Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Cvele » 25 Jan 2021, 16:10

Meni ne prija ta "francuska udobnost".

Više volim da sednem na tvrdo.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18534
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 25 Jan 2021, 16:12

Pa cim ugradjuju tudji dizel motor znaci da imaju neku falinku i da nemaju razvijen za tu sasiju, dakle los :biggrin:

Cvele wrote:Meni ne prija ta "francuska udobnost".

Više volim da sednem na tvrdo.


:biggrin:

Decko, pazi sta pises nemoj posle da se ljutis kad te budemo trpali na NBA topiku.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 25 Jan 2021, 16:21

grobar_Zvornik wrote:Ја нисам упознао човјека који је рекао да је Форд лош. :biggrin:

С друге стране, при куповини, удобност ми је некако најважнији детаљ.

Ford i Opel su meni lično najgore marke automobila.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15656
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby grobar_Zvornik » 25 Jan 2021, 16:25

bhc_comp wrote:Ford i Opel su meni lično najgore marke automobila.


Никада их нисам возио, ал из приче са људима који возе Форда сам чуо само све најбоље... Е сад, гдје је ту истина... Опел је друга прича. Ту марку једноставно избјегаваш када купујеш ауто.

Возим цитроена и прилично сам задовољан. Додуше не возим превише на мјесечном нивоу, али наредне године намјеравам наставити традицију и купити новијег... За моје потребе коректан ауто.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31500
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 25 Jan 2021, 16:55

Mercedes ugradjuje Renoove dizel malolitrazne dizele u modele kojima to pristaje. Mislim da ih malo i modifikuju ali me ne drzite za rijec. Uglavnom, ti motori su top, za te pare za koje se mogu naci tesko da se moze bolje. Ja sam u Klia znao da naspem rezervoar goriva (i prilicno mu je mali rezervoar) i da se vozim 10 dana na posao (svaki dan minimum 120 km)...
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11375
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 25 Jan 2021, 17:04

Pa to mi ima logike, da npr A klasa koja nema puno kila dodje sa Renoovim motorom koji je fantastican, nema potrebe za 2,0 il koji je sad vec najslabiji Meckin dizel.

Sto naravno govori puno lepo o tom Renoovom motoru.

Hahahah bwa jos ako imas semu za jeftiniji dizel, pa ti si na putnim troskovima imao platu na platu :biggrin:

Koje godiste ti je Megan?

Eo za GZvornika...


User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby grobar_Zvornik » 25 Jan 2021, 17:22

Кад је однос цијена услуга у питању, ова Ц3 уопште није лоша. :okk:

Ипак преферирам нешто мало веће...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31500
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 25 Jan 2021, 17:30

DON wrote:Pa to mi ima logike, da npr A klasa koja nema puno kila dodje sa Renoovim motorom koji je fantastican, nema potrebe za 2,0 il koji je sad vec najslabiji Meckin dizel.

Sto naravno govori puno lepo o tom Renoovom motoru.

Hahahah bwa jos ako imas semu za jeftiniji dizel, pa ti si na putnim troskovima imao platu na platu :biggrin:

Koje godiste ti je Megan?

Eo za GZvornika...



Megan je bio 2009. druga generacija. Njega sam vozio pola godine samo, jer sam dobio auto od firme poslije.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11375
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Sezione » 25 Jan 2021, 17:38

Vozio ja A klasu 2014. sa tim Renoovim motorom par meseci, bombona autic
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13805
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 25 Jan 2021, 17:40

Znaci BWA dobio si najbolji auto :biggrin:

Sez, to je ona spustena lepa, nije kontejner onaj stari?
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Sezione » 25 Jan 2021, 17:51

Da da, spustena, i enterijer je ozbiljan, cajger mnogo lepsi, displej, kompletan autic, malo podseca i na Alfu sa ona 3 otvora na sredini

Nije uopste mnogo trosila, zaboravio sam tacnu cifru ali neki prosek je bio

Samo sto je skupa :biggrin:
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13805
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 25 Jan 2021, 18:00

Agentu :biggrin:
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Woodoo » 25 Jan 2021, 23:49

bhc_comp wrote:Pazi, ti ako tako gledaš, svaki auto ima neku manu. Neki modeli su imali problem sa elektronikom, neki sa diznama, neki sa trapom, pa ako uđeš dublje u tematiku kupićeš sebi biciklu pošto tu nema šta da crkne, jelte? Pola Srbije vozi TDI i svi ga životom brane, a ti sad tako pričaš. :roll:

Auto sa kojim sam se ja najlepše navozio (a još je u veoma dobrom stanju) je Lancia Lybra 1.9JTD. Za devet godina samo održavanje i naravno, po neki kvar, ali ništa strašno (nikad me nije ostavila na putu), a kada sam je kupovao svi su me pravili ludim, tada još i nije bila toliko česta na našim putevima, a danas ih ima koliko hoćeš. Jednom zahvalan auto, u osnovnoj verziji je sve na dugme, dvozonska digitalna klima, pocinkovan lim, prelep enterijer... Isto su mi tako pričali da im strada trap, da crkava često bregasta na toj verziji JTD-a, da stabilizatore na prednjem trapu menjaš na šest meseci, da su Italijani, kako ti to već kažeš - venčanica itd...

Da me ne shvatiš pogrešno, ja ne mislim da su tvoje tvrdnje netačne, samo hoću da kažem da svaki auto ima neku manu i da ta vrsta statistike ne mora automatski da znači da ćeš uzeti krš i da nećeš izlaziti iz servisa.

I da, slažem se da Dodge nije među najkvalitetnijim proizvođačima u USA, slažem se

Pola Srbije glasa za žvalu (dobro, nije pola nego manje od pola izašlih ali paralela je očigledna) :biggrin:

Vezano za Lybru, imao sam je i ja, 10 godina (nisam je toliko vozio ali je toliko bila u mom vlasništvu), takođe 1.9 JTD, odgovorno tvrdim da u tom godištu ne postoji bolji auto kroz odnos uloženo/dobijeno. Kada sam je kupio, bila je 4 godine stara, 8.300 € sa originalnih 100.000 km. U firmi u to vreme bila jagma za Grande putnima iz Telekoma starim 3 godine za iste pare, 1.2 benzin od 65 KS. Sećam se faca mojih kolega kada sam je dovezao i kad su je probali, kakvo razočarenje je zavladalo među svima koji su se gurali da dograbe Grandea. Paralela Lybra-Caliber je potpuno pogrešna. Iz svih mogućih iskustava jednog i drugog auta se vidi veoma jasna razlika za čije razmevanje nije potrebno da čovek bude stručnjak.

Elem, meni su automobili posao pa mislim da sam poprilično merodavan. Ovaj tvoj stav da su svi automobili isti i da imaju mane meni deluje kao da pokušavaš sam sebe da ubediš da je Caliber auto koji možda nije đubre jer te iz nekog razloga privlači. Imam ja više takvih u blizini, neće da poslušaju savet, neki posle zovu da ih vadim iz .ovana a drugi zbog sujete sitdljivo priznaju da su se zahebali.

p.s. Lybra nije venčanica, prodao sam je drugom koji je došao da je pogleda.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3882
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Withnail » 26 Jan 2021, 00:05

mislim da se niste razumeli oko vencanice :biggrin:

Libra je i meni top.
Sad bih uzeo Deltu, al prvenstvo planiram Sivika. Videcemo dogodine.
User avatar
Withnail
 
Posts: 6078
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Sezione » 26 Jan 2021, 00:31

DON wrote:Agentu :biggrin:

Trenutno sam bas kao matori agenti, nemam auto, ljubimac svega :D
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13805
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests