Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Naka » 15 Jun 2019, 10:13

Kyocera M2135DN ima brz skener a sasvim je dobar za odrzavanje. Mozes za oko 2500 dinara zamenski toner da nadjes. A cena mu je oko 33000 dinara. Pouzdani su uredjaji.
Sto se tice brzine skeniranja, ja jedino pouzdano znam da Canon ima najbrzi skener u svojoj klasi ali je ubedljivo i najskuplji za odrzavanje. Epson je tu zadovoljavajuci. Znaci moj predlog ti ostaje ovaj sa pocetka posta.
User avatar
Naka
 
Posts: 6263
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 15 Jun 2019, 10:52

Pa nekim cudom budzet je okej za sve ovo pa mozda moze i Ronov predlog da se pogleda. Naka, hvala za predlog, na kraju mislim da cemo se odluciti za Kyocera M2135DN, samo cu pogledati cene tonera to jos nisam video.

Ajde jos kada sam vec krenuo sa pitanjima, samo jos potvrda za izbor desktop varijante. Idu 2x desktop konfe za office, net i slicno. Da ne bude najjeftinija varijanta ja sam isao nesto na ovaj fazon:

https://www.bcgroup-online.com/desktop-racunari/bcgroup-msg-storm-amd-ryzen-3-2200g.-8gb.-ssd-240gb.-1tb.-dvd_rw-51812
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Ron Swanson » 15 Jun 2019, 11:13

Uf nikako konfiguracije. Za to pitaj na SK forumu ili na Benchmarku, hoće ljudi da pomognu odmah.

A što se tiče štampača i skenera, ako ti ne treba multifunkcionalni uređaj i fotokopir, ja bih išao na kombinaciju štampača i onog skenera kao gore. Ne možeš da veruješ koliko je dobro kad staviš 30 papira i on skenira za manje od minuta. :D

Što se tiče štampača, ja sam koristio Kyocera FS- 3920DN štampač i obožavao sam ga, baš ovih dana gledam da kupih još jedan takav ili neki sličan. Taj je mogao da se nađe u sjajnom stanju za 150 evra pre 3-4 godine, sad je verovatno još manje.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 15 Jun 2019, 11:28

Ron Swanson wrote:Uf nikako konfiguracije. Za to pitaj na SK forumu ili na Benchmarku, hoće ljudi da pomognu odmah.

A što se tiče štampača i skenera, ako ti ne treba multifunkcionalni uređaj i fotokopir, ja bih išao na kombinaciju štampača i onog skenera kao gore. Ne možeš da veruješ koliko je dobro kad staviš 30 papira i on skenira za manje od minuta. :D

Što se tiče štampača, ja sam koristio Kyocera FS- 3920DN štampač i obožavao sam ga, baš ovih dana gledam da kupih još jedan takav ili neki sličan. Taj je mogao da se nađe u sjajnom stanju za 150 evra pre 3-4 godine, sad je verovatno još manje.


Znam da su ove gotove konfe baš krš, ali pošto nam trebaju samo za word, net, mail, verujem da je više nego dovoljno :D A varijanta multifunkcionalnih uređaja nam je najjednostavnija za sve u firmi a vidim da se Kyocera sve više preporučuje pa ću onda pogledati i cenu modela koji si naveo i predlog Nake
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Ron Swanson » 15 Jun 2019, 11:33

Vidi taj i druge starije modele, ima sjajnih.

A za konfiguraciju stvarno pitaj na SK ili Benchmarku, hoće ljudi da pomognu i da ti sve sastave, te ajtijevce lože takve stvari kao da nas neko sad pita da sastavimo najbolji tim Premijer lige ili NBA u poslednjih 15 godina. :D
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 15 Jun 2019, 11:35

Ron Swanson wrote:Vidi taj i druge starije modele, ima sjajnih.

A za konfiguraciju stvarno pitaj na SK ili Benchmarku, hoće ljudi da pomognu i da ti sve sastave, te ajtijevce lože takve stvari kao da nas neko sad pita da sastavimo najbolji tim Premijer lige ili NBA u poslednjih 15 godina. :D



Vala nije problem ni tamo postaviti temu, što da ne :D
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 15 Jun 2019, 11:40

Ron Swanson wrote:Vidi taj i druge starije modele, ima sjajnih.

A za konfiguraciju stvarno pitaj na SK ili Benchmarku, hoće ljudi da pomognu i da ti sve sastave, te ajtijevce lože takve stvari kao da nas neko sad pita da sastavimo najbolji tim Premijer lige ili NBA u poslednjih 15 godina. :D

More u zadnje vreme poceli da ujedaju, nemaju zivaca vise da sastavljaju :laugh:

Ja bih preporucio i forum AXE, brze su mi resili i efikasnije probleme neke od Benchmarka. Tamo doduse obiluju deca, ali probleme resavaju ozbiljni ajtijevci
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Eddie Brock » 15 Jun 2019, 11:42

Poceli da ujedaju kada ima 12 identicnih tema za konfe,laptopove i telefone do 200 evra :laugh:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18226
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Ron Swanson » 15 Jun 2019, 12:07

Najjače je bilo kad se javila neka žena i tražila pomoć oko sastavljanja računara za 5.000 evra, dobila vaučer u nekoj nagradnoj igri. Ovi posvršavali. :D
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Eddie Brock » 15 Jun 2019, 12:54

Najjace je kada neko postavi temu konfa do 400e npr, posle 15 min neko postavi identicno pitanje a red ispod ima istu temu sa 50 odgovora i to detaljnjih

E tad nastaje krinidz,suptilno pominjanje dalje familije :laugh:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18226
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Naka » 15 Jun 2019, 13:02

Rancesco wrote:Pa nekim cudom budzet je okej za sve ovo pa mozda moze i Ronov predlog da se pogleda. Naka, hvala za predlog, na kraju mislim da cemo se odluciti za Kyocera M2135DN, samo cu pogledati cene tonera to jos nisam video.

Ajde jos kada sam vec krenuo sa pitanjima, samo jos potvrda za izbor desktop varijante. Idu 2x desktop konfe za office, net i slicno. Da ne bude najjeftinija varijanta ja sam isao nesto na ovaj fazon:

https://www.bcgroup-online.com/desktop-racunari/bcgroup-msg-storm-amd-ryzen-3-2200g.-8gb.-ssd-240gb.-1tb.-dvd_rw-51812

Sto se tice kompijutera, mozes sam da sastavis, ako imas vremena u nedelju ti mogu sastaviti jednu dobru konfiguraciju bez periferija do 30000 dinara.
User avatar
Naka
 
Posts: 6263
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 15 Jun 2019, 13:33

Eddie Brock wrote:E tad nastaje krinidz,suptilno pominjanje dalje familije :laugh:


Benchmark forum broji oko 100k clanova skoro, sto je za ovo podnevlje nenormalna cifra, ali su ga ozbiljno usrali u odnosu na pre 5-6-7 godina, dobar deo ljudi vise nema zivaca ni da pomaze, ne znaju dal neko zajebava ili je ozbiljan (pocetnik koji nista ne zna), dobar deo ljudi je otisao u inostranstvo, ozbiljni ajtijevci.
Sve cesce kuliraju teme koje se kace jer vec postoje, ali narod bas lenj da potrazi...

I onda dolazi do pominjanja porodice do 8og kolena i postavljanja dijagnoza :biggrin:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 15 Jun 2019, 13:47

Naka wrote:
Rancesco wrote:Pa nekim cudom budzet je okej za sve ovo pa mozda moze i Ronov predlog da se pogleda. Naka, hvala za predlog, na kraju mislim da cemo se odluciti za Kyocera M2135DN, samo cu pogledati cene tonera to jos nisam video.

Ajde jos kada sam vec krenuo sa pitanjima, samo jos potvrda za izbor desktop varijante. Idu 2x desktop konfe za office, net i slicno. Da ne bude najjeftinija varijanta ja sam isao nesto na ovaj fazon:

https://www.bcgroup-online.com/desktop-racunari/bcgroup-msg-storm-amd-ryzen-3-2200g.-8gb.-ssd-240gb.-1tb.-dvd_rw-51812

Sto se tice kompijutera, mozes sam da sastavis, ako imas vremena u nedelju ti mogu sastaviti jednu dobru konfiguraciju bez periferija do 30000 dinara.


Opusteno mi je za konfiguracije, i ja se raspitujem o stampacima sada najvise jer tu sam tanak bas. Ako imas nesto ti posalji slobodno, da prvo zavrsim sa jednim pa posle da predjem na racunare :D
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Naka » 15 Jun 2019, 14:09

Samo mi moras reci koju vrstu posla? Sta ti je prioritet? A sto sevtice tonera za onaj stampac on je zamenski oko 3000 za oko 3000 strana. Vrlo jeftina monohromatska masina.
User avatar
Naka
 
Posts: 6263
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 15 Jun 2019, 14:32

Naka wrote:Samo mi moras reci koju vrstu posla? Sta ti je prioritet? A sto sevtice tonera za onaj stampac on je zamenski oko 3000 za oko 3000 strana. Vrlo jeftina monohromatska masina.



Obicne ofis masine, net i mejlove nista vise. Prosle godine su nabavljena 2 laptopa, zbog nekih stvari nisu uzeti sa SSDom, ali sada bi to bilo pod moranje na racunaru. Prokukase svi na te laptopove :D
Ako su 3000 din to je smesna cifra ya 3000 strana.
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests