Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Арсен Лупен » 02 Oct 2018, 10:04

Koja je sada cena ps4 konzole?
User avatar
Арсен Лупен
 
Posts: 206
Joined: 16 Sep 2015, 20:23

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 16 Oct 2018, 23:15

Zasto bi bio retardin ako koristis VPN ?
Zasto naplacuju fiksne IP adrese ako ti mozes da je zadrzis koliko hoces ?
Da li Znas da ti provajderi resetuju IP , posle odredjenog vremena upravo zbog toga ?
Kad iskljuicis ruter ili ostanes bez struje, posle koliko ti vremena provajder dodeli novu ip adresu ?
Koliki je opseg tj. broj razlicitih adresa koje se mogu dodeliti kod pojedinog provajdera ?
Sta ces ako moju IP adresu , koja mi je pormenjena na bilo koji nacin dodele bas tebi, ako smo kod istog provajdera ili meni tvou?
Sta ces sa ljudima koji sednu u kafic i otvore jedan nalog, a zatim kuci drugi ?
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14146
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby John Doe » 16 Oct 2018, 23:36

Prvo, ako ćeš da plaćaš VPN zbog jebenog foruma, onda si debil. Drugo ako ćeš da koristiš usrani free VPN kojem treba 15 sekundi da otvori stranicu zbog pisanja na jebenom forumu, opet si debilčina.
Što se fiksne IP adrese tiče, ne resetuju je svaki dan. Što se tiče resetovanja rutera, nestanka struje i opsega IP adresa zaprepastio bi se kolika je šansa da u 10 resetovanja 2x dobiješ istu adresu, probaj pa mi javi. Ako ćeš zbog foruma 10x dnevno da resetuješ ruter, opet si debilčina. Što se tiče iste šanse da ja i ti kod istog provajdera imamo istu IP adresu i da koristimo isti forum su šanse izuzetno male s obzirom na broj korisnika i na broj ljudi koji ovde učestvuju na forumu. I na kraju krajeva, jednom ćeš se zajebati, ući ćeš na forum sa iste IP adrese i kraj.
Znači da rezimiram, ako si spreman da se jebeš za sve gore navedeno, ideš svaki dan u kafić da bi nešto napisao, brišeš kolačiće i da se zbog toga jebeš na svim ostalim sajtovima, da bi se logovao sa dva, tri ili pet naloga ovde, za mene si morončina.
Ako mi ne veruješ pitaj Steama, sa njim sam radio na takvim slučajevima, on me svemu naučio :D
User avatar
John Doe
 
Posts: 12591
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby bhc_comp » 16 Oct 2018, 23:43

Cuburac wrote:Zasto bi bio retardin ako koristis VPN ?

Nisi retardiran ako koristis VPN, evo ja koristim VPN zbog posla svakodnevno, ali prosecan korisnik / forumas o tome ne razmislja ili jednostavno kasno shvati da se ulogovao sa istog IP-a sa kojeg je vec bio ulogovan pod drugin nalogom. Mogu preko PM-a da ti objasnim zasto je to bitno, da sad ne otkrivamo sve ovako javno. :roll:
Cuburac wrote:Zasto naplacuju fiksne IP adrese ako ti mozes da je zadrzis koliko hoces ?

Naravno, kod vecine operatera staticka IP adresa se placa dodatno, uglavnom obicni koristinici dobiju dinamicki IP koji se menja s vremena na vreme, u zavisnosti od operatora, ali se ni dinamicka ne menja svakodnevno, zar ne?
Cuburac wrote:Da li Znas da ti provajderi resetuju IP , posle odredjenog vremena upravo zbog toga ?
Kad iskljuicis ruter ili ostanes bez struje, posle koliko ti vremena provajder dodeli novu ip adresu ?

Slazem se, provajderi to rade, ali ne bas u toliko kratkom vremenskom intervalu, pa samim tim ukoliko neko koristi dva ili vise naloga u toku dana ili u roku od par dana, cesto IP ostane isti ukoliko se ruter ne resetuje ili ti operator iz vise mogucih razloga ne dodeli novi IP. Dovoljno je jednom videti da neko koristi isti IP za dva naloga pa da vec po nacinu pisanja ili prici provalis da dva naloga koristi isti covek.

Interesantno je da meni na SBB-u mesecima nisu menjali IP i ne menja se cak ni nakon reseta rutera, bukvalno kao da sam zahtevao staticku IP adresu, a nisam posto mi nije trebala. Kod svih drugih operatera sam resetom rutera dobijao drugi IP, samo kod SBB-a ne. Ne znam da li je tako kod drugih, ali eto, tako je kod mene iz nekog cudnog razloga.
Cuburac wrote:Koliki je opseg tj. broj razlicitih adresa koje se mogu dodeliti kod pojedinog provajdera ?

Veliki opseg IP adresa imaju Telekom, SBB itd, sto i nije nesto bitno za ovu temu.
Cuburac wrote:Sta ces ako moju IP adresu , koja mi je pormenjena na bilo koji nacin dodele bas tebi, ako smo kod istog provajdera ili meni tvou?

E da ga jbm, ajde sam si postavio prethodno pitanje o opsegu IP adresa, pa sam zakljuci kolike su sanse da se ovo desi. Sad vec zajebavas. :biggrin:
Cuburac wrote:Sta ces sa ljudima koji sednu u kafic i otvore jedan nalog, a zatim kuci drugi ?

Pa kad tad ce se zeznuti pa ce sa iste lokacije da se uloguje na oba naloga, u tome je poenta. Podrazumeva se da ce korisnik da se loguje sa mobilnog ili kucnog interneta, u kaficu, preko public wi-fi mreze itd, ali to ne menja cinjenicu da moze lako da se uloguje na oba naloga na mestu gde najvise boravi, a to je recimo kuca ili posao. Dovoljno je samo jednom da se to desi, a desi se, kad tad...
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 17 Oct 2018, 05:39

Razmak izmedju ove dve slike je 30 sekundi, ne placam vpn.

U oba slucaja sam sa obe IP adrese bio ulogovan na avangardu, doduse sa jednim nalogon jer nemam dva,.
Malo komplikovanije je moguce je svasta napraviti, ni MAC adresa nije problem.
Hocu da kazem , ako ima volje ima i nacina, cak iznenadjujuce lako.
A sve ovo zbog tvrdnje da je lako preko IP detektovati duple naloge.
O svemu ostalom nije mesto na ovoj temi.


Image

30 sekundi kasniej
Image
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14146
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby John Doe » 17 Oct 2018, 07:02

Bog te jebo, niko nije rekao da ne može nego da 90% ljudi nema pojma, a 99,99% će se smoriti da to radi 20x dnevno, a 99.999999% će se kad tad zajebati.I ako nisi očistio kolačiće svaki put kad si menjao IP, kao što nisi, uhvaćen si. Poyy, moram da završim ovde jer se časovi plaćaju.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12591
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 17 Oct 2018, 08:07

John Doe wrote:Bog te jebo, niko nije rekao da ne može nego da 90% ljudi nema pojma, a 99,99% će se smoriti da to radi 20x dnevno, a 99.999999% će se kad tad zajebati.I ako nisi očistio kolačiće svaki put kad si menjao IP, kao što nisi, uhvaćen si. Poyy, moram da završim ovde jer se časovi plaćaju.


Neces se ti leba najesti od casova, sta i sto da radi 20 puta dnevno, imas slike u istom trenutku sa 2 IP adrese, ne treba nikakva obuka, uputstvo je od svega 4 reci, moze apsolutno svako, ne treba nikakvo znanje.
U drugoj slici posle 30 sekundi promenjena IP adresa, a moze i za 10, nego dok sam capturovao i snimio ekran.
STvarno si drcan za nekoga sa demonstriranim znanjem.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14146
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 17 Oct 2018, 09:47

Malo je bezveze, ovo je vise bilo za IT topik.
Lakse je prepoznati klona po stilu nego po IP adresi, sem ako je bas nemisleci.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14146
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby John Doe » 17 Oct 2018, 12:38

Najlakse je prepoznati po masini sa koje pise, ali nema veze. Eto jos jedan cas iz ljubavi.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12591
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 17 Oct 2018, 13:12

Naucio. Koliko sam duzan ?
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14146
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby John Doe » 17 Oct 2018, 13:18

Dužan si da naučiš i izguglaš šta su cookie sessions I čemu služei koje podatke sadrže. I to je dosta. Starter pack.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12591
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 17 Oct 2018, 13:32

Ne blamiraj se vise, kakve veze imaju kukiji sa IP adresama ? Taj kod koga si ucio nek ti vrati pare.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14146
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby John Doe » 17 Oct 2018, 13:36

Nemaju sa IP adresom, imaju veze sa mašinom sa koje se loguješ. Pročitaj ovo što sam ti napisao, evo biću fin pošto si osetljiv.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12591
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 17 Oct 2018, 14:19

STa cemo ako u kuci imaju 2 brata, oba na avangardi , pa svako ima svoj komp, to su 2 imena racunara ? Ili kao kod mene 5 kompova,2 tableta 5 telefona kod sva 3 provajdera, VIpov i Telenorov prenosni internet ( nema drugog razloga za ovo nabrajanje, vec samo da shvatis komleksnost, mnoge kuce imaju po 2 ili vise kompova, a video si na slikama kako je lako promeniti IP adresu u par sekundi.
Sta ako neko koristi jedna nalog na poslu,a drugi kod kuce, to su 2 masine, 2 ip adrese ?
Ili npr. ima od kuce vpn vezu sa svojim racunarom na poslu pa moze da u isto vreme pise sa 2 masine i sa 2 Ip.
A moze da se kompom nakaci na svoj telefon kada koristi drugi nalog ii da pise sa samog telefona.
Ili ima 2 ( kod mene na jednom laptopu) cak 3 operativna sistema i 3 imena racunara, sa Ssd diskom za ulazak u novi OS treba 30 sekundi.
Iako lepo grof kaze da je pretpostavka majka svih zajeba sa cime se i ja slazem, da li si ti to sto si naucio uradio zbog potreba igranja na nekom serveru ?

Ako je nekom smarno da cita ovo prepucavanje, sta da kazem, prastajte i probajte da ignorisete.

Imam jedan predlog za moderaciju, valjda smo pri kraju, da obrise sve moje postove na ovoj temi
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14146
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby John Doe » 17 Oct 2018, 14:53

Pa pazi, sve može. Može i Gary McKinnon da se uloguje na Airov nalog. Ali da ti ponovim 90%ljudi nema pojma, 99% ljudi neće da se drka toliko, a 99.999999% će se u jednom trenutku zajebati, tj u tvom slučaju ćeš morati da pamtiš koji nalog koristiš na kom uređaju.
E sad, naravno da ništa ne može da se spreči, ali možeš da uhvati ljude koji ne znaju i one koje pogreše.
Sad zamisli sebe kako sedaš za kompjuter resetuješ router, čekaš, brišeš history da te ne bi uhvatio preko sessions id, znajući da ćeš opet morati na 20 drugih sajtova ponovo da kucaš user i pass, pališ VPN i odgovoriš, recimo, meni. Pa onda sve to ponovo radiš da bi pisao sa drugog naloga. Ja ti kažem da se onaj koji bi se toliko drkao, za mene, idiot. Mislim možeš da skineš Tor browser i da otvoriš 200 naloga, ali ćeš svaki minut da se loguješ. Ja ti kažem da sam sa Steamroller91, odavde sa foruma, radio na jednoj igri koja ne dozvoljava multiple accounts, možeš da ga pitaš ako ne veruješ, grobar je, valjda to potvrđuje relevantnost.. .
User avatar
John Doe
 
Posts: 12591
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests