Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Eddie Brock » 15 Jul 2020, 22:00

fabricio wrote:Dobra marka ovaj Fantech. Misevi i tastature razvaljuju kvalitetom, a niskom cenom. Jos da sacekam zivotni vek, ali nisam nalazio probleme na internetu povodom toga.
Bas preporuka.

Domaca "marka" ?
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18442
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby bhc_comp » 15 Jul 2020, 22:26

Koristim samo Logitech godinama unazad kada su u pitanju miševi i tastature.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 15 Jul 2020, 22:59

Nekako mi njihovi proizvodi cenovno ne prate performanse. Vidjao sam neke dobre vajreles modele, slusalica narocito, ali zicane... preskupo za ono sto nude.

Imam njihove zvucnike doduse, Z serija. Fenomenalni su u tom nekom svom cenovnom rangu. Bez mane.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Cvele » 16 Jul 2020, 00:15

Alo drugosrbijanci,zajebavam se :biggrin:

Jeste bilo strašno glupo,ali nije bilo namerno :biggrin:
User avatar
Cvele
 
Posts: 18456
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby bhc_comp » 16 Jul 2020, 07:11

fabricio wrote:Nekako mi njihovi proizvodi cenovno ne prate performanse. Vidjao sam neke dobre vajreles modele, slusalica narocito, ali zicane... preskupo za ono sto nude.

Imam njihove zvucnike doduse, Z serija. Fenomenalni su u tom nekom svom cenovnom rangu. Bez mane.

Jesu Logitech proizvodi skupi, ali vrede svaki dinar. Recimo, platio sam wireless tastaturu i miša nekih pet hiljada, ali je predviđeni vek baterije za tastaturu 24 meseca, za miša 12 meseci. Kod većine jeftinijih brendova bi morao da menjaš baterije na mesec dana u proseku, a meni je recimo mnogo bitno da ne moram non-stop da razmišljam o baterijama (a nije ni jeftino non-stop ih menjati), a da ne pričam o tome koliko su i miš i tastatura "udobniji" za rad od konkurentskih proizvoda. Nekome to nije bitno i ja to razumem u potpunosti, ali meni, koji zbog posla provodim minimum 8 sati dnevno uz računar je itekako bitna mekoća tastera, odziv miša, kvalitet itd...

Iz mog iskustva (a držao sam par godina PC Shop i prodavao miševe, tastature, zvučnike itd), njihovi proizvodi su skupi, ali kvalitetni i retko se kvare.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Eddie Brock » 16 Jul 2020, 10:42

Ja sam godinama koristio M185 logi , odlican mis baterija drzi jako dugo i preko godinu dana, ali mis prestaje da radi posle 2 godine otprilike. Promenio sam ih 3-4 do sada.
Nije ni sve kod Logitech-a sjajno, da su za nekoliko stotina jeftiniji ..
Tastature Genius obicne samo su low profile keys, traju vecno (bar kod mene) za kucanje su mi bas dobre
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18442
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Ron Swanson » 16 Jul 2020, 11:23

Ja koristim Dell SK-8135 tastaturu već 5 godina, nije ni mrdnula i sve mi je žao da je menjam. Bacio sam oko na DasKeyboard 4, ali nikako da je uzmem zbog vezanosti za staru i činjenice da normalno funkcioniše.

A miš mi je A4Tech TL9A, imam ga od 2017. godine i takođe radi bez greške. Nabacio sam mu i Cooler Master Swift-RX podlogu, tako da zajedno odlično ferceraju.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4728
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 16 Jul 2020, 12:41

bhc_comp wrote:
fabricio wrote:Nekako mi njihovi proizvodi cenovno ne prate performanse. Vidjao sam neke dobre vajreles modele, slusalica narocito, ali zicane... preskupo za ono sto nude.

Imam njihove zvucnike doduse, Z serija. Fenomenalni su u tom nekom svom cenovnom rangu. Bez mane.

Jesu Logitech proizvodi skupi, ali vrede svaki dinar. Recimo, platio sam wireless tastaturu i miša nekih pet hiljada, ali je predviđeni vek baterije za tastaturu 24 meseca, za miša 12 meseci. Kod većine jeftinijih brendova bi morao da menjaš baterije na mesec dana u proseku, a meni je recimo mnogo bitno da ne moram non-stop da razmišljam o baterijama (a nije ni jeftino non-stop ih menjati), a da ne pričam o tome koliko su i miš i tastatura "udobniji" za rad od konkurentskih proizvoda. Nekome to nije bitno i ja to razumem u potpunosti, ali meni, koji zbog posla provodim minimum 8 sati dnevno uz računar je itekako bitna mekoća tastera, odziv miša, kvalitet itd...

Iz mog iskustva (a držao sam par godina PC Shop i prodavao miševe, tastature, zvučnike itd), njihovi proizvodi su skupi, ali kvalitetni i retko se kvare.


U svakom slucaju, napisano je istina. :okk:

Ja sam se vec godinama okrenuo "alternativnim" markama, manje novca, jednak kvalitet. Mis i tastatura su me izasli 10k dinara od Fantecha (kod madjara, u prodavnicama oko 50 evra vise), iste te karakteristike M/K Cooler Master nudi za 200 evra, poredjenja radi...

Kod telefona sam nasao Xiaomi kao alternativu svim markama, kod PCa nista odredjeno, ali se vodim istim principom, gotovo da nista "poznato" nemam u sobi osim Logitech zvucnika i moram priznati da nijednu zamerku nemam na te prozivode "devetog esalona", sta vise... Nekad je bilo da im se budze karakteristike, a stedi na materijalu ili dugotrajnosti, to je sad prevazidjeno...
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Ron Swanson » 16 Jul 2020, 13:23

Ja sam alternative našao u sferi računarske audio opreme. Kupio sam Superlux HD681-EVO slušalice za 6000 dinara, a po kvalitetu zvuka spadaju u znatno viši segment, čak ih mnogi ljudi stavljaju u nivo najboljih slušalica u cenovnom rangu od 150-200 evra. Dodatno sam uzeo i Lusya USB DAC za 20 evra, jer taj uređaj šije npr. Dragonfly Black koji košta pet puta više. Nabavio sam i Senfer DT6 bubice za 20 evra, koje su čudo za to koliko koštaju i na sve strane možete da pročitate hvalospeve o njima, pošto su bolje od bubica koje koštaju po 100+ evra.

Na forumima Sveta kompjutera i Benchmarka mogu da se pronađu tone dobih saveta oko kupovine opreme i uređaja, tamo sam i ja čuo za ove marke za koje nisam imao pojma pre trenutka kada su mi trebale te stvari.
Last edited by Ron Swanson on 16 Jul 2020, 13:26, edited 2 times in total.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4728
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby baketa96 » 16 Jul 2020, 13:23

Kad ste poceli sa tastaturama, dajte neku preporuku za mehanicku tastaturu, po mogucnosti brown ili blue switchevi, i ako moze tu negdje do 100e :)
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5570
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby bhc_comp » 16 Jul 2020, 13:31

I ti si u tom fazonu, a? :biggrin: Kako je popularno sada imati mehaničku, pa još ako su ti tasteri u bojama teme Code Editora... :biggrin: Ja sam sebe u jednom trenutku uhvatio sebe kako listam te mehaničke tastature i odustao vrlo brzo od te ideje. :biggrin:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby baketa96 » 16 Jul 2020, 13:38

bhc_comp wrote:I ti si u tom fazonu, a? :biggrin: Kako je popularno sada imati mehaničku, pa još ako su ti tasteri u bojama teme Code Editora... :biggrin: Ja sam sebe u jednom trenutku uhvatio sebe kako listam te mehaničke tastature i odustao vrlo brzo od te ideje. :biggrin:


Dobar je onaj clicky osjecaj mater mu :biggrin:

Na poslu kad sam u kancelariji radim na lap topu (macbook pro), ali kad radim od kuce, posto nemam klimu u mojoj "kancelariji", a mac grije kao pec ne mogu da kucam nikako na njemu.

Pa zbog toga trazim tastaturu, ova dva gore pomenuta switcha mi se svidjaju. Mada problem je sto nema puno izbora kod nas u CG.

https://redragonusa.com/products/keyboard/K552-RGB/46

Ova mi je zapala za oko
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5570
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 16 Jul 2020, 13:40

CoolerMaster CK550 sa Gatheron switch ili mozda Logitech G910 Orion Spectrum P/N 920-008018
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1137
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby killchrome » 16 Jul 2020, 14:17

baketa96 wrote:Kad ste poceli sa tastaturama, dajte neku preporuku za mehanicku tastaturu, po mogucnosti brown ili blue switchevi, i ako moze tu negdje do 100e :)


ornata chroma

uzeo sam je pre metar dana u mrtvom gigatronu, bila na snizenju 40%...sasvim solidno za te pare (snizena je bila oko 9000)
User avatar
killchrome
 
Posts: 3318
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby baketa96 » 16 Jul 2020, 14:41

Vidio sam je i probao, bas fin typing experience, samo mi se ne svidja sto je malo veca...
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5570
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests