Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby ОГИ » 19 Feb 2016, 14:29

Još samo da skonta i uspije ući u podešavanja.

Ako ti ne uspije, imaš na ruteru jednu malu rupicu, unutra je dugme koje dužim pritiskom restartuje sve na fabrička podešavanja.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Starsica » 19 Feb 2016, 17:27

Nikakav reset nije pomogao :beyond: Taj problem, ali sa laptopom, mi se često javlja, skoro svaki put kad iz Novog Sada dođem kući. Ne mogu da se nakačim na wi fi ovde, iako u Novom Sadu fercera sve, i telefon i moj i sestrin laptop. Da, sestrin laptop takođe ima problem uglavnom da se nakači u selu na wi fi kad dođe iz grada. Obično pomogne to što sve lepo istaknem iz struje, ali ovog puta ništa.

Sinoć nije radio wi fi na laptopu, ali jeste na telefonu. Kad sam ustala jutros, mama mi je rekla da net nije radio uopšte, i nakon što sam restartovala i ruter i modem, na laptopu je wi fi proradio ali na telefonu neće nikako od jutros, što mi se do sada nije dešavalo.

To DHCP ništa ne razumem :biggrin: Hvala vam na pomoći, drugari, ali ja sam prosečan korisnik, te stručne izraze ne znam.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby ОГИ » 19 Feb 2016, 17:50

Nije uspjelo sa 192.168.1.1? probaj sa 192.168.0.1

Ako nisi skontala gdje, ovde; http://prntscr.com/a5cvkz
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Starsica » 19 Feb 2016, 18:05

Skontala, nisam tolika plavuša.

Neće, ni jedno ni drugo :beyond:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby bhc_comp » 19 Feb 2016, 19:14

Da ti se taj WiFi kuci i u Novom Sadu ne zove isto, tj. da li je isto ime rutera u listi kad pretrazis mrezu preko laptopa ili telefona kuci i u NS-u? Ako jeste, to ume da napravi takav problem...takodje moze da bude problem u enkripciji lozinke za WiFi, u zavisnosti od toga koji OS koristis, ali to je vec 'teza prica' :biggrin:
Postoji mogucnost da instaliras na racunaru koji ti je direktno na kabal zakacen na ruter TeamViewer, das mi ID i Password da se zakacim na tvoj komp i pogledam sta je problem...
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15657
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby ОГИ » 19 Feb 2016, 20:09

A da pozoveš provajdera?
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby grobar_Zvornik » 26 Feb 2016, 21:01

Најлакши програм за прављење гифова?
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31523
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Zlaja » 26 Feb 2016, 21:02

Make gif online :D
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby hehule » 05 Mar 2016, 00:42

Imam problem, imam još uvek win xp, ali mi više ne prepoznaje ADSL priča mi da je Realtek network nešto i da je u deep sleep modu. Kako to da rešim? U device manageru samo postoji znak pitanja i to je sve
Samo za njega znam,
I sve ću da mu dam.
Žaliti neću ni život svoj,
PARTIZANE TI SI MOJ!
User avatar
hehule
 
Posts: 7222
Joined: 30 Dec 2012, 12:18

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Kreanga » 05 Mar 2016, 10:24

Mozda ti je otisla mrezna kartica.Ako su ti dali ovaj novi ruter za ADSL mozda xp ne moze da ga prepozna.Instaliraj makar win 7 :D
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7682
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Starsica » 02 Apr 2016, 21:51

Samo da se pohvalim, drugari :biggrin: Uzela sam laptop sa SDD-om, tek ćemo da vidimo kako služi. Kad sam rekla liku danas da želim baš taj laptop koji sam uzela, pogled'o me onako ispod oka i rek'o: "Si sigurna da želiš taj, nema HD?" pa se mislim, druže, samo ti daj, izdriblali su me drugari sa Avangarde, potkovana sam savetima :D
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rorsh » 04 Apr 2016, 09:46

Ma da, ima da leti mašina. Koliki SSD?
User avatar
Rorsh
 
Posts: 900
Joined: 02 Oct 2013, 12:02
Location: Novi Sad

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Starsica » 04 Apr 2016, 19:05

128 giga. Sad baš instaliram osnovne programe.
Savet je da kupim eksterni HD?
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rorsh » 04 Apr 2016, 20:31

Pa ono, kupi kad skupiš keš pa prebaci fotke i te memorabilia stvari.. Uvek je nezgodno kada imaš samo jednu memoriju, jer ako to crkne ode sve. Ovo za programe - imaćeš sasvim dovoljno mesta. Koliko sam ispratio ti si negde sa Filozofskog što znači da sigurno nemaš neke razvojne alate od po 10 GB instalirane... Ja na svom SSD imam 70 GB ispunjeno, a od toga mi skoro pola zauzimaju neke programerske zajebancije, i Windows naravno. Ali tu ne držim filmove, serije, fotografije bla bla...

Za muziku se prebaciš na YT, filmove i serije brišeš kad pogledaš...
User avatar
Rorsh
 
Posts: 900
Joined: 02 Oct 2013, 12:02
Location: Novi Sad

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Sgt. Major » 04 May 2016, 13:59

Ja kombinujem SSD od 120GB i eksterni od 2TB.

Nije problem ni da instaliraš nešto što zauzima mnogo prostora na eksterni, ja sam to uradio sa GTA V i radio je bez ikakvih problema.
only you KK PFC
User avatar
Sgt. Major
 
Posts: 334
Joined: 06 Jan 2014, 15:37

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 34 guests