Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Kreanga » 02 Mar 2018, 14:18

Fabri,nemoj jos da uzimas komp.Cene grafickih otisle u 3 lepe,nije normalno.Cekaj da se malo sredi to.Hoces samo konfiguraciju za 100k ili i monitor,mis,tastaturu i ostalo ?
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7681
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 02 Mar 2018, 14:59

Cekao sam Kreanga ja jako dugo to,i kad sam video da cene ne padaju pa ne padaju , uzeo sam bio PS4 kao mnooogo jeftiniju soluciju za igrice,netflix,NBA,UFC strimovee....
A eto godinu dana kasnije,sve je isto. Ko zna kad ce i da li da padaju cene grafickih. A zavrsavam faks za 3 meseca,moram da uzimam komp, hteo ne hteo, jer se sluzim nekim raspalim laptopom trenutno.

Imam TV koji ce mi bude kao monitor.
Znaci samo konfiguraciju,bez zvucnika,misa, tastature, to sve imam vec...

A od komponenti sam gledao da obavezno bude onaj ryzen 7 i gtx 1050ti makar(jest mali bottleneck,ali ne mari) uz 12gb rama.

Mada u Emmi ima neki komp sa gtx1060 od 6gb koji je bas dosta bolji od gtx 1050ti, i upravo taj ryzen 7 za nekih 118k. Ali to mi mnogo jebiga.

Nema sanse da skupim. Prodajom soni cetvorke ja maltene imam 2/3 para za komp,moracu da dodam malo cekova. Ali tako mogu da se nakrcam do 100k nekako.

Ovo u emmi je 118k i nema teorije da prikupim. A bas mi zao. Odlicna je konfiguracija. Ima i 16gb ram,SSD+HDD...

Gledao sam kod madjara isto gotove konfiguracije, i za divno cudo, cene su maltene iste kao kod nas.
Pre nekh godinu dana jesu bili jeftiniji,sad je skoro sve kao kod nas.

Pojedinacne komponente jesu nesto jeftinije,ali pojedinacne ako uzimam ispasce mi preko tih 100k koliko ja mogu da dam.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 02 Mar 2018, 15:29

fabricio wrote:Cekao sam Kreanga ja jako dugo to,i kad sam video da cene ne padaju pa ne padaju , uzeo sam bio PS4 kao mnooogo jeftiniju soluciju za igrice,netflix,NBA,UFC strimovee....
A eto godinu dana kasnije,sve je isto. Ko zna kad ce i da li da padaju cene grafickih. A zavrsavam faks za 3 meseca,moram da uzimam komp, hteo ne hteo, jer se sluzim nekim raspalim laptopom trenutno.

Imam TV koji ce mi bude kao monitor.
Znaci samo konfiguraciju,bez zvucnika,misa, tastature, to sve imam vec...

A od komponenti sam gledao da obavezno bude onaj ryzen 7 i gtx 1050ti makar(jest mali bottleneck,ali ne mari) uz 12gb rama.

Mada u Emmi ima neki komp sa gtx1060 od 6gb koji je bas dosta bolji od gtx 1050ti, i upravo taj ryzen 7 za nekih 118k. Ali to mi mnogo jebiga.

Nema sanse da skupim. Prodajom soni cetvorke ja maltene imam 2/3 para za komp,moracu da dodam malo cekova. Ali tako mogu da se nakrcam do 100k nekako.

Ovo u emmi je 118k i nema teorije da prikupim. A bas mi zao. Odlicna je konfiguracija. Ima i 16gb ram,SSD+HDD...

Gledao sam kod madjara isto gotove konfiguracije, i za divno cudo, cene su maltene iste kao kod nas.
Pre nekh godinu dana jesu bili jeftiniji,sad je skoro sve kao kod nas.

Pojedinacne komponente jesu nesto jeftinije,ali pojedinacne ako uzimam ispasce mi preko tih 100k koliko ja mogu da dam.



Evo pogledaj i ove, mozda se nadje sta pametno, opet vidim da se daje garancija na 3 god

https://www.kupujemprodajem.com/22639-1 ... oglasi.htm
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1141
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Vesely.24 » 02 Mar 2018, 15:35

Katastrofa su cene grafičkih karata. Ne daj Bože da moram da kupujem sada desktop računar, ne znam šta bih radio. Ryzen je ludilo, još samo da se malo odradi optimizacija za neke igrice i biće još bolji. Ja sam skoro kupio Asus ROG sa 1050 Ti i i7 7700 HQ, ubacio m.2 SSD, 16 GB ram memorije. Ne mogu da stignem da probam igrice od posla, jedino sam instalirao Battlefield 1 i malo ga igrao, na high podešavanjima išlo je sve lagano. Za sada sam prezadovoljan, mada je i cena bila velika.
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 02 Mar 2018, 15:44

Rancesco,
Tu sam i gledao. Sve konfiguracije u fazonu "stavicu vrh graficku i procesor od pre ratišta" i obrnuto.

Ono najblize sto sam nalazio sto ja hocu, je ista cena kao kod nas maltene. A u tom slucaju uvek cu uzmem kod nas.

Vesely,
Ryzen je stvarno otkrovenje sa korektnom cenom :okk:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 02 Mar 2018, 15:47

fabricio wrote:Rancesco,
Tu sam i gledao. Sve konfiguracije u fazonu "stavicu vrh graficku i procesor od pre ratišta" i obrnuto.

Ono najblize sto sam nalazio sto ja hocu, je ista cena kao kod nas maltene. A u tom slucaju uvek cu uzmem kod nas.

Vesely,
Ryzen je stvarno otkrovenje sa korektnom cenom :okk:


Evo da pokusam da malo pomognem

http://dodaj.rs/image/RyXzx

Ili manje memorije a bolja grafa...

EDIT: A mozda i nisam, prevideh SSD...
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1141
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Kreanga » 02 Mar 2018, 15:51

U zadnja dva meseca cena grafickih je skocila za 100-150e.Mogao si da uzmes ROG 1060 za 350e,sad ne mozes za 450.Zbog toga ti kazem.Nece ti ispasti skuplje ako uzimas po komponentama,moze samo jeftinije,a znas sta si uzeo.Uvek sam mrzeo te gotove konf,ubace krs napajanje,maticnu,hard i mozes da se ubijes.
Kazu da je skocila cena grafike zbog povecane kupovine,a kupuje se zbog BitCoin-a.Tako da moj savet ti je da sacekas prolece,pa uzmes neki i5 ili i7,na pr ovaj sto ima Veseli je odlican,uzmes ROG 1060,ostalo se krpi,imas ROG maticnu za 100e.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7681
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 02 Mar 2018, 15:54

Kreanga wrote:U zadnja dva meseca cena grafickih je skocila za 100-150e.Mogao si da uzmes ROG 1060 za 350e,sad ne mozes za 450.Zbog toga ti kazem.Nece ti ispasti skuplje ako uzimas po komponentama,moze samo jeftinije,a znas sta si uzeo.Uvek sam mrzeo te gotove konf,ubace krs napajanje,maticnu,hard i mozes da se ubijes.
Kazu da je skocila cena grafike zbog povecane kupovine,a kupuje se zbog BitCoin-a.Tako da moj savet ti je da sacekas prolece,pa uzmes neki i5 ili i7,na pr ovaj sto ima Veseli je odlican,uzmes ROG 1060,ostalo se krpi,imas ROG maticnu za 100e.


U gotovovim konfama se podrazumeva da su napajanje i maticna kineski krs krseva
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1141
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 02 Mar 2018, 15:56

To je to otprilike.

Samo sto cu uzeti ryzen 7 obavezno, ali 12gb rama vrlo verovatno.
Tako mi se uklapa u budzet. A mislim da je 12gb dosta. Taman razlika u odnosu na 16gb koju cu uloziti u procesor. Ram mogu lako da nadogradim nekad.

Hdd imam kuci neki, mozda njega ubacim za skladistenje,externjak neki, fali mi fioka za njega, a uzecu samo ssd verovatno.

Edit:za napajanja i maticnu. Nisi daleko od istine, ima izuzetaka...ali...
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 02 Mar 2018, 15:59

fabricio wrote:To je to otprilike.

Samo sto cu uzeti ryzen 7 obavezno, ali 12gb rama vrlo verovatno.
Tako mi se uklapa u budzet. A mislim da je 12gb dosta. Taman razlika u odnosu na 16gb koju cu uloziti u procesor. Ram mogu lako da nadogradim nekad.

Hdd imam kuci neki, mozda njega ubacim za skladistenje,externjak neki, fali mi fioka za njega, a uzecu samo ssd verovatno.

Edit:za napajanja i maticnu. Nisi daleko od istine, ima izuzetaka...ali...


da, da 12 gb je dovoljno bas... ja sam ovde stavio bas skuplji RAM, kada se to smanji taman ryzen 7
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1141
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 02 Mar 2018, 16:04

Kreanga,
Nisam ptimetio to skakanje kod grafickih :krsti:

Mislio sam da drze konstantu cenovnu.

Eto da sam znao ranije bar :pop:

Deo po deo cu i da idem. Nego sam mis5lio kod madjara da je vise nego gotova a cena slicna kao kod nas, ali im lose ove gotove konfiguracije.

Tako da vrv u emmi cu da sklopim.
Oko 10ak hiljade mogu da ustedim na ram ako uzmem 12 umesto 16gb i obican hdd ako ne uzimam... to cu da ulozim u maticnu i hladjenje taman ili procesor
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Vesely.24 » 02 Mar 2018, 16:28

Na primer 580 kada je izašla bila je oko 250 eura, sada može da se nađe za preko 500 eura. 1070 drug platio 50k a sada su 80k. Ogroman skok cena grafičkih karata zbog majnera. Sada su i gejmeri u problemu, ne mogu ni oni za sebe da kupe po normalnim cenama zbog majnera.
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 02 Mar 2018, 16:39

Jest da se ne razumem previse, jer em je komplikovano, em se nisam interesovao previse, ali to majnovanje postade teska sekta,a zarada malecka kolko vidim.

Nikako da naidjem na neki kasvetan tekst o tome. Uproscen :laugh:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Kreanga » 02 Mar 2018, 16:43

To ce Hudini da ti objasni :D
Pogodio si najgore vreme za kupovinu kompa.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7681
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 02 Mar 2018, 16:45

Cu dignem kredit, kupim dva komada gtx 1080ti i udri po majningu sektaskom :biggrin: Jebo fakultet i menadzment u menadzmentu.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests