Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Felipao » 12 Aug 2011, 20:27

Nema to mnogo veze,i ja imam terabajt koji sam gotovo ispunio,moram uskoro da kupim i eksterni gde cu prebacim podatke tipa slike,utakmice,i slicno.A sto se tiche particija imam 3-C particija na kojoj je sistem i nista vise,D-programi i igrice,100 giga zauzeto (od cega na igrice mozda otpalo 20-ak),E - za podatke,sto ti kazesh nista instalirano.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby FreddyHouse » 15 Aug 2011, 20:07

Trebam jednu malu pomoc za jedan problem koji me izludjuje.
Kada pisem na tastaturi i kada brisem napisano moj kompjuter ne reaguje istovremeno vec nekako zakasnelo i zasotalo,tako mi se desi da obrisem ceo post a hteo sam samo par reci,al komp krene da brise pa ko zna kad stane (naravno drzao sam backspace malo duze ali nije stao kad sam pustio dugme vec je nastavio da brise). Sad mi se isto desava i sa igricom koja inace radi perfektno. Igram Virtua tennis 4 i kad pomeram tenisera on opet ne reaguje pravovremeno,vec ja pustim taster a on nastavi da ide u istu stranu. Sta da radim?
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Unexpected » 15 Aug 2011, 20:16

FreddyHouse wrote:Trebam jednu malu pomoc za jedan problem koji me izludjuje.
Kada pisem na tastaturi i kada brisem napisano moj kompjuter ne reaguje istovremeno vec nekako zakasnelo i zasotalo,tako mi se desi da obrisem ceo post a hteo sam samo par reci,al komp krene da brise pa ko zna kad stane (naravno drzao sam backspace malo duze ali nije stao kad sam pustio dugme vec je nastavio da brise). Sad mi se isto desava i sa igricom koja inace radi perfektno. Igram Virtua tennis 4 i kad pomeram tenisera on opet ne reaguje pravovremeno,vec ja pustim taster a on nastavi da ide u istu stranu. Sta da radim?


Probaj da očistis registry, nekim programom, moja preporuka je Windows 7 Manager (ima i za XP) i da defragmentuješ disk.
Ako to ne pomogne, proveri start up programe, možda neki koči sistem.
Ako nije ni to, onda format c:/s/u :biggrin: , nekad beše, tj. reinstaliraj sistem.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby FreddyHouse » 16 Aug 2011, 10:17

Unexpected wrote:
Probaj da očistis registry, nekim programom, moja preporuka je Windows 7 Manager (ima i za XP) i da defragmentuješ disk.
Ako to ne pomogne, proveri start up programe, možda neki koči sistem.
Ako nije ni to, onda format c:/s/u :biggrin: , nekad beše, tj. reinstaliraj sistem.

Hvala! Na kraju se ispostavilo da mi je tastatura lose podesena,tj odziv i ponavljanje...Sad sam stavio ponavljanje na slow i radi ok
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby mali_buda » 19 Aug 2011, 18:41

Da li je neko od vas probao Windows XP SP3 Lite/ Netbook Edition?

Komsija mi dade da mu sredim laptop. Starija verzija, Acer Aspire 1203vx (Intel Celeron 1.3 Ghz, 128MB RAM, 20GB HDD). Ima vec instaliran XP PRO SP3, ali presporo radi. MIslio sam da mu instaliram Home Edition, ali sad naleteh na ovaj Netbook Edition.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby belpH #77 » 19 Aug 2011, 19:17

te Lite edition-i su ko stvoreni za starije desk/lap masine...jako malo resursa trose, a dosta dobro rade...e sad ja sam se susretao sa takvim verzijama i dosta su dobre...posto nemaju sve drajvere kao klasican xp, moze samo da ti bude problem "izlazak" na net, posto vecina njih nema network drajvere...mada bi trebalo da to imas rucno da instaliras na cd-u gde su ti drajveri za maticnu...jedno znam, brze ce ti raditi sa lite verzijom....nista te ne kosta da probas :)
- dum spiro spero -
User avatar
belpH #77
 
Posts: 3881
Joined: 08 Jun 2011, 22:55

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby mali_buda » 19 Aug 2011, 19:25

belpH #77 wrote:te Lite edition-i su ko stvoreni za starije desk/lap masine...jako malo resursa trose, a dosta dobro rade...e sad ja sam se susretao sa takvim verzijama i dosta su dobre...posto nemaju sve drajvere kao klasican xp, moze samo da ti bude problem "izlazak" na net, posto vecina njih nema network drajvere...mada bi trebalo da to imas rucno da instaliras na cd-u gde su ti drajveri za maticnu...jedno znam, brze ce ti raditi sa lite verzijom....nista te ne kosta da probas :)

Komsija je ovo dobio iz inostranstva i naravno, nista uz laptop nije dobio sem punjaca ;) Njemu je racunar potreban za malo neta, najosnovniji office, neke lagane igrice.

Sto se neta tice, za sada ne koristi ADSL, odnosno mreznu karticu, nego sam mu nabavio Wireless antenu koja ide na USB prikljucak, uz nju je dobio i instalacioni CD, tako da se nadam da ne bi trebalo da bude problema sa instalacijom. Pokusacu svakako.

Nigde ne mogu da pronadjem link za skidanje Windows XP Home Edition?!

Hvala, Belph :okk:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Withnail » 20 Aug 2011, 01:16

lord_slawe_ wrote:nakon dvodnevne operacije backupa, reinstalacije i regeneracije napacenog sistema, sad smo upicanjeni, k'o friski, sa instaliranim samo neophodnostima :nisamodavle:

Image


sredjivah i ja malo komp, pa da prosetam novu pozadinu (ukrao ti ideju :biggrin: )... jos da poskidam programcice neke i bombona

Image
User avatar
Withnail
 
Posts: 6078
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby lord_slawe_ » 20 Aug 2011, 01:51

ako ;)

mnogo je funkcionalnije, malo kad se covek navikne, vecinu stvari koje se koriste turiti dole u taskbar i na desktopu ostaviti neke tako eventualije :D Ima vise prostora za par gadgeta i neku pozadinu ovog tipa :D
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby FreddyHouse » 20 Aug 2011, 10:50

Withnail wrote:
lord_slawe_ wrote:nakon dvodnevne operacije backupa, reinstalacije i regeneracije napacenog sistema, sad smo upicanjeni, k'o friski, sa instaliranim samo neophodnostima :nisamodavle:


sredjivah i ja malo komp, pa da prosetam novu pozadinu (ukrao ti ideju :biggrin: )... jos da poskidam programcice neke i bombona

Bitno je da je Pink Floyd folder na desktopu za ostalo ces lako... :okk:
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby mali_buda » 20 Aug 2011, 21:20

Moze li neko da mi na PM posalje link sa kog mogu da skinem Windows XP SP3 Home Edition?

Ne mogu nigde da nadjem.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby kecman » 23 Aug 2011, 13:38

Zanima me sta je po vama bolja kombinacija za laptop, procesor i5 sa 4 GB rama ili i3 sa 8 GB rama ? Cena ista
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Unexpected » 23 Aug 2011, 13:42

gost1432 wrote:Zanima me sta je po vama bolja kombinacija za laptop, procesor i5 sa 4 GB rama ili i3 sa 8 GB rama ? Cena ista


Ako ćeš 32-bitni operativni sistem, druga varijanta je bacanje para za memoriju.

Kakva je grafika na prvo, a kakva na drugom. Integrisana ili ne?
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby kecman » 23 Aug 2011, 13:43

Sve ostalo im je isto, nije integrisana, nVidia GeForce GT 525M, 1GB

Evo jedan
http://www.laptopcentar.co.rs/product/D ... d-16201107

i drugi
http://www.laptopcentar.co.rs/product/D ... k-16201107
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Unexpected » 23 Aug 2011, 13:56

gost1432 wrote:Sve ostalo im je isto, nije integrisana, nVidia GeForce GT 525M, 1GB

Evo jedan
http://www.laptopcentar.co.rs/product/D ... d-16201107

i drugi
http://www.laptopcentar.co.rs/product/D ... k-16201107


Ako uzimaš 32-bitni OS, prvi, ako ćeš 64-bitni, onda drugi.

Razmisli i o ovoj varijanti, ja radim na Aceru, dosta slabijem od ovoga, već godinu dana i prezadovoljan sam.
http://www.laptopcentar.co.rs/product/ACER-Aspire-5755G-2418G64Mnrs-Red-19201107
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests