Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 02 Jun 2021, 15:28

Koliko konja?

Bas je onaj autoanaliza radio recenziju novog...

User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 02 Jun 2021, 15:36

DON wrote:Koliko konja?

Bas je onaj autoanaliza radio recenziju novog...


132 1.6. Nije novi, 2016. je godiste.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 02 Jun 2021, 15:40

A nervira me sto stavljaju tako male motore u tolika kola, da je npr 2,0 i 132 konja bilo bi mi taman, miran i rasterecen motor. Ali, kapiram da je to gospodska voznja sad, uzivanje na putu, jes da nema gasiranja al ono, nije bas ni malo 132. Ma bzvz okacih novog cisto da vide ljudi, koga zanima. Dobar si auto uzeo, ovde se po Srbiji dosta vozi, bas ga cesto srecem na putu, znaci da su cena i kvalitet na nivou.
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 02 Jun 2021, 15:49

DON wrote:A nervira me sto stavljaju tako male motore u tolika kola, da je npr 2,0 i 132 konja bilo bi mi taman, miran i rasterecen motor. Ali, kapiram da je to gospodska voznja sad, uzivanje na putu, jes da nema gasiranja al ono, nije bas ni malo 132. Ma bzvz okacih novog cisto da vide ljudi, koga zanima. Dobar si auto uzeo, ovde se po Srbiji dosta vozi, bas ga cesto srecem na putu, znaci da su cena i kvalitet na nivou.

Ja sam se prilicno iznenadio velicinom kabine i udobnoscu. Morali smo da kupimo veca kola jer ovaj stariji ima skoro 1,8 a samo ce jos da raste :biggrin:, plus kad nedje krenemo, nemam dje da spakujemo stvari. Inace se unutra uopste ne osjeca brzina, kad sam ga vozio prvi dan dodjoh do 150 na sat, mislio sam da vozim oko 100, jebace mi milicija sunce :laugh: . Kazem, malo je uzbrdo tromiji, ali nije strasno...
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby DON » 02 Jun 2021, 15:56

E to je zajebano na novijim kolima, nemas uopste osecaj koliko ides, dobre zvucne izolacije, drug uzeo a4 karavan, boji se brze voznje, pre neki dan ae da ga provozam, da probam, kaze brate daj smanji malo, pogledam tablu 220, a imam osecaj da sam na 100 :biggrin:

Ma fulliska ti je to auto. Nego jel ljulja? Sve je to meni lepo, al nisam navikao da sam toliko povisen, pa kad udjem u krivini malo me nervira sto se naginje i to, zato vise volim da sam na zemlji i nikako i ne gledam SUV vozila, iako su realno bas dobra i funkcionalna.
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 02 Jun 2021, 16:01

DON wrote:E to je zajebano na novijim kolima, nemas uopste osecaj koliko ides, dobre zvucne izolacije, drug uzeo a4 karavan, boji se brze voznje, pre neki dan ae da ga provozam, da probam, kaze brate daj smanji malo, pogledam tablu 220, a imam osecaj da sam na 100 :biggrin:

Ma fulliska ti je to auto. Nego jel ljulja? Sve je to meni lepo, al nisam navikao da sam toliko povisen, pa kad udjem u krivini malo me nervira sto se naginje i to, zato vise volim da sam na zemlji i nikako i ne gledam SUV vozila, iako su realno bas dobra i funkcionalna.

Ljulja vise od limuzine ili hatcback-a ali nije strasno, pogotovu kad se covjek malo navikne. Najgore je preko lezecih policajaca... Gledao sam neki Kadjar prije toga e to je ljuljanje, ne smije se u krivinu uci...
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Woodoo » 03 Jun 2021, 00:25

bwa wrote:Ja kupih skoro Tucson benzinac, malo je trom ali je dobar,

Interesantno je koliko se od kupca do kupca razlikuje percepcija tromosti motora. Mene samo zanima kako posle dCi-a taj motor uopšte može da ti odgovara? Za mene je vožnja tog auta bila kao da sam ga vezao za banderu i probao da ubrzam. Ni neprijatelju ga ne bih preporučio.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3736
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 03 Jun 2021, 12:28

Woodoo wrote:
bwa wrote:Ja kupih skoro Tucson benzinac, malo je trom ali je dobar,

Interesantno je koliko se od kupca do kupca razlikuje percepcija tromosti motora. Mene samo zanima kako posle dCi-a taj motor uopšte može da ti odgovara? Za mene je vožnja tog auta bila kao da sam ga vezao za banderu i probao da ubrzam. Ni neprijatelju ga ne bih preporučio.

Jebi ga, nemam 20 godina da mi treba formula a i ne smeta mi da mijenjam brzine kad zatreba :).
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Woodoo » 03 Jun 2021, 17:11

Ok, mogu da razumem taj stav što se tiče stila vožnje, međutim, isto tako možeš da voziš i auto sa jačim motorom, nikad se ne zna kada snaga može da zatreba. Posebno u CG, planiska država, nema mnogo auto puteva, treba bezbedno krenuti u preticanje. Nemoj da se ljutiš ali sam taj izgovor mnogo puta čuo od kupaca tog 1.6 atmosferca. Poredeći ga sa konkurentima odgovorno tvrdim da ide slabije od sličnih SUV-ova koji na papiru imaju manje snage.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3736
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 04 Jun 2021, 11:26

Woodoo wrote:Ok, mogu da razumem taj stav što se tiče stila vožnje, međutim, isto tako možeš da voziš i auto sa jačim motorom, nikad se ne zna kada snaga može da zatreba. Posebno u CG, planiska država, nema mnogo auto puteva, treba bezbedno krenuti u preticanje. Nemoj da se ljutiš ali sam taj izgovor mnogo puta čuo od kupaca tog 1.6 atmosferca. Poredeći ga sa konkurentima odgovorno tvrdim da ide slabije od sličnih SUV-ova koji na papiru imaju manje snage.

A sto da se ljutim, znao sam ja otprilike kakav je taj motor, drndam ja slicanvec duze vrijeme, doduse u ceed-u i 1,4. Koliko para toliko i muzike :beyond: . Druga stvar, koja mi je jako bitna, ta tehnologija je provjerena toliko da ocekujem da nemam nikakve probleme s njim dugo vremena... A presao je tek 80000.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Woodoo » 04 Jun 2021, 12:43

Za to si u pravu, da je pozdan i da nema sta da mu se pokvari.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3736
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bwa » 04 Jun 2021, 13:19

Woodoo wrote:Za to si u pravu, da je pozdan i da nema sta da mu se pokvari.

To ti pricam, a ovo sto moram spustiti dvije brzine kad hocu da preticem, mali mi je posa sto bi se reklo...
Salu na stranu, valjalo bi mu obrtnog momenta, pogotovo uzbrdo. Ja inace vozim ceed vec sedmu godinu kao sluzbeni auto, od kvarova sam imao pokvarene svjecice prosle godine a presao sam 210000 km, pa ti vidi.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Grobarcina995 » 09 Jun 2021, 09:21

Мало ћу скренути с теме, надам се да праштате. Наиме, имам Сеника прве генерације рестајлинг 1.6 16в и 107кс. У последње време ауто као да је луд и некад пали на пола кључа, а некад му треба пет верглања да би стартовао. Чак и када се одвоза и након 10 минута покушам да упалим он опет вергла. Има ли неко искуства са овим аутом, мене све асоцира на сензор положаја радилице?
User avatar
Grobarcina995
 
Posts: 2626
Joined: 16 Jun 2013, 12:56

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Dr. Thomas » 09 Jun 2021, 11:11

Može tebra biti da nije neki veći problem nego prosto povuče vodu iz rezervara. Meni se to ponekad desi i kome sam god vozio sve je u redu i to mi navedu kao mogući problem.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17078
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Grobarcina995 » 10 Jun 2021, 08:26

Значи да га точим до врха хахах хвала ти на информацији, пропратићу стање мало подробније.
User avatar
Grobarcina995
 
Posts: 2626
Joined: 16 Jun 2013, 12:56

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests