Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Vesely.24 » 09 Feb 2016, 22:23

Rorsh wrote:Drago mi je što si spomenuo pastu :D

Imam ASUS laptop, sada nekih 5.5 godina star - pa bih želeo da malo podmažem taj kontakt bakra i CPU-a. Reci mi, vidim da se razumeš, koja pasta je najbolja (ako može i cena i gde se nabavi), i koliki taj sloj premaza treba da bude debeo itd?


Možda da probaš na primer sa Cooler Master E1, ona je sasvim korektna, ili Noctua, ona je dobra. Sada sam video na sajtu monitor.rs, cena 550 dinara za Cooler Master, dok je Noctua u VipHouse 850 dinara. Pastu možeš da staviš na sredinu procesora, i onda da uzmeš npr. kreditnu karticu i da razmažeš. Da ne bude debeo sloj, da prekrije celu površinu procesora, a i da ne ispada sa strane, ako preliva onda očisti to prvo.
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rorsh » 09 Feb 2016, 22:38

E hvala. Pozabaviću se time ovih dana sigurno.
User avatar
Rorsh
 
Posts: 900
Joined: 02 Oct 2013, 12:02
Location: Novi Sad

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Starsica » 10 Feb 2016, 00:59

gogo23 wrote:E moja Starsice gde si se ti zapatila. Ozbiljan problem a niko ne jebe 3 dana.

A vidi danas, raskokodakali se ko besni. Nigde problema, sve kupljeno, nosi se u servis....

to su ti tvoji muškarcitm

Vazelini, masti, podmazivanje...

Ništa mi nemoj govoriti :sigh: Sve kontam, trčaće da pomognu i da objasne, kad ono, prc. Mada, da ne grešim, bilo je solidnih predloga, i zafaljivam na njima.
A lapsi neki ću da vidim sutra, nikakav win win (odbili me za kredit jer nemam jebeni fiksni telefon).

Plus... Zna li neko nekoga u NS-u ko bi mi dig'o Win 7'? Ne plaćam u naturi, ali rado častim pivo :biggrin:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rorsh » 10 Feb 2016, 01:47

Ako ti se ne javi neko ko je stalno u NS, ja cu. Nisam svakodnevno u NS, dolazim samo kada idem do firme (recimo 1, 2x nedeljno), ali za takve sitnice uvek nadjem vremena kada sam tu.
User avatar
Rorsh
 
Posts: 900
Joined: 02 Oct 2013, 12:02
Location: Novi Sad

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Starsica » 10 Feb 2016, 02:05

Aaaawww, nisam mislila da će se neko stvarno prijaviti za taj poslić, mislila sam da ću opet biti iskulirana :laugh: Jaka vajda što sam retko žensko na muškom forumu :sigh:
Hvala ti mnogo :)
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rorsh » 10 Feb 2016, 02:08

:D
Opusteno.. Čujemo se kad zapravo i kupiš taj laptop pa ćemo se dogovoriti kada ga sređujemo.
User avatar
Rorsh
 
Posts: 900
Joined: 02 Oct 2013, 12:02
Location: Novi Sad

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby BlackPoint » 11 Feb 2016, 00:25

Mom sinu su hakovali yt nalog i pobrisali sve klipove. On je pokušao na sve načine ( preko yt , sponzora itd) da vrati klipove ali nije uspeo. Sada je našao neki program : iSkysoft data Recovery i našao je u kompu te klipove ali , za završni potez mu je potrebno ovo :
Image
Da li zna neko kako da dođe do ovog koda ?
Da li neko zna neki sličan program za traženje nesejvovanih video klipova po kompu ?
Hvala.
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby ОГИ » 17 Feb 2016, 13:21

Da li neko slučajno zna da radi u Ediusu (vide montaža)? Ili ako ima uputstvo na našem, nikako ne mogu da nađem. Prevashodno za 5.1 verziju.

Hvala.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Starsica » 19 Feb 2016, 02:01

Hilfe, hilfe.
Imam problem sa netom. Kaže da je konektovan, ali no internet access. To mi se često događa kad iz Novog Sada doputujem u selo, ali obično restart rutera odradi stvar. Međutim, ovog puta đoka. Probala sam neke savete koje sam našla na netu, ali ništa.
Ja sam dama u nevolji, pomagajte :biggrin:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby ОГИ » 19 Feb 2016, 09:26

Starsica wrote:Ja sam dama


Starsica wrote:Samo nemoj da ti kita otpadne posle 15 dana :laugh:


Moja damo, pokusaj istekati ruter, modem i sve to iz struje, ako je produzni ugasi ga pa upali i ponovo sve ustekaj u struju. Nakon toga sve kablove iz rutera i modema povadi pa opet ustekaj i popali.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Starsica » 19 Feb 2016, 11:46

Dama u nevolji, ima razlike ;)
Hvala, ali to nije uspelo juče prvih 15 puta kad sam probala. Danas je taj fazon uspeo posle jubilarnog 16-og :biggrin: Sad na telefonu ne mogu da se konektujem :laugh: Kaže da je failed to obtain IP adress.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby ОГИ » 19 Feb 2016, 13:02

Uslikaj mi postavke rutera.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Starsica » 19 Feb 2016, 13:11

Rado, Ogi, ali pojma nemam kako :biggrin:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby ОГИ » 19 Feb 2016, 13:46

PM
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby bhc_comp » 19 Feb 2016, 14:03

Starsica wrote:Kaže da je failed to obtain IP adress.

DHCP server ne radi svoj posao kako treba. Najpre resetujes ruter, pa ako ne prodje, proveris da li na nekom uredjaju imas staticku IP adresu u opsegu DHCP-a i da se zbog toga ne duplira IP adresa..moze jos mnogo toga da bude, ako niste resili, javljaj da probamo, ali verujem da ce klasican reset na fabricka podesavanja resiti problem. :biggrin:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15680
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests