Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby grobar_Zvornik » 04 Feb 2022, 15:36

Ја немам те љуте машине, ал љето зима возим скоро сваки дан, не дуге руте, локално.. али ево већ мјесец дана аутоелектричари покушавају да одгонетну шта је проблем (Ц4, дизел) .... Неће да упали, тј. неће ни да вергла. Па кад су видјели да није до акумулатора, замјенише алнасер, па сконташе да ни то није проблем. Уједно да није проблем ни кључ, ни брава... На крају испаде да је вјероватно проблем компјутер мотора, ал у фазону, можда и не буде тако... У тих мјесец дана, два пута ауто упалио, све нормално. Да се вратим кући, неће да може... И сад тако плаћај процјене, па ако буде буде...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31502
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby SaleNS021 » 04 Feb 2022, 15:44

shakota wrote:To bas ne bi trebalo da se desava..

Jel si siguran da ne treba da se prijavi baterija?

Na BMWu nisam prijavio i desavalo se da nece prozor do kraja da se zatvori, jer senzor koji sluzi da prepozna prepreku (konkretno prst da ne prignjeci) blokira zatvaranje zbog elektronike koja pobrljavi kod nove baterije..On prepozna da je to zatvoren prozor i jebes ga..Posle sam to uradio u ovlascenom servisu i vise nisam imao tih problema, a vidim da i tebi elektronika brlja..

Moj nije bio toliko opasan kao ovaj tvoj problem, bolje proveri to..


Bio i dijagnostika pokazala pad napona u tim trenucima kada je dolazilo do toga.
Isto je bmw u pitanju ali presao sam dosta km od kada sam menjao akumulator i nikad nista nije brljavio.
U poslednje vreme ga bas slabo vozim i tako su problemi poceli.

Inace senzor ugla volana je ~300€ + ruke. Mora volan da se skida da bi se doslo do senzora ali kaze majstor da je senzor u redu i da auto jednostavno mora da se vozi.

Evo i sada ga nisam od 20.01. upalio i upalice on kao svaki put bez problema.

Ma... ide on meni na prodaju, samo da otopli malo.
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby shakota » 04 Feb 2022, 16:22

DON wrote:Moram da vas pitam - sto ne palite/vozite auto cesce?



Inace, oko akumulatora ne lomite glavu, fabrika je fabrika, kad rikne koji god da uzmete - radi koliko mu pise garancija.



Pa ono radim od gajbe, macke dolaze na poziv i sve ostalo, osim bivsih i dece...njih moram da vozim :biggrin:

Samo tada palim..

Kada idem u zivot idem taxijem, necu sigirno novu Meckaciju da poveravam onim safe driverima a isto te kosta..

Dosta i hodam, svaki dan obavezno prelazim 10k koraka sa psom, vozim i motor..a do centra kada idem, idem uvek taxijem..jbg ovo kao NY kada nadjes parking mesto ne vozis vise.. :biggrin: imam garazu pa mi lakse da ga operem i deponujem tu..Ma jebes auto u milionskom gradu..da sam sam ne bih ni imao auto, a i ovako za koju godinu kada deca budu mogla sama resicu ga se..

boldovano je potpuno tacno..
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Sezione » 04 Feb 2022, 16:36

Ja sam se sad tako zajebao sto nisam palio auto jedno 20 dana jer sam sedeo gajbi i odmarao i onda je na kraju i pao sneg u decembru i jos ostavio naftu na minimumu, jos ga nisam upalio, nece ni sa drugim akumulatorom sto znaci da je i pumpa zviznula verovatno :D A nisam ga gasio mesecima bukvalno, 15h dnevno je radio. I zviznuo je i akumulator i pumpa verovatno al jbga sta cu, muka mi kad ga vidim da stoji al ceram benzinjaru dok ovog ne osposobim i onako je dizelka rezervni krs za po gradu nego mi je postao prakticniji pa je preuzeo primat nad 10 godina novijim autom

Kad vidim sta pisete za ova najnovija kola dodje mi da nikad nista novije od 2010. ne kupim, rezervni delovi lupaju po usima, a ova elektronika je katastrofa sta radi
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13808
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby shakota » 04 Feb 2022, 16:48

Isto sam uzeo benzinjaru, mnogo je bolja za nekoga ko malo vozi..Dizelka mora da se tera, raga je to..

Mislio sam i o ovim strujasima ali oni tek ne smeju dugo da stoje zbog baterije..

Ne samo delovi, sta ja ono predjem 5k godisnje sa letovanjem u Grckoj, odem da mi promene skoro novo ulje i filtere zbog garancije i to me kosta blizu 4 glave..nebuloza..

Ma ne novije od 2010. nego kada se budem resio obaveza za koju godinu ima da uzmem nesto iz proslog milenijuma, neki tenk tipa Patrol ili Pajero,mozda Čirokana ali samo cista mehanika, da mogu da se teram u divljinu.. :biggrin: i da ga parkiram gde god mi se digne..
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Dr. Thomas » 04 Feb 2022, 17:30

DON wrote:Burazer je isto jako cudan tip. Bembara stalno u problemu. Uzmem je dva dana, izduvam, kaze kao nov. Posle par meseci isto. Zali se. Kazem mu daj i idi trazi Punta i uzmi ga. Dobar je momak al vozi sve po propisima. Postujem. Al mora auto, posebno kao taj njegov BMV da se izduva i vozi malo jace, pa nije to motor da ga ti vozis petom 80 na 1300/1400 obrtaja.

Imao sam isti problem kao tvoj buraz. Auto sve normalno radilo i odjednom neće prima gasa popališe se neke lampice (slabo ubrizgavanje goriva i problem oko izduvnih gasova). Stisneš gas do poda on sporo podiže obrtaje i tako neće pređe 40km/h. Odmah čoveku kroz glavu prođe najgori scenario eger ventil, dizne, dpf.
Međutim da ne dužim i ja sam mrtav što se tiče auta. Ne volim da gasam vozam loko relacije i šta se naravno desi auto se umrtvilo tako reći zaribalo. Posle par dana dobije malo gasa i pročepi. Sigurno je i do lošeg goriva ali i što ga ja ponekad ne vozim na velikim obrtajima. Sad s vremena na vreme kad god uhvatim nekog pravca na 3,4 obrtaja. To si u pravu u potpunosti. :okk:
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17404
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 04 Feb 2022, 17:39

Dizel?

Shakota, pretpostavio sam, msm ne bih da ti ulazim u novcanik i to, al brate tebi auto ne treba.

Sez, jebo si mu kevu sa tih 20 dana pauze :D
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby balkanski spijun » 04 Feb 2022, 17:49

Meni se desilo da mi je auto stao na sred auto puta.
Zaverglam,nece.
Izasao iz kola,da vidim sta cu,proslo 10 minuta,sednem,zaverglam upali.
Posto je to zenin auto,sutradan ode na posao,kad se vracala nece da upali.
Ja kod nekog majstora on ga stavi na racunar,sve ok.Dodjem po auto,nece da upali.Ostavim auto da vidi sta je.
Pozalim se prijatelju I on mi kaze da idem kod elektricara I preporuci me kod istog.
Uzeo momak instrument,prikacio na akumulator I on izbaci traku,kao kasa fiskalni racun.Pogleda I kaze akumulator nije dobar.Ne daje konstantn napon pumpi,pada I kad padne ispod 6V pumpa staje.

Objasni mi da mnogi imaju problem,jer akumulator nije islravan.On pali,ali nezadrzava dobar napon.Ne salje signal koji je potreban.

Proverite to je 5 minuta.Pogotovo ovi sto vlze novije automobile,koji su prepuni elektronike.
Last edited by balkanski spijun on 04 Feb 2022, 17:54, edited 2 times in total.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13213
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Dr. Thomas » 04 Feb 2022, 17:52

DON wrote:Dizel?

Da buraz, dizel je u pitanju. Znam da možda nisam rešio problem u celini ali pročepio je izbacio crn dim i kroz minut se pogasile lampice.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17404
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 04 Feb 2022, 19:41

Ima u Padini covek elektricar, kad u ovlascenom ne znaju sta je sa nekim autom oni kazu coveku idu kod njega. Ako nekome treba, nabacicu mu broj. Nije daleko od BGa.

Dr. Thomas - brate resio si, verovatno ti se zapusio dp filter i onda je vracao deo izduvnih. Morate ponekad i da nacepite auto, ako je dizel negde na otvorenom cetvrtom roknite na 2500-3000 obrtaja, 123,130, zavisi od auta (dal je petostepeni ili sestostepeni menjac, da ne pricam o automaticima), ja ga cepam na 3000, desetak minuta, sve te cestice sagore i mirni ste. Meni je sreca sto tipa gradske voznje imam 35%, ostalo je medjugradski ili autoput, tako da imam gde da ga "produvam". A to zapusavanje najcesce ide kad cepate prva druga treca, jbg, nema sagorevanja. E ako to redovno radite i ako vam nesto baguje, majstor i resavajte. Isto jako bitna stvar, kad ga upalite, sacekajte minut dva zbog ulja, dok ne dostigne radnu nemojte da ga cepate, a kad zavrsite voznju, posebno ako su duze relacije, opet kad stanete ostavite auto da radi koji minut, takodje zbog ulja, kazu mehanicari da je to nesto sto najvise kolje automobil.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Buzz » 07 Feb 2022, 00:28

Meni je na novoj Skodi Rapid 1.2TSI crkao akumualtor za dve god, nisu hteli da mi uvaze reklamaciju jer su videli da sam za taj period presao samo 3k kilometara, evo posle 8 god imam 30k na satu, bacene pare bzv, sta cu kad imam Opel Astru h 2006 god, koju koristim da se vozikam po lokalu i na istu sam navikao( do posla imam 500 metra pa idem pesaka) a gore pomenuti auto ne znam ni sam sta zasto sam uzeo, imao sam neki kes tada i posto nisam kupio stan, reko ajde bar da se ponovovim automobilom.
LM, kad sam vec kod ove teme, crkao mi na Astri radio, ja ga otpojim, sacekam da prodju 24h, vratim ga i on ponovo uhvati samo prvu radio stanicu jer krene da pretrazuje od pocetka(nasao neke narodnjake, uzas), mogu da smanjim i pojacam volume, nista ostalo ne radi. Najvise mi smeta sto ne mogu nista na bordu da namestim, tipa vreme, da prebacim na prosecnu potrosnju itd. Znate li nekog ko moze ovaj problem da mi resi? Malo sam se raspitivao za ovu problematiku i kazu mi ljudi da samom kupovinom radija ne mogu nista da resim, jer isti nije u paru sa bordom, i da ce ukoliko se ubaci novi radio bord uci u safe mod, a takodje ako uzmem i novi bord uz radio nista ne resavam jer ukoliko nije razveden sa proslog auta ponovo ce samo aktivirati safe mode.
User avatar
Buzz
 
Posts: 9494
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 12 Feb 2022, 23:26

Samo 3.0 braco :biggrin:

User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Aragon » 05 Mar 2022, 14:42

Pezo 508 /2015
ili Pasat B8 /2016

Sta uzeti?
Prvi je jeftiniji za soma i po.
Dilemu imam, i moram da je resim ubrzo...
Dexi wrote: i ovaj mocni Sns KKP mora da gubi
User avatar
Aragon
 
Posts: 1643
Joined: 29 Jun 2020, 02:12

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 05 Mar 2022, 17:16

508 je super auto, duplo lepša vožnja oe tog Pasata, o dizajnu da ne pričamo... Samo nikako nemoj 1.6. 2.0hdi je prava mera
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15657
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Aragon » 05 Mar 2022, 18:53

Zahvaljujem. Slicno cuo sa vise strana, jos ako mu smanjim cenu malo, to ce biti 2 soma manje od Pasata, sto uopste nije malo.
Dexi wrote: i ovaj mocni Sns KKP mora da gubi
User avatar
Aragon
 
Posts: 1643
Joined: 29 Jun 2020, 02:12

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests