Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby ExEr » 05 Apr 2024, 13:22

Naci ces RAV4 za 20ak soma, hibrid...2018-9-20 to godiste...naravno ne kod nas, vec da uvezes od negde...naravno i ako je toliki budzet...Greske nema kod Toyote...svaka uz odrzavanje ima da te nadzivi...milion iz picke :biggrin:
Vozim prius3 vec dve i po, odrzavanje nista spec, sipam samo japanac eneos i dere, sve Toyota deru, i korole i aurisi i chr i rav4

Jedina investicija centi biti uloliko uzmes sa losom baterijom da je zamenis a onda nemas zimu10+ godina, uz redovno osvezavanje na 2-3 god, a mozda je i dobra pa neces imati, samo da je osvezis
Veliki servis nema, mali uz kvalitetno ulje 10ak soma sa rukom
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Old school » 21 Apr 2024, 19:00

Je l' ima neko da se razume u ugradnju Audio sistema u automobile, multimedja i sl. Ili da se bavi time?
Imam jedno pitanje.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7315
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 21 Apr 2024, 22:05

Ne bavim se time, ali sam se dosta raspitivao oko ugradnje multimedije i sam ugradjivao u par navrata pa mozda mogu da pomognem u vezi toga, ako se niko strucniji ne javi.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15657
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Old school » 21 Apr 2024, 22:48

bhc_comp wrote:Ne bavim se time, ali sam se dosta raspitivao oko ugradnje multimedije i sam ugradjivao u par navrata pa mozda mogu da pomognem u vezi toga, ako se niko strucniji ne javi.

Piše sutra, kad budem našao vremena...
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7315
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Old school » 22 Apr 2024, 13:01

Da počnem priču pa možda bude nekom interesantna. :biggrin:
Posle 2-3 meseca bečenja na svim živim i neživim oglasima i poratalima za polovne automobile, obilaženjem autoplaceva i gledanjem svakakvog smeća i krševa na kraju smo se moja lepša polovina, ćerka i moja malenkost odlučili za FIAT 500L.
Gledajući kroz prošlost, moje vozačke afinitete, ukus i što šta još prečudan izbor ali to je to.
FIAT 500L 1.4B, 94KS 2013. vlasnik, kupljen nov u Srbiji, prešao 130k. U pristojnom stanju, neki osnovniji paket (bez multimedije i MF volana u standardu) ostalo sve ima.
Cena 5000Evra.
Od samog početka neka ciljana grupa su nam bili Opel Meriva, Ford B-max itd. ali ponuda je jako, jako skromna i sumnjiva tako da smo izbor suzili na FIAT 500L. Dizelice MJeT preskupe za moj ukus (min. 1000Evra preko na ovu cenu i više).

E sad pitanje oko Multimedije.
Naravno imam u planu da mu ugradim multimediju.
I to sam bistrio zadnje dve nedelje studiozno, ponudu sa ugradnjom.
Ono što sam primetio je sledeće:
Ima dosta ponuđača tih multimedija, pa i tipskih (za FIAT 500L ide 7'').
Nisam uopšte oduševljen ponudom a samim tim ni cenom za ponuđeno.
Na osnovu specifikacija sve su to neki modeli od pre 5+ godina sa platformama za Android 8, max. 10, sprorijim procesorima itd. a zadovoljstvo košta i preko 200-300Evra sa ugradnjom.
Ima naravno dobrih multimedija uglavnom 10'' ali mi se ta veličina ne sviđa jer je ekran na eksponatima kao nasađena na tablu, prosto štrči estetski i nije u skladu sa linijama table automobila.
Gledamo sam i ovakvu opciju koja je generalno nešto jeftinija:

https://www.avmarket.rs/jvc-kw-x830bt-auto-radio.html
+
https://www.avmarket.rs/radio-blenda-rb ... -500l.html

Znam da napucani auto radio nije isto što i multimedija. Multimedija pruža mnogo više funkcija. Ali sa druge strane nije isto ni audio uređaj jedne renomirane svetske kuće i neke kineske AliExpress divljine koja se preskupo prodaju a ne vrede realno ni polovinu cene.

@bhc , za šta bi se ti odlučio? Koje je rešenje za tebe najbolje? Imaš li neka iskustva,savet?
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7315
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Eddie Brock » 22 Apr 2024, 13:14

Sto ne stavis oridjidji multimediju u tog fijata iz bolje opreme?

Ionako ces saamo navigaciju i zadnju kameru (aako ubacis) da koristis uvecini
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18498
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Old school » 22 Apr 2024, 13:50

Eddie Brock wrote:Sto ne stavis oridjidji multimediju u tog fijata iz bolje opreme?

Ionako ces saamo navigaciju i zadnju kameru (aako ubacis) da koristis uvecini

Koliko sam razumeo sa nekih foruma ne ide to baš tako lako.
Potrebna je dodatna modifikacija.
Iskreno zadnja kamera za parkiranje me uopšte ne interesuje, planiram da ubacim klasične parking senzore na sujalicu, meni više nego dovoljno.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7315
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Eddie Brock » 22 Apr 2024, 15:45

Pogledaj na yt ima sigurno ugradjivanje oridjidji milultimedije.
Tesko da treba neka hardkor modifikacija jer je fabricka i namenjena tom tipu vozila.
A i svejedno ako stavljas senzore morace neko da ti iskodira malkice...
Najboje sto moze, za neke multi sam cuo da vuku dosta struje, koliko ie istina pojma nemam
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18498
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 24 Apr 2024, 09:49

Old, javljam se čim ugrabim trenutak da napišem post. Tek sad vidim nove postove na ovom topiku.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15657
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 25 Apr 2024, 01:57

Old school wrote:Ima naravno dobrih multimedija uglavnom 10'' ali mi se ta veličina ne sviđa jer je ekran na eksponatima kao nasađena na tablu, prosto štrči estetski i nije u skladu sa linijama table automobila.

Ovo meni nikako nije bila opcija. Recimo, meni su to masovno nudili za Citroen c5 x7 i tehnički gledano, to je Android multimedia (samim tim mogućnosti su beskonačne) ali sama činjenica da to izgleda isto kao da si "posadio" tablet po sredini kontrolne table u najneprirodnijem položaju jednostavno nije nešto preko čega treba čovek da pređe, tako da te tu razumem.

Generalno gledano, te kineske Android multipledije su veoma dobro odrađene. Adapteri se hvataju bez ikavkih prepravki, rade ti komande na volanu, povezani su svi senzori (temperatura, pritisak u gumama, parking senzori, itd) i to sve radi automatski nakon povezivanja, bez ikakvih dodatnih podešavanja. Montirao sam drugaru takvu jednu multimediju na citroenu - posao je u fazonu, skineš staru, isečeš blendu da nekako uguraš i namontiraš kinesku multimediju, povežeš konektore (kod Citroena ne možeš da omašiš, pošto je svaki konektor drugačiji) i sve radi bez problema. Ali meni bi ona budževina toliko smetala da bih morao da je razmontiram posle nedelju dana... :wacko:

Ako možeš da svariš izgled, veliki displej je itekako prednost i smanjuje faktor rizika da ne napraviš neko sranje dok skroluješ ekran menjajući pesmu ili podešavajući navigaciju, ali da izgleda čudno i neprirodno - izgleda:



Old school wrote:Gledamo sam i ovakvu opciju koja je generalno nešto jeftinija:

https://www.avmarket.rs/jvc-kw-x830bt-auto-radio.html
+
https://www.avmarket.rs/radio-blenda-rb ... -500l.html

Znam da napucani auto radio nije isto što i multimedija. Multimedija pruža mnogo više funkcija. Ali sa druge strane nije isto ni audio uređaj jedne renomirane svetske kuće i neke kineske AliExpress divljine koja se preskupo prodaju a ne vrede realno ni polovinu cene.


Ovaj JVC izgleda ok, ali mi se ne sviđa to što nije Android a samim tim nemaš ni navigaciju. Ja bih na tvom mestu tražio Multimediju sa Andoroidom, ali da je veličine ovog istog JVC displeja kako to ne bi izgledalo "neprirodno". Razumem i generalno se slažem da JVC nije isto što i AliExpress divljina, ali moraš da uzmeš u obzir da je tehnologija toliko daleko otišla da te kineske Android multimedije uopšte nisu više toliko loše (podrazumeva se, naravno, da ne naručiš neku baš najjefitniju) i da generalno gledano završavaju posao, a sama činjenica da imaš Android u autu ti otvara mnoge mogućnosti povezivanja uređaja, dodavanja kamera, dodatnih senzora i šta god ti padne na pamet...

Ja bih ti ovako nešto preporučio ako može da se nađe po iole razumnoj ceni:



ne znam da li to neko radi kod nas, ali probaću da saznam, ako te zanima. Guglao sam upravo pa sam naleteo na ovu FB stranicu: https://www.facebook.com/watch/?v=544376586749686 Možeš da ih kontaktiraš i vidiš koliko traže...
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15657
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Old school » 26 Apr 2024, 10:09

bhc_comp wrote:
Old school wrote:Ima naravno dobrih multimedija uglavnom 10'' ali mi se ta veličina ne sviđa jer je ekran na eksponatima kao nasađena na tablu, prosto štrči estetski i nije u skladu sa linijama table automobila.

Ovo meni nikako nije bila opcija. Recimo, meni su to masovno nudili za Citroen c5 x7 i tehnički gledano, to je Android multimedia (samim tim mogućnosti su beskonačne) ali sama činjenica da to izgleda isto kao da si "posadio" tablet po sredini kontrolne table u najneprirodnijem položaju jednostavno nije nešto preko čega treba čovek da pređe, tako da te tu razumem.

Generalno gledano, te kineske Android multipledije su veoma dobro odrađene. Adapteri se hvataju bez ikavkih prepravki, rade ti komande na volanu, povezani su svi senzori (temperatura, pritisak u gumama, parking senzori, itd) i to sve radi automatski nakon povezivanja, bez ikakvih dodatnih podešavanja. Montirao sam drugaru takvu jednu multimediju na citroenu - posao je u fazonu, skineš staru, isečeš blendu da nekako uguraš i namontiraš kinesku multimediju, povežeš konektore (kod Citroena ne možeš da omašiš, pošto je svaki konektor drugačiji) i sve radi bez problema. Ali meni bi ona budževina toliko smetala da bih morao da je razmontiram posle nedelju dana... :wacko:

Ako možeš da svariš izgled, veliki displej je itekako prednost i smanjuje faktor rizika da ne napraviš neko sranje dok skroluješ ekran menjajući pesmu ili podešavajući navigaciju, ali da izgleda čudno i neprirodno - izgleda:



Old school wrote:Gledamo sam i ovakvu opciju koja je generalno nešto jeftinija:

https://www.avmarket.rs/jvc-kw-x830bt-auto-radio.html
+
https://www.avmarket.rs/radio-blenda-rb ... -500l.html

Znam da napucani auto radio nije isto što i multimedija. Multimedija pruža mnogo više funkcija. Ali sa druge strane nije isto ni audio uređaj jedne renomirane svetske kuće i neke kineske AliExpress divljine koja se preskupo prodaju a ne vrede realno ni polovinu cene.


Ovaj JVC izgleda ok, ali mi se ne sviđa to što nije Android a samim tim nemaš ni navigaciju. Ja bih na tvom mestu tražio Multimediju sa Andoroidom, ali da je veličine ovog istog JVC displeja kako to ne bi izgledalo "neprirodno". Razumem i generalno se slažem da JVC nije isto što i AliExpress divljina, ali moraš da uzmeš u obzir da je tehnologija toliko daleko otišla da te kineske Android multimedije uopšte nisu više toliko loše (podrazumeva se, naravno, da ne naručiš neku baš najjefitniju) i da generalno gledano završavaju posao, a sama činjenica da imaš Android u autu ti otvara mnoge mogućnosti povezivanja uređaja, dodavanja kamera, dodatnih senzora i šta god ti padne na pamet...

Ja bih ti ovako nešto preporučio ako može da se nađe po iole razumnoj ceni:



ne znam da li to neko radi kod nas, ali probaću da saznam, ako te zanima. Guglao sam upravo pa sam naleteo na ovu FB stranicu: https://www.facebook.com/watch/?v=544376586749686 Možeš da ih kontaktiraš i vidiš koliko traže...


Hvala na iscrpnom odogovoru!
Dosta ljudi preporučuje da multimedija ima makar osnovne audio funkcije (smanji, pojačaj itd.) i preko točkića kao na 2 klipu.
Mnogo je teže u vožnji ako je jedina opcija samo tač skrin i skrolovanje.

Mislim da sam ovaj shop u Žarkovo već gledao ali nisam pitao za cenu i ugradnju.
Ima jedan kod mene na Kosi koji ima dobre recenzije proveriću i njega.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7315
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Previous

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests