Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby 71:70 » 15 Jan 2018, 09:59

Da pravi tabele za gazdu, koga je banovao, na koliko, koga ce banovati...
Krvav je to lebac... :roll:
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby killchrome » 15 Jan 2018, 10:20

"enter na laptopu, projektor na stolu, grafikoni levo desno da ih uradim na foru" :D
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Raoul Duke » 15 Jan 2018, 10:21

Cuburac wrote:
Raoul Duke wrote:Мене рецимо занима неки портабл лаптоп (13"), претежно за посао. Ексел, интернет, мање-више елементарне ствари.

Дакле лако преносив, али хоћу да буде квалитетне израде. Да траје, немам намеру да мењам то често. Односно, не треба да буде најновији модел, нека брзина, лудило - него да буде стабилан и дуготрајан.

Шта предлажете и колико би ме то коштало?


Verujem da si dobro razmislio i da si svestan svojih potreba, ali spomenuo si Excel i laptopove bez numericke tastature ?


Da, znam. Za te potrebe koristim eksternu tastaturu.

Je l' imaš neku preporuku, nešto povoljnije od Apple? Vidim da su i HP proizvodi dosta skupi.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Cuburac » 15 Jan 2018, 11:25

Raoul Duke wrote:Da, znam. Za te potrebe koristim eksternu tastaturu.

Je l' imaš neku preporuku, nešto povoljnije od Apple? Vidim da su i HP proizvodi dosta skupi.


PA sve sto vredi u tim velicinama , 13.3 i 14 inca je skupo ili preskupo, cesto zbog odlicnih displeja sa visokom rezolucijjom.
Glupo mi da napisem ,ali ne vidim prednost malog laptopa i eksterne numercike tastature u odnosu na klasicnu velicinu laptopa, kojih ima i lakih i ultralakih ( doduse i to zna da kosta), pa bih razmislio jos jednom, ali ti ipak zans najbolje.
Svakako , ako bih se odlucio za klasican laptop, gledao bih da uzmem neki sa rezolucijom full hd (1920x1080, ako dobro vidis). Za iole slozenije tabele muka je vrteti gore-dole, levo-desno.
Ja sam ovde preprorucivao jednu firmu sa prilicno korektnim cenama i odnosm prema kupcima, ne bih opet, jer ce neko jos pomisliti da sam suvlasnik.
Nemam bas puno iskustava sa ovim velicinama , radio sam sa jednim sa donje granice od nekih 200 evra i sa jednim sa gornje granice , Lenovo Yoga, koji je zver ali toliko i kosta , ako se secam skoro 1500 evra. Moje skromno misljenje za intezivan rad, ne znam, bas i nisu komforni.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13979
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Zlaja » 15 Jan 2018, 11:40

Ima jeftinijih yoga, od 300e pa naviše.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46890
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Raoul Duke » 15 Jan 2018, 12:26

Cuburac wrote:
Raoul Duke wrote:Da, znam. Za te potrebe koristim eksternu tastaturu.

Je l' imaš neku preporuku, nešto povoljnije od Apple? Vidim da su i HP proizvodi dosta skupi.


PA sve sto vredi u tim velicinama , 13.3 i 14 inca je skupo ili preskupo, cesto zbog odlicnih displeja sa visokom rezolucijjom.
Glupo mi da napisem ,ali ne vidim prednost malog laptopa i eksterne numercike tastature u odnosu na klasicnu velicinu laptopa, kojih ima i lakih i ultralakih ( doduse i to zna da kosta), pa bih razmislio jos jednom, ali ti ipak zans najbolje.
Svakako , ako bih se odlucio za klasican laptop, gledao bih da uzmem neki sa rezolucijom full hd (1920x1080, ako dobro vidis). Za iole slozenije tabele muka je vrteti gore-dole, levo-desno.
Ja sam ovde preprorucivao jednu firmu sa prilicno korektnim cenama i odnosm prema kupcima, ne bih opet, jer ce neko jos pomisliti da sam suvlasnik.
Nemam bas puno iskustava sa ovim velicinama , radio sam sa jednim sa donje granice od nekih 200 evra i sa jednim sa gornje granice , Lenovo Yoga, koji je zver ali toliko i kosta , ako se secam skoro 1500 evra. Moje skromno misljenje za intezivan rad, ne znam, bas i nisu komforni.



Razumem te odlično i slažem se sa tobom.

Moram da pojasnim. Excel koristim za posao, ali njega obavljam iz kancelarije uglavnom, sa poslovnog računara. Dakle, sa tog laptopa koji planiram da kupim, radiće se sporadično u Excelu, uglavnom od kuće. Dopunska aktivnost, koju lako rešava eksterna tastatura.

Portabl želim zbog drugih stvari. Ali, nije munjom u kamen uklesano. Činjenica je da su ti računari dosta skuplji. A ja nisam raspoložen da bacam pare.

Pa sam prilično otvoren za sugestije i za one standardnih veličina.

Neka bude neka okvirna cena 500 evra, recimo. Naglasak je na kvalitetu izrade.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby bwa » 15 Jan 2018, 13:18

Ja drndam neki dell od 13 inca evo trecu godinu, mislim da nije kostao preko 400 eura svojevremeno. Sluzi me savrseno. Tako da mogu toplo da preporucim Dell.
Vostro 5470 je u pitanju.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Raoul Duke » 15 Jan 2018, 13:44

Tako nešto mi treba, na primer.

Hvala!
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby bwa » 15 Jan 2018, 16:13

Raoul Duke wrote:Tako nešto mi treba, na primer.

Hvala!

E, da, baterija je mogla po 6,7 sati da izdrzi surfovanje uz pustenu muziku, cak i sad moze vise od 5.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Raoul Duke » 15 Jan 2018, 16:59

На жалост, нема га више у понуди у Србији.

http://www.eponuda.com/laptopovi/dell-v ... ena-323988
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Raoul Duke » 15 Jan 2018, 17:03

Је л' ваља чему овај:

HP 250 G6 i3-6006U 8GB 256GB SSD (2LB42EA)
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby bhc_comp » 15 Jan 2018, 18:06

Pa reče 13 inča? :biggrin:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Cuburac » 15 Jan 2018, 18:09

Raoul Duke wrote:На жалост, нема га више у понуди у Србији.

http://www.eponuda.com/laptopovi/dell-v ... ena-323988


Nikako da ti to napisem. Ja sam kupio laptop pre par meseci i nema ga vise u ponudi, a kamoli nesto sto je staro 3 i vise godina.
Uspiut u donjem postu si pogodio prodavca. :biggrin:

U dilemi sam a li ovo da napisem, jer mzoe da proizvede pogresan utisak. Ja sam najvise problema u zivotu imao sa HP laptopovima i Toshibama. HP laptopvi su imali porblema sa grafikom. Doduse to su iskustva od pre 10 godina, ja sam postom izbegavao da ih nabavljam i za sebe , a i za preduzeca sa kojima sam u poslovnom odnosu. Moguce je da je sada situacija sasvim drugacija.

Generalno je vrlo slicno , cena odredjuje kvalitet, ali se placa pomalo i ime, pa su ASUSI skuplji i do 10 % u donosu na Lenovo i Acere za skoro iste konfiguracije.
Svi imaju servise jer se svi kvare, ali generalno zadnjih godina skoro i da se en secam da mi je neki lalptop pravio probleme u tom smislu.

Onaj laptop koji si naveo je sasvim ok, Ja sam pogledao sta ima u manjim velicinama i nadjoh samo ovo sto bi moglo da zadovolji potrebe, a da je ispod 500 evra
https://www.bcgroup-online.com/laptopov ... d%29-45126
Prednosti vvelicina 14 inca, SSD disk doduse 128 GB, ali meni je to dovoljno da na njemu imam i win7 i winX, kao i full HD rezolucija. Procesor je nove generacije i tu jedino imam skepsu, ali samo zato sto nisam probao.


Uz onaj koji si ti pronaso, baci pogled i na ove, ovaj prvi je sa i5 procesorom, ali sa 4 Gb memorije i SSD hardom od 128 GB
https://www.bcgroup-online.com/laptopov ... -ssd-45201

ili mozda ovo
https://www.bcgroup-online.com/laptopov ... b%29-42191
4 GB memorije se lako dokupi, oba su u full HD rezoluciji.

U svakom slucaju , preproruka SSD disk, a mislim sta god da uzmes da se neces prevariti. Nema tu neke prevare , samo se mora odluciti sta je bitnije, ako se vec mora praviti neki kompromis.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13979
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Raoul Duke » 15 Jan 2018, 18:35

bhc_comp wrote:Pa reče 13 inča? :biggrin:



Написао сам после да у обзир долазе и 15" јер су приступачнији.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Raoul Duke » 15 Jan 2018, 18:43

Чубурац, хвала!

SSD узимам свакако. Није фрка 128 GB, за складиштење ионако већ имам екстерни. Највише ми се свиђа овај последњи који си навео. Уколико је могуће додати још 4 GB RAM-a, то ми завршава посао за дуже време.

Надам се да је мало робустнији. Пише да је унутрашњост алуминијумска. Не волим пластиканере, али - колико пара ...
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests