Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Programiranje

Postby mali_buda » 20 Sep 2011, 23:21

Iskreno, tesko ces u tom rangu naci nesto kvalitetno, ali moze da se naleti na lt koji ce ispuniti tvoja ocekivanja. Rekoh vec, onaj Dell sam predlozio najvise zbog garancije i solidnih karakteristika. Mislim da bi za tvoje prohteve odgovarao. Problem je, kao sto Unexpected rece, sto ima integrisanu grafiku, ali mislim da se to nece mnogo osetiti ako ne budes pokretao neke zahtevne aplikacije ili igrice.
Last edited by mali_buda on 20 Sep 2011, 23:32, edited 1 time in total.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Programiranje

Postby Unexpected » 20 Sep 2011, 23:28

Budin predlog je dobar ako se tu uklapaš. Mnogo bolji procesor (nije celeron), i više memorije u odnosu na tvoj predlog.
Sedmica nije naivna što se tiče potrošnje memorije, a pošto ćeš morati na varijantu sa integrisanom grafikom, bolje je imati što više.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Programiranje

Postby Tyrone Spong » 20 Sep 2011, 23:44

jos malo cu da razmislim, ogromna je ponuda. u opticaju je ovaj Dell sto je buda predlozio, Fujitsu simens i jedan asus. hvala vam na pomoci drugari ;)
User avatar
Tyrone Spong
 
Posts: 1037
Joined: 20 Mar 2011, 17:19

Re: Programiranje

Postby mali_buda » 21 Sep 2011, 05:23

Nema na cemu, druze. Polako sa izborom, ne zuri, pregledaj po netu ponude na vise mesta. Ja sam tako u 2 navrata ustedeo par hiljada dinara, jer se moze desiti da bude tolika razlika u ceni istog racunara na 2 razlicita mesta. Pogledaj, mozda je negde i akcija.

Nema nista nezahvalnije, nego reci coveku, e to kupi. Mi smo ti dali neke predloge, onako na brzinu, rekli smo ti i na sta bi trebalo da obratis paznju, a konacan izbor je tvoj. Nemoj brinuti mnogo, pogresiti neces sigurno :okk:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Riquelme » 22 Sep 2011, 17:12

U Metrou ima na akciji (od danas) sasvim prostojnih laptopova po veoma povoljnim cenama ... vredi pogledati
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby kecman » 29 Sep 2011, 21:46

Ja se izvinjavam, sutra se useljavam u dom, tamo necu imati internet koji mi inace treba kao hleba. Ajde recite mi sta je meni najpovoljnije da uzmem, gde, kako, koliko para.. Hvala unapred
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby mali_buda » 29 Sep 2011, 21:50

Gde si, u kom gradu, kom domu? Desktop ili laptop? Imas li wireless karticu ili ne?
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby kecman » 29 Sep 2011, 22:11

Ja se izvinjavam jer nisam dao potpune informacije.. :)
Dom - najverovatnije Karaburma, BG
Imam lap top racunar sa wireless karticom.. Kuci sam imao 4mbps i sluzio mi je fenomenalno, e sad ne znam da li ja u domu sa onom domskom telefonskom linijom mogu da racunam na ADSL, verovatno ne..
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby bekrinjo » 29 Sep 2011, 22:18

gost1432 wrote:Ja se izvinjavam jer nisam dao potpune informacije.. :)
Dom - najverovatnije Karaburma, BG
Imam lap top racunar sa wireless karticom.. Kuci sam imao 4mbps i sluzio mi je fenomenalno, e sad ne znam da li ja u domu sa onom domskom telefonskom linijom mogu da racunam na ADSL, verovatno ne..


Na Karaburmi je poslednjih godina 100% postojao ADSL,drugar ga je koristio u sobi.Cak je i cena bila niza od regularne.Raspitaj se sutra...


edit:I u Studenjaku sada ima ADSL ali je ogranicen broj korisnika
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby mali_buda » 30 Sep 2011, 00:31

Bekrinjo je vec odgovorio, samo da se nadovezem, da sam na tvom mestu ne bih zurio, pretpostavljam da ces imati mogucnost pristupa velikom broju mreza preko wirelessa, verovatno ce njih nekoliko biti "otvoreno" :) Moj prijatelj zivi u Bulevaru kralja Al. i ne pada mu na pamet da kupuje internet :)
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Odin » 09 Oct 2011, 23:57

Imam tri pitanja, nadam se da mi neko poze pomoci;

1. Koji free antivirus je po vasem iskustvu najbolji? Znaci da ima dobre funkcije, da nije tezak za "upravljanje", da ne usporava PC itd. Istekao mi je nedavno ovaj kupljeni sto sam imao, pa ne bih opet da bacam pare. :laugh:

2. Takodje mi se pre neki dan sjeba*a rezolucija ekrana, valjda se tako kaze, i to nakon sto sam updajtetovao windows 7. Nekako mi je sve krupnije, kao da je zoomirano. Kad udjem u opcije da promenim rezoluciju mogu da izaberem samo izmedju 1024 x 768 (max) i 800 x 600 (min), a nijedna ne odgovora. Ne znam sta se desilo, ali znam da sam ranije imao mnogo vise izbora, a nesto izmedju pomenutih bi mi odgovaralo... Ako je neko imao slicnih problema, bio bih zahvalan da mi odgovori. ;)

3. Touchpad je takodje izgubio svoj "gore/dole" sensor sa desne strane, vise ne mogu da skrolujem. Sad uvek moram da dodjem sa strelicom do desne strane ekrana, da kliknem na lift, i da vucem gore-dole, kao sa starim lap-topovima :colera:

'Ajde ljudi, pomogajte, bilo kakva pomoc je dobrodosla. :okk:
User avatar
Odin
 
Posts: 875
Joined: 24 Jun 2011, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby belpH #77 » 10 Oct 2011, 00:05

Odin wrote:Imam tri pitanja, nadam se da mi neko poze pomoci;

1. Koji free antivirus je po vasem iskustvu najbolji? Znaci da ima dobre funkcije, da nije tezak za "upravljanje", da ne usporava PC itd. Istekao mi je nedavno ovaj kupljeni sto sam imao, pa ne bih opet da bacam pare. :laugh:


ja sam ranije uvek govorio da je Avira najbolji free AV, medjutim otkako je AVG izbacio ovaj novi(a ranije sam ga prezirao), stavio sam ga i nikakvih problema nemam...po meni sad trenutno AVG je n1 od free AV-a...
- dum spiro spero -
User avatar
belpH #77
 
Posts: 3881
Joined: 08 Jun 2011, 22:55

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Odin » 10 Oct 2011, 00:22

belpH #77 wrote:ja sam ranije uvek govorio da je Avira najbolji free AV, medjutim otkako je AVG izbacio ovaj novi(a ranije sam ga prezirao), stavio sam ga i nikakvih problema nemam...po meni sad trenutno AVG je n1 od free AV-a...


Hvala puno na savetu, instalirao sam sad AVG, verziju 2012.0.1831, valjda je to ta najnovija...

Jos jednom, hvala puno! ;)
User avatar
Odin
 
Posts: 875
Joined: 24 Jun 2011, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Jovan » 10 Oct 2011, 00:24

Sto se tice rezolucije, update-uj drajvere za graficku.
Jovan
 
Posts: 2162
Joined: 15 Mar 2011, 11:38
Location: Beograd

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Odin » 10 Oct 2011, 00:32

Jovan wrote:Sto se tice rezolucije, update-uj drajvere za graficku.


Jel' to moze da se skine sa neta, ali moram da kupujem? I kako cu da znam koji drajver odgovara mom pc-u?
User avatar
Odin
 
Posts: 875
Joined: 24 Jun 2011, 21:43

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests