a ne u manjem Kliu.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 02 Jun 2021, 14:48

DON wrote:Nema na cemu GZ, ma nek uzme sve u obzir, prvo koliko i gde ce ga koristiti, dal vise za grad il otvoren put, pa sve ostalo...

Iskreno, planiram sledeci auto da bude automatik, za sad je a3 iznad 2015. prvi izbor, oko 15/16 soma su, znaci za god dve jos malo da padne prodajem moj i dodajem i uzimam :biggrin: kolio god da sam se protivio, brate mili jes gospodska voznja i nema trunke umora i stresa... Koliko je budzet?

BWA, bili smo skoro gledali jedan Klio, DCI, presao 265 hiljada, proverili na kar vertikalu, tacno je bilo, nije vracan, ma bombona auto... Samo mi se nije svidela bela boja i ona multimedija, kazu ima dosta bagova, al sto se tice mehanike i voznje i potrosnje i svega - fantastican motor. Cak je i u Meganu odlican, a ne u manjem Kliu.

Ja kupih skoro Tucson benzinac, malo je trom ali je dobar, komforan a sto se tice dci-jeva, imao sam ih dva u Kliu i u Meganu , sa oba sam bio prezadovoljan. Krenem prema Zabljaku, ima veliki uspon na planinu Vojnik, ubacim u petu i ne moram da mijenjam brzine, jebes automatik :okk:
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11376
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests