Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 10 Mar 2018, 22:52

Ovaj haker je probio i poslednji softver od pre nekoliko dana, najnoviji :krsti: (kakve li mozgove ti likovi imaju)

Medjutim, sad ce uleteti Sony sa nekom sumom od milion dolara otprilike koju ce njemu platiti kako ne bi otkrivao. Ovo su vec radili ranije sa njim. Ja sam se nadao da ce jedan drugi haker da probije koji ne prima mito, kinez jedan :biggrin:

Tako da i zvanicno nema smisla cekati probijanje novog softvera jer iako je probijen, svetlost dana nece docekati 99.99%
Ovaj qwertzuiop ce se ovako neckati, ali da izbacuje tutorial nema teorije.

To u prevodu znaci da igre koje su se igrale do juna 2017. ce moci da se igraju, sve posle toga uprkos svemu propada.

A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 31 Mar 2018, 17:57

Ajde ako moze jos koje misljenje, pratim ja dosta IT scenu ali kada je dosta para u pitanju bolje da se posavetujem jos.
Posto je moj Lenovo g50-80 pri kraju ( Intel i3 - 4th gen. 6gb ram, 1tb hdd, intel hd 4400) trebao bih da kupim nesto drugo.. Sa ovim cenama tesko je uzeti nesto dobro a da ne treba jedno 80 000 din...tako da tesko ide Intel I5,ssd i slicno. Bar se antiglare ekran nalazi cesto :). Nisam siguran kakva je razlika izmedju ovih integisanih u performansama,gledati da li je pod must DDR4 memorija. Moj max budzet je 50 000 din, i ovaj stari sam koristio za posao, net, filmovi, igre starije ( starcraft 2, joint task force, doom 3, chaos theory...) pa bih naravno i sledeci koristio za isto, bar da ove igre rade kako valja...
Ono sto sam ja gledao su sledeci modeli, ako imate kakav drugi predlog samo recite..

https://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunar ... 6-(2ev94es)-156fhd-ag.11.html?productId=63481#
https://www.tehnomanija.rs/it-shop/lapt ... 083ya.html
https://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunar ... ctId=69510
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Juancho » 31 Mar 2018, 19:33

Stavi tih 50 soma na kvotu 1.6 i kupiš odličan lap :okk:

Ako nećeš tako, videću ja sutra ponudu trenutnu pa ću ti poslati nešto.
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 31 Mar 2018, 19:38

Juancho wrote:Stavi tih 50 soma na kvotu 1.6 i kupiš odličan lap :okk:

Ako nećeš tako, videću ja sutra ponudu trenutnu pa ću ti poslati nešto.


E ziv bio kolega :) Ne bih da se zeznem, puno je meni ovo novca.

Za kvotu mozda neki drugi put :D
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Juancho » 31 Mar 2018, 19:44

Mislio sam na ponudu lapova, a ne za sutrašnju ponudu tekmi, mada mogu i to da ti pošaljem :biggrin:

Šaljem ti nešto sutra, sad sam u gužvi :biggrin:
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 31 Mar 2018, 19:49

Juancho wrote:Mislio sam na ponudu lapova, a ne za sutrašnju ponudu tekmi, mada mogu i to da ti pošaljem :biggrin:

Šaljem ti nešto sutra, sad sam u gužvi :biggrin:


Aahhahahaha na ponudu laptopova sam i mislio :D Ako dobijem 7 na lotou stavicu 50 000 na kvotu 1.6
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Juancho » 01 Apr 2018, 12:21

Rancesco, ovaj lap iz emmija sa i5 za 49 soma ti je ubedljivo najbolja opcija, sve sam pregledao i nema bolje ponude.

Proveri samo jel ima m.2 slot, ako ima uzmi SSD od 120 giga ( https://m.gigatron.rs/ssd/wd_ssd_green_ ... g0b-129679, ovde ti je još danas na popustu cena 5 soma ako uzmeš online) i za 54 soma imaš top konfiguraciju, naknadno samo dodaš još 4 gb rama kad skupiš lovu i grmi lap, guraće ti te starudije od igrica lagano :biggrin:

Loša strana te "bezimene" serije HP-ovih je što su im displeji očajni, brightness užas, i lako se greju, al jbg, za te pare to je super ponuda. Ako može ssd da se ubaci pored hdd-a uzimaj ga odmah.

Što se tiče tekmi, Varegem - Leuven i Potosi - Bolivar igraj 1+ prvo 3+ kraj, Steaua kec i Flora 1 i 3+, kvota 7 :okk:
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 01 Apr 2018, 12:36

Juancho wrote:Rancesco, ovaj lap iz emmija sa i5 za 49 soma ti je ubedljivo najbolja opcija, sve sam pregledao i nema bolje ponude.

Proveri samo jel ima m.2 slot, ako ima uzmi SSD od 120 giga ( https://m.gigatron.rs/ssd/wd_ssd_green_ ... g0b-129679, ovde ti je još danas na popustu cena 5 soma ako uzmeš online) i za 54 soma imaš top konfiguraciju, naknadno samo dodaš još 4 gb rama kad skupiš lovu i grmi lap, guraće ti te starudije od igrica lagano :biggrin:

Loša strana te "bezimene" serije HP-ovih je što su im displeji očajni, brightness užas, i lako se greju, al jbg, za te pare to je super ponuda. Ako može ssd da se ubaci pored hdd-a uzimaj ga odmah.

Što se tiče tekmi, Varegem - Leuven i Potosi - Bolivar igraj 1+ prvo 3+ kraj, Steaua kec i Flora 1 i 3+, kvota 7 :okk:


E hvala puno na savetu, nisam bio siguran bas oko izbora, sa Lenovom nemam neka lepa iskustva iskreno pa bih ga zaobisao sada. Ajde jos da pitam za ovaj, slucajno naleteh a vidim da je na akciji. Opet kada stignem stavio bih ram i ssd

https://www.bcgroup-online.com/laptopov ... a%29-43486
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Juancho » 01 Apr 2018, 13:00

Videh taj, al nisam ti ga preporučio jer ima integrisanu grafiku. Pazi, Pavilioni su ti dosta jača klasa, mnogo kvalitetnija izrada, njima je ekran ništa spec (isto loš brightness) ali je duplo bolji od tog iz emmija, izgledaju lepo, oni imaju m.2 slot svi ja mislim (mada proveri)...ako su ti gurale te igrice koje hoćeš na prethodnom lapu sa tom starijom generacijom integrisane grafike, guraće i na ovom svakako, + još jedna prednost što ima generaciju noviji procesor od ovog iz emmija.

Malo je skuplji, al dobiješ malo jači procesor, dosta lepši i kvalitetniji lap, kad bi u njega ugurao naknadno ssd i još 4gb rama to bi bilo super :okk:
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 01 Apr 2018, 13:28

Juancho wrote:Videh taj, al nisam ti ga preporučio jer ima integrisanu grafiku. Pazi, Pavilioni su ti dosta jača klasa, mnogo kvalitetnija izrada, njima je ekran ništa spec (isto loš brightness) ali je duplo bolji od tog iz emmija, izgledaju lepo, oni imaju m.2 slot svi ja mislim (mada proveri)...ako su ti gurale te igrice koje hoćeš na prethodnom lapu sa tom starijom generacijom integrisane grafike, guraće i na ovom svakako, + još jedna prednost što ima generaciju noviji procesor od ovog iz emmija.

Malo je skuplji, al dobiješ malo jači procesor, dosta lepši i kvalitetniji lap, kad bi u njega ugurao naknadno ssd i još 4gb rama to bi bilo super :okk:


Cek zar nije ni na ovom iz Emmija ista integrisana grafika Intel® HD Graphics 620? Opet vidim da razlika izmedju procesora nije tako velika, ovaj I5 ima boost doduse al ajde, a izrada mi bas deluje mnogo kvalitetnija. Mislim da cu se odluciti na ovaj HP PAVILION. Imao sam i opciju da uzmem od druga polovan ( on se bavi prodajom polovnih elitebookova ), ali sta znao novo je novo, gledao sam i na KP ali nesto mi uzasno viseoke cene za ono sto se nudi tako da cu najverovatnije ovaj
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Juancho » 01 Apr 2018, 13:39

Au, ja mislio da ima 520 radeon... Ne vidim na oči brate... Ništa, uzimaj onda Paviliona ako su ti radile te igrice što si pobrojao i na starom... Idi do neke radnje i pogledaj kako izgledaju Pavilioni, svi su isti (tj svi koji nisu x360) bez obzira na dijagonalu, samo im se boje poklopca razlikuju, mnogo su lepši nego ostali u tom cenovnom rangu...i obavezno dodaj ssd što pre jer sa hardom na 5400 je patnja..
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 01 Apr 2018, 13:58

Juancho wrote:Au, ja mislio da ima 520 radeon... Ne vidim na oči brate... Ništa, uzimaj onda Paviliona ako su ti radile te igrice što si pobrojao i na starom... Idi do neke radnje i pogledaj kako izgledaju Pavilioni, svi su isti (tj svi koji nisu x360) bez obzira na dijagonalu, samo im se boje poklopca razlikuju, mnogo su lepši nego ostali u tom cenovnom rangu...i obavezno dodaj ssd što pre jer sa hardom na 5400 je patnja..


E hvala puno kolega, uzecu onda ovog Paviliona, deluje kao najbolja opcija od ovih.
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Juancho » 01 Apr 2018, 14:34

Nema na čemu :okk:
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Skafi » 12 May 2018, 21:21

Čudan zvuk dopire iz kućišta. Problem je što kad pojačam zvučnike koje sam upravo kupio, i taj zvuk postaje jači i čuje se uporedo sa nečim što gledam/slušam.

Zvuk je otprilike kao da duva neki vetar, sa primesama zujanja. U čemu najpre može biti problem?
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Гроф Тинторето » 12 May 2018, 21:56

a kad vratis stare zvucnike?
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31594
Joined: 23 May 2015, 16:32

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests