Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Mobilni telefoni

Omiljena marka mobilnog telefona ?

iPhone
18
12%
Nokia
36
24%
Samsung
34
22%
HTC
15
10%
Sony Ericsson
11
7%
Motorola
2
1%
LG
12
8%
Neka druga ...
16
10%
Nemam omiljenu marku
9
6%
 
Total votes : 153

Re: Mobilni telefoni

Postby baketa96 » 11 Aug 2018, 13:01

Juancho wrote:Uf, vrlo nezgodno je porediti iOs i Android uređaje, tu je glavna stvar šta tebi više odgovara, a ne šta piše na papiru ili šta bi ti neko preporučio.. Iphone SE je Iphone koji se ne ističe ni po čemu posebno, ali donosi neke standardne Apple prednosti.

Ja ljubitelj Apple proizvoda nisam, uzeo bih ti bilo koji od ova 2 pre Iphone SE bez dileme, mada različiti su po svemu i kad zanemarimo razliku u softveru, najbolje je da uzmeš oba telefona u ruke, tu ćeš odmah videti da li ti više leži telefon od 4 ili 6 inča :D Imaj na umu i standardne stvari kod Iphona, memorija ti je ograničena na internu, mnoge aplikacije koje su za android besplatne na apple-u moraš da platiš, nemaš srpski jezik :biggrin:
itd

Opet, za Iphone važi da "ne baguje nikad", da je dugotrajan, trajaće ti baterija duže.. Dva drugačija koncepta skroz.

Ja bih uzeo Redmi Note 5 64/4, najjeftinije je, a radiće ti vrhunski posao ako si "standardan korisnik".


Jesi li siguran? :D

Redmi Note 5 ima bateriju 4000 mAh, dva dana za prosjecnog korisnika moze da traje lagano
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5570
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Mobilni telefoni

Postby Juancho » 11 Aug 2018, 13:04

Ima, al ima i ekran od 6 inča, pa sad ako ćeš da ćoraviš s osvetljenjem na 15% potrajaće 2 dana baterija :D
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Mobilni telefoni

Postby baketa96 » 11 Aug 2018, 13:59

Juancho wrote:Ima, al ima i ekran od 6 inča, pa sad ako ćeš da ćoraviš s osvetljenjem na 15% potrajaće 2 dana baterija :D


Neces uopste morati da coravis, imam ga pricam iz iskustva :okk:
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5570
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Mobilni telefoni

Postby Rokanontas » 11 Aug 2018, 19:50

zahvaljujem na odgovorima.. :okk:
User avatar
Rokanontas
 
Posts: 4371
Joined: 18 Jun 2015, 14:36

Re: Mobilni telefoni

Postby Kreanga » 13 Aug 2018, 11:16

Kakva crna baterija na IPh :laugh:
Meni na samsungu dosta duze drzi nego na sestrinom Iphone-u.Svi koji imaju jabuku kukaju da baterija ne moze dan da sastavi.Bez eksternog se ne odvajaju :biggrin:
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7658
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Mobilni telefoni

Postby Raoul Duke » 13 Aug 2018, 16:43

Мени је iPhone SE пословни телефон. Батерија држи два дана, оквирно. И више, ако нема гужве.

Израда је врхунска, квалитет кућишта међу најбољима које сам видео. Мени смета што је мали, па је непрактичан за мејлове. Сем тога чиста десетка.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Mobilni telefoni

Postby Kreanga » 13 Aug 2018, 17:34

Ne znam koliko koristis taj telefon.Nisam upoznao coveka koji je zadovoljan baterijom.SE ima moj drug,isto kuka.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7658
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Mobilni telefoni

Postby Raoul Duke » 13 Aug 2018, 22:51

Па користим га осам сати дневно :biggrin:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Mobilni telefoni

Postby bhc_comp » 13 Aug 2018, 22:57

Toliko ti je radno vreme, ali koliko radis govori nam to da ti baterija drzi minimum dva dana.. :biggrin:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Mobilni telefoni

Postby Raoul Duke » 13 Aug 2018, 23:02

Такое. Мора да се ради, не да се дрнда телефон по цео дан.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Mobilni telefoni

Postby dusan007 » 14 Aug 2018, 15:11

Iphone baterija ne moze da izdrzi 2-3 sata drndanja telefona na cellular data. Na wi-fiju moze da izdrzi 4-5 sati, dakle ko koristi internet puno na telefonu, Iphone ce morati da puni 2x dnevno i nocu gratis, kao ja :D Jbg
- Jeste vi videli fiziološki građu Vieire?

- Znate šta, Beograd je mnogo opasan grad za strance.

- On ima krive noge tako, kao da je jah’o burad. Obratite pažnju kad izlazi s terena. On ima krivlje noge nego Džon Vejn i Gari Kuper u “Tačno u podne”
User avatar
dusan007
 
Posts: 5537
Joined: 04 Oct 2014, 14:10

Re: Mobilni telefoni

Postby Withnail » 16 Aug 2018, 11:10

znate li za neki bas dobar servis koji moze iz crnkutog fona da izvuce podatke, tj slike? gotov mi tel, i u jednom mi rekli da nema sanse da mi se izvuce ista sa tel pa reko da probam negde drugde
User avatar
Withnail
 
Posts: 6077
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Mobilni telefoni

Postby Rokanontas » 16 Aug 2018, 11:57

Withnail wrote:znate li za neki bas dobar servis koji moze iz crnkutog fona da izvuce podatke, tj slike? gotov mi tel, i u jednom mi rekli da nema sanse da mi se izvuce ista sa tel pa reko da probam negde drugde


mup srbije.. :truce:

salu na stranu, ima firmi koji se bave time, na poslu nam je neki komp riknuo pa smo morali da spasavamo neke podatke.. ali koliko se secam i nije bilo bas jeftino.. sad mozda je sa mobilnim telefonima drugacije.. ako neko zna nesto vise i konkretnije neka napise, ako ne kad se vratim sa odmora raspitacu se sta i kako pa cu javiti..

mozda moze da ti pomogne:

https://www.servismobilnihtelefona.com/usluge/spasavanje-podataka-bekap/

http://www.spasavanje-podataka.info/
User avatar
Rokanontas
 
Posts: 4371
Joined: 18 Jun 2015, 14:36

Re: Mobilni telefoni

Postby Cuburac » 17 Aug 2018, 13:10

Rokanontas wrote:
Withnail wrote:znate li za neki bas dobar servis koji moze iz crnkutog fona da izvuce podatke, tj slike? gotov mi tel, i u jednom mi rekli da nema sanse da mi se izvuce ista sa tel pa reko da probam negde drugde


mup srbije.. :truce:

salu na stranu, ima firmi koji se bave time, na poslu nam je neki komp riknuo pa smo morali da spasavamo neke podatke.. ali koliko se secam i nije bilo bas jeftino.. sad mozda je sa mobilnim telefonima drugacije.. ako neko zna nesto vise i konkretnije neka napise, ako ne kad se vratim sa odmora raspitacu se sta i kako pa cu javiti..

mozda moze da ti pomogne:

https://www.servismobilnihtelefona.com/usluge/spasavanje-podataka-bekap/

http://www.spasavanje-podataka.info/


Sa mobilnim moze da bude zeznuto i komplikovanije je, ako nije snimano na sd karticu, mada i to zna da bude zeznuto.
Kod klasicnih hardova je malo drugacije i tu moze covek i sam sebi da pomogne.
Ako se disk ne javlja u biosu, onda je crkla elektronika i resenje je naci isti takav disk, prebaciti ispravnu elektroniku i tako spasiti podatke ili nastaviti da ga koristis.
Jedan savet u vezi ovoga iz iskustva, bar na svakom tercem disku sam uspevao da disk koga bios ne vidi, ubacivanjem u USB fioku dobijem pristup disku kao da je sve u redu. Mnogo puta sam se spasio , a i druge na ovaj nacin.
Ako se diks javlja u biosu, ali nema podataka, ne dize sistem i sl. opet covek moze sam da pokusa , ima programa koji mogu da vrate fat tabele, obrisane podatke i sl.
Naravno ovo vazi za klasicne hardove, SSD diksovi ( na srecu do sada nisam imao ni jedan problrm sa njima) su slicniji telefonima, tu sam samo jednom na phonu uspeo da polovicno vratim nesto sto je izgledalo kao totalno propalo. Za to preporucujem servise koji se time profesionalno bave.

Nije ovo rupa na saksiji, ali mozda nekom pomogne.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14149
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Mobilni telefoni

Postby Zlaja » 17 Aug 2018, 13:23

Ne rešava problem ali savet za ubuduće i za ostale da uključite backup na fabričkoj Google Photos aplikaciji.

Tako vam se automatski na wifi svaka slika smešta na cloud.

Tako i kontakte čuvajte na Google nalogu, a ne na kartici ili telefonu.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests