Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Woodoo » 24 Jan 2021, 21:47

Nema šta posebno da se priča, kuma sam odgovorio pre par godina, ne razume se u kola a uvek mu zapadne za oko neka "egzotika" :biggrin:
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3863
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 24 Jan 2021, 23:12

Pa kako nema šta posebno da se priča? Ako već odgovaraš čoveka od kupovine auta makar argumentuj, u suportnom zaista ne vidim zašto bi pisao tako nešto. Evo mene zanima zašto, a razumem se sasvim dovoljno da bi mogli da diskutujemo.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15656
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Woodoo » 25 Jan 2021, 02:11

Aj kad već moram, ukratko, dizel motor je VW i to je mana, 2.0 pumpa dizna, imali su problema sa pucanjem glave na malim kilometražama (do 100.000 km).
Benzinac 1.8 je preslab, max obrtni momenat premali a i kao takav se ostvaruje u baš visokim obrtajima. Nema preticanja, nema uživanja u vožnji. Potrošnja kod dizela je odlična, ali kod benzinca teško ispod 9-9,5 prosek, previše za slabe preformanse koje nudi.
Enterijer je depresivan i nekvalitetan.
Problematičan im je i prednji trap, u svim iskustvima vlasnika vezanim za taj model na oslanjanje je uvek bilo najviše pritužbi. Kugle i viljuške su se raspadale na malim kilometražama a problem nije bio u lošim komponentama. Amortizeri su znali da procure na manje od 40.000 km. Iako pozadi ima multilink oslanjanje ameri su ga poredili sa sumo rvačem na klizaljkama :biggrin:
Konstrukcijski su u nečemu omanuli pa zato svi opozivi koji su se pojavili tokom i posle proizvodnje nisu imali veze sa tim ozbiljnim problemima jer jednostavno nisu mogli da ih reše ili je rešenje bilo preksupo.
Ameri su ga stavljali u isti koš sa našim jugom kao jednim od najgorih automobila na njihovom tržištu. Dodge inače kod njih važi za jednu od najlošijih domaćih kompanija. Gde god da probaš da nađeš neke informacije tu je uvek čemer i jad od iskustava vlasnika.
Auto prava venčanica.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3863
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Cvele » 25 Jan 2021, 04:34

Šteta, lep auto spolja.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18509
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 25 Jan 2021, 11:40

Woodoo wrote:Aj kad već moram, ukratko, dizel motor je VW i to je mana, 2.0 pumpa dizna, imali su problema sa pucanjem glave na malim kilometražama (do 100.000 km).
Benzinac 1.8 je preslab, max obrtni momenat premali a i kao takav se ostvaruje u baš visokim obrtajima. Nema preticanja, nema uživanja u vožnji. Potrošnja kod dizela je odlična, ali kod benzinca teško ispod 9-9,5 prosek, previše za slabe preformanse koje nudi.
Enterijer je depresivan i nekvalitetan.
Problematičan im je i prednji trap, u svim iskustvima vlasnika vezanim za taj model na oslanjanje je uvek bilo najviše pritužbi. Kugle i viljuške su se raspadale na malim kilometražama a problem nije bio u lošim komponentama. Amortizeri su znali da procure na manje od 40.000 km. Iako pozadi ima multilink oslanjanje ameri su ga poredili sa sumo rvačem na klizaljkama :biggrin:
Konstrukcijski su u nečemu omanuli pa zato svi opozivi koji su se pojavili tokom i posle proizvodnje nisu imali veze sa tim ozbiljnim problemima jer jednostavno nisu mogli da ih reše ili je rešenje bilo preksupo.
Ameri su ga stavljali u isti koš sa našim jugom kao jednim od najgorih automobila na njihovom tržištu. Dodge inače kod njih važi za jednu od najlošijih domaćih kompanija. Gde god da probaš da nađeš neke informacije tu je uvek čemer i jad od iskustava vlasnika.
Auto prava venčanica.


Pazi, ti ako tako gledaš, svaki auto ima neku manu. Neki modeli su imali problem sa elektronikom, neki sa diznama, neki sa trapom, pa ako uđeš dublje u tematiku kupićeš sebi biciklu pošto tu nema šta da crkne, jelte? Pola Srbije vozi TDI i svi ga životom brane, a ti sad tako pričaš. :roll:

Auto sa kojim sam se ja najlepše navozio (a još je u veoma dobrom stanju) je Lancia Lybra 1.9JTD. Za devet godina samo održavanje i naravno, po neki kvar, ali ništa strašno (nikad me nije ostavila na putu), a kada sam je kupovao svi su me pravili ludim, tada još i nije bila toliko česta na našim putevima, a danas ih ima koliko hoćeš. Jednom zahvalan auto, u osnovnoj verziji je sve na dugme, dvozonska digitalna klima, pocinkovan lim, prelep enterijer... Isto su mi tako pričali da im strada trap, da crkava često bregasta na toj verziji JTD-a, da stabilizatore na prednjem trapu menjaš na šest meseci, da su Italijani, kako ti to već kažeš - venčanica itd...

Da me ne shvatiš pogrešno, ja ne mislim da su tvoje tvrdnje netačne, samo hoću da kažem da svaki auto ima neku manu i da ta vrsta statistike ne mora automatski da znači da ćeš uzeti krš i da nećeš izlaziti iz servisa.

I da, slažem se da Dodge nije među najkvalitetnijim proizvođačima u USA, slažem se
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15656
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 25 Jan 2021, 14:25



Jel vozio neko EVO? Al 1,3 jtd onaj multidzet, koliko trosi?

Hocu burazeru da kupim auto, polozio je sad, pa gledam il ovo il 207, a o 207 znam sve :biggrin:
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 25 Jan 2021, 14:35

MultiJet troši malo više od klasičnih JTD motora. To su u suštini isti motori sa različitim sistemom ubrizgavanja koji je promenjen kod MultiJet-a što je dovelo do veće snage ali i malo veće potrošnje. Sve u svemu, 1.3 ne bi trebalo da troši mnogo, koja god verzija to bila, ali ne očekuj čuda. Što se tiče malo potrošnje dizel motora, tu su meni francuzi neprevaziđeni. JTD motori su po meni neki prosek što se tiče ekonomišnosti, ali što se tiče izdržljivosti su neprevaziđeni.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15656
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 25 Jan 2021, 14:59

Jel prelazi pet litara, ono normalna voznja? Neko mi rece da mu JTD (u Korsi) trosi cetiri litra u proseku, al ovaj multidzet mi se bas svidja jer me je skoro vozio taksista i bas moze da povuce fino.

Ma, ja sam imao prvi auto 1,4 hdi, taj je trosio kao upaljac, pa sam presao na 207, al 1,6 i taj je trosio isto premalo (sto kaze ortak jebo mamu ako ovaj tvoj auto ne pravi gorivo hahaha), plus je mnogo bolje vukao od 1,4 i svima mogu da preporucim, nebitno slabiji bez plivajuceg il onaj jaci sa.

U sustini, ako naletim na dobar EVO i da nije multidzet, uzecu mu, nek ga dere i nek se uci, kazu mi svi ovo sto si ti na kraju rekao za izdrzljivost.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 25 Jan 2021, 15:06

DON wrote:Neko mi rece da mu JTD (u Korsi) trosi cetiri litra u proseku

Ja ne znam zašto, alji ljudi lažu oko te potrošnje i to je poprilično čest slučaj. Nema šanse da je ispod pet prosečna, a verovatno i više. Meni je recimo JTD 1.9 116ks trošio i devet, deset u gradu a na otvorenom na 140km oko pet litara. E sad, koji mu to dođe prosek, ko će ga znati. Ne znam da li sam ikad precizno izmerio potrošnju, ne znam ni šta bih sa tom informacijom, niti razumem zašto se ljudi time toliko opeterećuju. Znam otprilike koliko troši i to mi je i više nego dovoljno.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15656
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 25 Jan 2021, 15:31

DON wrote:Jel prelazi pet litara, ono normalna voznja? Neko mi rece da mu JTD (u Korsi) trosi cetiri litra u proseku, al ovaj multidzet mi se bas svidja jer me je skoro vozio taksista i bas moze da povuce fino.

Ma, ja sam imao prvi auto 1,4 hdi, taj je trosio kao upaljac, pa sam presao na 207, al 1,6 i taj je trosio isto premalo (sto kaze ortak jebo mamu ako ovaj tvoj auto ne pravi gorivo hahaha), plus je mnogo bolje vukao od 1,4 i svima mogu da preporucim, nebitno slabiji bez plivajuceg il onaj jaci sa.

U sustini, ako naletim na dobar EVO i da nije multidzet, uzecu mu, nek ga dere i nek se uci, kazu mi svi ovo sto si ti na kraju rekao za izdrzljivost.

Od tih malih dizela su Renoovi dci bas dobri, ja sam dva izdrndao do maksimuma, sa Kliom sam ja presao preko 200000 a vidim da ga ovaj lik sto ga je kupio od mene i dalje vozi (2003. godiste). Poslije Klia sam vozio Megana isto 1.5 ali od 80+ konja, to je bio metak, krenem na Vojnik, poslije Vidrovana presaltam u petu i do vrha i tunela ne mijenjam brzinu. U prosjeku su oba trosila oko 4,5 litra s tim sto ja 80% kilometraze vozim magistralom...
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11375
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Cvele » 25 Jan 2021, 15:36

I moj ćale je pre 8 godina prodao liku Klia 2003, taj lik i dalje vozi bez ikakvih problema. Legendaran auto :biggrin:
User avatar
Cvele
 
Posts: 18509
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 25 Jan 2021, 15:43

A nemam pojma sto lazu, mene zanima samo da ne mora previse da misli kad ga dobije, da sipa dve tri hilajde i da se navoza, jer znam koliko je meni 1,4 znacio dok sam studirao, tako hocu i njemu, dobar je na faksu, pa da ga castim. A ne zelim da mi gorivo i sipanje bude cimanje, msm mogu ja i to da mu finansiram, al necu da pravim debila od njega. Zato i pitam za potrosnju, da nije sad neka ekstremno velika.

Cvele, BWA, cale nas isto vozi Renoa, onaj fluens, ma taj 1,5 dci je bas ali bas dobar motor.

Nego mi se ovaj Evo svidja bas unutra, finu i opremu ima, a znam da je on komentarisao kako mu se svideo, ne znam sa kim se vozio, pa zato i ovaj gledam sad. Pa kad prodje ta probna dve godine nek ga proda i doda nesto para i kupuje sta god mu je srcu milo.

Nego, kad ste vec kod Renoa i motora, ja to slabo pratim, al pre neki dan nesto pricamo i tu oko Mecke i drug govori ma jebes nove mecke kad je unutra Renoov motor. E sad me zanima jel to istina il je lupio?
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 25 Jan 2021, 15:49

Da, da... Ne znam u kojim tačno modelima se ugrađuje, ali je istina.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15656
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 25 Jan 2021, 15:52

Eto, vidis, nestvarno. Pa meni to iskreno vise govori o kvalitetu Renoa nego o nekoj propasti Mecke, msm u tom smeru je isla prica.

Drug vozi forda, uzeo skoro, brate mili dao mi da vozim ja mu kazem koji je ovo motor, sto vuce dobro. Kaze Pezo. Nisam imao pojma da u forda ubacuju taj 2,0 dizel. Al sto da ne, meni to uopste ne govori da je Ford los.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby grobar_Zvornik » 25 Jan 2021, 16:07

Ја нисам упознао човјека који је рекао да је Форд лош. :biggrin:

С друге стране, при куповини, удобност ми је некако најважнији детаљ.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31474
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: enbidzi and 9 guests