Board index Život van sporta Sve i svašta

Rekreacija za mozdane vijuge

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby angler » 31 Jan 2012, 16:23

Image
pokupljeno sa fb-a a mrzime da menjam tekst :)
We're all in the same game just different levels dealing with the same hell just different devils.
User avatar
angler
 
Posts: 364
Joined: 28 Mar 2011, 20:15

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Unexpected » 31 Jan 2012, 16:28

Spoiler: pokaži
pronađAte
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Odin » 31 Jan 2012, 16:43

Tacno, mada meni ni "Share-ujte" ne zvuci, niti izgleda srpski. :roll:
User avatar
Odin
 
Posts: 875
Joined: 24 Jun 2011, 21:43

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby angler » 31 Jan 2012, 17:02

Share-ujte je sa facebook-a, nebitno za sliku :)
We're all in the same game just different levels dealing with the same hell just different devils.
User avatar
angler
 
Posts: 364
Joined: 28 Mar 2011, 20:15

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Unexpected » 31 Jan 2012, 17:04

angler wrote:Share-ujte je sa facebook-a, nebitno za sliku :)

Teško ti blo da je provučeš kroz PhotoShop. :bleh:
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Cvele » 31 Jan 2012, 21:22

1.Na kraju jednosmerne ulice stajao je policajac i naplaćivao je kaznu svim vozačima koji su vozili u nedozvoljenom smeru.Kada je naišao taksista iz nedozvoljenog smera,policajac ga je pozdravio i njie mu naplatio kaznu. Zašto?

2.Na ulazu u zamak stoji cuvar, koji posetiocima postavlja zagonetke, ako daju tacan odgovor pusta ih unutra, ako pogrese...

Dolazi osoba 1, cuvar kaze: 8. Osoba 1 odgovara sa 4 i ulazi unutra.
Dolazi osoba 2, cuvar kaze: 3. Osoba 2 odgovara sa 3 i ulazi unutra.
Dolazi osoba 3, cuvar kaze: 7. Osoba 3 odgovara sa 5 i ulazi unutra.

Sada si ti na redu. Cuvar kaze: 4. Sta treba odgovoriti?

3.Nekada davno postojalo je jedno veliko kraljevstvo.Njime je vladao kralj koji je imao dva sina i bio je u nedoumici kome da ostavi kraljevstvo nakon smrti jer ih je podjednako voleo.Jednoga dana kralj se razbole i pade u postelju te naredi da mu pozovu sinove.Kad ovi dodjose on im rece da svako uzme svog konja i da krenu ka najudaljenijoj tacki njihovog kraljevstva.Kraljevstvo ce naslediti onaj ciji konj predje drugi preko granice.Sinovi poslusase oca i krenuse na put,ali im se nije zurilo jer ko stigne prvi gubi.Nakon nekoliko dana naidjose na jednog mudraca i pozalise mu se kako ih je otac stavio na muke.Kada mudrac saslusa celu pricu rece im da ima resenje za njih i posavetova ih sta da urade.Cim je mudrac zavrsio izlaganje predloga njih dvojica kao opareni skocise na konje i poterase ih u galop ka zadatoj tacki.
Sta im je mudrac rekao???

4.Mornar koji je preziveo brodolom biva izbacen na obalu ostrva na kojem zive samo zene-ratnice.
Osim sto su ratnice, one su i bolesno zaljubljene u sebe a muski rod preziru iznad svega. Kada se docepaju nekog muskarca, odmah ga izvode pred njihov preki sud i tamo ga ceka samo smrtna kazna.
Ista sudbina je zadesila i ovog nesrecnog mornara. Zene - ratnice su ga izvele pred preki sud gde mu je glavna medju njima ponudila da pozeli svoju poslednju zelju.
Mornar je razmislio nekoliko trenutaka i pozeleo svoju poslednju zelju nakon cega su ga zene-ratnice oslobodile.
Sta je mornar pozeleo???

5.Jednom davno je jedan kralj osudio jednog čoveka na smrt (zakazano za sutra ujutru). Medjutim, posto mu je bilo dosadno, hteo je malo da se poigra sa osudjenikom. Dao mu je poslednju šansu rekavši: "Sutra, pre izvršenja tvoje kazne, imaćeš zadnju priliku da se spaseš. Reći ćeš mi jednu rečenicu, ali ako ona buda istina obesiću te, a ako bude laž streljaću te."
I tako je jadni zatvorenik proveo skoro čitavu noć tupeći mozak, tugovajući i plakajući..... dok mu odjednom nije sinula ideja.
Sutradan je, izveden pred kraljem, sav srećan i ponosan izgovorio tu jednu rečenicu. Kralj nije mogao da veruje, ali je po dogovoru morao da ga pusti. I tako je naš osudjenik živeo srećno do kraja života.

Šta je osudjenik rekao kralju?
User avatar
Cvele
 
Posts: 18873
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Unexpected » 31 Jan 2012, 21:27

Spoiler: pokaži
1. išao je peške
2. 6 (pitanje je četiri - broj slova)
3. jahač prelazi prvi, a konj drugi
4. ovo me muči, prvo što mi pada na pamet je da je poželeo da ga puste, ali mi je suviše prost odgovor.
5. Streljaćete me (ako je istina moraju da ga obese, a ako nije moraju da ga streljaju, što onda rečenicu čini istinistom)
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Cvele » 31 Jan 2012, 21:48

1.Covek je nadjen ubijen u automobilu zakljucanom iznutra, sto znaci da niko nije ni ulazio ni izlazio. Pucano mu je u glavu i nadjen je pistolj koji je ubicao ostavio pored automobila. Kako se desilo ubistvo?

2.Išao jednom Jovan putem i naišao na raskrsnicu u obliku slova T (dolazio je odozdo). Na sredini raskrsnice nalazi se kuća u kojoj žive 2 brata blizanca. Jedina razlika izmedju njih dvojice je ta da jedan uvek priča istinu a drugi uvek laže. Jovan je to znao, ali nije znao na koga se šta odnosi. Jedan put od te raskrsnice vodi ka selu (gde je Jovan planirao da ode), a drugi ka ogromnoj aždaji koja ubija svako živo biće koje vidi. On nije znao gde da ide i pomoć je zatražio kod jednog od ona dva brata. Medjutim, da bi bilo šta pitao morao je da plati jedan dinar (a to je nažalost sav novac koji je imao). Iako nije znao dal taj brat laže ili ne on je uspeo da jednim pitanjem dobije odgovor koji je tražio, i sav srećan je otišao u selo. Koje je to pitanje?

3.U sred bela dana, na ulici su se sudarila dva automobila iduci jedan ka drugom. Jedan se isprevrtao, ulubio, unistio, a drugom nije bilo nista. Vozac neunistenog automobila je nastavio putem kao da se nista nije ni dogodilo.
Niko od prolaznika ili ostalih ucesnika u saobracaju nije obratio paznju na ovaj sudar, osim jenog malog deteta koje je plakalo.
Sta se dogodilo?

4.Dok je vrsio kontrolu karata kod putnika u vozu, kondukter je zacuo pucanj u obliznjem kupeu. Potrcao je da vidi ste se dogadja i video coveka koji lezi mrtav. U ruci je drzao pistolj a na podu je lezalo razmotano klupko zavoja.
Zasto se covek ubio i pod kojim okolnostima?

Ovaj poslednji je strahovito tezak ali jako zanimljiv!
User avatar
Cvele
 
Posts: 18873
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby angler » 31 Jan 2012, 21:50

Spoiler: pokaži
4.Mornar koji je preziveo brodolom biva izbacen na obalu ostrva na kojem zive samo zene-ratnice.
Osim sto su ratnice, one su i bolesno zaljubljene u sebe a muski rod preziru iznad svega. Kada se docepaju nekog muskarca, odmah ga izvode pred njihov preki sud i tamo ga ceka samo smrtna kazna.
Ista sudbina je zadesila i ovog nesrecnog mornara. Zene - ratnice su ga izvele pred preki sud gde mu je glavna medju njima ponudila da pozeli svoju poslednju zelju.
Mornar je razmislio nekoliko trenutaka i pozeleo svoju poslednju zelju nakon cega su ga zene-ratnice oslobodile.
Sta je mornar pozeleo???
Da ga ubije najružnija od njih
We're all in the same game just different levels dealing with the same hell just different devils.
User avatar
angler
 
Posts: 364
Joined: 28 Mar 2011, 20:15

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Cvele » 31 Jan 2012, 21:50

Unexpected wrote:
Spoiler: pokaži
1. išao je peške
2. 6 (pitanje je četiri - broj slova)
3. jahač prelazi prvi, a konj drugi
4. ovo me muči, prvo što mi pada na pamet je da je poželeo da ga puste, ali mi je suviše prost odgovor.
5. Streljaćete me (ako je istina moraju da ga obese, a ako nije moraju da ga streljaju, što onda rečenicu čini istinistom)


Prva dva i poslednji su tacni.Treci i cetvrti nisu.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18873
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Cvele » 31 Jan 2012, 21:51

angler wrote:
Spoiler: pokaži
4.Mornar koji je preziveo brodolom biva izbacen na obalu ostrva na kojem zive samo zene-ratnice.
Osim sto su ratnice, one su i bolesno zaljubljene u sebe a muski rod preziru iznad svega. Kada se docepaju nekog muskarca, odmah ga izvode pred njihov preki sud i tamo ga ceka samo smrtna kazna.
Ista sudbina je zadesila i ovog nesrecnog mornara. Zene - ratnice su ga izvele pred preki sud gde mu je glavna medju njima ponudila da pozeli svoju poslednju zelju.
Mornar je razmislio nekoliko trenutaka i pozeleo svoju poslednju zelju nakon cega su ga zene-ratnice oslobodile.
Sta je mornar pozeleo???
Da ga ubije najružnija od njih


Tacno!
User avatar
Cvele
 
Posts: 18873
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Unexpected » 31 Jan 2012, 21:53

Spoiler: pokaži
Prethodna trojka.
Zamene konje?
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Unexpected » 31 Jan 2012, 21:54

Spoiler: pokaži
Druga tura:
1. Kabriolet?
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Cvele » 31 Jan 2012, 21:56

Unexpected wrote:
Spoiler: pokaži
Prethodna trojka.
Zamene konje?


Tacnо,dobro ti ovo ide...Za poslednji sam(u drugom postu) lomio glavu nekoliko dana i to mi je bila cela okupacija,ni o cemu drugom nisam razmisljao.

Tacno ti je i ovo prvo pitanje u drugom delu...
User avatar
Cvele
 
Posts: 18873
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Rekreacija za mozdane vijuge

Postby Unexpected » 31 Jan 2012, 21:59

Spoiler: pokaži
2/2
Pita jednog brata šta bi drugi rekao i ode na drugu stranu (da ne lažem ovo sam čuo pr jedno 20 godina, samo je trebalo setiti se)
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests