Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby AirBall » 04 May 2011, 21:01

Panta wrote:Da li ima nekoga ko je produzavao vozacku dozvolu skoro ?

Buduci da mi je zbog naocara, izdata na 5 godina, nisam je produzio kada je istekla (pre godinu dana), jer nisam tada nista vozio, a sada sam u prilici.

Jel treba da im se pravdam zbog toga, buduci da na sajtu MUP-a pise da se zahtev za izdavanje nove podnosi pre isteka vazece ?

Koja je procedura ?


Ja sam je produzio 19. januara, jer mi je istekla nakon 10 godina... Otisao u SUP Novi Beograd... Kod zene koja radi na salteru mislim AMS kupio popunjene priznanice... Uplatio odmah pored u banci (mislim dan je komercijalna)... Tu sam sacekao malo red za fotografisanje... Obavio to za nekih 20-ak minuta kod vrlo ljubaznog osoblja... Ostavio staru vozacku, dobio neku potvrdu na papiru s kojom mogu da vozim i posle 20-ak dana dosao po novu vozacku koja me je cekala na istom mestu...

Nisam imao nikakva ogranicenja tako da ne znam kako stvari stoje u tvom slucaju, ali mene konkretno niko nista nije pitao... Vrlo brza i jednostavna procedura...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106339
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Panta » 04 May 2011, 21:04

Ja sam mislio da samo u Ljermontovoj moze.

Jos bolje ovako.

Hvala :)
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby jedibojan » 05 May 2011, 14:13

Aj posto pise vozila a ne kola, da probam ja ovde.
Ima li neko ovde ko bi mogao da mi preporuci kvalitetan motor (za pocetnika).
Neke osnovne informacije: treba da bude cruiser, do 500cc, pouzdan, bezbedan, da ima dobar servis u NS ili BG i da kosta do 2.5 kjura
Nesto najblize tome sto sam ja za sada nasao je Kawasaki EN500, ali svaka sugestija je dobro dosla
dogodine u Istambulu
User avatar
jedibojan
 
Posts: 657
Joined: 17 Mar 2011, 11:09

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Starešina » 05 May 2011, 14:43

Iskreno se nadam da nisi uzeo Senica...u zhivotu nisam chuo lepu rech za njega (posebno za elektroniku :thumbdown: ).
Jedina 'prednost' je shto ga je lako naci, mnogo veca ponuda nego potrazhnja...
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... edRegion=0

Ako josh nisi uchinio pogreshan korak evo ti i moja preporuka u tom cenovnom rangu i za te potrebe - Honda Jazz - :inlove:
Svi u dragstor, jebite se klaberi !
Starešina
 
Posts: 980
Joined: 18 Mar 2011, 10:23

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby 71:70 » 05 May 2011, 15:44

Ja sam produžavao dozvolu pre par dana, procedura je 10 tak dana u mom supu, ali se razlikuje od mesta do mesta ( u bgd se najduze čeka).
Nemam ograničenja, tako da ne znam da li to komplikuje vrlo prostu proceduru koja obuhvata slike, uplatnice i zahtev.
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Bane » 05 May 2011, 19:23

71:70 wrote:Ja sam produžavao dozvolu pre par dana, procedura je 10 tak dana u mom supu, ali se razlikuje od mesta do mesta ( u bgd se najduze čeka).
Nemam ograničenja, tako da ne znam da li to komplikuje vrlo prostu proceduru koja obuhvata slike, uplatnice i zahtev.


Ja sam isao na lekarski za voznju preneki dan. Potrebno mi je bilo samo 1 800 za pregled, onaj karton i dokument sa slikom. Cini mi se da je i za produzavanje ista procedura.
User avatar
Bane
 
Posts: 2705
Joined: 16 Mar 2011, 14:10
Location: Чачак

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Felipao » 05 May 2011, 19:29

Ja sam recimo sa produzavanjem licne karte kasnio nekih 7-8 meseci al nije niko pravio pitanje.Jednog ortaka su nesto tripovali i on je samo rekao da je izgubio i cao zdravo.Dobijesh novu,niko i ne gleda dokle je vazila stara...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Step » 06 May 2011, 00:01

Starešina wrote:Iskreno se nadam da nisi uzeo Senica...u zhivotu nisam chuo lepu rech za njega (posebno za elektroniku :thumbdown: ).
Jedina 'prednost' je shto ga je lako naci, mnogo veca ponuda nego potrazhnja...
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... edRegion=0

Ako josh nisi uchinio pogreshan korak evo ti i moja preporuka u tom cenovnom rangu i za te potrebe - Honda Jazz - :inlove:



hvala na savetu ali mislim da te ipak necu poslusati. :nene:
moguce da je okruzenje u kojem se ti kreces imalo losih iskustava, kao sto je neko moje imalo pozitivnih.
isto tako sam cuo puno negativnih kritika vezanih za golfa 4, a gde god se okrenem samo pichi taj auto. :music:

jedna od pogodnosti je sto uzimam preko coveka kojeg ne bi trebali/smeli da zajebu (pandur) pa se tako i nadam da ce sve ispasti ok. :)
...zivot nije uspon, zivot je pad. i kad mislis da se penjas, u stvari padas. a kad padnes do dna, pocnes da kopas rupu...
User avatar
Step
 
Posts: 1285
Joined: 18 Mar 2011, 12:29
Location: Erdoglija

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Panta » 06 May 2011, 14:06

AirBall wrote:[quote="Panta"

Ja sam je produzio 19. januara, jer mi je istekla nakon 10 godina... Otisao u SUP Novi Beograd... Kod zene koja radi na salteru mislim AMS kupio popunjene priznanice... Uplatio odmah pored u banci (mislim dan je komercijalna)... Tu sam sacekao malo red za fotografisanje... Obavio to za nekih 20-ak minuta kod vrlo ljubaznog osoblja... Ostavio staru vozacku, dobio neku potvrdu na papiru s kojom mogu da vozim i posle 20-ak dana dosao po novu vozacku koja me je cekala na istom mestu...

Nisam imao nikakva ogranicenja tako da ne znam kako stvari stoje u tvom slucaju, ali mene konkretno niko nista nije pitao... Vrlo brza i jednostavna procedura...


Bio jutros na Novom Beogradu i zavrsio, sve je kako si rekao, samo...

bold- Kurac moj malo, dva i po sata sam cekao da dojem na red, jos je i prilicno konfuzno, jer je isti salter za podizanje i za predaju, pa mi je jedna mala debela ukrala mesto u redu :cmizdr:

Mada, mozda sam ja, kakve sam kurate srece, uhvatio neki spic.

Istini za volju, mlade policajke su bile ljubazne :D .

Hvala u svakom slucaju, znacilo mi je da ne idem u Ljermontovu.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby mali_buda » 27 May 2011, 16:15

Ajd ovde da ubacim: kolege, ima li gde da se nabave polovne celicne felne za Renault Clio 14''? Na mnogo mesta sam gledao i cim pomenem Renault, ljudi samo odmahuju rukom.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Tyrone Spong » 13 Jul 2011, 17:04

Aleksa wrote:francuzi su ubedljivo najskuplji automobili sto se servisa tice.
ja bih to izbegavao..posebno ako ne planiras brzo da ga menjas.

ne bih se slozio sa tobom, ja sam uzeo Peugeot u januaru, odradio veliki servis, za koji su mo na raznim forumima pricali da je preko 300 e pa cak do 500-600e.. ljudi to su price za malu decu, jedino ako servisiras automobil u ovlascenom servisu gde je narezivanje ili kako se vec to zove, kodiranog kljuca 150 e, njih zaobidjite. Mene je veliki servis kostao 200e ( tu sam uracunao i prednje plocice, koje ne spadaju u stvari koji se menjaju velikim servisom). zavisi od servisa do servisa, ovi koji su jeftiniji ne znaci da nekvalitetnije rade od ovih derikoza.
User avatar
Tyrone Spong
 
Posts: 1037
Joined: 20 Mar 2011, 17:19

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby mali_buda » 14 Jul 2011, 00:35

Tyrone Spong wrote:ja sam uzeo Peugeot u januaru, odradio veliki servis, za koji su mo na raznim forumima pricali da je preko 300 e pa cak do 500-600e.. ljudi to su price za malu decu, jedino ako servisiras automobil u ovlascenom servisu gde je narezivanje ili kako se vec to zove, kodiranog kljuca 150 e, njih zaobidjite. Mene je veliki servis kostao 200e ( tu sam uracunao i prednje plocice, koje ne spadaju u stvari koji se menjaju velikim servisom). zavisi od servisa do servisa, ovi koji su jeftiniji ne znaci da nekvalitetnije rade od ovih derikoza.

I ja sam uzeo Clia jesenas, jes da je stariji malo ('98), ali sam na odrzavanja u pocetku isao u "navikane" servise, gde su ponekad znali momacki da me oderu po usima. Posle toga sam otisao kod poznanika, koji sa ocem vec dugo radi i za koga su mi govorili da nije bas strucnjak za Francuze. Em je jeftin, em sto je jos vaznije, Clio kuca ko sat, da ne cuje zlo :okk:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Tyrone Spong » 14 Jul 2011, 00:46

kada sam radio veliki servis, bio sam sve vreme u servisu i gledao sta rade majstori. 90 % stvari bih mogao sam da odradim i ako sam lajk sto se toga tice
User avatar
Tyrone Spong
 
Posts: 1037
Joined: 20 Mar 2011, 17:19

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Diktator » 21 Feb 2012, 14:11

jel neko od forumasa ima golfa 5?
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby dumagio19 » 21 Feb 2012, 14:18

Aleksa wrote:jel neko od forumasa ima golfa 5?


Imam ja golfa "dvojku" ! :triprsta:
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: petaras and 2 guests