Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby bhc_comp » 22 Jun 2018, 16:13

Nije to u praksi tako kod svakog modela, ali dobro...da se ne ubedjujemo sad..
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15650
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Zlaja » 22 Jun 2018, 16:14

Ok :D
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46952
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Vesely.24 » 22 Jun 2018, 16:17

@hehule
Nemoj da brineš što se baterija ne vadi, nisu ovi iz Asusa budale što stavljaju u svoje najskuplje i najbolje modele takve baterije. Ja imam ROG sedam meseci, baterija je kao prvog dana.
@fabricio
Dobri su ti kuleri što dalaze uz Rajzen procesore. Kuleri koji su dolazili uz starije AMD procesore su katastrofa, ovi sada su za prosečnog korisnika više nego dovoljni.
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 22 Jun 2018, 16:30

Pa za igrice ce mi trebati najmanje, a za poluprofesionalnu video obradu, prilicno.

Budzet mi je tako sklopljen da mi je i 1000 dinara bukvalno zlata vredno, a kamoli 4-5 hiljade koliko bi me izaslo neko solidno hladjenje.

Malopre mi poslali mail iz emmia da je kuler ok na onom procesoru, tako da cu ipak probati sa njim, pa ako nesto podje po zlu, tu je garancija, pa cu dokupiti kuler kasnije.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Cuburac » 23 Jun 2018, 17:58

Da se ukljucim u polemiku o baterijama, Zlaja je apsolutno u pravu. Ja moj laptop drzim na struji godinama, valjda 7-8. Imam i novi laptop koji ceka da ovaj rikne, pa da se aktivira, medjutim to starom ne pada na pamet.

Obzirom da mi je na dohvatu gomila laptopova , nisam primetio ikakvu stetnost drzanja laptopova na struji, jer je tacno da kad se baterija napuni, struja je zaobilazi. Naprotiv, laptopovi koji su cesce radili na baterije su imali daleko vise problema od onih koji su u sustini radili kao desktopi.

Ja savetujem da ako vec slucajno skinete laptop sa struje, onda radite na bateriju dok ne dodje do minimuma, pa tek onda opet priljucite na struju. Za ovo nemam dokaz ni da sam u pravu , a ni da gresim, moj laptop je suvise mali uzorak da bih smeo ista da tvrdim.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14140
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Eddie Brock » 30 Jun 2018, 17:18

Ima li neko ovakav kablic ili zna gde ima da se kupi, koji povezuje grafu (Nvidia gforce 9500gt) i plocu za hdmi zvuk? BG

Image


I zna li neko resenje za usb portove koje win7 32bit ne prepoznaje ,a na linux mint-u rade bez problema??? :dunno:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18415
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Cuburac » 01 Jul 2018, 10:14

Ako na linuxu rade,a pod windowsom ne , znaci da je stvar softverske prirode. Imao sam svojevremeno na nekoj masini 2 puta takav problem, u kratkom periodu, a vise se ne pojavljuje. Nisam ispitivao, ali cini mise da je probelm pravio neki softwerski emulator, mozda Daemon tools ?
U device manageru obrisao sve usb uredjaje i pustio da ih windows ponovo pronadje i instalira drajvere., to je resilo problem. Sto se tice kablova, ako su u pitanju oni gornji, pogledacu sutra da li ih imam ,ali oni lako mogu i da se naprave.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14140
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Eddie Brock » 01 Jul 2018, 10:19

Cuburac wrote:Ako na linuxu rade,a pod windowsom ne , znaci da je stvar softverske prirode. Imao sam svojevremeno na nekomj masini 2 puta takav problem, u kratkom periodu, a vise se ne pojavljuje.
U device manageru obrisao sve usb uredjaje i pustio da ih windows ponovo pronadje i instalira drajvere., to je resilo problem. Sto se tice kablova, ako su u pitanju oni gornji, pogledacu sutra da li ih imam ,ali oni lako mogu i da se naprave.


Probao brisanje,trazio mi restart i nece da restartuje :beyond: .

Nije Daemon...

Da,u pitanju je kablic koji povezuje m.plocu sa grafickom i onda daje zvuk preko hdmi kabla

Ako moze da se napravi,mozes na pm da mi objasnis kako :biggrin:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18415
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Cuburac » 01 Jul 2018, 11:03

Trick wrote:
Cuburac wrote:Ako na linuxu rade,a pod windowsom ne , znaci da je stvar softverske prirode. Imao sam svojevremeno na nekomj masini 2 puta takav problem, u kratkom periodu, a vise se ne pojavljuje.
U device manageru obrisao sve usb uredjaje i pustio da ih windows ponovo pronadje i instalira drajvere., to je resilo problem. Sto se tice kablova, ako su u pitanju oni gornji, pogledacu sutra da li ih imam ,ali oni lako mogu i da se naprave.


Probao brisanje,trazio mi restart i nece da restartuje :beyond: .

Nije Daemon...

Da,u pitanju je kablic koji povezuje m.plocu sa grafickom i onda daje zvuk preko hdmi kabla

Ako moze da se napravi,mozes na pm da mi objasnis kako :biggrin:


Ne vidim razlog da nece da se restartuje, mozes i shut down, pa da ga posle ukljucis. Mmozes i u samom device menageru da pod menije mactions da izberes scan for hardware changes..
Da bi ovo napravio trebalo bi da imas ove konekore sa krajeva, sa nekih starih maticnih ploca. Ovaj beli lici na konektor os starih kulera,a ove imas recimo sa USB konektora sa prednje strane kucista. U svakom slucaju pogledacu sutra, pa ako nadjem ili ceo kablic li potrebne konektore, javicu ti na pm.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14140
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Eddie Brock » 01 Jul 2018, 11:05

Cuburac wrote:
Trick wrote:Probao brisanje,trazio mi restart i nece da restartuje :beyond: .

Nije Daemon...

Da,u pitanju je kablic koji povezuje m.plocu sa grafickom i onda daje zvuk preko hdmi kabla

Ako moze da se napravi,mozes na pm da mi objasnis kako :biggrin:


Ne vidim razlog da nece da se restartuje, mozes i shut down, pa da ga posle ukljucis. Mmozes i u samom device menageru da pod menije mactions da izberes scan for hardware changes..
Da bi ovo napravio trebalo bi da imas ove konekore sa krajeva, sa nekih starih maticnih ploca. Ovaj beli lici na konektor os starih kulera,a ove imas recimo sa USB konektora sa prednje strane kucista. U svakom slucaju pogledacu sutra, pa ako nadjem ili ceo kablic li potrebne konektore, javicu ti na pm.


Uradio sve sto si napisao i sti ima na googlu,jednostavno nece,mada mis i tastatura rade na dva usb-a :question:

Imam tri pin ovaj beli,treba mi dva ...
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18415
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Cuburac » 01 Jul 2018, 11:27

Sto se tice USB-a, mozda ima jos nesto, ali se vise ne secam, probao bih reset maticen na fabricka podesavanja. Mislimda ne treba tu punoi pameti, samo uposnosti.
To sto ti je jedan konektor sa 3 pina nije smetanja, trebalo bi da je razmak izmedju 2 koja ces koristiti isti. Rekoh ti, pogledacu, pa cu da ti javim.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14140
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Eddie Brock » 01 Jul 2018, 11:33

Cuburac wrote:Sto se tice USB-a, mozda ima jos nesto, ali se vise ne secam, probao bih reset maticen na fabricka podesavanja. Mislimda ne treba tu punoi pameti, samo uposnosti.
To sto ti je jedan konektor sa 3 pina nije smetanja, trebalo bi da je razmak izmedju 2 koja ces koristiti isti. Rekoh ti, pogledacu, pa cu da ti javim.

Hvala
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18415
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 01 Jul 2018, 16:24

Jel ima neko iskustva sa "onelife" sajtom gde se nalaze onecoin valute ili kako god :question:

Dobio sam na poklon nalog sa 70 tih coina. Jedan coin vredi bas dosta, medjutim ne mogu da se odlucim jel to neka prevara ili ne. Svasta nalazim na net... bas bas podeljena misljenja.

Pa ako neko ima iskustva ili sta god... neka mi posalje na DM, da ne spamujemo temu.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Sezione » 01 Jul 2018, 16:38

Mislio sam da si naucio lekciju ali izgleda da jos uvek nisi :D
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13777
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 01 Jul 2018, 16:42

Ma ono je bio fail :laugh: Ne pitaj me nista i ne podsecaj me.

Ovo sam dobio na poklon tu od nekog babinog prijatelja, bio sam u fazonu "jee... i mene sunce da ogreje", al kad dodjoh kuci, vidim da pise svasta o tom coinu.

Videcu, valjda nece bude "kao prosli put" :truce:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest