Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Dr. Thomas » 14 Oct 2021, 15:34

Zvornik 150. :D.

Isto što će zimske gume poskupeti za 40%. :wacko:
BWA nije radnik nego konobarica na jednoj pumpi. :D
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17075
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 04 Nov 2021, 11:01

User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Optimus » 20 Jan 2022, 18:59

Koji akumulator da uzmem za Punta 2 (2002) benzinac, 1.2, 8 ventila.

Dvoumim se izmedju:
https://www.mdautodelovi.rs/proizvodi/varta-akumulator-12v-44ah-440a-blue-dynamic-fiat-desno-
https://euroguma.rs/Akumulatori-prodaja/bosch-akumulatori/BOSCH-AKUMULATOR-12V-44AH-D

Sutra hitno treba da kupim pa ako moze preporuka sta da uzmem.
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 20 Jan 2022, 19:42

Ja sam imao baš lose iskustvo sa Vartom, mislim da više nije to taj kvalitet kao nekad, a drže cenu i dalje. Najbolje iskustvo sam imao sa Energizer akumulatorima. Od ova dva što si postavio bih uvek pre izabrao Bosch.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Optimus » 20 Jan 2022, 20:31

A koliku snagu da trazim? Je l' dovoljno 44aH ili da veci aH?
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Гроф Тинторето » 20 Jan 2022, 20:51

Punto bi trebalo da ima elektro servo koji vuce struju, nece mu smetati 55. Cini mi se da sam ja imao 55 dok sam terao to.
Procitaj po forumima, ali mislim da mu nece smetati.
Sto se tice marke, sve je to isto danas manje ili vise, uzmi neku sredinu na osnovu cene
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31594
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 20 Jan 2022, 21:29

Optimus wrote:Koji akumulator da uzmem za Punta 2 (2002) benzinac, 1.2, 8 ventila.

Dvoumim se izmedju:
https://www.mdautodelovi.rs/proizvodi/varta-akumulator-12v-44ah-440a-blue-dynamic-fiat-desno-
https://euroguma.rs/Akumulatori-prodaja/bosch-akumulatori/BOSCH-AKUMULATOR-12V-44AH-D

Sutra hitno treba da kupim pa ako moze preporuka sta da uzmem.

Najjeftiniji sa najduzom garancijom
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Optimus » 21 Jan 2022, 09:18

Hvala na savetima!
Odlučio sam na kraju da uzmem EXIDE Akumulator 12V 44Ah 400A EXCELL FIAT desno+ (https://www.mdautodelovi.rs/proizvodi/exide-akumulator-12v-44ah-400a-excell-fiat-desno- ).
5.500 dinara je kostao, 3 godine garancije. Na Vartu i Bosch je bilo 2 godine garancije, tako da sam poslusao BWA jer po onome sto sam procistao, akumulator radi koliko je traje garancija.
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby ExEr » 25 Jan 2022, 23:11

Exide odlicni
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7228
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Woodoo » 27 Jan 2022, 01:21

Trenutno najkvalitetnije što kod nas može da se kupi je italijanski Fiamm.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3736
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby shakota » 02 Feb 2022, 15:46

Najbolji su fabricki (prva ugradnja) i najduze traju, na prethodnoj Bembari sam imao fabricki koji je izgurao 8 godina, ali pakao je kada treba promeniti, generalno na svakom novijem vozilu...Mora da se prijavi baterija na komp i za to moras u servis gde ti uzmu jos par soma za to..nebuloza platis bateriju 200 jura i jos moras 30tak da dodas da je upare sa vozilom + cimanje.. Uzeo sam novu C klasu pre skoro tri godine i pratim koliko ce baterija da izgura, kada dotraje vreme je i za zamenu vozila..to mi je otprilike neki znak, mada ja generalno jako malo vozim, osim leti kada idem na odmor, pa svake zime imam problema (mislim problema, pali na prvu ali uvek mi izbaci na bordu pad napona posle 7 dana ne pomeranja) koliko god da je zdrava baterija..Mazda mi je bila top sto se tice elektronike, mada i mehanike, ali limarija im je bulja..
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby SaleNS021 » 03 Feb 2022, 21:27

Isti slucaj, palim auto jednom u 10-15 dana i vec nekoliko puta u poslednja 2 meseca mi se desilo da mi volan sam od sebe u toku voznje smota levo/desno, sto zna da bude zastrasujuce, pogotovo kada se kreces malo brze.
Ispostavilo se da je senzor ugla volana problem i da je upravo pad napona uzrok.
U sred voznje mi smota levo pa isto toliko desno, popale se sve greske na racunaru, iskljuci mi onaj DTC i sve stabilizatore.

Akumulator je Exide, uzeo sam ga prosle godine, nisam ga registrovao na racunaru ali ne verujem da je to problem. Samo to sto se ne vozi cesto...
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby shakota » 04 Feb 2022, 12:52

To bas ne bi trebalo da se desava..

Jel si siguran da ne treba da se prijavi baterija?

Na BMWu nisam prijavio i desavalo se da nece prozor do kraja da se zatvori, jer senzor koji sluzi da prepozna prepreku (konkretno prst da ne prignjeci) blokira zatvaranje zbog elektronike koja pobrljavi kod nove baterije..On prepozna da je to zatvoren prozor i jebes ga..Posle sam to uradio u ovlascenom servisu i vise nisam imao tih problema, a vidim da i tebi elektronika brlja..

Moj nije bio toliko opasan kao ovaj tvoj problem, bolje proveri to..
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 04 Feb 2022, 14:17

Ja ne bih smio da vozim takva kola...
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 04 Feb 2022, 15:32

Moram da vas pitam - sto ne palite/vozite auto cesce?

Drugar jedan isto tako, stalno kukao na struju i greske, otisao tri meseca preko, meni ostavio kjuceve. Kad se vratio pricamo i on kao jesi video koja kanta. Brate ja ni jedan problem nisam imao. I tu kroz pricu on kaze pa ja ga palim svakih pet dana. Zamislite zimi sta je to.

Burazer je isto jako cudan tip. Bembara stalno u problemu. Uzmem je dva dana, izduvam, kaze kao nov. Posle par meseci isto. Zali se. Kazem mu daj i idi trazi Punta i uzmi ga. Dobar je momak al vozi sve po propisima. Postujem. Al mora auto, posebno kao taj njegov BMV da se izduva i vozi malo jace, pa nije to motor da ga ti vozis petom 80 na 1300/1400 obrtaja.

Inace, oko akumulatora ne lomite glavu, fabrika je fabrika, kad rikne koji god da uzmete - radi koliko mu pise garancija.
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests