Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Programiranje

Re: Programiranje

Postby Cuburac » 02 May 2018, 11:14

Valjda moze na ovoj temi.

Od juce je dostupna nova verzija windowsa 10 pod oznakom 1803. Ovaj update ce poceti od 8 maja da se instalira automatski. Ovo je jedna od onih velikih nadogardnji koja traje koliko i instalacija windowsa, jer vrsi kompletnu reinstalaciju.
Ako necete da vas ovo iznenad, onda u trenutku kad vam odgovara, tj. ne treba vam racunar 2-3 sata, mozete da manuelno instalirate ovu veziju.
Direktorijum windows.old koji ostaje posle instalacije mozete ukloniti disk cleanupom.
O novostima me mrzi da pisem, koga inetersuje nek izgugla. mozda ce neko naci nesto bas za sebe.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13982
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Programiranje

Postby Marker » 05 Jul 2018, 18:09

Ovako, treba mi program kao na slici. Imam u planu organizaciju jednog turnira u malom fudbalu, pa bih zelio ovakav jedan program, koji bih preko laptopa prebacio na TV da se moze vidjeti sve vezano za utakmicu koja se igra. E sad me zanima, da li postoji nekakav program vec za to ili cu morati cimati nekog programera da mi to odradi?
Image
User avatar
Marker
 
Posts: 190
Joined: 02 Jun 2018, 11:23


Re: Programiranje

Postby Џејси Керол » 10 Jul 2018, 00:54


Ziv bio,ja sam ovo vec radio ali me nisu kontaktirali nadam se da cu sad imati vise srece
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 12963
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Programiranje

Postby Andrej » 19 Oct 2018, 08:23

Momci ako ima neko da se razume u to sta i kako raditi u slucaju da vam neko hakuje mail nalog i samim time skine sve vase podatke kako na kompu tako i na fonu neka mi se javi u pm.
Molim vas stvar je izgleda ozbiljna i zajebana pa me interesuje ako neko moze da mi pomogne
User avatar
Andrej
 
Posts: 397
Joined: 22 Nov 2013, 13:37
Location: Kotor, Crna Gora

Re: Programiranje

Postby baketa96 » 08 Apr 2019, 17:06

Drage kolege programeri, pozvan sam na intervju za Software Developer-a u Amazon. Da li je neko od vas bio u slicnoj situaciji da mi da neki savjet, predlog? :roll: :hatman:
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Programiranje

Postby bhc_comp » 08 Apr 2019, 17:18

Amazon? Bravo, to je baš lepa prilika! :okk: Šta su zahtevi i koje programske jezike poznaješ?
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Programiranje

Postby Eddie Brock » 08 Apr 2019, 17:47

@baketa96

Bravo! :blue: :blue: :blue:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18249
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Programiranje

Postby baketa96 » 08 Apr 2019, 18:28

Ljudi nisam dobio posao samo su me pozvali na intervju :D

Ali hvala vam svakako :jupi:

Mislim da sam imao tu srecu da sam u Svedskoj na Master, a pozicija je u Stockholm-u i nije neka senior pozicija vec gradute program. Radio bih kao konsultant za njihove klijente. Pomagao bih njihovim klijentima u implementaciji njihovih projekata gdje koriste AWS (Amazon Web Services). Ali ono mogao bih da se kurcim radim u Amazonu :biggrin:

Basic Qualifications
Working towards a BS level technical degree or equivalent experience; Computer Science or Math background preferred.
Educational understanding of development projects. No former full-time work experience is required.
Programming in one or more object-oriented languages like JavaScript, Java, Python, C#, Ruby, Go, Rust, Swift, Objective C, C, or C++.
Experience with relational and/or non-relational databases.
Basic experience in setting up cloud environment with AWS.
Strong analytical skills and good IT troubleshooting skills.
Good oral and written English.
Strong sense of ownership, urgency, and drive.

Preferred Qualifications
Experience with software development lifecycle (SDLC) and agile/iterative methodologies.
Knowledge of the primary AWS services such as EC2, ELB, RDS, VPC, Route53, and S3.
Background in algorithm engineering, distributed systems, networking, or IT security.
Experience with infrastructure as code, ops automation, and configuration management tools such as Chef, Puppet, or Ansible.


@bhc_comp

Od programskih jezika znam Javu, C#, PHP, JavaScript i skoro sam poceo Python da ucim.
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Programiranje

Postby bhc_comp » 08 Apr 2019, 23:45

Poziv na intervju je svakako jako dobra šansa s obzirom na to da je Amazon u pitanju. :biggrin: Neka je sa srećom i da upadneš na taj gradute program pa posle ćeš se već dokazati i napredovati. To tako ide, ne možeš odmah dobiti Senior poziciju. :biggrin:

Ja imam par klijenata koji hostuju svoje web aplikacije na AWS-u a i na full time poziciji dosta koristim Amazon EC2, RDS, S3, Route53 itd, pa sam baš planirao da se u neko skorije vreme prijavim ovde u BG-u za polaganje ispita kako bih dobio AWS sertifikat i naravno, pre svega, unapredio znanje u tom domenu. Od pre nekih mesec dana imamo i zvaničnog AWS predstavnika gde se može proći zvaničan kurs i odraditi ispit. :okk:

https://www.ekapija.com/news/2428305/amazon-web-services-ulazi-na-trziste-srbije-i-regiona-u-saradnji-sa

Ne znam koliko si upoznat sa AWS servisima ali čak i da si tek na početku, mislim da ćeš baš brzo ući u fazon s obzirom na to da po meni oni ubedljivo najbolju online dokumentaciju imaju i sve je lepo i detaljno objašnjeno. Samo ti daj sve od sebe da napreduješ, a oni će sigurno to primetiti i nagraditi te. IT stručnjaci su deficitarna kategorija i neće oni tek tako tebe ispustiti ukoliko procene da vrediš, tako da je sve na tebi. Još jednom, srećno i da ih raspametiš tamo. :biggrin:

Što se tiče znanja programskih jezika, čim znaš Javu, PHP i interesuješ se za Python, ostavi se C# i Microsoft-a, to je previše fensi priča. Samo Linux i dark side. :biggrin:

Image
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Programiranje

Postby killchrome » 09 Apr 2019, 12:29

svakim danom se sve vise ujedam za dupe sto se nisam vise interesovao za IT, i znao sam da ce biti ovako :D a komp imam od '96...samo igrice samo rokanje
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Programiranje

Postby Eddie Brock » 09 Apr 2019, 12:30

killchrome wrote:svakim danom se sve vise ujedam za dupe sto se nisam vise interesovao za IT, i znao sam da ce biti ovako :D a komp imam od '96...samo igrice samo rokanje

Nikad nije kasno :biggrin:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18249
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Programiranje

Postby killchrome » 09 Apr 2019, 12:37

uh znam al treba se naterati preseci, bataliti sve, odvojiti pola godine-godinu dana bez full time posla, i uci sad kad nisi hteo da kopas
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Programiranje

Postby Eddie Brock » 09 Apr 2019, 12:45

killchrome wrote:uh znam al treba se naterati preseci, bataliti sve, odvojiti pola godine-godinu dana bez full time posla, i uci sad kad nisi hteo da kopas

To jeste,sto si stariji to je negde teze. Mada benefit moze da bude jako veliki :biggrin:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18249
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Programiranje

Postby killchrome » 09 Apr 2019, 12:55

e pa to. doduse, glavna motivacija mi nisu ni pare nego promena okruzenja/mentaliteta ljudi u istom

kretena ima svuda naravno, ali mi se cini da je u IT ipak klima malo normalnija...
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests