Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Mobilni telefoni

Omiljena marka mobilnog telefona ?

iPhone
18
12%
Nokia
36
24%
Samsung
34
22%
HTC
15
10%
Sony Ericsson
11
7%
Motorola
2
1%
LG
12
8%
Neka druga ...
16
10%
Nemam omiljenu marku
9
6%
 
Total votes : 153

Re: Mobilni telefoni

Postby Zlaja » 19 Mar 2018, 14:42

Pa razlika je u papirima.

Preko KP zavisiš od dobre volje prodavca i pisane garancije koja je max godinu dana, dok u maloprodaji imaš zakonsku od 2 godine.

Treba biti pažljiv i kupovati od proverenih i preporučenih prodavaca, ali i tu je pitanje šta će se sa dotičnm desiti za 4 meseca, 8...

I sve ima svoju cenu, zboog toga je i povoljnije.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46892
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Mobilni telefoni

Postby fabricio » 19 Mar 2018, 14:45

Ah nisam skontao onda :biggrin:

Ja sve kupujem od aparata kod madjara godinama, da budemo precizni kod subotincana, imao sam nnula problema i nula falinki na uredjajima. A uredjaji su svih mogucih vrsta, ne samo telefona. Ja sam stvarno zadovoljan.

Playstation, Tv, par telefona, neke komponente za kompjuter.

Uglavnom su cene bile oko 30% jeftinije, nekad cak i vise.

Zlajo sve je do prodavaca, lako je naci garanciju od 2 godine. Bar ja kad sa uzimao.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Mobilni telefoni

Postby Vesely.24 » 19 Mar 2018, 14:51

Da, slažem se sa Fabriciom. Ja se još nisam susreo sa ovim što si Zlajo ti napisao. Kupio sam laptop pre dva meseca, garancija dve godine, kupio sam SSD, garancija tri godine, pre neki dan kupio i sebi i burazeru po telefon, obojica dobili garancije po dve godine. To je sve ove godine, ista iskustva sam imao i prethodnih godina i svi moji sa kojima sam o tome pričao. KP ubedljivo najbolji sajt za kupovinu svega, skoro svega. Naravno, mora se voditi računa od koga se kupuje, ali ja nikada nisam imao problema.
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 19 Mar 2018, 15:11

Siroko, a ovamo ste se stisli u h2h.

Inace, garancija kod telefona je bitna u majcinu :D

Ako nesto ne valja, ono ne valja odmah. Mislim na softver. To ti u ovih godinu dana od Suboticana zavrsava posao. Eventualno ako nece da se puni ili slusalice ne rade, eto i to. Takodje sve pokriva jednogodianja garancija.

A sto se tice fizickih ostecenja nastalih nakon kupovine, a koje uvek nastaju greskom kupca, tu nema garancije.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31594
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Фантом » 19 Mar 2018, 15:33

Drugar uzeo pre LG G3 nzm kod koga vec i 3 ili 4 puta su mu menjali plocu jer je se procesor na tom modelu lako pregreje i sjebe nesto.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5420
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Mobilni telefoni

Postby Juancho » 19 Mar 2018, 15:36

Vesely, ja samo pričam o zvaničnim maloprodajnim cenama jer su one u neku ruku konstantne, ti na KP možeš i da nađeš telefon od 400e za 100e ako te usere, to je poenta, ne pričam o iskustvima kupovine van "zvaničnih" tokova.
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Mobilni telefoni

Postby Zlaja » 19 Mar 2018, 15:56

Гроф Тинторето wrote:
Inace, garancija kod telefona je bitna u majcinu :D

Bitna je ako ti se sjebe fon, dok je nebitna ako je sve ok.

Ogromne probleme je imao npr. LG sa svojim pločama koje su počele da crkavaju tek posle skoro godinu dana. Problem je hardverski i nisu ga uočili sve dok posle 8-9 meseci nisu masovno crkavali usled pregrevanja posle instalacije novog softvera.

A masa ljudi je pokupovala LG G3, pa G4, pa Nexus 5X, mislim i V20.

Ima dosta problema koji se jave vremenom. Od baterije, pa probijanja svetlosti, do matičnih.

Ne kažem da je glupo kupovati preko švercera uz pisanu garanciju, ali to je rizik koji prihvataš za 30ak manje evra.

Ko menja telefone na godinu i živi u BG, NS, Su... gde ti najpouzdaniji prodaju preko KP, onda nema zime.

Mada nikad ne znaš kad će tom Peri ili Žiki pući biznis i od garancije nema ništa.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46892
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Mobilni telefoni

Postby Juancho » 19 Mar 2018, 15:58

Najbolje je telefon uzeti direktno od uvoznika, imaš i garanciju sigurnu, a i prođeš najbolje :biggrin:
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 19 Mar 2018, 16:54

Onda svako na osnovu licnog iskustva.
Ja sam uvek kupovao telefone u nekim servisima ili tako nekim radnjama, poslednji na KP i nikad nisam imao problema, pa cu tako i nastaviti.
Naravno, ko se jednom opekao, prelazi na ove sto garantuju garanciju. Vise placa, ali je siguran.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31594
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby gogo23 » 20 Mar 2018, 03:03

Гроф Тинторето wrote:Inace, garancija kod telefona je bitna u majcinu :D

Meni mreo ekran u ruci posle 19 meseci, dakle nija pao i slomio se nego mreo jer mu tako došlo, predao ovlašćenom servisu, pored ekrana zamenili i bateriju, sad imam skoro novi fon.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 20 Mar 2018, 08:30

Jbg, meni jos uvek sljaka i prvi telefon koji sam kupio. Nemam iskustva sa kvarovima.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31594
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby bhc_comp » 20 Mar 2018, 12:41

Ovlasceni servis je zakon, ja uvek preko operatera kupujem telefone zato sto oni rade iskljucivo sa ovlascenim prodavcima, a u slucaju kvara zaobidjem operatera i odem direktno u ovlasceni servis. Sto kaze Gogo, sve ti rese i sto je najbitnije, svaki deo bude originalan i kvalitetan.

Desilo mi se da polomim displej, sto sam, naravno, platio ali sam dobio originalni displej i naplatili su zamenu nekih 800 dinara, sto je smesno. Ne isplati se odavno kupovati i popravljati telefone po "divljim" servisima.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Mobilni telefoni

Postby gambino » 20 Mar 2018, 17:35

Jel vam radi Terarium TV,ja kad hocu da upalim epizodu pise mi da nema prevoda i tako za svaku seriju i epizodu.
Tako sam juce gledao Sopranos 1sezona 6ep i bilo je prevoda,a danas za istu ep nema prevoda.
User avatar
gambino
 
Posts: 1750
Joined: 02 Nov 2014, 01:18

Re: Mobilni telefoni

Postby Withnail » 30 Mar 2018, 12:04

https://www.telefonko1.com
https://www.kupujemprodajem.com/Huawei- ... -oglas.htm

naleteo na ove na k/p...regularna prodavnica, izdaju racun, garanciju a cene solidno nize nego kod drugih?
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Mobilni telefoni

Postby CikaZika » 31 Mar 2018, 17:24

Ovo je dobra ponuda, bar mi tako izgleda za P10, koji ja gledam.

Mada jedan forumas mi je rekao da sacekam 2 nedelje kada izadje P20, pasce cena P10, sto je i logicno.

E sada, koliko ce to biti i u kom padu, to je pitanje, a da li ja imam vremena da sacekam sa ovom mojom krtijom od Sljamsunga, sto rece gogo, to je pitanje :biggrin:
“Није увек лако, али је увек лепо навијати за Партизан.”

Podrska braci Vesely.24, Peskiru, Tajleru i vaterpolisti!
User avatar
CikaZika
 
Posts: 4513
Joined: 09 Feb 2015, 23:41

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests