Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Diktator » 15 Jul 2011, 23:30

Da ne otvaram novu temu..
Treba mi preporuka za ruter za kablovski net.
Ako neko ima iskustva nek baci neku rec..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Felipao » 15 Jul 2011, 23:37

Ja imam wirelles TP link model TL-WR543G .Nikakvih problema sa njim nisam imao za ovih godinu-dve.Pre toga sam imao zicni TP link koji je znao da zeza,al ovaj mi radi ko sat.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Diktator » 15 Jul 2011, 23:45

Felipao wrote:Ja imam wirelles TP link model TL-WR543G .Nikakvih problema sa njim nisam imao za ovih godinu-dve.Pre toga sam imao zicni TP link koji je znao da zeza,al ovaj mi radi ko sat.

[ Slobodan Miskovic @ 01.03.2011. 13:21 ] @
Taj ruter ima greske u firmware-u i ponasa se mnogo cudno


:biggrin:

koliko para?
inace,i pitam za savet zato sto sam malo cesljao net komentare za pojedine modele,i ne znam vise sta je od toga reklama,a sta zaista misljenje korisnika.
izgleda da ljudi imaju razlicita iskustva..verovatno dosta zavisi i od samog racunara,modema,itd..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Felipao » 15 Jul 2011, 23:57

Pa da,zavisi od kompaktibilnosti njihove,jebeni racunari,nikad nacisto sa njima.A cenu pogledaj na ITsvet ili tako nesto,stvarno se ne secam.Al mislim da je u nekom opsegu do 4000,nije vise sigurno.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby kocic » 16 Jul 2011, 13:17

TP-LINK

TL - WR340G

1600 DINARA KOD MENE :roll:


ako zivis u stanu odlicno resenje... ako zivis u kuci i hoces ruter sa jacom antenom onda ces morati da se odlucis za skuplju varijantu sa jacom antenom.
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Diktator » 16 Jul 2011, 15:25

kocic wrote:TP-LINK

TL - WR340G

1600 DINARA KOD MENE :roll:


ako zivis u stanu odlicno resenje... ako zivis u kuci i hoces ruter sa jacom antenom onda ces morati da se odlucis za skuplju varijantu sa jacom antenom.


ja sam u stanu,ali kupujem mojima koji su u kuci..
koji da uzmem? :teacher:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby kocic » 16 Jul 2011, 16:30

ako nije neki ranc u pitanju (vec hoces net u dvoristu - pretpostavka) 15-20 metara od rutera onda ti je ovo dobro i jeftino resenje... ako je poveca kuca i dvoriste definitivno jaci ali i skuplji.
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby lord_slawe_ » 11 Aug 2011, 11:53

nakon dvodnevne operacije backupa, reinstalacije i regeneracije napacenog sistema, sad smo upicanjeni, k'o friski, sa instaliranim samo neophodnostima :nisamodavle:

Image
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Milos-BC » 11 Aug 2011, 21:43

^^ Jao mene isto ovo ceka uskoro, kompjuter mi bas sporo radi i zreo je za ciscenje :laugh: Na svakih 5-6 meseci max ga cistim jer se nakupi po registry bazi svega i svacega, a i uspori bas drasticno. Iznenadjujem se svaki put kad vidim da ima ljudi koji ne brisu Windows i po 2 godine cak. Moj teorije nema vise od pola godine da "prezivi" pa sve da necu da brisem, moram :laugh: Al dobro ja cackam svasta, instaliram, brisem, pa nije cudno. Neko ima instalirana 2 programa, po neki player, ide na FB i to mu je to.....
User avatar
Milos-BC
 
Posts: 236
Joined: 15 Jun 2011, 21:37

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby FreddyHouse » 11 Aug 2011, 22:15

lord_slawe_ wrote:nakon dvodnevne operacije backupa, reinstalacije i regeneracije napacenog sistema, sad smo upicanjeni, k'o friski, sa instaliranim samo neophodnostima :nisamodavle:

Image

Xexe tebra da si javio koji dan ranije pa da ti posudim moj externi hard koji sam kupio skoro bas za takve potrebe...500gb sljaka ko sat :D
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Felipao » 11 Aug 2011, 23:23

Milos-BC wrote:^^ Jao mene isto ovo ceka uskoro, kompjuter mi bas sporo radi i zreo je za ciscenje :laugh: Na svakih 5-6 meseci max ga cistim jer se nakupi po registry bazi svega i svacega, a i uspori bas drasticno. Iznenadjujem se svaki put kad vidim da ima ljudi koji ne brisu Windows i po 2 godine cak. Moj teorije nema vise od pola godine da "prezivi" pa sve da necu da brisem, moram :laugh: Al dobro ja cackam svasta, instaliram, brisem, pa nije cudno. Neko ima instalirana 2 programa, po neki player, ide na FB i to mu je to.....


Ja nisam dizao sistem od kad sam prvi put stavio sedmicu i to mozda 2-3 nedelje posto se pojavila,retko kad je tad imao sedmicu,ima jache od 2 godine.A imam programa koliko ocesh,jedno 50-60 giga su mi samo razni programi i programcici.Kada dodje vreme za reinstal ima da se upucam,ko ce sve ovo opet da instalira i krekuje Sony Vegas,Adobe After Effects,Photoshop,kojekakve downloadere,konvertore,plejere,raznorazne programe za rad sa kodecima i ko zna sta sve.A registry mozesh da cistish,imash program za to,zaboravih kako se zove,i to mi je instalirano na kompu...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Jovan » 11 Aug 2011, 23:26

CCleaner.
Jovan
 
Posts: 2162
Joined: 15 Mar 2011, 11:38
Location: Beograd

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby mali_buda » 11 Aug 2011, 23:26

Za registry i ostala "ciscenja", dobar je CCleaner, a jos je i freeware ;)
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Felipao » 11 Aug 2011, 23:30

Jeste,CCleaner.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Milos-BC » 12 Aug 2011, 19:49

Felipao wrote:
Milos-BC wrote:^^ Jao mene isto ovo ceka uskoro, kompjuter mi bas sporo radi i zreo je za ciscenje :laugh: Na svakih 5-6 meseci max ga cistim jer se nakupi po registry bazi svega i svacega, a i uspori bas drasticno. Iznenadjujem se svaki put kad vidim da ima ljudi koji ne brisu Windows i po 2 godine cak. Moj teorije nema vise od pola godine da "prezivi" pa sve da necu da brisem, moram :laugh: Al dobro ja cackam svasta, instaliram, brisem, pa nije cudno. Neko ima instalirana 2 programa, po neki player, ide na FB i to mu je to.....


Ja nisam dizao sistem od kad sam prvi put stavio sedmicu i to mozda 2-3 nedelje posto se pojavila,retko kad je tad imao sedmicu,ima jache od 2 godine.A imam programa koliko ocesh,jedno 50-60 giga su mi samo razni programi i programcici.Kada dodje vreme za reinstal ima da se upucam,ko ce sve ovo opet da instalira i krekuje Sony Vegas,Adobe After Effects,Photoshop,kojekakve downloadere,konvertore,plejere,raznorazne programe za rad sa kodecima i ko zna sta sve.A registry mozesh da cistish,imash program za to,zaboravih kako se zove,i to mi je instalirano na kompu...


Svaka cast. Ja bi licno voleo da mi PC izdrzi toliko kao sto rekoh, ali eto, meni vec sad sljaka, i jedino zbog moje lenjosti ga jos uvek nisam zaklao :laugh: E btw kod mene programi zauzimaju oko 100 GB, a igrice jedno 500 sigurno (imam eksterni hard od 1 TB i ovaj obican hard u kucistu od 500 GB). Da ne pricam za filmove, utakmice koje sam snimao preko TV kartice, itd......al dobro, klipovi nisu odgovorni za usporenje racunara. Ja drzim sve podatke sem programa na jednu particiju, koju nikad ne diram i tu nista ne instaliram, a programe instaliram na C, i onda kad brisem Windows, nikad ne formatiram tu particiju. Inace da moram da je diram, bio bi cirkus.

A koristim i CCleaner i dobar je stvarno, ali ne pomaze mi uvek.
User avatar
Milos-BC
 
Posts: 236
Joined: 15 Jun 2011, 21:37

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests